Dowody na nieistnienie Boga (moje i wasze)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

ups.. sorry ;) Pewnie zwykly mechanizm, jako, ze po spolglosce "d" piszemy "rz". jak np. Andrzej.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, 14:08 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wylowione z sieci:

"Nie zabijaj - Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu!


Nie cudzoloz - Pan rzekł do Ozeasza: Idź, weź sobie za żonę nierządnicę i miej z nią dzieci z nierządu

Nie mow falszywego swiadectwa/Nie kradnij - Każda bowiem kobieta pożyczy od swojej sąsiadki i od pani domu swego srebrnych i złotych naczyń oraz szat8. Nałożycie to na synów i córki wasze i złupicie Egipcjan"
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

ata333, ha ha - bardzo dobre zestawienie :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Henryk napisał:
Jak- Nesto- można oskarżać kogoś o zbrodnie, kto według Ciebie nie istnieje?
Faktycznie zadajesz okropny gwałt logice!

Jednak to nie Bóg nosił w swych rękach włócznie, nie miotał strzałami, nie strzelał z karabinów.
To czynili ludzie, którzy nie mieli w sercach litości i nie znali Boga.
Nie oskarżaj bezpodstawnie Boga za czyny ludzi.
Piekło, potępienie bez końca- to ludzkie wymysły.
Słowo Boże nigdy i nigdzie tak nie uczy!
Piszesz coraz bardziej idiotycznie.
Zabroń mi jeszcze dyskutować o Koziołku Matołku, bo również uważam, że nie istnieje.
Pewnie znasz tegoż koziołka - ty jednak z pewnością wierzysz bezkrytycznie, że szukał i znalazł Pacanów, gdzie go podkuto.
Ma tam swój pomnik - więc musiała to być prawda.
Rozumiem, że niewygodnie jest ci dyskutować o zbrodniach swojego wymyślonego Boga, którego uznałeś pewnie za czystą miłość. Tymczasem ów nakłaniał, podżegał i sam był wielokrotnie sprawcą zagłady - patrz mityczny potop, czy zniszczenie Sodomy i Gomory wraz z niemowlakami.

Piszesz, że nie ma wiecznego piekła? Uff - fajnie, bo już się bałem :-P
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Pozwolisz,Henryku,ze odniose sie do Twojego posta zdanie po zdaniu.
Henryk pisze:Jednak to nie Bóg nosił w swych rękach włócznie, nie miotał strzałami, nie strzelał z karabinów.
Czynili to na jego polecenie.
Henryk pisze:To czynili ludzie, którzy nie mieli w sercach litości i nie znali Boga.
Jeszcze raz ta sama odpowiedz-czynili to na jego polecenie.
Henryk pisze:Nie oskarżaj bezpodstawnie Boga za czyny ludzi.
Potop,zniszczenie Sodomy i Gomory to nie byly czyny ludzi.
Mysle,ze odpowiednie cytaty z Biblii sa zbyteczne,bo znasz je rownie dobrze jak ja.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

nesto pisze:Rozumiem, że niewygodnie jest ci dyskutować o zbrodniach swojego wymyślonego Boga, którego uznałeś pewnie za czystą miłość.
Jeśli dla Ciebie wyrok śmierci na wielokrotnym mordercy jest zbrodnią to OK.

Dla mnie wyrok na wrogach Ludu Bożego jest czynem sprawiedliwym i pożądanym.
Stary testament zaledwie symbolicznie ukazał to, co w ostateczności czeka szyderców, naśmiewców i tych co szkodzą „maluczkim” na tej ziemi.
Rz 14:11 bw "Bo napisano: Jakom żyw, mówi Pan, ugnie się przede mną wszelkie kolano i wszelki język wyznawać będzie Boga."
Doskonale rozumiem Wasz lament nad samym sobą.
1Kor 6:2 bw "Czy nie wiecie, że święci świat sądzić będą? A jeśli wy świat sądzić będziecie, to czyż jesteście niegodni osądzać sprawy pomniejsze?"
Abyście sobie nie „używali” to uprzedzę: sam nie uważam się za świętego, jednak jestem całkiem spokojny o Ich sądy.

Czym jest piekło tyle razy tu pisano,że nie warto kilkadziesiąt razy powtarzać tego samego.
Kto nie zapamiętał, nie zapamięta i teraz. Kto wie, będzie pamiętał zawsze.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Henryk pisze: Jeśli dla Ciebie wyrok śmierci na wielokrotnym mordercy jest zbrodnią to OK.
Niemowlęta to "wielokrotni mordercy"?
Ależ sprawiedliwe są sądy twojego Boga... :-D

Henryk,czy kochasz swojego Boga ze strachu? Czy może z innych powodów?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

ata333 pisze:Wylowione z sieci:

"Nie zabijaj - Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu!


