Dowody na nieistnienie Boga (moje i wasze)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Listek napisał:
Ato333 czy nie zauważyłaś jak Bóg bardzo pragnie byśmy Go szczerze kochali z całego swego serca, z całej duszy i ze wszystkich sił.
Za przeproszeniem chrzanisz wiersze...
jak można kochać kogoś, kto skazuje ciebie na ból i cierpienie. Żąda, abyś nie widział, ale wierzył. Jest zabójcą milionów osób w tym bezbronnych niewinnych dzieci. Upodobuje sobie morderców, a gardzi dobrymi i skazuje ich na cierpienia dla zabawy (Hiob).

Straszy piekłem, wiecznym potępieniem i cierpieniem. Jest sadystyczny, bo to za brak bezsensownej wiary.

To nie jest miłość, ale wasz STRACH.
Za przeproszeniem obsrywasz się ze strachu i boisz się mysleć.
Nie kochasz Boga, ale śmiertelnie go się boisz.
Nie ma w tym krzty miłości - jedynie zwierzęcy strach.
Listek - pomyśl nad tym.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

RN pisze:Jest przykazanie - nie pożądaj żony bliżniego swego
Za kobietę przed Bogiem odpowiada jej ojciec albo małżonek.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Henryk pisze:Nie masz najmniejszego pojęcia o temacie, w którym usiłujesz zabierać głos.
Ale mam pojecie o logice, i w tym temacie sie wypowiadam.

Chcesz miec rowniez to polecam: "Wprowadzenie do logiki formalnej, Podrecznik dla humanistow"" - prof. B. Stanosz.

Albo pozycja nieco latwiejsza:

http://www.math.uni.opole.pl/~ebryniars ... ornych.pdf
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

nesto pisze:jak można kochać kogoś, kto skazuje ciebie na ból i cierpienie
To człowiek sam dokonując błędnych wyborów pozbawia się opieki Boga i naraża siebie i swoją rodzinę na ból i cierpienie ze strony księcia tego świata.

1J 5:19
"Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego."
J 14:30
"Już niedługo będę mógł rozmawiać z wami, bo nadchodzi książę tego świata
Ostatnio zmieniony 22 lut 2017, 21:23 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Listek pisze:Za kobietę przed Bogiem odpowiada jej ojciec albo małżonek.
Alez oczywiscie, bo kobieta jest niezdolna sama o siebie zadbac, ani sama za siebie brac odpowiedzialnosc. Listku Twoja Biblia szerzy seksizm i meski szowinizm.

A przykazanie, ktore zacytowales stawia kobiete na rowni z rzeczami, ktorych wlascicielem jest mezczyzna.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Przed sądem i urzędem skarbowym na pewno odpowiada sama.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Listek pisze:
RN pisze:Jest przykazanie - nie pożądaj żony bliżniego swego
Za kobietę przed Bogiem odpowiada jej ojciec albo małżonek.
Jeśli tak jest ( czy tak ma być ) to rodzi się pytanie dlaczego kobieta sama nie odpowiada przed Bogiem, lecz ktoś ma odpowiadać za nią, jak za jakąś osobę niepełnoletnią, albo niepoczytalną.
Właśnie na tym polega nierówność, gdzie kobieta jest traktowana jako istota pośledniejsza wobec mężczyzny.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

ata333 pisze:Ale mam pojecie o logice
Co nie oznacza że z niej korzystasz.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Listek pisze:To człowiek sam dokonując błędnych wyborów pozbawia się opieki Boga i naraża siebie i swoją rodzinę na ból i cierpienie ze strony księcia tego świata.
Znowu piszesz bzdury. Rzezie dzieci z polecenia twojego Boga, potop zabijający niemowlęta, igraszki z Hiobem łącznie z zabiciem jego rodziny "dla zakładu", sadystyczne dręczenie Abrahama i nakazanie, aby zabił swojego syna - podobno Wszechwiedzący nie wiedział jak się zachowa itp..
Bzdury wypisujesz i podajesz dziesiątki cytatów ze starych baśni uzasadniające te bzdury.
A Boga nie kochasz, tylko zwierzęco się go boisz.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

veteran pisze:Co nie oznacza że z niej korzystasz.
Zeby to wiedzec, trzeba miec o niej jakiekolwiek pojecie. Skoro nie masz, to skad wiesz ?
Ja mysle, ze ocenic bylaby to w stanie Andrzelika, ale na pewno nie Ty ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

