Witam i zapraszam na stronę antyewolucyjną !!!

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BDM
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2011, 17:31

Witam i zapraszam na stronę antyewolucyjną !!!

Post autor: BDM »

Dzień dobry. Jestem twórcą strony www.pseudonauki.pl czyli strony krytycznej względem ewolucjonizmu, paleoastronautyki, ufologii, astrologii i innych tego rodzaju popularnych bredni. Uzasadnienie tego, dlaczego wszystkie wymienione tu "mądrości" są pseudonaukami, znajdziecie na stronie w napisanych przeze mnie wstępach zaś przede wszystkim w materiałach, filmach i recenzjach książek.

Myślę, że sporej ilości ludzi zależny na skutecznej walce z w/w filozofiami, stąd przeczytajcie też uważnie zamieszczone na stronie apele i podrzućcie jakieś materiały i linki (o charakterze naukowym !) na adres kontaktowy.
To wstępnie tyle. Pozdrawiam i zapraszam: B.D.M.

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

No więc z wrodzonej ciekawości zajrzałem na twoją stronkę. Gdyby podejść do rzeczywistości w sposób jaki ty podchodzisz, to w sferze fantastyki byłby dziś internet, telewizja, komputery, czy teleskop Hubblea. Nie wszystko da się wyjaśnić racjonalnością. Myślę,że jeszcze nie raz szczęka ci opadnie ze zdziwienia bo ujrzysz coś lub doświadczysz czegoś co całkowicie zaprzeczy tzw " zdrowemu rozumowi" ,czego ci życzę. Co do wiary,to pewnie codziennie gdzieś wychodzisz lub wyjeżdżasz prawda? I wierzysz, że po południu lub wieczorem cały i zdrowy wrócisz do domu prawda? Pytanie, jakie masz na ten szczęśliwy powrót naukowe dowody?Fanatyzm dotyczy także racjonalistów :-D .Jednakże masz prawo do takiej a nie innej drogi życiowej i ja go nie neguję. W miarę zapoznawania się z twoją stronką i z tym co tam tworzysz , jestem gotów do polemiki. :-D
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

BDM
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2011, 17:31

Post autor: BDM »

No dobrze, tylko ludzie muszą odróżnić czyjąś fantazję i wyimaginowane domysły, od uzasadnionych nawet przyszłościowych spekulacji. Sprawa jest dość prosta: jeśli ktoś mówi, że cywilizacje kosmiczne mkną w przestrzeni kosmicznej z prędkościami ponadświetlnymi, to co to wg ciebie jest - nauka, fantastyka naukowa czy fantazja ?

Jeżeli ktoś kategorycznie twierdzi, że na Ziemi wylądowali kosmici, bo świadczą o tym np. mity religijne - to co to jest, nauka, fantastyka naukowa czy fantazja ?

Odpowiedź na to pytanie pozwala np. zrozumieć kim byli tacy panowie jak Velikowski, Daniken czy Adamski.

Ale tak jak napisałem, strona jest z założenia kopalnią wiedzy z fachowych i niereligijnych źródeł, mająca na celu zmusić internautę do intelektualnego wysiłku zapoznania się z tymi materiałami. Dlatego raczej nie prowadzę polemik, gdyż wiedza przytłaczającej większości ludzi jest wyrobiona na podstawie dziwacznych, sensacyjnych czy wreszcie paranaukowych. Autorami książek, które zamieściłem są fachowcy z danych dziedzin, co łatwo sprawdzić. Nie chciałem stworzyć nowej idiotycznej i pełnej zafałszować czy "półprawd" strony jakich pełno i których autorzy podsuwają czytelnikom byle co, byleby tylko czytali i wchodzili na stronę. Dlatego zachęcam do wysiłku, a tylko wtedy da to obiektywnie dobre rezultaty poznawcze.

balon000
Posty: 236
Rejestracja: 05 sie 2011, 13:20

Post autor: balon000 »

BDM: jak większość kreacjonistów NIE WIESZ z czym polemizujesz :)

Co ma powstawanie życia do ewolucjonizmu? NIC. Ewolucjonizm nie zajmuje się powstawaniem życia a ty temu poświęciłeś duuużo miejsca w dziale "ewolucjonizm".

Reszta to typowe walenie cytatami :)

BDM
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2011, 17:31

Post autor: BDM »

Człowieku, nie wiem o czym ty w ogóle piszesz ? Ewolucjonizm twoim zdaniem nie zajmuje się zagadnieniem powstawania życia ? Tyczą się przecież tego prace najbardziej znanych ewolucjonistów: Oparina, Haldane, Bernala, Cairns-Smitha, Eingena, Walda, Dysona, Cricka... Zagadnienie abiogenezy, to najważniejsze zagadnienie do rozwiązania dla ewolucjonistów, które eksperymentalnie zapoczątkował eksperyment Millera-Ureya.

Właśnie tacy jak ty, tylko wprowadzają innych na forach czy innych rozmowach w błąd. Dlatego unikam właśnie demagogicznych dyskusji z ludźmi, którzy nie mają bladego pojęcia o czym mówią i piszą w tym temacie. Większość bowiem tych ewolucjonistów, którzy w swoim mniemaniu "wiedzą co na ten temat piszą" nie ma bladego pojęcia co do ewolucyjnej wykładni.

balon000, żeby się na drugi raz nie wygłupiać takimi komentarzami, to zajrzyj do byle opracowania na ten temat, a wtedy dowiesz się czym jest zagadnienie tzw. ewolucji chemicznej.

BDM
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2011, 17:31

Post autor: BDM »

W tym miejscu zwracam się do internautów o szeroko rozumianą pomoc w tworzeniu strony informacyjnej, która praktycznie sprowadzałaby się do:

dzielenia się informacjami o znanych wiarygodnych, przez co wartościowych materiałach dotyczących krytycznej polemiki z ewolucjonizmem, paleoastronautyką, ufologią, astrologią i innymi zakłamaniami, tj. tytułów książek, artykułów prasowych, tytułów filmów itp.

podrzucaniem linków do interesujących materiałów w internecie w formie artykułów, stron, dokumentów, humoru, audycji czy filmów (nasz mail znajduje się w dziale „Kontakt”).

I jeszcze jedno. Na znanych wam forach, blogach i stronach www (w których być może uczestniczycie) poruszających kwestie związane z powyższymi pseudonaukami, zamieszczajcie link z namiarami do www.pseudonauki.pl Tylko dzięki temu, można jak największej liczbie ludzi dostarczyć rzetelnej, krytycznej i możliwie szerokiej informacji na temat tego czym w rzeczywistości jest ewolucjonizm i na czym się on w istocie opiera ! Tylko mając w zasięgu ręki argumenty „za” (których wszędzie pełno) jak i „przeciw” pseudonaukom, każdy z nas będzie miał możliwość wyrobienia sobie bardziej świadomego zdania w tej sprawie !

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Powiesz mi BDM, dlaczego na etapie zarodka posiadałeś skrzela i ogon? W jakim celu zostało to tworzone, skoro za jakiś czas poddawane było apoptozie? Po co organizm wydatkował energie na tworzenie czegoś, co w następnej kolejności ma zamiar niszczyć?
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateiści i agnostycy”