Religia ateistyczna - opium dla bezbożnego ludu

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Religia ateistyczna - opium dla bezbożnego ludu

Post autor: MieczDucha »

Ateizm zbudowany jest m.in na wierze ze np Pan Bóg i Pan Jezus nie istnieją - wyznawcy religii ateistycznej nie sa i nigdy nie beda w stanie swojej wiary i religii zamienic na fakty - cały czas potrzebuja wiary , wiary ze Bóg nie istnieje wiec w swoim światopogladzie tak samo potrzebuja wiary jak ludzie wierzący w to że Bóg istnieje , jesli moja wiara w Pana Boga i Pana Jezusa jest nazywana religia to tym bardziej wiara ateistów jest religia.


Naukowa Religia Człekokształtnych : http://www.solafide.dei.pl/index.php?op ... &Itemid=88


Niemożliwości Teorii Ewolucji : http://potop-exodus.w.interia.pl/stworz ... wosci.html


m.in nobliści o wierze i kłamstwie ewolucji , wielkiego niewybuchu itp : http://potop-exodus.w.interia.pl/ewolucja/noblisci.html


Cuda religii ateistycznej : http://www.solafide.dei.pl/index.php?op ... &Itemid=88





Religia zbudowana na wierze w takie kłamstw pseudonaukowe jak : ewolucja , samorództwo czy wielki wybuch to religia nienawiści i świadomego wyboru zła , która dzien w dzien , rok za rokiem jest na siłe tłoczona ludziom za ich własne pieniadze jak nie przez szkolnictwo to przez media szczegolnie TV - druga uprzywilejowana religia np u nas jest katolicyzm ale to inny juz temat.



Wyznawcy ateizmu to moim zdaniem najbardziej religijni ludzie - swoja wiara przebijaja ludzi wierzących np w Pana Boga , Pana Jezusa i ich dzieło stworzenia bo jak może byc inaczej skoro dany człowiek wierzy ze jest np małpa waskonosa z gatunku Homo Sapiens , albo ze wszechswiat powstał sam z niczego , lub ze porzadek od atomów po gromady galaktyk jest tez przypadkowy tak jak DNA czy powstanie np organizmu jednokomórkowego - wszystko to jest wiarą w samoistne cuda i taka wiara jest nieskonczenie wieksza od np mojej poniewaz ja tez wierze w cuda ale nie samoistne.

prawdopodobiństwo samoistnego powstania organizmu jednokomórkowego : http://potop-exodus.w.interia.pl/stworz ... opodo.html

jest to liczna z 40 tysiącami zer - ale to nie robi wrazenia na wyznawcach religii ateistycznej bo jesli ktos wierzy ze Pana Boga nie ma albo ze wszechswiat powstal z niczego to wiara w tak małe prawdopodobienstwo jest dla ateistów jest niczym wielkim :) , wielka wiara szkoda ze skupiona na tak niebezpiecznych i niszczacych naukach wg których np miłość , grzech , dobro i zło nie istnieją.





Owoce diabelskiej nauki Darwina swiat odczuł niejednokrotnie , Marks , Engels , Stalin , Hitler , Mao Tse-tung to jedni z wyznawców i propagatorów ewolucji i kłamstw pseudonaukowych - dla niektórych pewnie ci ludzie tak jak mordercy Watykańscy odpowiedzialni np za inkwizycje to chrześcijanie ale prawdziwy chrześcijanin miłuje nawet nieprzyjaciół - ŁUKASZA 6:27-35 i nigdy niekogo nie zabija - jesli to robi a podaje sie za chrzescijanina to kłamie - "po owocach ich poznanie" , przykazanie nie zabijaj nadal obowiazuje a zostało nawet rozszerzone - ci co nienawidza innych tez sa jak mordercy.

Wypowiedzi m.in zbrodniarzy zafascynowanych teoria ewolucji : http://potop-exodus.w.interia.pl/stworzenie/hitler.html


Wg religii ateistycznej ludzkie życie nic nie jest warte raz ze wg niej nic nie ma po smierci a dwa wg tej religii człowiek to tylko małpa z gatunku homo sapiens - jedna małpa w tą czy w tamtą dla takich ludzi jak Hitler czy Stalin nie robiło to wrazenia , niestety czasy te kiedys sie powtorza nie koniecznie bedzie królowala teoria ewolucji ale jak czesc bezboznych nadal beda gardzic przykazaniem - NIE ZABIJAJ - okres "WIELKIEGO UCISKU" ma byc najciezszym czasem w historii ludzkosci i ma trwac okolo 3.5 roku.


..................................................................



Hasło Marksa i bolszewików : "religia opium dla ludu" to czysta kpina oprócz tego ze ateizm jest religia , sam Marks był satanista wiec nie trzeba dalego szukac zródla natchnienia i celu kłamstwa Marksa.
Celem ateistycznej religii było i jest wyrzucenie z ludzkich serc i życia Pana Boga i Pana Jezusa nastepnie zdegenerowac te masy i wmówic ich ze sa zwierzetami pózniej ewentaualnie wysłac ich do mordowania np chrześcijan , równie waznym powodem jest ułagodzenie gryzącego sumienia i wkońcu zabicie go aby przyjemniej sie cudzołozylo , miłowało pieniądze lub władzę a w najgorszym przypadku bez skrupułow zabijało.