RN pisze:Właśnie na tym polega nierówność, gdzie kobieta jest traktowana jako istota pośledniejsza wobec mężczyzny.
Jak ktoś się czuje gorszy to ma duży problem.
Odpowiedzialność mężczyzny,męża przed Bogiem za swoja żonę i dzieci to rzecz naturalna

1Kor 11:3 bpd
"Chcę natomiast, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Co to znaczy naturalna ? To co kiedys bylo naturalne, nie musi takie byc nadal. Dawniej naturalny byl np. wstyd kobiety wobec mezczyzny. Dzis juz nie. Wiele zalezy od wychowania, od wplywu srodowiska ( wychowania, edukacji) na nasz genom. Dzis kobiety nie wstydza sie mezczyzn. Czuja sie silne, samodzielne, i nie potrzebuja meskiej kurateli. Uciekaja od zaleznosci od mezczyzny. Spojrz przykladowo na Japonie. Tam, ani mezczyzni, ani kobiety nie chca byc od kogokolwiek uzaleznieni. I to tez jest dla nich naturalne. Jeszcze przypomne, ze Japonia byla i jest pod silnym wplywem konfucjanizmu, ktorego fundamentem jest tradycyjna hierarchia spoleczna.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

nesto pisze:jak można kochać kogoś, kto skazuje ciebie na ból i cierpienie. Żąda, abyś nie widział, ale wierzył. Jest zabójcą milionów osób w tym bezbronnych niewinnych dzieci. Upodobuje sobie morderców, a gardzi dobrymi i skazuje ich na cierpienia dla zabawy (Hiob).

Straszy piekłem, wiecznym potępieniem i cierpieniem. Jest sadystyczny, bo to za brak bezsensownej wiary.
Jak- Nesto- można oskarżać kogoś o zbrodnie, kto według Ciebie nie istnieje?
Faktycznie zadajesz okropny gwałt logice!

Jednak to nie Bóg nosił w swych rękach włócznie, nie miotał strzałami, nie strzelał z karabinów.
To czynili ludzie, którzy nie mieli w sercach litości i nie znali Boga.
Nie oskarżaj bezpodstawnie Boga za czyny ludzi.
Piekło, potępienie bez końca- to ludzkie wymysły.
Słowo Boże nigdy i nigdzie tak nie uczy!

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze: Piekło, potępienie bez końca- to ludzkie wymysły.
Słowo Boże nigdy i nigdzie tak nie uczy!
EWANGELIA MATEUSZA 18. 8. BIZTB

'' Jeżeli więc ręka twoja albo noga twoja cię gorszy, utnij ją i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie wejść do żywota kalekim lub chromym, niż mając obydwie ręce lub obydwie nogi być wrzuconym do ognia wiecznego.

EWANGELIA MATEUSZA 25. 46. BIZTB

'' I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.

EWANGELIA MARKA 9. 43. BIZTB

"A jeśli cię gorszy ręka twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kaleką do żywota, niż mieć dwoje rąk, a pójść do piekła, w ogień nieugaszony,"

Po cichu i na ucho, żeby nikt nie słyszał, chciałem Ci Henryku podpowiedzieć, że są dwie główne metody tłumaczenia takich fragmentów.

1. Symbolika opisu :->
2. Niewygodne słowo ( słowa ), które zostało użyte w opisie mają inne znaczenie :->

Inne pomniejsze tłumaczenia.

1. Ewangelista tak napisał, ale inaczej myślał
2. W innym miejscu jest napisany kolejny wariant ( bardziej przystający do dzisiejszych czasów ) tego samego zagadnienia i wtedy tego się trzymamy, a o pierwszym nie wspominamy.

ps. Tylko pamiętaj Henryk, żebyś mnie czasami nie sypnął :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

ata333 pisze:Ja mysle, ze ocenic bylaby to w stanie Andrzelika, [...]
Tak tylko z czystej ciekawości zapytam, bo to nie pojedynczy przypadek ale reguła w Twojej pisowni.
Nie mając polskich czcionek, chcesz w ten sposób zachować fonetyczność nick'a? :roll:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateiści i agnostycy”