List do PT Ateistów

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

SUB pisze:Dla mnie obrona krzyży jest tylko chęcią zamanifestowania własnej religijności.
Dla Ciebie. Ale nie dla mnie czy tych uczniów, którzy krzyża w Miętnem bronili.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

YZ
no i gdzie się znalazły te krzyże po demonstracji ???
w kościółku pod czułą opieką księży którzy nie mieli nic z tym wspólnego
a i tablica w kościele -super nie polityczna
dzięki za to sprawozdanie
dla mnie to opis polityczny
tyle

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

YZ
czy ci co nie uznają krzyża za znak wg ciebie nie są chrześcijanami ?
Bo stwierdzenie że chrześcijanie mają symbol -krzyż jest chyba stwierdzeniem nie prawdziwym logicznie
chyba że dzielisz ludzi wg symboli a nie wiary
a to już twój problem

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Płaskowicki Rys pisze:YZ
no i gdzie się znalazły te krzyże po demonstracji ???
w kościółku pod czułą opieką księży którzy nie mieli nic z tym wspólnego
A przeczytałeś informację na temat tego, kto te krzyże tam zawiózł i jak je podpisał, czy też znowu ignorujesz fakty zaprzeczające Twoim teoriom?
Płaskowicki Rys pisze:a i tablica w kościele -super nie polityczna
Nie było miejsca dla Ciebie, Chryste w naszej szkole – ZSR Miętne.
Gdzie masz politykę w tym zdaniu, bo ja jakoś jej nie widzę.
Płaskowicki Rys pisze:dzięki za to sprawozdanie
dla mnie to opis polityczny
Nie, to ja dziękuję.
Za kolejne potwierdzenie, że fakty dla Ciebie nic nie znaczą.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Yarpen Zirgin pisze:
EMET pisze:Tak więc co do kwestii symboliki religijnej, to marzy się mnie ani decyzja mniejszości, ani mniejszości; neutralność od symboliki religijnej, ew. wszystkie symbole [pełen pluralizm].
Jakie symbole religijne? Czyje? ŚJ ponoć nie mają. Protestanci posługują się krzyżem. Muzułmanie i żydzi nie mają. Więc czyje?

EMET:
Muzułmanie i Żydzi nie mają...???

Wiadomo, że nie mają zobrazowanego Allaha czy Adonaj JHVH.

O ŚJ proszę być spokojnym: uwidocznili by np.... Przekład Nowego Świata.

Proszę tylko umożliwić wszystkim wyrazić swoją odrębną tożsamość, a i sposoby się znajdą.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Płaskowicki Rys pisze:czy ci co nie uznają krzyża za znak wg ciebie nie są chrześcijanami ?
Bo stwierdzenie że chrześcijanie mają symbol -krzyż jest chyba stwierdzeniem nie prawdziwym logicznie
Ryszard, przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, bo wyraźnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

EMET pisze:EMET:
Muzułmanie i Żydzi nie mają...???

Wiadomo, że nie mają zobrazowanego Allaha czy Adonaj JHVH.
Nie mają żadnego symbolu religijnego. Ich interpretacja dekalogu im na to nie pozwala.
EMET pisze:O ŚJ proszę być spokojnym: uwidocznili by np.... Przekład Nowego Świata.
Ciekawe... To wasz symbol religijny? Co na to CK?
EMET pisze:Proszę tylko umożliwić wszystkim wyrazić swoją odrębną tożsamość, a i sposoby się znajdą.
Zakazu nie ma. Tylko jakoś chętnych nie widać.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Jak to fakty nic nie znaczą
widzę w tych wydarzeniach początek marszu kk do sytuacji jaką mamy teraz.
Obecnie mamy krzyże w każdej niemal sali nawet w przedszkolach ,kapelanów wszędzie naukę religii i stopnie z niej
dokonała się klerykalizacja Polski
takie są fakty
w tamtych wydarzeniach jestem po stronie dyrekcji ,która broniła szkoły przed dominacją jednego wyznania
tyle

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Płaskowicki Rys pisze:Jak to fakty nic nie znaczą
widzę w tych wydarzeniach początek marszu kk do sytuacji jaką mamy teraz.
Ciekawe... Obrona krzyży przed zdjęciem ma być początkiem drogi do zawieszenia?
Płaskowicki Rys pisze:Obecnie mamy krzyże w każdej niemal sali nawet w przedszkolach ,kapelanów wszędzie naukę religii i stopnie z niej
dokonała się klerykalizacja Polski
takie są fakty
Fakty są takie, że jak znajdziesz trzech uczniów, to będziesz mógł utworzyć w szkole lekcje nauczania wiary Twojej Jednoty. Takie jest polskie prawo, więc nie pleć bzdur o "klerykalizacji Polski", bo nikt nie jest faworyzowany przez polskie prawo w kwestii edukacji na temat własnej wiary.
Płaskowicki Rys pisze:w tamtych wydarzeniach jestem po stronie dyrekcji ,która broniła szkoły przed dominacją jednego wyznania
LOL
Tamta władza realizowała plan ateizacji Polaków.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Yarpen Zirgin pisze:
EMET pisze:EMET:
Muzułmanie i Żydzi nie mają...???

