Religia Miłości

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Miłość jest dla Ciebie

Rozumieniem wszystkiego
1
25%
Miarą wartości
1
25%
Kluczem do drzwi rzeczywistości
1
25%
Nie da się opisać słowami
1
25%
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4197
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Religia Miłości

Post autor: radek »

"Prawdziwą miłością jest ekatma prema - niedwoista miłość. Dawanie i branie występujące w związkach międzyludzkich nie oddaje prawdziwego ducha miłości. Powinno się tylko dawać i dawać, niczego nie oczekując w zamian. Taka jest prawdziwa miłość. Wycofywanie się, gdy przychodzą trudności, to znak miłości egoistycznej.
Jathartha prema (prawdziwa miłość) zapanuje tylko wtedy, gdy porzucicie egoizm (swarta) i będziecie dbać o dobro innych (pararta)."


Fragment Konferencji Seva Dal, 13 IV 2005 r., Prasanti Nilajam
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4197
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Religia Miłości

Post autor: radek »

Miłość wstępuje do serca człowieka po przejściu pewnych etapów życiowych. Rodząc się przynosimy ze sobą na świat dług. Od tego jak go potraktujemy, zależy nasza przyszłość z rodzajem miłości włącznie. W dzieciństwie jesteśmy zaabsorbowani doznaniami zmysłowymi, kreując aparat odpowiedzialny za prowadzenie dialogu ze światem. W dzieciństwie mamy tylko szczątkowy pogląd na znaczenie słowa miłość. Czynniki mające istotne znaczenie dla sposobu w jaki traktujemy dług, który zdeterminował nasze przyjście na świat, to: dieta, rodzice, środowisko. Zastanawiałem się bardzo długo, dlaczego Duch Boży nie skorygował mojego zachowania w newralgicznych momentach mojego życia. Wydaje mi się, że jednym z powodów była nauka pokory przed Bogiem

‭‭Łukasza 18:9-14 UBG‬‬
[9] Powiedział też do tych, którzy ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innych mieli za nic, taką przypowieść: [10] Dwóch ludzi weszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. [11] Faryzeusz stanął i tak się w sobie modlił: Dziękuję ci, Boże, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy albo jak i ten celnik. [12] Poszczę dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co mam. [13] A celnik, stojąc z daleka, nie chciał nawet oczu podnieść ku niebu, ale bił się w piersi, mówiąc: Boże, bądź miłosierny mnie grzesznemu. [14] Mówię wam, że raczej ten odszedł do swego domu usprawiedliwiony, a nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

https://bible.com/bible/138/luk.18.9.UBG

Innym powodem są ci, którzy potrzebują wsparcia odnośnie wyjścia ze slepego zaułka, w którym nie widzą perspektywy na miłość. O tej kwestji też czytamy w Ewangelii

‭‭Mateusza 19:7-12 UBG‬‬
[7] Zapytali go: Dlaczego więc Mojżesz nakazał dać list rozwodowy i oddalić ją? [8] Odpowiedział im: Z powodu zatwardziałości waszego serca Mojżesz pozwolił wam oddalić wasze żony, ale od początku tak nie było. [9] Lecz ja wam mówię: Kto oddala swoją żonę – z wyjątkiem przypadku nierządu – i żeni się z inną, cudzołoży, a kto żeni się z oddaloną, cudzołoży. [10] Powiedzieli mu jego uczniowie: Jeśli tak ma się sprawa mężczyzny z jego żoną, to lepiej się nie żenić. [11] A on im powiedział: Nie wszyscy to pojmują, ale tylko ci, którym to jest dane. [12] Są bowiem eunuchowie, którzy tacy wyszli z łona matki; są też eunuchowie, których ludzie takimi uczynili; są również eunuchowie, którzy się sami takimi uczynili dla królestwa niebieskiego. Kto może pojąć, niech pojmuje.

https://bible.com/bible/138/mat.19.7.UBG
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4197
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Religia Miłości

Post autor: radek »

Miłość to doskonała religia, ponieważ tam, gdzie jest Miłość, tam jest obecność Boga. Jeśli wyznajemy miłość, to akceptujemy całą rzeczywistość, a wtedy nie ma potrzeby wprowadzania poprawek do naszej postawy. Akceptujemy wtedy każdego człowieka z jego dowolną religią. Kochając, działamy w najwyższej światłości

