Chrześcijańskie Bajki

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Ja natomiast modlę się do kaloryfera.
Wyznaję kaloryferyzm i czczę susły. :-D :-D
To tak, gdybyś nie wiedział :->
ps.
Noszę się z zamiarem przejścia na ropuszyzm.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

nesto pisze:Noszę się z zamiarem przejścia na ropuszyzm.
Jak już dojdziesz przepraszam,przejdziesz na ten ropuszyzm,to do czego będziesz się modlił?
tak z ciekawości pytam ;-)
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
bbc-poland
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: bbc-poland »

ZAMOS pisze: Domyślam się, że nie spodobało ci się to, że nie uznaję Jehowy. Uważam, że nie było w historii bardziej mściwego i zabójczego boga niż właśnie opisywany w Starym Testamencie bóg Jehowa. Przeczytałem biblię kilka razy i nie znalazłem ani jednego zdania w którym Jehowa robi coś dobrego dla ludzi. Nie oszczędza nawet swych wyznawców. Sieje strach i śmierć. Dobrze, że już jakieś ponad 3 tysiące lat nikt z ręki Jehowy nie zginął, więc domyślam się, że KTOŚ WIELKI zrobił z nim porządek i świat od niego został uwolniony.
A no, zrobił z nim porządek nie kto inny jak Bóg którego imię zapisane jest na mieczu koronacyjnym Bolesława Chrobrego a miecz ten Bolesław otrzymał od Anioła. Bóg ten ma dwie nazwy Shaddai i El Chai i takie Jego imiona widnieją na Szczerbcu najsławniejszym mieczu na Ziemi.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

bbc-poland pisze:A no, zrobił z nim porządek nie kto inny jak Bóg którego imię zapisane jest na mieczu koronacyjnym Bolesława Chrobrego a miecz ten Bolesław otrzymał od Anioła. Bóg ten ma dwie nazwy Shaddai i El Chai i takie Jego imiona widnieją na Szczerbcu najsławniejszym mieczu na Ziemi.
El Roi (hebr., "Bóg, który widzi/wróży") był lokalnym bóstwem świętego źródła (Beer-Lachaj-Roj), którego woda zachowała przy życiu Hagar przebywającą na pustyni i przy którym miała wizję Boga (Rdz 16,13-14). Tradycja J łączy to opowiadanie z Jahwe, który obiecuje Hagar syna (Izmaela) i wielu potomków.
Według źródła P (Wj 6,3) El Szadaj (hebr., "Bóg, Ten z gór[y]") był czczony przez patriarchów, Abrahama, Izaaka i Jakuba (Rdz 17,1), aż do czasów Mojżesza (Wj 6,3). To złożone imię występuje 31 razy w Księdze Hioba i tylko 17 razy w innych miejscach ST. W mitologiach starożytnego Bliskiego Wschodu bogowie często mieszkają na jakiejś kosmicznej górze, która uchodzi za centrum świata. Szaddaj był najpierw utożsamiany z El, naczelnym bogiem panteonu kananejskiego, a później z Jahwe (Wj 6,3; Ez 1,24). Septuaginta przekłada Szadaj jako "Wszechmocny". Wiele polskich przekładów oddaje El-szadaj jako "Bóg Wszechmogący (Wszechmocny)".
Sam siebie zabił :->

A tak w ogóle jakoś mało lechickie te imiona :lol:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

kansyheniek pisze:
nesto pisze:Noszę się z zamiarem przejścia na ropuszyzm.
Jak już dojdziesz przepraszam,przejdziesz na ten ropuszyzm,to do czego będziesz się modlił?
tak z ciekawości pytam ;-)
W ropuszyźmie należy modlić się do stonki ziemniaczanej.
Jest to bardziej logiczne niż modlić się do umarłego człowieka.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

nesto pisze:W ropuszyźmie należy modlić się do stonki ziemniaczanej.
Jest to bardziej logiczne niż modlić się do umarłego człowieka.
a strąka cie uwolni od bezsensu istnienia?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Lukian pisze:
nesto pisze:W ropuszyźmie należy modlić się do stonki ziemniaczanej.
Jest to bardziej logiczne niż modlić się do umarłego człowieka.
a strąka cie uwolni od bezsensu istnienia?
Prawdopodobnie tak.
To kwestia definicji strąki :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Singh
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2016, 21:15

Post autor: Singh »

A to ja już nie wiem, może psychiczny jestem, może się mylę że nie wierzę w Jezusa

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Nie wierzysz, że żył kiedyś człowiek o imieniu Jezus, którego ukrzyżowano ? :->
Ja wierzę, że mogło tak być.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
bbc-poland
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: bbc-poland »

kansyheniek pisze:
A tak w ogóle jakoś mało lechickie te imiona :lol:
Napis na mieczu jest po łacinie.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Ale przecież Wielka Lechia jest o wiele starsza od Rzymu i ponoć była większa i w ogóle była naj...
Po co wiec umieszczano napis w języku innego imperium? W dodatku słabszego i w ogóle takiego ble.?
Nie można było umieścić j.lechickiego i lechickich bogów? :-P
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
bbc-poland
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: bbc-poland »

kansyheniek pisze:Ale przecież Wielka Lechia jest o wiele starsza od Rzymu i ponoć była większa i w ogóle była naj...
Po co wiec umieszczano napis w języku innego imperium? W dodatku słabszego i w ogóle takiego ble.?
Nie można było umieścić j.lechickiego i lechickich bogów? :-P
Jak mam z tobą dyskutować, jak ty w temacie jesteś kompletnie zielony?

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Możesz mnie uświadomić. Bardzo proszę.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

bbc-poland pisze: Jak mam z tobą dyskutować, jak ty w temacie jesteś kompletnie zielony?
Wybacz,rozmyśliłem się,nie uświadamiaj mnie.Czytałem twoje posty to mi wystarczy.

Jestem miłośnikiem historii starożytnej i zbieram monety starożytne.Mam ich ok.700 głównie rzymskie,trochę greckich ale ani jednej lechickiej.
Dasz radę załatwić mi jakąś? Interesuje mnie przedział czasowy 2500 p ne,powiedzmy do II w ne (mogą być starsze ;-) ).
Oczywiście kupię (ew zamienię,nawet na aureusa ;-) ) każdą którą dla mnie znajdziesz o ile będzie miała certyfikat autentyczności.
Tylko oficjalne monety,z królewskiej mennicy Wielkiej Lechii :-D
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Singh
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2016, 21:15

Post autor: Singh »

Wszystko jest niewiadomą, a kto jest prawdą jak nie Bóg?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”