Na początku było Słowo

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

:xhehe:
Ale Adam był stworzony,a Jezus zrodzony i to z niewiasty pochodzącej z rodu Adama,a więc obarczonego grzechem Adamowym. Zatem jak to się stało,że Jezus był doskonałym i mógł złożyć swe życie w ofierze za Adama i jego ród ???

Nie rozróżniasz tego ??? :aaa:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Ojciec doskonały więc i Syn doskonały. Niedaleko pada jabłko od jabłoni. :xhehe:
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Queza pisze:Ojciec doskonały więc i Syn doskonały. Niedaleko pada jabłko od jabłoni. :xhehe:
No to jak z tym Okupem jest??? Czy Bóg stworzył Jezusa podobnie jak Adama,czy też Zrodził go z Marii ???

Biblia naucza o równoważnej cenie w ofierze za grzech,czy zatem Jezus miał przyjść nie jako człowiek doskonały,by złożyć swoje doskonałe Życie ludzkie za Adama ???

Prawo Boże (Zakon),jest doskonałe w sprawiedliwości również : oko za oko,ząb za ząb,życie za życie,Człowiek za Człowieka również.
Gdyby Jezus się nie narodził jako doskonały CZŁOWIEK,nie mógłby być równoważną ceną za ADAMA sprzed Grzechu,nie mógłby dać życia swego w okupie za uwolnienie Adama spod wyroku śmierci na zawsze.
Anioł to istota duchowa,a człowiek urodzony z niewiasty,z ziemi ziemski jest. Gdzie tu równoważna cena by była???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Jachu pisze:
Queza pisze:Ojciec doskonały więc i Syn doskonały. Niedaleko pada jabłko od jabłoni. :xhehe:
No to jak z tym Okupem jest??? Czy Bóg stworzył Jezusa podobnie jak Adama,czy też Zrodził go z Marii ???
Jezusa urodziła Maria, ale Ojcem był Bóg. Syna rozpatruje się po linii ojca, nawet jeśli z wyglądu podobny jest do matki:

Obrazek
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Queza pisze:Jezusa urodziła Maria, ale Ojcem był Bóg. Syna rozpatruje się po linii ojca, nawet jeśli z wyglądu podobny jest do matki:
Dawcą życia jest mężczyzna,nie kobieta.
Zobacz,że Ojcem Adama też był Bóg,a matką była ????,no kto??? Tak jest,- Ziemia. :-D
Adam jak i Jezus,mają tytuł Syna Bożego.

Łk 3:38
38. syna Enosa, syna Seta, syna Adama, syna Bożego.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Nigdzie w Biblii nie jest napisane, że Jezus przed swoimi narodzinami w Betlejem był aniołem Michałem i że Bóg przekształcił go w człowieka Jezusa.
Podobnie nigdzie w Biblii nie ma takiej "nauki", że Syn Boży był Bogiem Wszechmocnym, który wcielił się w ciało ludzkie.
Ostrzeżenie jest w Galacjan 1 : 8 !!!



_____________________________

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

I to są obie Twoje "pięty Achillesowe". Tego nie pojmiesz,nie będziesz miał zrozumienia. " za chiny"

1 Kor. 1:25-31
25. Bo głupstwo Boże jest mędrsze niż ludzie, a słabość Boża mocniejsza niż ludzie.
26. Przypatrzcie się zatem sobie, bracia, kim jesteście według powołania waszego, że niewielu jest między wami mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu wysokiego rodu,
27. Ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne,
28. I to, co jest niskiego rodu u świata i co wzgardzone, wybrał Bóg, w ogóle to, co jest niczym, aby to, co jest czymś, unicestwić,
29. Aby żaden człowiek nie chełpił się przed obliczem Bożym.

30. Ale wy dzięki niemu jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i poświęceniem, i odkupieniem,
31. Aby, jak napisano: Kto się chlubi, w Panu się chlubił.

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

był przedtem mądrością czy stał się mądrością ??? a jeśli stał się mądrością, to kiedy się stał ????


___________________________

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Jachu pisze:27. Ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne,
I dlatego mnie Pan Bóg wybrał, mam dużo książek, ale mało się mojej głowy trzyma ... jedynie włos na głowie :crazy: póki co ... ;-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Pisaniu wielu ksiąg nie ma końca jak powiedział Salomon - Wystarczy dobrze poznać i zastosować w życiu Biblię. Pracy będzie sporo - zajmie całe życie ! Módl się i nie wahaj się wzywać Jehowę ( hebr. JEHOWAH ). On usłyszy, bo to Bóg Żywy, o ile masz serce szczere i chcesz spełniać Jego wolę !


____________________________________

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Łuk. 13:26-28
26. Tedy poczniecie mówić: Jadaliśmy przed tobą i pijali, i uczyłeś na ulicach naszych.
27. A on rzecze: Powiadam wam, nie znam was, skąd jesteście; odstąpcie ode mnie wszyscy, którzy czynicie nieprawość.
28. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka, i Jakóba, i wszystkie proroki w królestwie Bożem, a samych siebie precz wyrzuconych.

(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Wszakże prorok, który ośmieli się mówić w moim imieniu słowo, którego mu nie nakazałem mówić, albo który będzie przemawiał w imieniu innych bogów, taki prorok poniesie śmierć. A jeśli powiesz w swoim sercu: Po czym poznamy słowo, którego JEHOWAH nie wypowiedział ? Jeżeli słowo, które wypowiedział prorok w imieniu Jehowy (hebr. JEHOWAH ) nie spełni się i nie nastąpi, jest ono słowem, którego JEHOWAH nie wypowiedział, lecz w zuchwalstwie wypowiedział je prorok; więc nie bój się go. - 5 Moj. 18:20-22

I powiedział JEHOWAH do mnie : kłamstwo prorocy głoszą w imię Moje. Nie posłałem ich, nie dawałem ich poleceń i nie przemawiałem do nich. Fałszywe widzenia, marne przepowiednie i wymysły swojego serca wam przepowiadają - Jer. 14 : 14

Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec we władzy swojej ustanowił - Dz.Ap. 1 : 7


________________________

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

tropiciel pisze:Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec we władzy swojej ustanowił - Dz.Ap. 1 : 7
cd :Dz.Ap. 1:7-9
7. Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił,
8. Ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.
9. I gdy to powiedział, a oni patrzyli, został uniesiony w górę i obłok wziął go sprzed ich oczu.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec we władzy swojej ustanowił - Dz.Ap. 1 : 7


______________________

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

tropiciel pisze:Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec we władzy swojej ustanowił - Dz.Ap. 1 : 7


______________________
Jesteś najlepszym przykładem na tym Forum,że te słowa są prawdziwe. :bardzo_smutny:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateiści i agnostycy”