Co odgradza człowieka od Boga że staje się niewierzącym?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Powiedzcie mi kochani jeszcze jedno.
Dlaczego w Polsce nie przyjęła się żadna rewolucja.
a nawet narzucony komunizm(zmaterializowany ateizm) nie wytrwał zbyt długo?
wszak bida była niegorsza jak w rosji , warunki były, bratnia pomoc tuż obok czekała
a i gorliwych synów szewców.krawców.sklepikarzy etc nie brakowało

Czyżby krecia robota znienawidzonego KRK?
A jak długo za to przetrwały państwa religijne? Na to samo wyjdzie.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Zgadza się J.Jaroslavski

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Podobno podczas obrony Jasnej Góry Najświętsza Maryja Panna rzucała z murów w heretyków[Szwedów] kamieniami :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

To i tak delikatnie za te wszystkie błędy sprośne niebu obrzydłe, jak mówił Jan Onufry Zagłoba.

Axanna

Post autor: Axanna »

J.Jaroslavsky pisze:
Axanna pisze:Jaroslavsky, to raczej Ty nie przemawiaj do mnie z pozycji tych z piwnicy,
bo Twoj fotel raczej nie jest twardszy od mego.
Zadałem tylko pytanie, czyj świat jest bardziej prawdziwy, twój czy ich?
zamiast odpowiedzi ględzenie
to Ty gledzisz, choc to za delikatnie powiedziane...
Pytanie jest abstrakcyjne (zeby nie powiedziec ze niedorzeczne). Swiat jest swiatem, moj, ich, Twoj, jeszcze kogos, roznoraki, jest prawdziwy. Sa tacy ktorych mordowano i tacy co morduja, tacy co gina z glodu i ci co w zyciu nie wiedzieli co to bieda czy brak czegokolwiek. Co mozna odpowiedziec na takie pytanie procz puknac sie w czolo, wlaczajac w to odpowiedz na reszte, palcem w niebo, szyderstw dla samych szyderstw?

Co mi tykasz mordami w Rosji? Czy ja popieram mordy, przemoc? Osobiscie uwazam ze chrzescijan nie powinno byc na zadnym polu walki, bo nie maja brac udzialu w swiatowych zbrodniach, zaslaniajac sie haselkami o patryotyzmie itp., gdyz ich Krolestwo nie jest z tego swiata.

Ja nawet nie rozumiem zabicia psa z powodu "nie wiem dlaczego, ble"... wiec pomyliles adres ze swoimi pretensjami :roll:

_________________________
fotel...oj dziewczyno nie wiesz o czym piszesz,

Te zbrodnie to tez represje i przemoc jak podczas kazdej zbrodni w czasie wojny.
Bez roznicy. Takie same zezwierzecenie, zwyrodnienie czlowieczenstwa itp.
A ja tam byłam miód i wino...wiadomo
----
oto komentarz jednego ruskiego:

1917-53 zginęło 66 MILIONÓW obywateli ROSJI

Zresztą można tylko zakładać przybliżoną liczbę ofiar.
Jeden z kapłanów Katakumbowej Cerkwi w Rosji opowiadał mi o tym, jak będąc na jednym z wyjazdów z metr.
Agatangelem () byli oni na zarośniętym po kolana polu. Gdy odsłonili trawę okazało się,
że trawa rośnie na ludzkich kościach, a samo pole jest usypane z kości Takich miejsc obecnie znaleziono kilka.
Media o tym milczą. Wyobraźcie sobie, że jeszcze w latach 60-tych w ZSRR były pozostawione samym sobie budynki
i cerkwie w których podłogi były zasypane pół metrową warstwą ludzkich kości. Najbardziej przeraża,
to że społeczeństwu nie przeszkadzał smród rozkładający się trupów
A potem sąsiedztwo z upiornymi budynkami wypełnionymi kośćmi.

Mnie przeraża coś jeszcze to, że uzurpator metropolita Sergiusz Stragorodzki publicznie twierdził,
że w ZSRR nie ma prześladowań, przy tym sam przykładał rękę zsyłek na śmierć wielu tysięcy niewinnych ofiar,
-biskupów, mnichów i kapłanów A dziś tego łajdaka p.Cyryl Gundiajew chce kanonizować.