" Pana Boga nie ma" , "Róbta co chceta" , "sami dla siebie jesteście bogami" , "jesteście wolni" , "baw sie korzystaj z zycia" , "żadnej kary nie będzie" takie sa jedne z głownych przykazań ateistycznej religii - inzynieria społeczna zrobiła swoje wkoncu fajnie byc jak gwiazdy w TV ;) poniewaz TV przekazuje prawdę ;).
Trwa kult idei korzystania na maksa z życia i trwa wyscig szczurów choc to nie jest odpowiednia nazwa powinno byc wyścig małp wąskonosych z gatunku Homo Sapiens - tak wg religii ateistycznej jak i wg Biblii to korzystanie z życia nic nie daje bo do ziemi nic sie nie zabierze szczegolnie tego co najcenniejsze dla ateistów m.in : wspomnien i pieniędzy.
Tak naprawdę w tej religii nie chodzi o poznanie prawdy i o wiare ale osłodzenie sobie grzesznego zycia i świadomego wyboru zła - takie sa owoce ateizmu i tak o nim mowi Biblia ze ci ludzie umiłowali rozkosze , grzech , nieprawość - to co hołduje ten zły i bezbozny swiat to hołduja ateiści czyli : seks , pieniadze i władza to jest prawdziwe bóstwo religii ateistycznej , kłamstwa pseudonaukowe sa na drugim miejscu - tej prawdy szczególnie nienawidza wyznawcy ateizmu.


" Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga. Są znieprawieni, popełniają ohydne czyny " PSALM 53:2

" kto postępuje nienagannie, jest ohydą dla bezbożnego " PRZYPOWIEŚCI SALOMONA 29:27

" A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi; są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości; potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni; nierozumni, niestali, bez serca, bez litości; oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią. " RZYMIAN 1:28-32

" A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej UMIŁOWALI CIEMNOŚĆ, bo ich uczynki były złe.Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków " JANA 3:19-20

" bezbożni będą POSTEPOWAĆ bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania. lecz roztropni będą mieli poznanie " DANIELA 12:10

TO SĄ GŁOWNE POWODY DLACZEGO LUDZIE NIE WIERZA w PANA BOGA i PANA JEZUSA - wyznawcy ateizmu wola zło i grzech a te kłamstwa pseudonaukowe tylko maja im wyciszyc sumienie - sami siebie oszukuja i dobrze o tym wiedzą


.....................................................................






Szalenstwem jest równiez to ze wiekszośc wyznawców religii ateistycznej nienawidzi Pana Boga , Pana Jezusa , Biblii i chrześcijan - oczywiście to tylko przypadek ;) ze sataniści też maja takie podejscie - oczywiście tez przypadkiem jest ;) nazywani przez wyznawców religii ateistycznej dobra złem , a zło dobrem.
Przypadkiem ;) wielu z nich nigdy nie wspomina o szatanie i innych upadłych aniołach i nigdy tez oczywiście przypadkiem nie wspominaja ze oni jak wszyscy ludzie tez sa zli i grzesza.Równiez to ze wielu wyznawców ateistycznej religii wyznaje poglad o złym Panu Bogu i złej Biblii i o złym chrześcijanstwie to tez przypadkowa oczywiscie ;) zbierznosc z satanistami , tak przypadkowa jak to ze wszystko powstalo same z niczego ;)

" będziecie znienawidzeni przez wszystkich dla imienia mego " ŁUKASZA 21:17

" To przykazuję wam, abyście się wzajemnie miłowali.Jeśli świat was nienawidzi, wiedzcie, że mnie wpierw niż was znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Wspomnijcie na słowo, które do was powiedziałem. Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą; jeśli słowo moje zachowali i wasze zachowywać będą. A to wszystko uczynią wam dla imienia mego, bo nie znają tego, który mnie posłał. Gdybym nie przyszedł i do nich nie mówił, nie mieliby grzechu; lecz teraz nie mają wymówki z powodu grzechu swego.Kto mnie nienawidzi, i Ojca mego nienawidzi.Gdybym wśród nich nie pełnił uczynków, których nikt inny nie czynił, nie mieliby grzechu, lecz teraz i widzieli, i znienawidzili zarówno mnie, jak i Ojca mego " JANA 15:17-25


.......................................................


Wg religii ateistycznej i jej pseudonaukowych fundamentów 2+2 = 102 i każdy kto w to nie uwierzy jest wyzywany od najgorszych w tym oczywiscie człowiekiem zacofanym i fanatykiem religijnym , tak naprawde paradoks polega na tym ze moim skromnym zdaniem blizej fanatyzmu jest religia ateistyczna , z nauka to wszystko nie ma nic wspolnego bo wg nauki 2+2 = 4 , ale ta cywilizacja robi wszystko na odwrót wiec i w kwestiach nauki kłamstwa sa na wierzchu a prawda i jej głosiciele sa przesladowani i uciszani bo jak narazie teorie pseudonaukowe sa nietykalne i swięte dla bezboznego swiata tego potrzebuje szatan i możni tego swiata aby osiagnąc swoj cel - niestety bezbozni nie wierza w proroctwa które zapowiadaja ze m.in oni beda szli w pochodzi zwiedzionych ludzi - m.in fałszywe cuda i znaki , fałszywe nauki i oszustwa oraz materialne korzyści zrobia swoje np - Objawienie Jana 13:3-18 , 2 list do Tesaloniczan 2:3-12 , Ewangelia Mateusza 24:3-51.Oczywiscie teoretycznie moze sie to stac i za wiele lat - bo nie znam zadnych dat ale wielu bezbozni tak czy inaczej da sie zwiesc , wielu natomiast dopiero wtedy sie nawróci i pozna prawdę : http://biblia.webd.pl/forum/viewforum.php?f=38


