Nowy ruch religijny?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Grzes55555

Nowy ruch religijny?

Post autor: Grzes55555 »

Witam, znalazłem to w internecie.

http://www.ebiblefellowship.com/pl/wecanknow_pl.html


Czy ktoś wie może kto to i co to?
Twierdzą że znają datę sądu ostatecznego. :crazy: :aaa:
Jak piszą na dole swojej strony są z USA, mają swoją stronę po angielsku a w tym języku niewiele rozumiem.

http://www.ebiblefellowship.com/

Proszę o wypowiedzi

Mt 25;36
A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec. (BW)

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Świetny artykuł:
Straszliwą prawdą jest fakt, że Pan Bóg opuścił kościoły na całym świecie. Biblia uczy nas, że Era kościoła zakończyła się (nastąpiło to w 1988r.)
co wydarzyło się w 1988 roku?
Nie jest przypadkiem, że i w naszych obecnych czasach, ludzie Boga wiedzą, że koniec świata nastąpi w 2011 roku. (dokładnie 7000 lat po potopie) w miesiącu maju, i 21 dnia. Jest to absolutnie analogiczna informacja do tej, którą Pan Bóg przekazał Noemu. Proszę pamiętać, że maj 21 w roku 2011 jest 17-tym dniem 2-go miesiąca według kalendarza Hebrajskiego, a więc ta sama data jak za czasów Noego, kiedy zaczął się potop a Bóg zamknął Noego i jego rodzinę w arce. Powinniśmy również pamiętać, że Pan Jezus wskazuje na potop jako przykład Jego własnego powrotu.
21.05.2011 roku będzie to 5 dzień nowego miesiąca a w czasach Noego był to 17 dzień - czyli nie ten sam dzień.
Lot i paru członków jego rodziny uniknęli zniszczenia w Sodomie tylko dlatego, że Bóg ostrzegł ich wcześniej. Lot próbował przekazać tą informacje swoim zięciom, ale oni nie wzięli tego poważnie (Rodzaju 19:14). Musimy również wziąć pod uwagę, że Jezus powiedział, iż gdy On będzie wracał wszystko będzie tak samo jak w dniach Lota:

Łukasza 17:28-30 Także też jako się działo za dni Lota, jedli, pili, kupowali, sprzedawali, szczepili, budowali: Ale dnia tego, gdy wyszedł Lot z Sodomy, spadł jako deszcz ogień z siarka z nieba i wytracił wszystko. Tak też będzie w on dzień, którego się Syn człowieczy objawi.
czas zniszczenia Sodomy i Gomory to środek lata

Rdz 18:1 BT „Pan ukazał się Abrahamowi pod dębami Mamre, gdy ten siedział u wejścia do namiotu w najgorętszej porze dnia.”
Popatrzmy na to z punktu widzenia człowieka. Mieszkańcy Niniwy byli Asyryjczykami. Jonasz nie był Asyryjczykiem. Oczywiście nie mówił w ich języku. Nie tylko, że pochodził z innego narodu, ale z narodu wrogiego. I nagle pojawia się ten obcy człowiek i głosi, że „za 40 dni Niniwa będzie zniszczona”.
Jonasz głosił również w czasie skwarnego lata:

Jon 4:8 Bw „A gdy wzeszło słońce, zesłał Bóg suchy wiatr wschodni i słońce prażyło głowę Jonasza, tak że omdlewał i życzył sobie śmierci, mówiąc: Lepiej mi umrzeć niż żyć.”
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Nic nowego pod słońcem
Już W.M.Branham głosił , że era kościołów kończy się
Podał tylko inną datę 1977
Nie odważył się określić daty końca świata - jedynie łączył ją rokiem świętym na 50 lecie państwa Izrael
ale się nie upierał
Osobiście wierzę ,ze Jezus wraca- a miłość wielu ziębnie
ale wszelkie konkretyzowanie czasowe - określanie daty jest dla mnie nadużyciem.
On przyjdzie wtedy gdy nikt się nie będzie spodziewał/ja jak dożyję też/
a nie w ustalony przez jakąś grupę dzień
Ale zobaczymy jak co jest z Boga ostanie się
a jak nie rozsypie
pozdrawiam

Grzes55555

Post autor: Grzes55555 »

jak mówi nam Biblia daty nie zna nikt.
To jakiś nowy ruch ,,znający" datę. :roll: :-/ :shock:

[ Dodano: 2010-06-30, 11:32 ]
Przynajmniej mi sie wydaje że nowy.

anmoderi
Posty: 31
Rejestracja: 20 cze 2009, 19:49

Post autor: anmoderi »

Dokładnie ale na jakimś blogu przeczytałam że gościowi chodzi o kasę i sławę chwali się tym i tym.


Daty nie zna nikt nawet syn człowieczy

Grzes55555

Post autor: Grzes55555 »

ktoś chce zarobić na niewiedzy naiwnych...
i ustala datę a pozniej pewnie gdzies ucieknie

Kamilotto
Posty: 72
Rejestracja: 10 cze 2010, 18:00
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Kamilotto »

Ojj ile to już dat było... Świat się już wielokrotnie kończył a nadal żyjemy...
Warto czytać Biblie i będziemy wiedzieć że koniec nadejdzie nie spodziewanie i nikt nie jest w stanie tego przewidzieć, być może dziś w nocy?
"Wszystko mogę w Tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." (Fil 4, 13)

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Grzes55555

Post autor: Grzes55555 »

Dokładnie :-)


Mat 24;36
Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec.

