Dowody na nieistnienie Boga (moje i wasze)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

booris pisze:
Listek pisze:Ano jest.
Jest nawet ich sporo,a są to demony.
A skad sie wziely te demony?Jesli nie Bog je stworzyl,to kto?
. Booris to Ty nie wiesz takich rzeczy? 😁 Były dobre anioły, a potem zamieniły się w złe 😁
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

nesto pisze:Boga chrześcijan nie ma i nie było.
Istnieje natomiast jakaś energia i inteligencja, której nigdy nie zrozumiemy i z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego.
Bracie, skoro zwracam uwagę innym, to zwrócę uwagę także Tobie.

Właśnie strzeliłeś Logikę w pysk, a gdy upadła na ziemię, zadarłeś jej spódnicę, rozchyliłeś uda i bierzesz ją brutalnie nie zważając na jęki protestu. Nie rób tak, proszę.

Jeśli rzeczywiście uznajesz istnienie Czegoś wyższego, czego nigdy nie planujesz objąć rozumem, to nie masz prawa (z samej tylko odmowy zrozumienia) wnioskować, że to nie chrześcijaństwo i/albo Bóg chrześcijan. Albo udowodnij, że mimo niemożności zrozumienia to jedno jest pewne, że to nie chrześcijaństwo.

Tak jak napisałeś wyżej to czyste bicie ontologicznej piany. Celowe, jeśli masz życzenie bić pianę. Bezcelowe, jeżeli chcesz się z kimkolwiek skomunikować.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Andżelika_FS pisze:Właśnie strzeliłeś Logikę w pysk, a gdy upadła na ziemię, zadarłeś jej spódnicę, rozchyliłeś uda i bierzesz ją brutalnie nie zważając na jęki protestu.
Bardzo obrazowo To przedstawiłaś- Siostro Andżeliko. Nie powiem… :roll:

No, ale podobno (według niektórych) Nesto właśnie został mężem Logiki.
Lecz, czy będzie to zgodna rodzina? :-?

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Andżelika_FS, wg mnie świat jest uporządkowany, co przejawia się m.in. tym, że kotka nie rodzi susłów, a ziemia nie zjada słońca :-D Dodatkowo istnieje szereg innych nieprzypadkowych matematycznych czy fizycznych zależności.
Ten porządek nie bierze się z chaosu, ale z jakiejś pierwotnej logiki.
Skoro jednak człowiek nie obejmuje swoim umysłem pojęcia "nieskończoność", to nie ma możliwości ogarnąć swoim rozumem skąd owa logika się wzięła.
Twierdząc, że ta logiczna siła i energia, która utworzyła wszechświaty nie jest Bogiem chrześcijańskim opieram się na logicznym rozumowaniu, że coś (ktoś) taki jak ów Bóg nie może istnieć z prostego powodu - byłby nielogiczny, nieuporządkowany, zazdrosny i dziwnie "ludzki" jeśli chodzi o inne negatywne cechy.
Bóg chrześcijan, to nic innego jak nieudolne, dziecinne i śmieszne "wyobrażenie". Taka tęsknota człowieka za odpowiedzią na pytanie "kto i po co".
Ja nie wyobrażam sobie owej energii, która stworzyła światy, bo mam świadomość, że taka próba wyobrażenia jej byłaby strasznie naiwna z mojej strony.
Pozostawiam świat w spokoju, a wierząc w taką odwieczną "mądrą energię" mam nadzieję, że wszystko co się dzieje, zarówno to co dobre, jak i to co złe - ma sens.
Dlatego umrę z nadzieją, że życie moje nie przeminęło, ale jakby wróciło do tejże odwiecznej niewyobrażalnej energii, a moje doświadczenia przyczyniły się do dodania małej jedynki do jej nieskończoności.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Pójdziesz do energii elektrownii czarnobyla...

Niektorzy by sie zdziwili jak ludzki może być Bóg...w koncu stworzyl nas na swoje podobienstwo...
Nie szuka Bóg mądrości bo sam jest mądrością i tych Twoich doświadczeń.bo one są dla Ciebie byś nie upadł ...Apropo Bóg szuka przyjaciół tj. ludzi do swego domu

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

nesto pisze:Pozostawiam świat w spokoju, a wierząc w taką odwieczną "mądrą energię" mam nadzieję, że wszystko co się dzieje, zarówno to co dobre, jak i to co złe - ma sens.
,,Mądra energia" to za mało.Potrzebny jest idealny intelekt oraz jego pragnienia i wola.

Kto podał ludziom doskonałą instrukcję życia by mogli być szczęśliwi i odczuwać opiekę swego Stwórcy?
Kto podał co jest złe a co dobre dla człowieka?

