Wiara w Boga

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Wiara w Boga

Post autor: Krystian »

Zostanę ateistą, jeżeli naukowcy, tak gloryfikowani przez ateistów, ożywią materię nieożywioną w materię ożywioną.

Bo według mnie, tylko Bóg mógł tak uczynić.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Wiara w Boga

Post autor: Henryk »

Krystian pisze: ożywią materię nieożywioną w materię ożywioną.

Bo według mnie, tylko Bóg mógł tak uczynić.
Ludzie potrafili już nauczyć kamień, aby wykonywał skomplikowane obliczenia, a także zapamiętywał obrazy, fakty, dźwięki... :xhehe:
Nawet samodzielnie wykonuje pewne zadania!
Myślę tu o półprzewodnikach, procesorach, etc, wykonanych z krzemu i innych materiałów przyrody nieożywionej.
Jest tylko jeden problem- był przy tym konstruktor. :-(

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Ludzie potrafili już nauczyć kamień, aby wykonywał skomplikowane obliczenia, a także zapamiętywał obrazy, fakty, dźwięki...
Troche na odwrot,Henryku.To ludzie nauczyli sie jak uzyc kamienia aby wykonywal to,o czym piszesz.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Troche na odwrot,Henryku.To ludzie nauczyli sie jak uzyc kamienia aby wykonywal to,o czym piszesz.
A niech i tak będzie! :-D
Kiedyś zabijali nimi dinozaury, jak mawiała pewna Pani, a dziś przechowują w nich filmy i muzykę.
Jednak jakiś postęp nastąpił...

Awatar użytkownika
ParAnomalia
Posty: 37
Rejestracja: 18 sie 2020, 10:05

Re: Wiara w Boga

Post autor: ParAnomalia »

Krystian pisze:
16 sty 2020, 0:05
Zostanę ateistą, jeżeli naukowcy, tak gloryfikowani przez ateistów, ożywią materię nieożywioną w materię ożywioną.

Bo według mnie, tylko Bóg mógł tak uczynić.
lol dlaczego, bo nie wierzysz ze to mozliwe? Nie zeby co ale :
Apokalipsa św. Jana
13:15
I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.

i pierwsze skojarzenie :
https://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_consciousness

I o ile nie sadze zeby ktokolwiek zrozumial swoim rozumem czym jest świadomość w taki sposób żeby móc ją 'wytworzyć' to z tego enigmatycznego opisu biblii wnioskuję, że tzw. 'antychryst' z biblii czyli bestia lub też zwierzę posiądzie jakąś władze która pozwoli jemu na taki 'cud'

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Wiara w Boga

Post autor: Henryk »

ParAnomalia pisze:
02 lis 2021, 3:37
i pierwsze skojarzenie :
Kłaniają się najprostsze podstawy automatyki- układy (bramki) logiczne.
Koniunkcja, alternatywa, implikacja…
Zawsze będzie to mechaniczne wykonywanie poleceń. Maszyny samodzielnie „myślące” pojawiają się jedynie w filmach typu SF.

Choć maszyna może „podjąć samodzielnie” jakąś decyzje, zależnie od przychodzących do niej sygnałów.
Nigdy nie będzie to „inteligencja” na wzór świadomości samoistnienia.
To wykracza poza możliwości Stworzenia i stawiało by na równi ze Stwórcą.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiara w Boga

Post autor: DonCicio »

ParAnomalia pisze:
02 lis 2021, 3:37
Krystian pisze:
16 sty 2020, 0:05
Zostanę ateistą, jeżeli naukowcy, tak gloryfikowani przez ateistów, ożywią materię nieożywioną w materię ożywioną.

Bo według mnie, tylko Bóg mógł tak uczynić.
lol dlaczego, bo nie wierzysz ze to mozliwe?

Oczywiście, że jest niemożliwe, żeby życie powstało samo, bez inteligentnego Stwórcy. Wszystkie informacje dlaczego, zawiera bajprostrza komórka:

"Żadna ze skomplikowanych cząsteczek obecnych w najprostszym żywym organizmie nie potrafi samodzielnie stworzyć swojej kopii. Poza komórką ulegają one rozpadowi. Wewnątrz komórki w ich powielaniu muszą brać udział inne złożone cząsteczki. Oto przykłady: Do wytworzenia kwasu adenozynotrifosforowego (ATP), będącego nośnikiem energii w komórce, niezbędne są enzymy; te z kolei nie powstaną bez energii dostarczanej przez ATP.