W jednej rzeczy czesc ateistów ma racje - czesc bo wiekszosc mentalnie nie potrafi spojrzec poza Watykan , organizacje religijne w tym te uznawane za chrześcijanskie sa potencjalnie niebezpieczne poniewaz kazda inaczej naucza , kazda uwaza ze ma racje i to ona jest ta jedyna Bożą organizacja czy Kościołem , wiele z nich wyznaczało daty np konca swiata i nadal to robi - m.in takie rzeczy zniechecily jakas czesc ludzi ale mimo wszystko wyznawcy ateizmu i tak nie beda miec nic na swoja obrone bo Biblia - Słowo Boże jest czysta prawda nieskazona przez ludzi i organizacje a Kosciół Boży to nie organizacja ludzka.

Wielu wyznawców religii ateistycznej szkalujac chrzescijan i Biblie powtrza marne kłamstwo jakoby chrzescijanie wierzyli ze ziemia jest plaska co jest kłamstwem - Watykan i inne organizacje w rózne rzeczy wierzyły i wierza ale oni nie sa wykładnikiem prawdy , prawda jest w Biblii a w niej wyraznie wynika ze ziemia jest kulista : " Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze " IZAJASZA 40:22

hebrajskie slowo CHUG strong 2329 mozna tłumaczyc mozna równiez na KULĘ wiec wers z Izajasza mozna przetłumaczyc : " siedzi nad kula ziemska"

Równiez fragment z ŁUKASZA 17:33-36 wskazuje ze ziemia jest okragła : " Ten, który zabiegać będzie o życie swoje, by je zachować, utraci je, a kto je utraci, odzyska je.Powiadam wam: Tej nocy dwaj będą na jednym łożu, jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony.Dwie mleć będą na jednym miejscu, jedna będzie zabrana, a druga pozostawiona.Dwóch będzie na roli; jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony "

Wydarzenie to ma rozegrac sie w jednej chwili w oka mgnieniu , jest noc , południe i poranek lub noc i dzien jest wszystko ma sie rozegrac w tym samym czasie w oka mgnieniu wnioski sa proste - ziemia jest kulista , nie ze wszystkim sie zgadzam z ta strona bo nie ma idealnych ale warto przeczytac : BIBLIJNY OPIS ZIEMI : http://potop-exodus.w.interia.pl/ewoluc ... ziemi.html




.................................................................



Wg religii ateistycznej bezmyslny przypadek ustanowil prawa rzadzace wszechswiatem , ten ateistyczny przypadek jest madrzejszy od pseudonaukowców i samych ateistów ktorzy twierdza ze sa inteligentni i mysla racjonalnie , jesli bezmyslny przypadek stworzył miliony wspaniałych i tak skomplikowanych rzeczy na czele z ludzmi , to inteligenti pseudonaukowcy powinni bez problemów wiekszych stworzyc np życie nawet tak prymitywne jak oni to mówia czyli np amebe ;) o której prawdopodobienstwie samositnego powstanie wyzej napisałem , moze niech stworza jakies owada z materii nieozywionej lub jakiegos małego ssaka , małe rybe lub ptaka przeciez głupi przypadek odpowiedzialny jest za duzo bardziej złozone rzeczy wiec jaki problem to dla madrych ludzi ;) ktorzy nie dzialaja przeciez przypadkowo - cos z ta religia ateistyczna jest nie tak ;) i ja wiem co zeby wierzyc w te ateistyczno-ewolucyjne kłamstwa i absurdy trzeba miec ogromna wiare i ogromna głupote - nie chce nikogo obrazac ale takie sa fakty

" Mienili się mądrymi, a stali się głupi " RZYMIAN 1:22

" Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga " PSALM 53:2

Zeby stwierdzic ze Pana Boga nie ma trzeba byc albo wszechwiedzacym albo głupim , wszyscy wiemy która odpowiedz jest prawidłowa

Plan przewrotnych kłamców odpowiedzialnych za kłamstwa pseudonaukowe upada : " Usidla mądrych w ich własnej chytrości tak że plan przewrotnych szybko upada " HIOBA 5:13

" Albowiem mądrość tego świata jest u Boga głupstwem. Napisano bowiem: On chwyta mądrych w ich własnej chytrości; i znowu: Pan zna myśli mędrców, że są marne " 1 KORYNTIAN 3:19-20

" Napisano bowiem: Wniwecz obrócę mądrość mądrych, a roztropność roztropnych odrzucę. Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie " 1 KORYNTIAN 1:21


" Bo głupstwo Boże jest mędrsze niż ludzie, a słabość Boża mocniejsza niż ludzie. Przypatrzcie się zatem sobie, bracia, kim jesteście według powołania waszego, że niewielu jest między wami mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu wysokiego rodu, ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne, i to, co jest niskiego rodu u świata i co wzgardzone, wybrał Bóg, w ogóle to, co jest niczym, aby to, co jest czymś, unicestwić, aby żaden człowiek nie chełpił się przed obliczem Bożym " 1 KORYNTIAN 1:25-29



.....................................................................................................

