wiara bahai

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
salix

wiara bahai

Post autor: salix »

Zetknąłem się ostatnio z poglądami wyznawców wiary bahai.Nie ukrywam, że mnie zaciekawili. Od razu powiedzieli mi, że wierzą w Jezusa Chrustusa ale nie tylko. Uznają także Mahometa, Mojżesza, Krisznę i Zoroastra.
O ile tekstów ksiąg świętych ostatnio wymienionych przeze mnie religii nie znam, to Biblię znam i czytam codziennie.
Czy ktos może mi coś na ich temat napisać, bym mógł z nimi przedyskutować kilka tematów?

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Temat rzeka z racji faktu, że owa wiara jest ruchem synkretycznym łączącym wiele elementów z takich religii jak judaizm, hinduizm, islam czy chrześcijaństwo. Zasadniczo przy tego rodzaju zlepku różnych tradycji religijnych i różnorakich pism świętych, gdzie objawień boskich zdaje się nie mieć końca, można wszystko udowodnić. Odbieram to jako jedno wielkie źródło praktyk religijnych z których nic konkretnego i praktycznego nie wynika.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

salix

Post autor: salix »

Dziękuję za odpowiedź.Jeśli chodzi o islam, hinduizm itd. to na to się nie porywam, skupiam się na tradycji chrześcijańskiej, bo na tej się znam i mogę podyskutować.
Postudiuję jeden wątek i o to zapytam.

Awatar użytkownika
Arius
Posty: 4884
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:32
Lokalizacja: kosmopolita

Re: wiara bahai

Post autor: Arius »

salix pisze:Zetknąłem się ostatnio z poglądami wyznawców wiary bahai.Nie ukrywam, że mnie zaciekawili. Od razu powiedzieli mi, że wierzą w Jezusa Chrustusa ale nie tylko. Uznają także Mahometa, Mojżesza, Krisznę i Zoroastra.
O ile tekstów ksiąg świętych ostatnio wymienionych przeze mnie religii nie znam, to Biblię znam i czytam codziennie.
Czy ktos może mi coś na ich temat napisać, bym mógł z nimi przedyskutować kilka tematów?
A jaką ty znasz i czytasz codziennie BIBLIĘ, skoro nie natknąłeś się w niej na Mojżesza?

salix

Post autor: salix »

Nie zrozumieliśmy się. Tekst biblijny znam w miarę dobrze, a Nowy Tetament bardzo dobrze.

Pytałem o wiarę bahai, bo spotkałem jej wyznawców i chciałem z nimi podyskutować.

Kiedyś dyskutowałem ze Świadkami Jehowy i dzięki nim poznałem dobrze Biblię.Nie dlatego, że oni mnie nauczyli czy zachęcili, ale szukając kontrargumentów przeczytałem kilkakrotnie Biblię. Dość szybko przerwali kontakty, bo nie dałem im prowadzić rozmowy, do czego są przyzwyczajeni, a w moim domu to ja prowadziłem tematy.
Ich własne tłumaczenie było nie do przyjęcia.

Z tego co się dowiedziałem, bahaici nie mają jakiegoś własnego tłumaczenia Biblii ani na polski ani na żaden inny język, posługują się Biblią Tysiąclecia.

Awatar użytkownika
JacekK
Posty: 192
Rejestracja: 29 lip 2011, 11:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: wiara bahai

Post autor: JacekK »

salix pisze:Zetknąłem się ostatnio z poglądami wyznawców wiary bahai.Nie ukrywam, że mnie zaciekawili. Od razu powiedzieli mi, że wierzą w Jezusa Chrustusa ale nie tylko. Uznają także Mahometa, Mojżesza, Krisznę i Zoroastra.
O ile tekstów ksiąg świętych ostatnio wymienionych przeze mnie religii nie znam, to Biblię znam i czytam codziennie.
Czy ktos może mi coś na ich temat napisać, bym mógł z nimi przedyskutować kilka tematów?
http://bahaizm.blogspot.com/

saba

Post autor: saba »

Prezydent Kaczyński z małzonka odwiedzili ta świątynie .
A to że wierzą w to i tamto ,dowodzi ze nie mają tego Jednego.
CO WSPÓLNEGO ma Swiatło z ciemnościa ,tak sie nie da ,to jest duchowa prostytucja.

Awatar użytkownika
JacekK
Posty: 192
Rejestracja: 29 lip 2011, 11:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: JacekK »

saba pisze:Prezydent Kaczyński z małzonka odwiedzili ta świątynie .
A to że wierzą w to i tamto ,dowodzi ze nie mają tego Jednego.
CO WSPÓLNEGO ma Swiatło z ciemnościa ,tak sie nie da ,to jest duchowa prostytucja.
Dlaczego?
Jezus też powoływał się na proroków, czy to znaczy, że się prostytuował?

balon000
Posty: 236
Rejestracja: 05 sie 2011, 13:20

Post autor: balon000 »

saba pisze:Prezydent Kaczyński z małzonka odwiedzili ta świątynie .
A to że wierzą w to i tamto ,dowodzi ze nie mają tego Jednego.
CO WSPÓLNEGO ma Swiatło z ciemnościa ,tak sie nie da ,to jest duchowa prostytucja.
Dużo. Np to że światło rozchodzi się w ciemnościach jak woda w korycie rzeki.

Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”