Do produkcji enzymów potrzebne jest także DNA, jednak enzymy muszą uczestniczyć w jego replikacji. Białka są syntetyzowane przez komórkę, ale komórka nie może powstać bez pomocy białek.

Mikrobiolog Radu Popa, choć nie zgadza się z biblijną relacją o stwarzaniu, zadał w roku 2004 intrygujące pytanie:

„W jaki sposób natura zdołała stworzyć życie, skoro my nie potrafimy tego zrobić w eksperymentach przeprowadzanych w tak starannie kontrolowanych warunkach?”. Zauważył też: „Złożoność mechanizmów nieodzownych do funkcjonowania żywej komórki jest tak ogromna, że ich jednoczesne, przypadkowe powstanie wydaje się niemożliwe"

Więcej informacji, dlaczego samoistne powstanie życia jest niemożliwe, można znaleźć w dwóch interesujących publikacjach:

https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4 ... a-5-pytan/

https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4 ... stworzone/
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
ParAnomalia
Posty: 37
Rejestracja: 18 sie 2020, 10:05

Re: Wiara w Boga

Post autor: ParAnomalia »

Henryk pisze:
02 lis 2021, 7:25
ParAnomalia pisze:
02 lis 2021, 3:37
i pierwsze skojarzenie :
Kłaniają się najprostsze podstawy automatyki- układy (bramki) logiczne.
Koniunkcja, alternatywa, implikacja…
Zawsze będzie to mechaniczne wykonywanie poleceń. Maszyny samodzielnie „myślące” pojawiają się jedynie w filmach typu SF.

Choć maszyna może „podjąć samodzielnie” jakąś decyzje, zależnie od przychodzących do niej sygnałów.
Nigdy nie będzie to „inteligencja” na wzór świadomości samoistnienia.
To wykracza poza możliwości Stworzenia i stawiało by na równi ze Stwórcą.
Dlatego wspomniałem o tym że nie sądzę żeby było możliwym zrozumieć to w taki sposób, żeby 'wytworzyć' sztuczną świadomość - w końcu biorąc na poważnie biblie to wszelki duch pochodzi od Boga (albo tak to zapamiętałem, poprawcie mnie jeśli się mylę) i dalej biorąc na poważnie biblie to 'duch' z pewnością jest czymś niezrozumiałym w pełni przez człowieka, jeśli wgl. tak naprawdę. Jednak biblia zdaje się o nim wspomina, a ja wierzę że jednak nie jest to jakaś opowieść fantasy. I jak na moją głowę to 'cud' dosłownie rzecz biorąc nijak ma się do rozumnego wytwarzania takich wynalazków jak dzisiejsza sztuczna inteligencja. Jak już to jest czymś ponadnaturalnym i niemożliwym do zbadania, jednak zaistnieć może, jak? Nie do mnie to pytanie, jednak widzę że w tych czasach argument zrównujący wszystko co niemożliwe / nadnaturalne z opowieścią fantasy czy tam sci-fi stał się jakimś nadrzędnym wyznacznikiem - swojego rodzaju pewnikiem że coś jest niemożliwe w rzeczywistości. Nawet wśród chrześcijan albo być może przynajmniej osób podających się za chrześcijan jednocześnie próbujących i wierzyć w rzeczy niemożliwe jak np. zmartwychwstanie, jednocześnie wyśmiewając wszelkiego rodzaju inne możliwości nie pochodzące z biblii albo jak w tym wypadku łączące do pewnego stopnia opis z biblii i to co wymyślają ludzie - rozdwojenie, obłuda, a może 'zdrowy rozsądek'? tylko że pragnę zauważyć że to ostatnie jest także używane przez ateistów i 'innowierców' do próby podważania cudów opisywanych w biblii.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2021, 1:01 przez ParAnomalia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Wiara w Boga

Post autor: Bobo »

Tak długiego zdania bez kropki dawno nie czytałem :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateiści i agnostycy”