Nie chce wrzucac wszystkich wyznawców ateizmu do jednego wora - jedni sa gorsi drudze lepsi ale fakt jest faktem ateizm jest niebezpieczna religia , która coraz bardziej staje sie agresywna i coraz bardziej ludziom na siłe jest narzucana - potem niektorzy sie dziwia ze jest coraz gorzej a jak ma byc skoro ludziom wmawia sie ze sa zwierzetami to wkoncu zaczna sie zachowywac jak zwierzeta lub gorzej , dla wiekszosci jak pisałem ateizm to tylko przykrywka aby oslodzic sobie grzeszenie i zło , przy czym ja czy inni chrzescijanie tez jestesmy grzesznikami ale my wiemy ze za to bedzie kara wiecznej smierci i kazdy prawdziwy chrzescijanin stara sie unikac zła i grzechu : " zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym " RZYMIAN 6:23

" Powiedz im: Jakom żyw - mówi Wszechmocny Pan - nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, a raczej, by się bezbożny odwrócił od swojej drogi, a żył. Zawróćcie, zawróćcie ze swoich złych dróg ! " EZECHIELA 33:11


Jesli jakis wynzwca religii ateistycznej chce mnie obrazac to znaczy błogosławic to darujcie sobie jedno : nie naleze do zadnej organizacji religijnej ani zadnej innej i zadnej nie popieram : " Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie " MATEUSZA 5:11



...............................................................................................

i na koniec gwózdz programu ;) http://www.youtube.com/watch?v=pJuavyUa ... re=related , Richard Dawkins papież religii ateistynej i guru bezbozników szczegolnie tych internetowych , wierzy ze człowiek jest inteligentym projektem inteligentnego stwórcy tylko ze dla niego nie jest nim Pan Bóg i Pan Jezus ale UFO , oczywiscie to jest naukowiec a jego opinie to nauka , wiara w Pana Boga ze jest Stwórca wszechrzeczy to religia wg wielu , wiara ze UFO stworzyło ludzi to dla tych wielu nauka - budowanie zaplecza pod globalne oszustwo trwa - nie wiem czy to bedzie pokaz UFO czyli demonow ale tak czy inaczej tego rodzaju nauki najwidoczniej wpisuja sie w strategie szatana inaczej by nie bylo takich Dawkinsów i ich kłamliwych nauk o UFO , nie byłoby propagandy m.in UFO w TV ktora kłamie

Awatar użytkownika
Boanerges-Jastrząb
Posty: 60
Rejestracja: 26 wrz 2010, 22:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Boanerges-Jastrząb »

Bardziej mi to pasuje do działu Ateiści i Agnostycy ;-)
i na koniec gwózdz programu ;) http://www.youtube.com/wa...feature=related , Richard Dawkins papież religii ateistynej i guru bezbozników szczegolnie tych internetowych , wierzy ze człowiek jest inteligentym projektem inteligentnego stwórcy tylko ze dla niego nie jest nim Pan Bóg i Pan Jezus ale UFO , oczywiscie to jest naukowiec a jego opinie to nauka , wiara w Pana Boga ze jest Stwórca wszechrzeczy to religia wg wielu , wiara ze UFO stworzyło ludzi to dla tych wielu nauka
Co do tego gwoździa to już na tym forum wspominałem jak ten wywiad tłumaczy Dawkins i chyba dobrze się z tym zapoznać by wyrobić sobie zdania
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5805/k,2
Szalenstwem jest równiez to ze wiekszośc wyznawców religii ateistycznej nienawidzi Pana Boga , Pana Jezusa , Biblii i chrześcijan
A skąd te dane?
Nie chce wrzucac wszystkich wyznawców ateizmu do jednego wora - jedni sa gorsi drudze lepsi ale fakt jest faktem ateizm jest niebezpieczna religia , która coraz bardziej staje sie agresywna i coraz bardziej ludziom na siłe jest narzucana
To samo ateiści powiedzą ci o chrześcijanach.

Byłem ateistą i znam sporo ateistów. Czytając ten post mam jakieś mieszane uczucia. Jest tu bardzo dużo wątków do skomentowania a teraz jakoś nie chce mi się pisać :-)
Ale proponuję wejść na portal Racjonalista.pl i wrzucić ten post na tamtejsze forum. Poznasz ateistów, ich sposób myślenia. Wydaję mi się, że prędzej niż obrażać ciebie, wykażą, że to ty obrażasz ich inteligencję. To może być taka mała lekcja pokory a tej nigdy za wiele więc zachęcam.

Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: MieczDucha »

co do pana Dawkinsa to szkoda mi czasu na wypowiedzi człowieka ktoremu blizej jest do satanistów niz do ateistów.Pan Dawkins zuwazyl ze jego pozorny autorytet tzw naukowca upada przez jego wiare w UFO wiec wymyslil bajeczke , Dawkins nienawidzi Pana Boga , Pana Jezusa przypisuje im cechy szatana a o samym szatanie nawet słowka nie pisnie - i moze przed kamerami sobie mowic ze nie wierzy w niego - to strategia szatana własnie i jego slugusów - PO OWOCACH ICH POZNACIE - owoce pana Dawkinsa jednoznacznie pokazuja komu swiadomie lub nieswiadomie sluzy , wspolwierzacym swojej religii obiecuje wolnosc ;) , wolnosc w czynieniu zła i grzeszeniu

" Ludzie ci, to źródła bez wody i obłoki pędzone przez wicher; czeka ich przeznaczony najciemniejszy mrok.Przemawiając bowiem słowami nadętymi a pustymi, nęcą przez żądze cielesne i rozwiązłość tych, którzy dopiero co wyzwolili się od wpływu pogrążonych w błędzie, obiecując im wolność, chociaż sami są niewolnikami zguby; czemu bowiem ktoś ulega, tego niewolnikiem się staje " 2 PIOTRA 2:17-19


" skad moje dane z obserwacji i ze Słowa Bożego - " są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości; potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni;nierozumni, niestali, bez serca, bez litości;oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią. " RZYMIAN 1:28-32


" wszyscy jestesmy zli i jestesmy grzesznikami a czasy beda coraz ciezsze i nie tylko ze wzgledu na wyznawców religii ateistyczne " A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: (2) Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, (3) bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, (4) zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, (5) którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj. " 2 Tymoteusza 3:1-5


co do wyznawców religii ateistycznej to nie raz i nie dwa z nimi dyskutowałem , oczywiscie ateisci chrzescijanom , Panu Bogu i Panu Jezusowi nie takie rzeczy wmawiali i wmawiaja wiec nic mnie nie zdziwi , znam sposob myslenia ateistów w jednej rzeczy w ktorej sie roznia to poziom kultury i w szacunku do np chrzescijan , ja nie obrazam ich inteligencji - nie przecze jej , przecze natomiast temu ze sa madrzy - inteligencja i madrosc to dwie rozne rzeczy ,

jesli chca dyskutowac to tutaj niech sie zarejestruja - ale tego typu dyskucje trwaja od wielu dziesiatek lat ci ludzie wola zło i grzech - maja wolna wole niech sobie robia co chca - maja swoja wiare ja mam swoja - jesli wieczna smierc ich nie przeraza i nie martwi wiec co ja moge zrobic - nawet Pan Bóg i Pan Jezus nie ingeruja w wolna wole pozdrawiam

Awatar użytkownika
Boanerges-Jastrząb
Posty: 60
Rejestracja: 26 wrz 2010, 22:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Boanerges-Jastrząb »

Dawkins to przedstawiciel tzw. Nowego Ateizmu ( a w zasadzie to stary pozytywizm logiczny )
Robi wokół siebie dużo szumu, jest medialny ale wbrew pozorom to co robi i mówi nie budzi entuzjazmu o sporej liczby ateistów. Najlepsze polemiki z Dawkinsem można znaleźć nie na stronach chrześcijańskich ale właśnie na forach ateistycznych ;-)
Dawkins robi więcej szumu od innych co nie znaczy że reprezentuje poglądy większości ateistów.
Czy fragment z Listu do Rzymian mówi o ateistach ? Po przeczytaniu całego rozdziału sądzę że niekoniecznie.
Mnie jako ateiście nienawiść do Boga była obca, nie miałem negatywnych ani pozytywnych myśli w tej kwestii, było mi to obojętne jak moim podobnie myślącym znajomym. Tak jak pisałeś lepiej nie wrzucać wszystkich do jednego wora a ten post mi czymś takim zalatuje.
MieczDucha pisze:jesli chca dyskutowac to tutaj niech sie zarejestruja
A czy ty chcesz dyskutować?
Jeżeli chcesz, to nie ma sensu pisać takiego postu na forach chrześcijańskich ( widzę, że nie tylko na tym jest jest ten post ) ale na forach ateistycznych gdzie liczba odbiorców będzie niemała. Nie rozumiem jaki jest cel i do kogo ma być skierowany na forum biblijnym antyateistyczny manifest ?
Jeżeli już jakiś zabłąkany ateista zagląda na te forum to zerka do działu "ateiści i agnostycy" i ten post przeoczy.
MieczDucha pisze:ale tego typu dyskucje trwaja od wielu dziesiatek lat ci ludzie wola zło i grzech - maja wolna wole niech sobie robia co chca - maja swoja wiare ja mam swoja - jesli wieczna smierc ich nie przeraza i nie martwi wiec co ja moge zrobic - nawet Pan Bóg i Pan Jezus nie ingeruja w wolna wole pozdrawiam
Niby jest prawdą co piszesz ale jakoś mi smutno jak to czytam, nie jest nam po drodze z takim podejściem do ludzi :-(

Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 491
Rejestracja: 02 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: MieczDucha »

