Dowód na istnienie Boga

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

ponieważ , szatan zarzucił Bogu, że człowiek będzie Go kochał tylko dla tego, że w danej chwili się mu powodzi, ale to odnośnie Hioba. Jednak pytanie dlaczego na to Bóg pozwala jest głębsze. To pytanie zadawałem sobie nie raz Przecież Bóg mógł zabić zarówno Adama i Ewę oraz szatana w ogrodzie Eden. Cała trójka złamała zakaz Boga. Dwójka ludzi i jeden anioł. Więc najprostsza metoda to ich zgładzić.Jednak musimy o tym pamiętać, że przed człowiekiem Bóg stworzył też inne byty duchowe, które to wszystko widziały, a jednak zakazu Boga nie złamały
Oczywiście Bóg te byty też mógł zgładzić i wszystko stworzyć od nowa. Jednak Bóg jest ze swej natury sprawiedliwy i przepojony miłością do stworzeń, które wypełniają Jego wolę Więc musiał by zabić również byty duchowe , które były mu lojalne.Dlatego chciał im udowodnić, że doskonały człowiek, może z własnej woli Go kochać i nie ulec pokusie łamania Jego praw. Wiem, że wielu forumowiczów się ze mną nie zgodzi, ale ja tak myślę, biorąc pod uwagę temat całościowo i tego co pisze w Biblii. Wiadomo, że ateiści moje zrozumienie odbiorą jak fantastykę, ale to ich pogląd i też mają do tego prawo
Podobną interpretację przedstawiają ŚJ, jednak moim zdaniem jest ona nieuprawnioną konfabulacją nie mającą żadnego uzasadnienia gdziekolwiek i w czymkolwiek.
Ciekawe tezy w w/w temacie stawia Dan Winter. Można się z nimi zapoznać min. na youtube .
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6284
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Dan Winter i jego Święta Geometria?
http://www.youtube.com/watch?v=xdmvKxOb ... plpp_video
Kilka lat temu kupiłam sobie książki Drunvalo Melchizedeka, ale nie zainteresowały mnie, nawet jednej w całości nie przeczytałam, odłożyłam na półke, raczej do nich nie wróce.

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

Kilka lat temu kupiłam sobie książki Drunvalo Melchizedeka, ale nie zainteresowały mnie, nawet jednej w całości nie przeczytałam, odłożyłam na półke, raczej do nich nie wróce.
Rozumiem , że nie lubisz geometrii , wobec powyższego proponuję ci coś w uproszczeniu :-D .

http://jknow.republika.pl/fizyka/fizyka.html
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6284
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

W szkole z matematyki byłam dość dobra, teraz mnie interesuje ale w innym znaczeniu. Jest koncepcja, która głosi, że Albert Einstein i jego teorie przyczyniły się w dużej mierze do stworzenia bomby atomowej i jest on jedną z Bestii z Apokalipsy Św. Jana.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Qeza30 pisze:W szkole z matematyki byłam dość dobra, teraz mnie interesuje ale w innym znaczeniu. Jest koncepcja, która głosi, że Albert Einstein i jego teorie przyczyniły się w dużej mierze do stworzenia bomby atomowej i jest on jedną z Bestii z Apokalipsy Św. Jana.
Skąd ty taka mądrą wiedzę czerpiesz?? Daj namiary.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6284
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Po prostu nike nie lekceważę ludzi, którym Bóg pomaga w zrozumieniu pewnych rzeczy, a że mam w 9 Domu: Słońce, Wenus i Merkurego to mimo wolnie zostaje mi to w pamięci.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Qeza30 pisze:Po prostu nike nie lekceważę ludzi, którym Bóg pomaga w zrozumieniu pewnych rzeczy, a że mam w 9 Domu: Słońce, Wenus i Merkurego to mimo wolnie zostaje mi to w pamięci.
Chyba nie bardzo rozumiem co napisałaś, możesz po polsku łopatologicznie mi te zdanie wytłumaczyć? [bez urazy] :-D

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6284
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Astrologia, mówi Ci to coś? Polega na badaniu położenia ciał niebieskich przy założeniu, że istnieje korelacja między zjawiskami na niebie a losem poszczególnych ludzi i wydarzeniami na Ziemi, to tak w skrócie, bez podstawowej wiedzy w tym temacie na nic zdasie interpretowanie proroctw Apokalipsy.

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

Qeza30 pisze:istnieje korelacja między zjawiskami na niebie a losem poszczególnych ludzi
Yyy... Raczej nie, na pewno nie.
Qeza30 pisze:bez podstawowej wiedzy w tym temacie na nic zdasie interpretowanie proroctw Apokalipsy.
No nie, nie.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6284
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

janowski pisze:
Qeza30 pisze:istnieje korelacja między zjawiskami na niebie a losem poszczególnych ludzi
Yyy... Raczej nie, na pewno nie.
Pisze w Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Astrologia

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Qeza30 pisze:Astrologia, mówi Ci to coś? Polega na badaniu położenia ciał niebieskich przy założeniu, że istnieje korelacja między zjawiskami na niebie a losem poszczególnych ludzi i wydarzeniami na Ziemi, to tak w skrócie, bez podstawowej wiedzy w tym temacie na nic zdasie interpretowanie proroctw Apokalipsy.
:crazy:
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6284
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Ja jestem "crazy" czy Ty ?

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Qeza30 pisze:Ja jestem "crazy" czy Ty ?
Treść Twojego postu.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6284
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Tak ? Według niektórych w roku 2012 dobiegnie końca era Ryb (interpretowana między innymi symbolicznie jako epoka chrześcijaństwa) i nastanie era Wodnika i od tego czasu staniemy się świadkami takich zdarzeń jak np.: III wojna światowa, objawienia obcych cywilizacji na Ziemi, przebiegunowanie Ziemi czy upadek Kościoła katolickiego, to też jest crazy ?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Qeza30 pisze:Astrologia, mówi Ci to coś? Polega na badaniu położenia ciał niebieskich przy założeniu, że istnieje korelacja między zjawiskami na niebie a losem poszczególnych ludzi i wydarzeniami na Ziemi, to tak w skrócie, bez podstawowej wiedzy w tym temacie na nic zdasie interpretowanie proroctw Apokalipsy.
Tak. coś mi mówi.
Apokalipsa Św. Jana to proroctwo zapisane w Biblii jest i na podstawie Biblii powinno być rozpatrywane.
Mówi to tobie coś???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateiści i agnostycy”