Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 30
Rejestracja: 09 maja 2009, 11:16

Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: Damian907 »

Witam,

Mam pytanie do wierzących w osobowego stwórcę. Jak tłumaczycie sobie różnice w życiu różnych ludzi, ale nie takie typu ja mam piwne oczy, a Ty niebieskie, ale takie poważne - w końcu jedni rodzą się milionerami, a inni głodują w Afryce, czy są kalekami. Jak wierzący w Jahwe tłumaczą sobie te różnice? Osoby niewierzące tłumaczą to czystym przypadkiem, religie dalekowschodnie karmanem, a jeżeli chodzi o religie Abrahamowe, to widzę to dużą lukę.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Polecenie to bowiem, które ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem.
(12) Nie jest w niebiosach, by można było powiedzieć: Któż dla nas wstąpi do nieba i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je. (13) I nie jest za morzem, aby można było powiedzieć: Któż dla nas uda się za morze i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je.

(14) Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić.

(15) Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. (16) Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił



19) Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo


Pwt.30,11-16
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateiści i agnostycy”