Nie cudzoloz - Pan rzekł do Ozeasza: Idź, weź sobie za żonę nierządnicę i miej z nią dzieci z nierządu

Nie mow falszywego swiadectwa/Nie kradnij - Każda bowiem kobieta pożyczy od swojej sąsiadki i od pani domu swego srebrnych i złotych naczyń oraz szat8. Nałożycie to na synów i córki wasze i złupicie Egipcjan"
To nie tylko w tych 3 przykazaniach ''Prawodawca'' sam nawołuje do podważania swojego prawa, ale tak się dzieje właściwie w całym dekalogu.
Nie chce mi się już dzisiaj tego wszystkiego cytować, bo to i tak jest grochem o ścianę.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

nesto pisze:Henryk,czy kochasz swojego Boga ze strachu? Czy może z innych powodów?
Z powodu Jego mądrych i sprawiedliwych praw.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Niemowlęta to na cześć Molocha czy Baala składali ludzie nie Bóg.
Bronić ludzi, którzy zginęli w potopie wraz m.in z Nefilimami którzy bardzo mocno spowodowali ten stan - jest dziwne.
To samo tyczy się sprawy Sodomy i Gomory.

Jak widać siedzenie w komforcie i bez żadnego większego problemu, i bez widoku np. bezprawia, braku moralności itp - kieruje taką osobę do takich wniosków, że każdego zwyrodnialca, zboczeńca itp trzeba pogłaskać po głowie i pozwolić mu nadal to robić.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Henryk pisze:
nesto pisze:Henryk,czy kochasz swojego Boga ze strachu? Czy może z innych powodów?
Z powodu Jego mądrych i sprawiedliwych praw.
Czyli bardziej kochasz jego prawa niż jego samego?

Wnikliwy pisze:Niemowlęta to na cześć Molocha czy Baala składali ludzie nie Bóg.
Ależ to ów Bóg kazał Abrahamowi zabić syna, a gdy ten chciał go rzeczywiście zabić, to został wybranym jako "swój".
Teoretycznie za taki postępek tj. próbę zabójstwa własnego syna, Bóg powinien go potępić, a nie pochwalić.
Ta legenda opisuje człowieka chorego psychicznie, który słysząc głosy nakazujące mu zabójstwo, próbuje tego zabójstwa dokonać.
Dzisiaj spędziłby dożywocie w wariatkowie, a tam stał się świętym :-D
Wnikliwy pisze:Bronić ludzi, którzy zginęli w potopie wraz m.in z Nefilimami którzy bardzo mocno spowodowali ten stan - jest dziwne.
Dziwne jest, że taką głupotę nazywasz mądrością.
Jeśli dany człowiek zabije drugiego, to razem z mordercą zabiłbyś jego dzieci?
A czemu winne są dzieci?
Wnikliwy pisze:To samo tyczy się sprawy Sodomy i Gomory.
Faktycznie to samo. Tam także zginęli wszyscy. Łącznie z niemowlakami.
Wnikliwy pisze:Jak widać siedzenie w komforcie i bez żadnego większego problemu, i bez widoku np. bezprawia, braku moralności itp - kieruje taką osobę do takich wniosków, że każdego zwyrodnialca, zboczeńca itp trzeba pogłaskać po głowie i pozwolić mu nadal to robić.
No głaskam ciebie właśnie po głowie odpisując na ten głupi post.
Zabijajcie wszystkich bez litości - podżegał twój nieistniejący Bóg. Starców, kobiety i dzieci.
Jeśli uważasz, że to sprawiedliwe, to idź kup sobie koło do sklepu z rowerami :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Kompletny brak jakiegokolwiek zrozumienia. Czytanie Biblii z uprzedzeniem do Boga wychodzi na dobre. To widać.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Wnikliwy pisze:Kompletny brak jakiegokolwiek zrozumienia. Czytanie Biblii z uprzedzeniem do Boga wychodzi na dobre. To widać.
Kompletnie niemerytoryczna odpowiedź. Brak argumentów na wytłumaczenie podżegania do zabójstwa niemowląt przez szalonych żydów i zabójstwa własnego syna przez Abrahama.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

RN pisze: To nie tylko w tych 3 przykazaniach ''Prawodawca'' sam nawołuje do podważania swojego prawa, ale tak się dzieje właściwie w całym dekalogu.
Nie chce mi się już dzisiaj tego wszystkiego cytować, bo to i tak jest grochem o ścianę.
RN-ie ja to wszystko wiem. Nie wiem czy pamietasz ile w tym temacie otworzylam watkow, w kazdym z nich przeciwstawiajac okrutnego Boga S.T Bogu N.T.

Dyskutowalismy niejednokrotnie o corce Jetry zlozonej w ofierze (o ile dobrze pamietam imie), o klatwie cherem etc. i masz racje jak grochem o sciane. Brak jasnej / jednoznacznej definicji dobra, gdyz dobrem dla wielu wierzacych jest wszystko co nakaze "prawodawca", chocby to bylo sprzeczne z jego prawem. Ostatecznie wszystko podlega interpretacji. Jak pisal Nietzsche: fakty nie istnieja, istnieja tylko interpretacje. W religii z pewnoscia ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

ata333 pisze:Dyskutowalismy niejednokrotnie o corce Jetry zlozonej w ofierze(...)
Mial na imie Jefte.Czytalem kiedys ksiazke zatytulowana "Jefte i jego corka".Nie pamietam autora ksiazki,ale imie postaci zapamietalem. ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateiści i agnostycy”