Bo jest napisane!!!

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

Dżej pisze:Niemądrych ponoć łatwiej kontrolować.
Nie myl inteligencji z mądrością. A mądrość to dla jednych "to" a dla drugich "owo"
1 Kor. 3:19
19. Albowiem mądrość tego świata jest u Boga głupstwem. Napisano bowiem: On chwyta mądrych w ich własnej chytrości;
(BW)
Dżej pisze:obię coś dla innych i dla przyszłych pokoleń.
Ale tobie to nic nie daje.
Dżej pisze: męczarnie w piekle
Piekło to śmierć tak że sobie nie posłuchasz ;-)
Kazn. 9:10
10. Na co natknie się twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości.
(BW)
Dżej pisze:Ponoć piekło i niebo to stan ducha.
Ponoć, taka jest właśnie wiedza ateistów 0 podstawowej wiedzy.
Dżej pisze:Więc nawet jakbym szukał Boga to prędzej do mnie dotrą teksty tych unitarian.
Ja niewierze w trójce. Ale napisze tak przewrotnie(nie obraź się) Co kogo obchodzi czy dane wyznanie bardziej do ciebie dociera. Prawda jest tylko jedna i nie determinuje ją to że czyjaś nauka nam pasuje, odpowiada jest w naszym mniemaniu mądra.
Cały czas czuć w twoich postach to JA.
A to niestety nie Bóg jest dla nas tylko my dla Boga.
Dżej pisze:Patrz ostatnie zdanie nad tym cytatem. Drugiego takiego człowieka jak ja też nie ma. Czy jestem święty i Bóg mnie tutaj zesłał bym głosił Jego słowa?
Dlatego ci pisze że nie rozumiesz biblii i nie zrozumiesz jej nigdy jak będziesz chciał ją tłumaczyć tak jak większość świata dzisiaj myśli.

Dżej pisze:Wolę zrozumieć drugiego człowieka, z Bogiem styczności nie mam jako takiej.
To poco wchodzisz na forum biblijne :lol:
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

A czym wg Ciebie różni się inteligencja od mądrości?
Satysfakcja i radość z czyjegoś szczęścia to nic?
Od kiedy ulga jest męczarnią?
Ateistów zatem tak uczą na lekcjach religii. Źródło - Katechetka. Wniosek? Nauczyciele religii mają wiedzy 0 wg Ciebie.
Mnie obchodzi? W przypadku gdybym miał wybierać religię? Kogoś kogo obchodzi moja wiara? A na co my Bogu?
A jest ktoś kto rozumie w taki sposób, że odpowiada to wszystkim?
Na forum są ludzie?
Zaspokoiłem Twą ciekawość?
:-)
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateiści i agnostycy”