‭‭Pierwszy list św. Pawła do Koryntian 13:1-10 BW1975‬‬
[1] Choćbym mówił językami ludzkimi i anielskimi, a miłości bym nie miał, byłbym miedzią dźwięczącą lub cymbałem brzmiącym. [2] I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. [3] I choćbym rozdał całe mienie swoje, i choćbym ciało swoje wydał na spalenie, a miłości bym nie miał, nic mi to nie pomoże. [4] Miłość jest cierpliwa, miłość jest dobrotliwa, nie zazdrości, miłość nie jest chełpliwa, nie nadyma się, [5] Nie postępuje nieprzystojnie, nie szuka swego, nie unosi się, nie myśli nic złego, [6] Nie raduje się z niesprawiedliwości, ale się raduje z prawdy; [7] Wszystko zakrywa, wszystkiemu wierzy, wszystkiego się spodziewa, wszystko znosi. [8] Miłość nigdy nie ustaje; bo jeśli są proroctwa, przeminą; jeśli języki, ustaną, jeśli wiedza, wniwecz się obróci. [9] Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie; [10] Lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie.

https://bible.com/bible/3490/1co.13.1.BW1975

Miłość nie indoktrynuje, lecz słucha i odpowiada kompletnym, niewymagającym od słuchacza niczego, przykładem. A kto działa przeciw idealnemu przykładowi Miłości, działa na swoją niekorzyść, ściagając na siebie "karmiczne" konsekwencje

Koran 2:104
104. O wy, którzy wierzycie! Nie mówcie: "Obserwuj nas!", lecz mówcie:
"Patrz na nas!" - i sluchajcie! A niewiernych czeka kara bolesna!
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4197
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Religia Miłości

Post autor: radek »

Duch Święty będący przedmiotem wiary, dowodzi sprawiedliwości, czyli wyjścia poza prawo Karmy

Człowiek może przeczytać wiele książek, zdobyć liczne tytuły naukowe i zwiedzić wiele krajów, ale to nie pomoże mu w prowadzeniu wygodnego życia. Ludzie są dumni, że zdobyli wysokie kwalifikacje akademickie, ale one umożliwiły im tylko nabycie wiedzy zawartej w książkach. W obecnych czasach widzimy, że każdy zajęty jest przyswajaniem wiedzy zapisanej w książkach. Ale zapominamy o tym, że ludzie w przeszłości wiedli szczęśliwsze i lepsze życie nie posiadając tej wiedzy.
Ludzie myślą, że zdobywanie akademickiego wykształcenia i nabywanie zawartej w książkach wiedzy jest rzeczywistą edukacją. Nie, to nie jest prawdziwa edukacja. Edukacja pozbawiona educare nie jest rzeczywistą edukacją. Czym jest educare? Educare jest tym, co ujawnia utajoną w człowieku boskość.


Fragment Międzynarodowej Konferencji Medycznej Sai, 3 IX 2005 r., Prasanti Nilajam


Koran 2:213
213. Ludzie byli jednym narodem. I poslal Bóg proroków jako zwiastunów
dobrej wiesci, ostrzegajacych. On zeslal wraz z nimi Ksiege z prawda,
aby rozsadzac miedzy ludzmi to, w czym oni sie róznili. Ci, którym ona
byla dana, z zawisci poróznili sie miedzy soba, kiedy otrzymali jasne
dowody. I Bóg poprowadzil tych, którzy uwierzyli, ku prawdzie, co do
której oni sie róznili, za Swoim zezwoleniem. A Bóg prowadzi, kogo
chce, ku drodze prostej .


‭‭Ewangelia według św. Mateusza 12:32 BW1975‬‬
[32] A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.

https://bible.com/bible/3490/mat.12.32.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4197
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Religia Miłości

Post autor: radek »

Każdy człowiek powinien rozwinąć swoją prywatną więź z Bogiem - prywatną religię, akceptującą wszystko, z jego własnej perpektywy

‭‭Ewangelia według św. Jana 4:21-23 BW1975‬‬
[21] Rzekł jej Jezus: Niewiasto, wierz mi, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Ojcu. [22] Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów. [23] Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali.

https://bible.com/bible/3490/jhn.4.21.BW1975

Islam jest religią Boga, ukazaną jako przykład, ktory ofiarowuje ludziom drogę prostą ku wierze. Tak więc Islam nie jest wiarą, lecz przykladem, jak powinien wierzyć człowiek, który zrozumiał jedność wszystkiego

Koran 49:16-17
16. powiedz: "Czyz bedziecie pouczac Boga o waszej religii, skoro Bóg
wie, co jest w niebiosach i co jest na ziemi? I Bóg o kazdej rzeczy
jest wszechwiedzacy?!"
17. Oni przedstawiaja jako laskawosc dla ciebie to, iz przyjeli islam.
Powiedz: "Nie przedstawiajcie waszego islamu jako laskawosci dla mnie.
Przeciwnie, to Bóg obdarzyl was laska, ze poprowadzil was droga prosta
ku wierze
- jesli wy jestescie prawdomówni!"