Boanerges-Jastrząb pisze:Dawkins to przedstawiciel tzw. Nowego Ateizmu ( a w zasadzie to stary pozytywizm logiczny )
Robi wokół siebie dużo szumu, jest medialny ale wbrew pozorom to co robi i mówi nie budzi entuzjazmu o sporej liczby ateistów. Najlepsze polemiki z Dawkinsem można znaleźć nie na stronach chrześcijańskich ale właśnie na forach ateistycznych ;-)
Dawkins robi więcej szumu od innych co nie znaczy że reprezentuje poglądy większości ateistów.
Czy fragment z Listu do Rzymian mówi o ateistach ? Po przeczytaniu całego rozdziału sądzę że niekoniecznie.
Mnie jako ateiście nienawiść do Boga była obca, nie miałem negatywnych ani pozytywnych myśli w tej kwestii, było mi to obojętne jak moim podobnie myślącym znajomym. Tak jak pisałeś lepiej nie wrzucać wszystkich do jednego wora a ten post mi czymś takim zalatuje.
MieczDucha pisze:jesli chca dyskutowac to tutaj niech sie zarejestruja
A czy ty chcesz dyskutować?
Jeżeli chcesz, to nie ma sensu pisać takiego postu na forach chrześcijańskich ( widzę, że nie tylko na tym jest jest ten post ) ale na forach ateistycznych gdzie liczba odbiorców będzie niemała. Nie rozumiem jaki jest cel i do kogo ma być skierowany na forum biblijnym antyateistyczny manifest ?
Jeżeli już jakiś zabłąkany ateista zagląda na te forum to zerka do działu "ateiści i agnostycy" i ten post przeoczy.
MieczDucha pisze:ale tego typu dyskucje trwaja od wielu dziesiatek lat ci ludzie wola zło i grzech - maja wolna wole niech sobie robia co chca - maja swoja wiare ja mam swoja - jesli wieczna smierc ich nie przeraza i nie martwi wiec co ja moge zrobic - nawet Pan Bóg i Pan Jezus nie ingeruja w wolna wole pozdrawiam
Niby jest prawdą co piszesz ale jakoś mi smutno jak to czytam, nie jest nam po drodze z takim podejściem do ludzi :-(

napisalem ten post do wierzacych , poniewaz nie wszyscy zdaja sobie sprawe ze ateizm to religia a ateisci to bardzo religijni ludzie - wielu wierzacym jak i samym ateistom wmowiono oczywiscie co innego -

nie ma co sie smucic , mi osobiscie szkoda czasu na polemiki z tzw ateistami walczacymi , nie dlatego ze nie mam argumentów ale uwazam ze wiekszosc z nich swiadomie woli falszywa wolnosc - jesli zyjemy w czasach ostatecznych to beda miec nie jedna szanse na zmiane , jesli jestes tam zalogowany to jesli wkleisz moj post lub link do postu nie bede mial nic przeciwko ,


wers z listu do Rzymian moim zdaniem jak najbardziej mowi m.in o bezboznikach czyli np wyznawcach religii ateistycznej


jesli polemizujesz z ateistami i przedstawiasz im prawdę to jak reaguja na nia i jak wyjasniaja jej odrzucenie ?

Awatar użytkownika
asd
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2011, 3:00

Post autor: asd »

Jesteś nawiedzony autorze tego tematu.
Myślenie nie boli.

Awatar użytkownika
Boanerges-Jastrząb
Posty: 60
Rejestracja: 26 wrz 2010, 22:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Boanerges-Jastrząb »

MieczDucha pisze: napisalem ten post do wierzacych , poniewaz nie wszyscy zdaja sobie sprawe ze ateizm to religia a ateisci to bardzo religijni ludzie - wielu wierzacym jak i samym ateistom wmowiono oczywiscie co innego -
Oto relacja z konferencji z udziałem Dawkinsa napisana przez ateistkę, coś niecoś wniesie do tej kwestii :-)
http://sporothrix.wordpress.com/2010/10 ... prorokiem/

Co do samych ateistów to tzw.walczących ateistów ( wyznawców Dawkinsa ) miałem okazję poznać tylko w mediach i na forach internetowych a w prawdziwym życiu spotykam raczej agnostyków ( w wikipedii to się chyba nazywa słaby ateizm ).
Z mojego zachowania 20 lat temu ktoś mógł wyciągnąć wnioski że byłem wojującym ateistą ale tak jak piszę w świadectwie swojego życia moim celem było karmienie swojego ego przez zaginanie i upokorzenie innych w dyskusji. Nie chodziło mi o szerzenie ateizmu jako takiego. Ludzie są różni, ateiści są różni, motywy postępowania też, twój post odebrałem zaś jako wrzucenie wszystkich ateistów do jednego worka z napisem Dawkins i dlatego zabrałem głos.
MieczDucha pisze: jesli polemizujesz z ateistami i przedstawiasz im prawdę to jak reaguja na nia i jak wyjasniaja jej odrzucenie ?
Za długo by o tym pisać a po za tym uważam, że to nie ma znaczenia jak reagują. Byli ludzie, co w czasie rozmów potakiwali, kiwali głowami a brakowało odwagi by podjąć decyzję lub wytrwałości by wytrwać a byli i tacy co w czasie rozmów potrafili być mało kulturalni a potem ich życie zostało odmienione. Nie wiem czy oglądałeś "Byłem gangsterem" z Piotrem Stępniakiem http://www.youtube.com/watch?v=DRp5_dFlCr4 , tam gość co zaczął mu mówić o Jezusie wylądował w szpitalu, a co było dalej :-)
asd pisze:Jesteś nawiedzony autorze tego tematu.
W naszych klimatach to może być odbierane jako komplement panie asd ;-)