Wiadomo, że nie mają zobrazowanego Allaha czy Adonaj JHVH.
Nie mają żadnego symbolu religijnego. Ich interpretacja dekalogu im na to nie pozwala.
EMET pisze:O ŚJ proszę być spokojnym: uwidocznili by np.... Przekład Nowego Świata.
Ciekawe... To wasz symbol religijny? Co na to CK?
EMET pisze:Proszę tylko umożliwić wszystkim wyrazić swoją odrębną tożsamość, a i sposoby się znajdą.
Zakazu nie ma. Tylko jakoś chętnych nie widać.

EMET:
Spytaj przedstawicieli Wyznań czemu nie chcą, o ile nie chcą.
A może właśnie dlatego nie chcą [o ile faktycznie nie chcą], że jest świadomość szkolnictwa świeckiego.

Zobaczymy, jak praktycznie będzie realizowana nauka etyki: dla wszystkich i nieiluzoryczna...(?)


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

EMET pisze:EMET:
Spytaj przedstawicieli Wyznań czemu nie chcą, o ile nie chcą.
Mam lepszy pomysł:
Sprawdź, czy muzułmanie i żydzi mają symbole religijne.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Skąd wiesz jaki plan realizowała dyrekcja tej szkoły
ja nie jestem ateistą a krzyży bym nie powiesił w szkole gdyby to ode mnie zależało
żadnych symboli religijnych bym nie powiesił w publicznej szkole -bo to jest wbrew wolności wyznania
czy ktoś dla kogo czynienie podobizny i kłanianie się jej jest grzechem musi w miejscu publicznym spotykać takie przedmioty i jego dzieci muszą się uczyć w miejscu przypominającym świątynię obcego mu wyznania
wszak to przymus
tyle

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Płaskowicki Rys pisze:Skąd wiesz jaki plan realizowała dyrekcja tej szkoły
Ponieważ komuniści mieli walkę z wiarą wpisaną w swój program i nigdy się z tym nie kryli, że chcą przerobić wszystkich na ateistów.
Płaskowicki Rys pisze:ja nie jestem ateistą a krzyży bym nie powiesił w szkole gdyby to ode mnie zależało
żadnych symboli religijnych bym nie powiesił w publicznej szkole -bo to jest wbrew wolności wyznania
Czyli wg. Ciebie wolność wyznania polega na tym, że niektórym nie wolno wyrażać swojej wiary poprzez zawieszenie symboli religijnych w pomieszczeniach, w których przebywają.
Gratuluję - nie bardzo.
Płaskowicki Rys pisze:czy ktoś dla kogo czynienie podobizny i kłanianie się jej jest grzechem musi w miejscu publicznym spotykać takie przedmioty i jego dzieci muszą się uczyć w miejscu przypominającym świątynię obcego mu wyznania
wszak to przymus
Dziwne, że jeszcze nie protestujesz przeciwko przydrożnym krzyżom, kapliczkom oraz tym krzyżom, które umieszczamy na kościołach... Wszak też musisz się z nimi stykać. :mrgreen:
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

SUB
Posty: 561
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:25

Post autor: SUB »

Yarpenie... nie wiem czy pamiętasz, może i tak, może i nie... ze względu na młody wiek. Za moich młodych lat, religia odbywała się w salkach katechetycznych. Odbywała się u nas w kościele parafialnym. Na religię chodziły dzieci (bardziej lub mniej) dobrowolnie. Pod koniec roku otrzymywało się świadectwo ukończenia kolejnej klasy religii. Na ścianie wisiał krzyż... i wg mojej opinii wszystko było ok.
Wprowadzenie krzyży (czy też obrona) do szkół świadczy tylko o tym, że za wszelką cenę staracie się utrzymać to, co się rozpada. Postępującą laicyzację społeczeństwa - głównie katolickiego jest faktem. Jak napisałem wcześniej, manifestacja religijności nie idzie w parze z wiarą i postępowaniem tych, którzy tak bardzo walczą o krzyże.

...zresztą muszę tu dodać, że już nie tylko krzyże, ale właśnie wprowadzenie nauki religii w szkołach, jest sposobem ratowania się przed postępującą laicyzacją w KRK.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Przeciw przydrożnym krzyżom nie protestuję bo są zupełnie nie religijne w swojej wymowie,najczęściej to pamiątki po zabitych w wypadkach -a ludzie mają prawo do szacunku i pamięci o swoich zmarłych.
A co do kościołów -tak to jest właściwe dla symboli religijnych miejsce tam one powinny być
takie jaki jest to kościół
Osobiście najlepiej się czuję we wspólnotach o tradycji purytańskiej gdzie w domach modlitwy symboli nie ma
to pomaga czcić Boga w Duchu i Prawdzie
bez rozproszenia cudzymi wyobrażeniami
tyle

Zablokowany

Wróć do „Ateiści i agnostycy”