Od starożytnych czasów ludzie w Indiach dążyli do urzeczywistnienia uniwersalnego "Ja", które jest obecne we wszystkich istotach.

Fragment Międzynarodowej Konferencji Medycznej Sai, 3 IX 2005 r., Prasanti Nilajam
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4197
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Religia Miłości

Post autor: radek »

Na poziomie ludzkim miłość przyjmuje różne formy. Słowa 'miłość' używa się w języku potocznym w kontekście relacji między matką i dzieckiem, mężem i żoną, panem i sługą, nauczycielem i uczniem. Lecz nie jest to prawdziwa miłość. Nie można jej nazywać premą (miłością). To tylko anuraga (przywiązanie). Słowo 'prema' można stosować wyłącznie w odniesieniu do pełnej miłości do Boga. Prema jest całkowicie bezinteresowna. Nie przyszła ze świata ani nie spadła z nieba. To sahaja swarupam (naturalny stan). Dzisiaj człowiek zapomniał o tej świętej i trwałej miłości. Na tym świecie nie ma nic, co równa się z miłością. Nawet nektar jest mdły w porównaniu ze słodyczą miłości. Miłość sprawia, że wielbiciel, a nawet Bóg, tańczy w uniesieniu. Na taką miłość nie ma miejsca w sercu egoistów. Zamieszka ona tylko w sercu osób czystych, bezinteresownych i pobożnych. - Dyskurs z 30.05.1992 r.

sathyasai.org.pl
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4197
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Religia Miłości

Post autor: radek »

Przy narodzinach człowieka, jest on "ozdobiony girlandą Brahmy" z nawleczonymi razem konsekwencjami jego przeszłych czynów. Jednak zrealizowanie wymagań Prawdy jest jednocześnie naprawieniem Świata, a więc wszyscy, których zbawiający doświadczył w swoim życiu są częścią pracy, którą zrealizował w momencie osiągnięcia Świętości. Tak więc wszyscy oni zmierzali do niego i w chwili uświęcenia są niejako jego wcieleniem

‭‭Księga Izajasza 42:1 BW1975‬‬
[1] Oto sługa mój, którego popieram, mój wybrany, którego ukochała moja dusza. Natchnąłem go moim duchem, aby nadał narodom prawo.

‭‭List św. Pawła do Rzymian 9:31-33 BW1975‬‬
[31] A Izrael, który dążył do sprawiedliwości z zakonu, do sprawiedliwości z zakonu nie doszedł. [32] Dlaczego? Dlatego, że było to nie z wiary, lecz jakby z uczynków; potknęli się oni o kamień obrazy, [33] Jak napisano: Oto kładę na Syjonie Kamień obrazy i skałę zgorszenia, A kto w niego uwierzy, Nie będzie zawstydzony.

‭‭List św. Pawła do Rzymian 5:18 BW1975‬‬
[18] A zatem, jak przez upadek jednego człowieka przyszło potępienie na wszystkich ludzi, tak też przez dzieło usprawiedliwienia jednego przyszło dla wszystkich ludzi usprawiedliwienie ku żywotowi.

Ci, którzy nie wywiązywali się z dziedziczonych przy narodzinach długów, nie okazywali się właścicielami swojego życia. Natomiast ten, który spłacił wszystkie długi, jest wcieleniem nie tylko tego co odziedziczył przy narodzinach, lecz taże jest wcieleniem świata, którego doświadcza w trakcie życia, bo jest dowodem jedności

‭‭Ewangelia według św. Jana 16:7-13 BW1975‬‬
[7] Lecz Ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym Ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was. [8] A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie; [9] O grzechu, gdyż nie uwierzyli we mnie; [10] O sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już mnie nie ujrzycie; [11] O sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony. [12] Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie; [13] Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.

‭‭Księga Daniela 7:27 BW1975‬‬
[27] Królestwo, władza i moc nad wszystkimi królestwami pod całym niebem będą przekazane ludowi Świętych Najwyższego. Jego królestwo jest królestwem wiecznym, a wszystkie moce jemu będą służyć i jemu będą poddane.
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”