Mk 13;32
Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn*, tylko Ojciec

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

kolejni "znawcy" dat :crazy:
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Grzes55555

Post autor: Grzes55555 »

ktoś komuś podkrada patenty w ustalaniu dat :crazy:

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Znawców dat końca świata bawiących się w matematykę ciąg dalszy.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/n ... omosc.html

Kod: Zaznacz cały

  Na ulicach Krakowa pojawili się wolontariusze z chrześcijańskiej organizacji Family Radio. Działacze ubrani w białe koszulki wręczali przechodniom ulotki i broszury informacyjne, które ostrzegają przed dniem Sądu Ostatecznego. Według ich obliczeń dzień ten ma nadejść 21 maja 2011 roku. Family Radio twierdzi, że Bóg zniszczy świat przy pomocy ognia.

Z niewielkich ulotek oraz broszur w formie książkowej można się dowiedzieć, w jaki sposób obliczono datę końca świata, który ma nastąpić za sprawą gniewu Boga. Autorzy broszur twierdzą, że wszelkie niezbędne informacje dotyczące dnia Sądu Ostatecznego są zawarte w Biblii, problemem jest tylko ich właściwe ich odczytanie.

Podstawą do obliczeń daty końca świata jest historia Noego i potopu, jaki Bóg sprowadził na ludzkość za jej grzechy. "W 2. Liście do Piotra Święty Bóg przypomina nam, że jeden dzień jest, jak 1000 lat. Dlatego też, poprawnie zakładając, że siedem dni, o których wspomina Księga Rodzaju można rozumieć jako 7 tys. lat, dowiadujemy się, że kiedy Bóg powiedział Noemu, iż zostało siedem dni na ucieczkę przed zniszczeniem świata, to powiedział również światu, że zostaje mu dokładnie 7 tys. lat." – czytamy w ulotce.

W publikacji autorzy zamieścili także proste obliczenie, które wskazuje dokładnie w którym roku i którego dniu Bóg zniszczy świat: "Siedem tysięcy po roku 4990 p.n.e. (rok potopu) to rok 2011 n.e. (naszego kalendarza). 4990+2011-1=7000. Przy przejściu od daty p.n.e. (kalendarza Starego Testamentu) do daty n.e. (kalendarza Nowego Testamentu) należy odjąć rok, ponieważ w naszym kalendarzu nie ma roku zerowego)" - napisali.

Broszura informuje również, że 21 maja 2011 roku jest siedemnastym dniem drugiego miesiąca kalendarza Biblijnego naszych czasów. "Pamiętajmy, że wody potopu również wezbrały w siedemnastym dniu 2 miesiąca roku 4990 p.n.e." – wyjaśniają działacze Family Radio. Studiując ulotkę można się dowiedzieć, że w czasach Noego Bóg zniszczył świat przy pomocy wody, a teraz nastąpi to za sprawą ognia. Organizacja twierdzi także, że Bóg ma plan zbawić około 200 mln ludzi, co stanowi około 3 proc. obecnej populacji świata. Organizacja nawołuje do modlitwy do Boga i szczerego żalu za popełnione grzechy.

Organizacja za pośrednictwem fal radiowych ostrzega ludzi o zbliżającym się końcu świata w 50 językach. Family Radio to chrześcijańska służba oparta wyłącznie na Bilbii i nie jest związana z żadnym kościołem. Z informacji udostępnionych przez organizację wynika, że jej działalność nie ma charakteru komercyjnego. Ich misją jest poinformowanie jak największej liczby ludzi o zbliżającym się końcu świata.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

pawelm
Posty: 965
Rejestracja: 18 lut 2008, 17:48

Post autor: pawelm »

Ciekawe

merkaba
Posty: 160
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:04

Post autor: merkaba »

czyli swiadkowie jechowi maja konkurencje
Obrazek

Awatar użytkownika
adullam
Posty: 38
Rejestracja: 14 sie 2010, 15:12
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: adullam »

To raczej proste kto się nie nawróci (czyt. uwsteczni) będzie potępiony. Patrz BIBLIA.
Argumentacja; "bo tak jest napisane..." - to wystarczy : )))

Jest bardzo dużo dziś Chrystusów .


Zasłużyliście na mała fraszkę ode mnie ;

Pewien Katolik na mnie spojrzał krzywo. I zabolało nie w sercu, a w łokciu o dziwo!
Po chwili ból stal się nie do wytrzymania Spojrzałam wiec także krzywo na tego Pana!
Patrze i oczom własnym nie wierze.. Ten Pan wielki krzyż na plecy bierze!
Ach jak zabolało znów mnie.. tym razem w kolanie.
Spojrzałam wiec po raz trzeci na Pana.. a on przede mna padl na kolana!
"Pomoz, ach pomoz kochana Pani.. bo strasznie mnie krzyz ten bok rani.
Litości.. zaskomlal ten Pan..litosci moze pomoga mi ludzie prosci.."
Na te przepojone cierpieniem slowa zabolala mnie tym razem glowa.
Co za katusze ten Pan znosic musi.. Polece go Ojcu, polece Mamusi..
I polecilam wszystkim widzacym.. by pomagali dzwigac krzyze cierpiacym.
Zaraz ochoczo sie wszyscy zebrali.. w kolo staneli i w kolko klepali..
"Zdrowas Mario" [co nic nie kosztuje..] W imieniu Pana wiec mowie DZIEKUJE.
Gdyby kogos jak mnie zabolalo spojrzenie.. Wolajcie glosno nie Pana lecz Enie!
Pan sie wykrwawil i w ciszy spoczywa.. Zabraklo tez ciala, znaczy pieczywa.
Teraz wolajcie Pania Enie.. Wyleczy kazde krzywe spojrzenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”