wyznania jednozbawienne/wielozbawienne

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anti_NWO
Posty: 181
Rejestracja: 02 wrz 2010, 18:04

wyznania jednozbawienne/wielozbawienne

Post autor: Anti_NWO »

Witam.

Prosiłbym Was wszystkich o przedstawienie tu listy wyznań/religii według podziału na 2 grupy;

1- jednozbawienne ( w sensie -tylko nasza/moja religia jest prawdziwa i tylko my zasługujemy na zbawienie bo każda inna wiara jest zła)

2- wielozbawienne ( wiara/religia która dopuszcza zbawienie człowieka na podstawie jego zycia i uczynków bez względu na to w jakiej wierze jest) Dla przykładu Jaś jest w wierze A a Małgosia w wierze B i według Jasia Małgosia będzie/może być zbawiona.

Prosiłbym w tym poscie unikać kłotni w stylu- ,,kłamiesz bo jestes wyznania takiego czy tamtego"

Chodzi mi tylko i listę/podział religii na jednozbawienne i wielozbawienne. :-)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2010, 12:13 przez Anti_NWO, łącznie zmieniany 1 raz.
Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.

Awatar użytkownika
Charles
Posty: 175
Rejestracja: 19 paź 2010, 18:57

Post autor: Charles »

jednozbawienne i wielozbawienne ?

Anti_NWO
Posty: 181
Rejestracja: 02 wrz 2010, 18:04

Post autor: Anti_NWO »

dokładnie.
Chodzi mi o taki podział wyznań na te które dopuszczaja i które nie dopuszczają zbawienie osoby z innego wyznania.
Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.

Awatar użytkownika
Charles
Posty: 175
Rejestracja: 19 paź 2010, 18:57

Post autor: Charles »

Anti_NWO, aha

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

W wątku chodzi o konkretne religie, np. chrześcijaństwo, judaizm, islam lub hinduizm, czy też o konkretne nurty i grupy religijne działające jedynie w obrębie chrześcijaństwa, np. katolicy, protestanci lub charyzmatycy? Bo jeśli chodzi o pierwsze to stawiam na chrześcijaństwo...
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Anti_NWO
Posty: 181
Rejestracja: 02 wrz 2010, 18:04

Post autor: Anti_NWO »

wit

Chodzi mi o nurty religijne,chrześcijańskie jak np Katolicy, Baptyści, Zielonoswiątkowcy, Świadkowie Jehowy, Adwentyści i wiele innych.
Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Anti_NWO pisze:wit

Chodzi mi o nurty religijne, jak np Katolicy, Baptyści, Zielonoswiątkowcy, Świadkowie Jehowy, Adwentyści i wiele innych.
Okej, więc tytuł powinien brzmieć raczej 'wyznania jedynozbawienne' a nie religie, gdyż religia chrześcijańska jest tylko jedna, zaś w niej jest wiele podziałów na kierunki, nurty, denominacje i poszczególne grupy. Np. Kościół Starokatolicki Mariawitów stanowi grupę religijną z denominacji mariawitów nurtu starokatolickiego o kierunku katolicyzm.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Anti_NWO
Posty: 181
Rejestracja: 02 wrz 2010, 18:04

Post autor: Anti_NWO »

Słuszna uwaga, dziękuję, poprawiłem tytuł :-)
Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”