Nie usprawiedliwiam ateizmu w najmnieszym stopniu, ale tez nie widze usprawiedliwienia tym zabicia psa,
w ogole nie dostrzegam zwiazku, chyba ze jeno jako wskazowke,
ze wlasnie takie typki za czasow represji przejawiaja najwieksza gorliwosc i sadyzm w mordowaniu.

Jak to, nie pamietam kto dokladnie, jeden z najblizszego otoczenia Hitlera,
slynny z wyjatkowego okrocienstwa i sadystycznej nadgorliwosci,
kiedy go prowadzono na stracenie to sie narobil w spodnie,
ten co sam stracil na szubienicy tysiace. Zapomnialam nazwisko a nie mam jak w tej chwili sprawdzic,
zreszta to niewazne.
W tym wypadku rzeczywiście to wstyd, ale na polu walki to żadna chańba, mało który żołnierz się do tego dobrowolnie
przyzna, ale może to się przydażyć dosłownie każdemu. oprócz Axanny:)

I nie zgodze sie z Blyy. Wiara prawdziwa, a nie jedynie deklarowana wargami,
prawdziwie zmienia czlowoeka i sie okazuje wlasnie podczas takich represji,
kiedy ludzie swiadomie wybierali smierc, odmawiajac wziecia udzialu w zbrodniach.
...

Axanna

Post autor: Axanna »

BLyy pisze:
Nie wiem o jakich wzorach Ty mowisz. oczywiscie, ze kazdy moze miec swoj wzor i nazywac to "prawdziwa wiara". Ja mam wzor w Chrystusie i tylko taka wiare uwazam za prawdziwa, ktora jest nasladowaniem Chrystusa, ktory nikogo nbie zabil, aczkolwiek mogl.... Tobie oczywiscie wolno miec wlasne zdanie na ten temat i wlasne wzory.
Którego kościoła wiara jest prawdziwa?
Chrystusowego Kosciola biblijna wiara.
Wskaż mi go wśród setek innych. Chrystus nikogo może nie zabił, ale zabijał Ojciec; wyznajesz tego samego Ojca co Jezus który zabijał?
Chrystus nikogo nie zabil a chrzescijanie, ktorzy sa jego uczniami tez nie maja, bo nasladuja Pana.
Zas pretensje o zabicie w ST, czy przykladowo zatracenie w przyszlosci zepsutych do szpiku kosci, opluwajacych i szydzacych z Boga grzesznikow bedziesz wystawial Bogu Ojcu w stosownym czasie, nie do mnie.
Bo Slowo Boze tak mowi, ja wierze temu co mowi Pismo Swiete. Ty sie wierz ... w co chcesz wlasciwie.. we wlasne obserwacje, przekonania, cokowliek. My chyba nie mamy plaszczyzny do porozumienia zadnej, bo ja o Krymie, Ty o Rzymie, rozmowa traci absurdem.
Gdzie tak mówi? Bo ja wyczytałem, że niema nikogo dobrego tylko Bóg. I Ty mówisz o dobrych chrześcijaninach?
byle sie sprzeczac czy jak? :roll: gdzie ja tak mowie, zacytuj, albo nie zmyslaj?
Ty chyba mylisz zakaz osadu, w sensie potepienia kogos, ze sprawa rozsadzania wszystkich rzeczy. Bo jezeli uwazasz, ze nie wolno w ogole sadzic, to po co sie wypowiadasz o tym ze ktos zly bo mordowal - Tobie nie wolno mowic takich rzeczy, bo przeciez "nie sadz"...
Sama dajesz osąd, wiec kim ty jesteś? Czynisz siebie Bogiem. I nie porównuj wszystkich ateistów do mordowania, bo ty oceniłaś wszystkich ludzi niewierzących jako niedobrych. Bo nie wszyscy ateiści to mordercy. Poza tym tylko stwierdzam fakt, wyroki wykonywali żołnieże i gestapowcy, wyrok wydawał Hitler, a władze dali mu protestanci. Zwykle stwierdzenie faktów. Natomiast by powiedzieć o kimś innym coś złego musisz tą osobę znać.
pismo tak mowi, ja tylko powtarzam - ze wszyscy zgrzeszyli, ze nie ma sprawiedliwego ani jednego, ze wszyscy sa winni - masz Biblie, czytaj.

