małe pytanko do ateistów

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Bądźcie jak... a Jestem... to dwa różne światy, daruj sobie tę gadkę, lepiej idź zobacz jaki kolor ma dziś księżyc.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Trzeba by zacząć od tego:

Hebr. 11:6
6. Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają.
(BW)
W Ew Mateusza wcześniej zą zapisane słowa Jezusa:
Mt 5:11-12
11. Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was.
12. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.
(BT)

Słowa wersetu 48 skierowane są do "was",kto to są owi "wy" ?

Mt 5:48
48. Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.
(BT)
Czy cały ogół "jak leci",czy też jedynie ci,którzy zostali wezwani z pośród ludzi?
I czy ta doskonalość,to miała być tak akuratna już/teraz,czy też w intencjach,zamiarach,
czynach i postępowaniu?
Przecież nagroda za usiłowanie dojścia/doścignięcia doskonałości,miała być zrealizowana w niebie,a tam nie będą wszyscy,jak leci,lecz tylko wybrani z przejrzenia Bożego.

Bo:
Jan. 6:44
44. Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
(BW)
Jan. 6:65
65. I mówił: Dlatego powiedziałem wam, że nikt nie może przyjść do mnie, jeśli mu to nie jest dane od Ojca.
(BW)

Rzym. 8:28-30
28. A wiemy, iż tym, którzy miłują Boga, wszystkie rzeczy dopomagają ku dobremu, to jest tym, którzy według postanowienia Bożego powołani są.
29. Albowiem, które on przejrzał, te też przenaznaczył, aby byli przypodobani obrazowi Syna jego, żeby on był pierworodnym między wieloma braćmi,
30. A które przenaznaczył, te też powołał; a które powołał, te też usprawiedliwił; a które usprawiedliwił, te też uwielbił.

(BG)

A ogólnie to:

Dz 10:35
35. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie.
(BT)
Ostatnio zmieniony 04 sie 2012, 22:20 przez Jachu, łącznie zmieniany 2 razy.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Oczywiście Qeza30, niemniej w tym co podał Jachu wyraźnie jest napisane "Bądźcie.." Mt 5:48
Więc nie wiem w czym widzisz problem.

Jan. 6:44
44. Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec...
Zatem niech mnie pociągnie(np. za ucho), bo nie będę mógł.

Dz 10:35
35. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie.
(BT)

Dziwnie to brzmi w kontekście cytatu, który sugeruje, że bojaźliwi umrą drugi raz w siarce... Chyba jednak wolę by mnie nie miłował.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Dżej pisze:Chyba jednak wolę by mnie nie miłował.
Oby Ci się nie spełniło .
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Niech to, sytuacja bez wyjścia. Jako niewierzącego też mnie to czeka, więc teoretycznie powinienem wierzyć i nie być mu miły(grzeszyć). Tylko czy to nie byłaby wiara ze strachu, w końcu uciekałbym przed tą siarką. Może to tak odebrać...eh. Cokolwiek zrobię i tak umrę drugi raz w siarce...Highway to Hell!
Obrazek
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Dżej pisze:Oczywiście Qeza30, niemniej w tym co podał Jachu wyraźnie jest napisane "Bądźcie.." Mt 5:48
Więc nie wiem w czym widzisz problem.
Ja nie widzę problemu. "He Raise Me Up" tyle Ci powiem: http://www.youtube.com/watch?v=md5LL6Pw ... re=related
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Piękne, dzięki. Obrazek
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Jest sześć stokrotek i kot siódmy, ciekawe.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Dżej pisze:Piękne, dzięki.

To nie było dla Ciebie, ani o Tobie, ale to na pewno przypadnie Ci do gustu: http://www.youtube.com/watch?v=q3g3zgpRXiE koniecznie do końca pooglądaj.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Później, zbiera mi się na spanie. Do gustu może przypaść babka, muzyka taka sobie a teledysk przeciętny.. Takich teledysków są na pęczki. Tak więc tylko ta babka ratuje to wszystko. Chyba zbyt nisko cenisz mój gust i mnie. Nie zdziwiłbym się jakby na końcu było coś co miałoby mnie niby obrazić. ;-)
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Obrazek

Kiedyś.... złoty ząb to było "coś". ;-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Ok, dziękuję.
Obrazek
A co do zębów to obecnie wystarczy nakładka... :)
I w takim razie coś dla Ciebie:
http://www.youtube.com/watch?v=sfo6S79S8s4
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

To nie jest w moim guście, ale do Ciebie pasuje ta muzyka.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

amaculatio
Posty: 122
Rejestracja: 29 kwie 2012, 17:17

Post autor: amaculatio »

Monoteizm jest prawdziwy. Bóg nie może cierpieć, grzeszyć, być złym. Ateizm może być nazwany 'panteizmem", w którym bogiem jest wszystko.

Monoteizm przekształcił się w "abrahamicznego cerbera" z trzema zwalczającymi siebie głowami. Armia złych duchów spowodowała zamieszanie. Przeciwnicy Stwórcy oskarżali go o najokrutniejsze i najhaniebniejsze zbrodnie - torturowanie, anihilowanie, stworzenie grzechu. Szatani sprawili, że stwórca zyskał fałszywy wizerunek najnikczemniejszej istoty, jaka istnieje. Wizerunek monoteistycznego Boga powstały w okresie zacofania po dosłownym falloucie - upadku (fall) i wygnaniu na zewnątrz (out) z raju, jakim był upadek, zwłaszcza Adama i Ewy jest bardzo skrzywiony, raczej karykaturalny - Stwórca przedstawiony jest jako okrutny tyran, dla którego chwałą jest poddawanie ludzi najcięższym próbom i surowe karanie słabych stworzeń. "Szatan" znaczy przeciwnik i oskarżyciel - ale nie taki prokurator w sądzie, ale przede wszystkim ten, co niczym pełzający wąż podstępnie zniekształca wizerunek Stwórcy. Nic dziwnego, że mamy tylu ateistów. Źli bracia upadli aniołowie zacofali cywilizację. Tak naprawdę to żadnego grzechu i cierpienia miało nie być.

Wypaczony monoteizm podaje, że to właśnie Najmiłosierniejszy jest autorem wszelkiego zła. Teraz mnóstwo wierzy w wieczne potępienie przez anihilację dla każdego i spycha świadomość do roli głupiego i bezsensownego błędu materialnego świata. Wydaje się, ze o wiele więcej ludzi wierzy jedynie w istnienie Jedynego aniżeli w fakt, że jest On naprawdę Dobry.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Co oznacza "zły"?
No można by nazwać panteizmem gdyby - były obrzędy, modlitwy itp., itd.. wraz ze wspólnym symbolem, którego w sumie nie ma.
Ateizm stawia w sumie tu na indywidualność co kto uzna za ważne(coś a la Bóg) to takie będzie.
Najnikczemniejszy jest człowiek a Bóg z ksiąg to jego odbicie...
A gdzież ta miłość?
Wystarczy poczytać List do Koryntian i przypomnieć sobie czy Bóg nie unosił się gniewem, wybaczał itp., itd. i jasno wyjdzie, że taki on miłościwy jak ze mnie święty.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateiści i agnostycy”