Co odgradza człowieka od Boga że staje się niewierzącym?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Axanna

Post autor: Axanna »

Bariel pisze:dlatego zdrowa ilość egoizmu jest wręcz niezbędna ;-)
egoizm jest plaga ludzkosci, kazdego. Jako chrzescijanin powinienes walczyc z jego nadmiarem, a nie lechtac swe uszy, ze "przeciez jest niezbedny" - juz te slowa swiadcza o nadmiarze egoizmu i niecheci spojrzec na siebie w swietle Pisma, ktore w zadnym miejscu nie bajdurzy "Patrzcie by wam egoizmu nie zabraklo, ble..."
(nie mowie o Tobie, Bariel, tylko jak to z grubsza wyglada, w razie co nie bierz do siebie).

EMECie, zgoda, ale z tym jak powiedziales - ze "wypada nie mylic jednak.."

czukcza
Posty: 10
Rejestracja: 22 lip 2012, 16:51
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce, ewentualnie okolice arktyki

Post autor: czukcza »

Podchodzicie do Ewangeli niczym do podręcznika fizyki i stąd się biorą takie cuś' że cyt. "odrobina egoizmu jest niezbędna"
Nie zapominajcie drodzy biblioznawcy o DUCHOWOŚCI , albowiem tylko przez Duch Św może być cokolwiek właściwie tu zrozumiane. Więcej pokory, kochani
Brawo Axanno, bo już byłem gotów zwątpić w misyjność tego forum.

_____________

@J.Jaroslavsky - fajny masz nik ;) vide-Izrailewicz Gubelman!

Patryk

Post autor: Patryk »

Taką największą przeszkodą człowieka w drodze do Boga jest oczywiście szatan - to wie każdy. To właśnie diabeł sieje w człowieku pytania, które rodzą wątpliwości co do istnienia Pana Boga, kusi do tego, aby przestać wierzyć, bo to ''nie ma sensu''. Wtedy człowiek słaby duchowo albo przestaje wierzyć albo jeszcze się trzyma i wzywa Chrystusa, by ocalił go od utraty wiary.

Równie straszną przeszkodą są też ''ziemskie przyjemności'' takie jak zabawy, prostytucja, narkotyki, papierosy itd, itp.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź usatysfakcjonowała Cię chociaż troszeczkę.
Pozdrawiam. ;-)

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Najłatwiej zwalać na jakiegoś rogatego faceta niż przyznać się, że to własna osobista decyzja. Szatan- rozum, stworzony przez Boga, któremu dał wolną wolę. Więc ten szatan-rozum działa tak wg woli boskiej. Słaby duchowo człowiek potrzebuje boga bo ma za słabą psyche i sobie nie radzi sam w życiu a w Bogu widzi oparcie. Czyli przeszkodą jest dar boży - wolna wola. W jakimś celu jednak nam dana. Poza tym całej sprawy by nie było gdyby Bóg nie stworzył drzewa poznania i węża. Jako wszechwiedzący nie musiał testować lojalności ludzi. Skoro na przód wiedział o ukrzyżowaniu Jezusa to na przód mógł wiedzieć co oni zrobią z tym drzewem. I czemu facet? Bo kobieta by aż tak nie sp..ła swego dzieła.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateiści i agnostycy”