Marcin34
Posty: 183
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:49

Post autor: Marcin34 »

J.Jaroslavsky pisze: Uważacie się za lepszych ode mnie, prawda...a ja myśle , że wielu z was - żeby nie powiedzieć, wszyscy - moglibyście
się podpisać pod moim 1-ym postem, jak pod własnym. :))
Wprowadziłbym kilka korekt i mógłbym się podpisać. "Niestety", Bóg pokrzyżował moje plany i pociągnął mnie do Siebie :)
Nie wiem ile masz lat ale to może się Tobie też przydarzyć, nawet późno. Np kiedy uznasz, że wszystko to marność i kręcisz się w kółko. Zatwardził Ci serce aby objawiła się na Tobie chwała Boża. Jezus Cię kocha.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Komunizm to nie ateizm...
Komunizm (z łaciny communis – wspólny, powszechny), zbiór poglądów ideologicznych i zbudowany na tej podstawie program polityczny dążący do stworzenia bezklasowego społeczeństwa, wprowadzenia zasad egalitaryzmu i zniesienia własności prywatnej.
WIEM.pl
Wyrażenie ateizm pochodzi z języka greckiego i zostało utworzone od dwóch słów – a – nie i theos – bóg. Ateizm zatem jest określeniem postawy negującej religię i istnienie boga lub bóstw.
wiedza24h.pl

Czyli negowanie istnienia boga lub bogów jest dążeniem do bezklasowego społeczeństwa. Ciekawe...

Axanno, wskaż mi fragment w Biblii mówiący, że wszyscy niewierzący są źli. I oby to były słowa Twego Jezusa.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Axanna

Post autor: Axanna »

Dżej pisze:Axanno, wskaż mi fragment w Biblii mówiący, że wszyscy niewierzący są źli. I oby to były słowa Twego Jezusa.
oto kilka z brzegu:

Job 11:20 bw "Natomiast oczy bezbożnych zgasną; nie ma dla nich ucieczki, jedyną ich nadzieją - wyzionąć ducha."

Psa 1:6 bw "Gdyż Pan troszczy się o drogę sprawiedliwych, Droga zaś bezbożnych wiedzie do nikąd."

Psa 37:28 bw "Bo Pan miłuje prawo I nie opuszcza swoich wiernych, Na wieki ich strzeże; Potomstwo bezbożnych zaś będzie wytępione."

Psa 119:119 bw "Uważasz za żużel wszystkich bezbożnych na ziemi, Dlatego kocham świadectwa twoje."

Psa 145:20 bw "Pan strzeże wszystkich, którzy go miłują, Ale wszystkich bezbożnych wytraci."

Pro 4:19 bw "Droga bezbożnych jest jak ciemna noc; nie wiedzą, na czym mogą się potknąć."

Pro 10:20 bw "Język sprawiedliwego jest wybornym srebrem, lecz serce bezbożnych jest niewiele warte."

Ps 14:1-10 bw "(1) ... Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga! Są znieprawieni, popełniają ohydne czyny. Nie ma nikogo, kto by dobrze czynił. (2) Pan spogląda z niebios na ludzi, aby zobaczyć, czy jest kto rozumny, który szuka Boga. (3) Wszyscy odstąpili, wespół się splugawili. Nie ma, kto by dobrze czynił, nie ma ani jednego. (4) Czyż są nierozumni wszyscy czyniący nieprawość? Pożerają lud mój tak, jak się je chleb, Ale Pana nie wzywają. (5) Tam ogarnie ich strach, Gdyż Bóg jest z rodem sprawiedliwym. (6) Doznacie zawodu w zamyśle przeciw ubogiemu, Gdyż Pan jest jego schronieniem. (7) Oby przyszło z Syjonu zbawienie Izraela! Kiedy Pan odwróci niewolę ludu swego, Uraduje się Jakub, rozweseli się Izrael."

Mar 16:16 bw "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."

Joh 3:36 bw "Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim."

