Korzenie religii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Zabijać nikogo nie zamierzam, chyba, że w obronie własnego lub innego życia. Do religii potrzebne są jeszcze obrzędy. Jak już gdzieś pisałem nie wiem czy nie istnieje jakaś moc czy siła sprawcza, której jeszcze nauka nie poznała, natomiast totalnie jestem pewien(nie wierzę a jestem pewien), że Boga wg religii nie ma. Zatwardziałych wierzących(też mogę ich nazwać fanatykami, zwłaszcza jak na siłe ewangelizują) wiem, że nie przekonam. Mogę jedynie pisać dlaczego ja nie wierzę i dyskutować. Poza dyskusją nie zamierzam nic robić. Przedstawiam swe poglądy i ich bronię. Jak przekonam to super a jak nie to trudno. Za to doskonalę swój warsztat polemiczny.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Myślałem, że w sierpniu nic nie pobije RM i jego złotej myśli, którą winno się wypisać w granicie spiżowymi literami, że katolicy nie mają wolnej woli. Ty Dżej go załatwiłeś swoim postem: "Boga wg. religii nie ma". Czego to człowiek się nie dowie pisując na forum. :->

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Wg ateizmu nie ma. Więc nie może być religią. Ten co twierdzi, iż ateizm jest religią musi uznać zatem, że istnieje religia wg. której nie ma boga. Nie sądziłem, że potrafisz czytać tak nieuważnie. ;-)
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateiści i agnostycy”