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Jestem daleki od rozważań MieczaDucha, które posiadają charakter eschatologiczny, i są tworzone właściwie na potrzeby syndromu oblężonej twierdzy. Niemniej jednak częściowo zgadzam się w jego opinią. Ateiści, a nawet agnostycy, są bardzo religijnymi ludźmi, tzn. są ludźmi wielkiej wiary, której nierzadko chrześcijanie mogliby im pozazdrościć, ale nie dlatego, że nie wierzą w Boga i Chrystusa, ale dlatego, iż są gotowi uwierzyć we wszystko. No może poza wyjątkiem wiary w biblijnego Boga i Chrystusa.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

adrian111
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:24

Post autor: adrian111 »

MieczDucha pisze:Owoce diabelskiej nauki Darwina swiat odczuł niejednokrotnie , Marks , Engels , Stalin , Hitler , Mao Tse-tung to jedni z wyznawców i propagatorów ewolucji i kłamstw pseudonaukowych - dla niektórych pewnie ci ludzie tak jak mordercy Watykańscy odpowiedzialni np za inkwizycje to chrześcijanie ale prawdziwy chrześcijanin miłuje nawet nieprzyjaciół - ŁUKASZA 6:27-35 i nigdy niekogo nie zabija - jesli to robi a podaje się za chrześcijanina to kłamie - "po owocach ich poznanie" , przykazanie nie zabijaj nadal obowiązuje, a zostało nawet rozszerzone - ci co nienawidza innych tez sa jak mordercy.
Z tym bym się nie zgodził. Jak wiadomo, co oczywiście nie każdy przyjmuje do wiadomości (ale są zdjęcia, dokumenty, DOWODY) że Watykan w czasie II wś współpracował z nazistami. Papież Pius XII był wręcz szczęśliwy i modlił się do boga o zwycięstwo Hitlera nad komunizmem i prawosławiem. Ładne mi miłowanie bliźniego. Aby tego było mało, polski papież Jan Paweł II beatyfikował Piusa XII, czy to wzór do naśladowania jako "święty"? Wątpię...


Obrazek

Obrazek

Hitler, mimo masowych zbrodni zachowywał, jakby to nazwać, odrobiny humanitaryzmu. Idący do gazu nie byli tego świadomi, ginęli w niewiedzy, ale i naglę, bez męki. (Eksterminacja Żydów również była na rękę papieżowi, wszak to konkurencyjna religia)Nie popieram tego, ale jest to bliższe humanitaryzmu niźli torturowanie "czarownic", palenie na stosie heretyków, wykręcanie stawów, łamanie kości, podtopienia, wyrywanie paznokci, przypalanie etc. czystka Indian, Majów, Azteków, Inków. Szerzenie wiary mieczem i rozgrzanym żelazem, jak mawiał José de Anchieta. Który zresztą został beatyfikowany. 70 mln ludzi zostało zabitych z powodu wierzenia w swoich bogów, wytworzonej w odrębnej kulturze, ale o tym także się nie mówi.


Co do "rozszerzonego" przykazania.... Szukałem długo i nie znalazłem nic na ten temat, jako by istniała adnotacja "Nie zabijaj i nie nienawidź". Więc " Nie mów fałszywego świadectwa..."

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Ładne zdjęcia to się nazywa zaprzedać duszę Diabłu by tylko coś osiągnąć,w tym wypadku przeżyć.Nie zbyt to ludzie wierzący byli,i stwierdzić to mogę skoro inni za wiarę ginęli i Hitlerowi się sprzeciwiali a oni..no komentować nie trzeba dalej. :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Dragomir
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2012, 0:52

Post autor: Dragomir »

Świetnie! Skoro niewiara w żadne bóstwo to religia, moim nowym hobby jest niezbieranie grzybów :D

O "wierze w naukę" nawet nie chce mi się mówić, bo mi palce miękną ze śmiechu (jeśli jednak ktoś bardzo ładnie poprosi...)

"Diabelska teoria ewolucji" o mało nie doprowadziła do eksplozji moich gałęk ocznych.

Darwin powiedział, że organizmy przystosowują się do warunków. Przepraszam, a jak to się dzieje że budujemy miasta? Czy to nie przystosowanie? Zresztą, ładną ilustrację mamy w naszych zagrodach, bo zamiast dzików i kuropatw od wieków mamy tam świnie i kury.

Ale pomijając to wszystko, odrzucając jakąkolwiek logikę powiedzcie mi: czy KTOKOLWIEK wpadł na coś bardziej prawdopodobnego? Tak działa nauka. Póki nie znajdzie się coś, co pasuje lepiej, ewolucję uznaje się za prawdę.
NIE - nieogarnięty byt niewiadomoczego niewiadomo skąd który był zawsze i jest wszędzie i może robić wszystko i wszystko stało się i staje się za jego sprawą, stworzył nas, ale chce żebyśmy go słuchali i jeszcze do tego nas kocha to nie jest bardziej prawdopodobne wytłumaczenie.


Widzicie, smutna prawda jest taka, że w przeciwieństwie do dawnych czasów dużo wiemy. Kiedyś Bóg opisywał wszystko co nieznane, dziś ludzie próbują wcisnąć go w te małe dziurki w naszej wiedzy. Nie wiemy co było przed wszechświatem, więc MUSI TO BYĆ BÓG. :-/ jaaasne.