2P 1:3
"Jego boska moc obdarowała nas wszystkim, co potrzebne do pobożnego życia.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Listek pisze:Potrzebny jest idealny intelekt oraz jego pragnienia
Listku naprawde uwazasz, ze byt bedacy absolutem, wszechmogacy i wszechwiedzacy moze miec pragnienia ?
Czegoz moze pragnac byt, ktory "ma" wszystko co tylko mozliwe ? Wiecej, sam jest tym wszystkim.

Tak samo jak apetyt jest domena organizmow odczuwajacych glod, tak samo pragnienia sa domena organizmow odczuwajacych jakies potrzeby. Jesli absolut ma jakiekolwiek potrzeby, tzn. ze nie jest absolutem.

Przemysl to Listku ;)

Ps. a ponoc logika jest domena mezczyzn ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ata333 pisze:
Listek pisze:Potrzebny jest idealny intelekt oraz jego pragnienia
Listku naprawde uwazasz, ze byt bedacy absolutem, wszechmogacy i wszechwiedzacy moze miec pragnienia ?
Czegoz moze pragnac byt, ktory "ma" wszystko co tylko mozliwe ? Wiecej, sam jest tym wszystkim.
1Ti 2:3-4 bt4 " Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, (4) który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy."

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Manna z nieba pisze:a potem zamieniły się w złe
1 Kor. 6:1-3
1. Czy śmie ktoś z was, mając sprawę z drugim, procesować się przed niesprawiedliwymi, zamiast przed świętymi?
2. Czy nie wiecie, że święci świat sądzić będą? A jeśli wy świat sądzić będziecie, to czyż jesteście niegodni osądzać sprawy pomniejsze?
3. Czy nie wiecie, że aniołów sądzić będziemy? Cóż dopiero zwykłe sprawy życiowe?
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Andżelika_FS pisze:
nesto pisze:Boga chrześcijan nie ma i nie było.
Istnieje natomiast jakaś energia i inteligencja, której nigdy nie zrozumiemy i z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego.
Bracie, skoro zwracam uwagę innym, to zwrócę uwagę także Tobie.

Właśnie strzeliłeś Logikę w pysk, a gdy upadła na ziemię, zadarłeś jej spódnicę, rozchyliłeś uda i bierzesz ją brutalnie nie zważając na jęki protestu. Nie rób tak, proszę.

Jeśli rzeczywiście uznajesz istnienie Czegoś wyższego, czego nigdy nie planujesz objąć rozumem, to nie masz prawa (z samej tylko odmowy zrozumienia) wnioskować, że to nie chrześcijaństwo i/albo Bóg chrześcijan. Albo udowodnij, że mimo niemożności zrozumienia to jedno jest pewne, że to nie chrześcijaństwo.

Tak jak napisałeś wyżej to czyste bicie ontologicznej piany. Celowe, jeśli masz życzenie bić pianę. Bezcelowe, jeżeli chcesz się z kimkolwiek skomunikować.
:prosze:
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Henryk pisze:1Ti 2:3-4 bt4 " Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, (4) który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy."
Henryku zawsze twierdzilam, ze Biblia jest ksiega pisana przez mezczyzn dla mezczyzn ( teoria umyslu, intencjonalnosc drugiego stopnia ). Tak wiec puenta zawarta w postscriptum z postu do Listka jak najbardziej aktualna ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ata333 pisze:Henryku zawsze twierdzilam, ze Biblia jest ksiega pisana przez mezczyzn dla mezczyzn [...]
Nie wiem, czy wiesz- ale Twe twierdzenia w tym temacie możesz wsadzić sobie w buty.
Nie masz najmniejszego pojęcia o temacie, w którym usiłujesz zabierać głos.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Henryk, jesteś strasznie chamski. Idź gdzieś. Najlepiej zrób sobie przerwę.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Ato333 czy nie zauważyłaś jak Bóg bardzo pragnie byśmy Go szczerze kochali z całego swego serca, z całej duszy i ze wszystkich sił.

Jak pragnie byśmy Go chwalili za Jego dzieła,które są potrzebne do naszego życia .

Jak pragnie byśmy byli Mu wdzięczni za życie , tchnienie i wszystko?


Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze:
ata333 pisze:Henryku zawsze twierdzilam, ze Biblia jest ksiega pisana przez mezczyzn dla mezczyzn [...]
Nie wiem, czy wiesz- ale Twe twierdzenia w tym temacie możesz wsadzić sobie w buty.
Nie masz najmniejszego pojęcia o temacie, w którym usiłujesz zabierać głos.
Nie ma się co denerwować Henryk, bo tutaj ata ma rację.

Podam tylko jeden przykład z dekalogu.

Jest przykazanie - nie pożądaj żony bliżniego swego
Do kogo jest adresowane takie przykazanie :?: No chyba nie do kobiet.

Gdyby kobiety były traktowane na równi, powinno też być - nie pożądaj męża bliżniej swej

W ten sposób zepchnięto kobietę na margines, ale jednocześnie przez taką lukę w prawie, w sposób niezamierzony dano kobiecie pewne przywileje. :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateiści i agnostycy”