Rz 3:9-26 bw "(9) Cóż więc? Przewyższamy ich? Wcale nie! Albowiem już przedtem obwiniliśmy Żydów i Greków o to, że wszyscy są pod wpływem grzechu, (10) jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego, (11) nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga; (12) wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego. (13) Grobem otwartym jest ich gardło, językami swoimi knują zdradę, jad żmij pod ich wargami; (14) usta ich są pełne przekleństwa i gorzkości; (15) nogi ich są skore do rozlewu krwi, (16) spustoszenie i nędza na ich drogach, (17) a drogi pokoju nie poznali. (18) Nie ma bojaźni Bożej przed ich oczami.
(19) A wiemy, że cokolwiek zakon mówi, mówi do tych, którzy są pod wpływem zakonu, aby wszelkie usta były zamknięte i aby świat cały podlegał sądowi Bożemu. (20) Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu. (21) Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy, (22) i to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy, (23) gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, (24) i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, (25) którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów, (26) dla okazania sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, aby On sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa."

2Pe 3:7 bw "Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi."

J.Jaroslavsky
Posty: 28
Rejestracja: 17 sie 2012, 23:51

Post autor: J.Jaroslavsky »

Obrazek Obrazek

Pustelnik

Post autor: Pustelnik »

J.Jaroslavsky, podpisuję się pod Tym postem, który napisałeś na początku.Dziękuję Ci z serca z tę refleksję.
Ja również:
1.Nie kocham Boga.
2. Nie ma we mnie miłości do bliźniego.
3. Nie wierzę w nic z dziedziny religii, ani w nieśmiertelność, ani w Ewangelię.
4. Przepełniony jestem pychą i zmysłową miłością własną.
I na koniec mogę o sobie powiedzieć to,co napisałeś:"
Na podstawie tego, co przedstawiłem, uważam się za człowieka pysznego, zmysłowego, bez wiary, nie kochającego Boga i nienawidzącego swego bliźniego. Jaki stan może być jeszcze bardziej grzeszny? Stan duchów ciemności lepszy jest od mojej sytuacji: chociaż nie kochają one Boga, człowieka nienawidzą, żyją sycąc się pychą, ale przynajmniej wierzą, wierzą i drżą. A ja? Czy może być los gorszy od tego, który jest moim udziałem? I za co
może być wyrok sądu sroższy i bardziej karzący, niż za taką obojętność i lekkomyślne życie, które sobie uświadamiam!"
Jeszcze raz dziękuję!

Axanna

Post autor: Axanna »

ciekawe co stoi na przeszkodzie, by zmienic ten swoj "najgorszy los"... jakas niezdrowa przyjemniosc w rodzaju masochizmu?

Wszak droga do zbawienia jest otwarta dla kzdego, fakt uznania swojej nikczemnosci jest pierszym krokiem, ale co przeszkadza zrobic kolejny? Bo samo samobiczowanie sie bez checi zmiany raczej nie wystarczy...

Itd.itp. w temacie obok "klotnie, nienawisc" napisales:

Zatem my,jako uczniowie Jezusa powinniśmy na pierwszym miejscu kierować się miłością.

A tu piszesz ze nie wierzysz w Ewangielie, hmmm :roll:

J.Jaroslavsky
Posty: 28
Rejestracja: 17 sie 2012, 23:51

Post autor: J.Jaroslavsky »

Kto tu mówi o samobiczowaniu; ja tu tylko na chłodno stwierdzam fakty, w świetle których wypadamy fatalnie,
albowiem wszystko co posiadamy jest nam jedynie z Góry DANE. Sami z siebie jesteśmy tylko :
gnuśni, leniwi, kłamliwi, źli itd; a każdy kto twierdzi inaczej grzeszy PYCHĄ - diabelską "cnotą", główną przyczyną
upadku Stworzenia, o czym najwyraźniej nie wszyscy pamiętają.

Axanna

Post autor: Axanna »

alez oczywiscie.

Bywaja jednak tacy "sami z siebie gnusni", ktorzy nie chca takimi byc i z wdziecznoscia wierza ewangelii, a sa tacy ktorym widocznie gnusnosc nie przeszkadza, wiec i po co maja wierzyc....

Pustelnik

Post autor: Pustelnik »

Axanna, Pewne ujęcie kwestii może być metaforą.Niektóre teksty nie należy odczytywać dosłownie a jeszcze inne można zrozumieć odwrotnie.Istnieje też coś takiego co się zwie ``Mistyką``. :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateiści i agnostycy”