Wiecie co, jest pewien typ wierzących, których szanuję. Są to ludzie, którzy nie mieszają wiary z logiką. Wam również polecam tego nie robić, bo to po prostu nie działa.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

adrian111 pisze:Hitler, mimo masowych zbrodni zachowywał, jakby to nazwać, odrobiny humanitaryzmu. Idący do gazu nie byli tego świadomi, ginęli w niewiedzy, ale i naglę, bez męki.
Zgadzam się z jedynie z tym, że przeważnie „nagle”. Wywlekano z domów, kryjówek, szałasów.
„Ostateczne rozwiązanie” wymagało wielkiego pośpiechu.
Eksterminowano nie tylko w komorach gazowych, ale nie mniej w lasach, na cmentarzach żydowskich...
Spędzano do dołów i rzucano granaty. Przykrywano nierzadko ruszające się jeszcze ciała wapnem, na to ziemia i...następni.
Małe dzieci najczęściej brano za nóżki i walono głową o drzewa. Ot... taka zabawa...
A ile było przy tym śmiechu pijanych oprawców.
Dla dzieci kule były za drogie...

Dziwne zestawienie słów: ludobójstwo – humanizm...

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Dragomir pisze:Wiecie co, jest pewien typ wierzących, których szanuję. Są to ludzie, którzy nie mieszają wiary z logiką. Wam również polecam tego nie robić, bo to po prostu nie działa.
Rozumiem, że gdy połączę wiarę z logiką, to stracę u ciebie szacunek, tak? Logicznie wnioskując, okazuje się, że nie jest tak, że nie szanujesz wierzących, ale raczej nie szanujesz logiki. Przynajmniej wtedy, gdy zajmą się nią wierzący.

Nie wiem, czy zauważyłeś, że u podstaw nauki jest pewien rodzaj wiary, którą wiąże się właśnie z logiką, poznaniem i eksperymentem.
adrian111 pisze:Watykan w czasie II wś współpracował z nazistami. Papież Pius XII był wręcz szczęśliwy i modlił się do boga o zwycięstwo Hitlera nad komunizmem i prawosławiem.
Dokumenty, fakty wskazują inaczej. Papież potępił zarówno wojnę, jak i totalitaryzmy - komunistyczny i nazistowski. Proponuję lekturę jego pierwszej encykliki, byś nie powtarzał tez komunistycznej propagandy.

A z tym modleniem się o zwycięstwo Hitlera, współpracą itd, było tak jak z beatyfikacją Piusa XII przez Jana Pawła II. Nie było jej.

Adrianie - co do zniszczenia ludożerczych cywilizacji Południowej Ameryki - to Kościół katolicki sprawił tym ludzkości jedną z największych przysług. Składano tam ludzi w ofierze szatanowi, a Kościół przyniósł im Ewangelię. Odwrotnie natomiast było w USA - tam protestanci nie zajmowali się Ewangelią, tylko doprowadzili do tego, że Indian w USA nie ma. Więc czystki to raczej dzieło protestantów, podobnie jak wybranie Hitlera do władzy. Dziwne, że w USA Indian nie ma, a w Ameryce Południowej stanowią większość ludności.

Dragomir
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2012, 0:52

Post autor: Dragomir »

meritus pisze:
Dragomir pisze:Wiecie co, jest pewien typ wierzących, których szanuję. Są to ludzie, którzy nie mieszają wiary z logiką. Wam również polecam tego nie robić, bo to po prostu nie działa.
Rozumiem, że gdy połączę wiarę z logiką, to stracę u ciebie szacunek, tak? Logicznie wnioskując, okazuje się, że nie jest tak, że nie szanujesz wierzących, ale raczej nie szanujesz logiki. Przynajmniej wtedy, gdy zajmą się nią wierzący.

Nie wiem, czy zauważyłeś, że u podstaw nauki jest pewien rodzaj wiary, którą wiąże się właśnie z logiką, poznaniem i eksperymentem.
Nie, stracę szacunek, gdy będziesz próbował ulogicznić wiarę i coś w niej udowadniać. Jest to rzecz którą mogę zaakceptować, jeśli ktoś nie próbuje jej wytłumaczyć, bo wtedy nic nie trzyma się kupy od samego początku.

A u podstaw nauki nie leży wcale wiara. Ewentualnie, czasem wiara w to, że nasza teza jest prawdziwa, co nie jest u naukowców mile widziane (bo zaczyna się naciąganie dowodów do własnych potrzeb i nie zauważanie przeszkód). Wręcz przeciwnie, w nauce wiarę w cokolwiek trzeba odrzucić, do czasu aż się tego nie udowodni.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Drogomir pisze:Nie, stracę szacunek, gdy będziesz próbował ulogicznić wiarę i coś w niej udowadniać. Jest to rzecz którą mogę zaakceptować, jeśli ktoś nie próbuje jej wytłumaczyć, bo wtedy nic nie trzyma się kupy od samego początku.
To już jest twój problem. Trzeba odróżnić logikę od ograniczania tego, co jest lub tego, co możliwe jedynie do możliwości ludzkich zmysłów, ewentualnie pojmowania. Taka kartezjańska epistemologia jest jedną z większych krzywd, jakie wyrządza się logice i realistycznej epistemologii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateiści i agnostycy”