Gnostycyzm

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

wuka pisze:" Przyrzekam i oświadczam, że gdy pojawi się sposobność
będę prowadził bezlitosną wojnę, sekretnie lub jawnie,
przeciwko wszystkim heretykom, protestantom i masonom, tak
jak mnie ukierunkowano, by wytępić ich z powierzchni Ziemi,

Bez oglądania się na wiek, płeć czy stan, i że będę wieszać,
palić, gotować, obdzierać ze skóry, dusić i grzebać żywcem
tych ohydnych heretyków, rozpruwać brzuchy i łona ich kobiet,i roztrzaskiwać głowy ich dzieci o ściany, by
unicestwić ich obrzydliwą rasę,

Że gdy się tego nie da zrobić jawnie, w tajemnicy użyję
trucizny,liny do duszenia,stali sztyletu lub ołowianej kuli,
bez względu na rangę, godność lub autorytet tych osób,
jakkolwiek by nie był ich stan publiczny lub prawny, jako że
w każdej chwili mogę dostać polecenie, by tak postąpić od
agentów Papieża lub przełożonego Towarzystwa Jezusowego,

Na potwierdzenie czego, niniejszym poświęcam swoje życie,
duszę i wszystkie cielesne władze, a za pomocą sztyletu,
który teraz otrzymuję, własną krwią się podpiszę by to poświadczyć ".
Oryginał jest przechowywany w
Bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie
pod numerem 66-43354
Osoby promujące te nauki mogą być mało świadome, mogą być w rękach osób, które nimi zawładnęły, wykonują po prostu robotę ku czci ich boga.
Uważajcie ludzie i nie dajcie się zwodzić.

Jestes oszolomem religijnym, ktory nie potrafi wyjsc poza tradycje matrixa.

To, co cytujesz , dzieje sie w rzeczywistosci, ktora cie pochlonela....

W mojej rzeczywistosci Prawdy, do ktorej moglam niezasluzenie wejsc przez wewnetrzne drzwi( Chrystusa) nic takiego nie ma miejsca.

Nadal nie potrafisz oddzielic Prawdy od klamstwa...nadal odzwierciedlasz przymioty zazdrosnego i msciwego Jehowy, mimo twoich deklaracji, ze nic cie z nim nie laczy.

Byc moze powoduje toba strach przed sadem....ale to dowodziloby jedynie tego, o czym napisalam powyzej.

W rzeczywistosci Prawdy nie ma strachu. To oczywista wolnosc i wszechobecna milosc.

Sady sa tylko tam, gdzie obowiazuje prawo...czyli w matriksie, ktory pewnego dnia zniknie jak banka mydlana....bo tak naprawde nie istnieje w rzeczywistosci Ojca. Rzeczywistosc Ojca to Swiatlo, ktore pochlania ciemnosci matrixa.

Z mojej duchowej perspektywy widac to juz calkiem wyraznie.

Zalosne jest to, co tu wypisujesz....bo sa to fantazje bestialskich istot przypominajacych do zludzenia czlowieka...

Ale CZLOWIEK nie snuje nigdy takich fantazji....Czlowiek opuszcza ten swiat(matrix) i odwraca sie od podzialow na dobro i zlo, ktore istnieja tylko w tym swiecie....i tylko dlatego, ze CZLOWIEK, ADAM zaczal snic swoj sen ...

To wlasnie matriks...

Kiedy Adam sie obudzi, matriks zniknie... :->

Adam (Chrystus) moze obudzic sie w kazdym z nas, jesli zostalismy wybrani do Krolestwa Jego Ojca.

Jedno jest pewne, wuka....Twoj Adam nadal sni, a ty jestes pograzona w jego glebokim snie...


Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Wuka.
Słusznie już ten temat był poruszany na forum,o Jezuitach,można go odnaleść.
Wiem że prawda dla wielu to ból.
Ale
Metanoia--namawia do czytania Ignacego Loyola.
Dziwne prawda.?
Pozdrawiam.
Ale Luba jest zaczepliwa.

Wuka.a te filmiki słusznie powtórzyłaś,co niektórych rozrywa.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

chryzolit pisze:Słusznie już ten temat był poruszany na forum,o Jezuitach,można go odnaleść.
Prawdę mówiąc, ja tu na forum nie potrafię znaleźć ani po tematach, ani inaczej. Druga sprawa jest taka, że z szukaniem na forum ogólnie miałam zawsze problem. Ale, jeśli znajdziesz, to można przenieśc. :-D

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

chryzolit pisze:Metanoia--namawia do czytania Ignacego Loyola.
Dziwne prawda.?
Wielce podejrzane. Mam tu kilka przemyśleń, ale zostawię dla siebie. Wielu wie o co może chodzić ;-)
chryzolit pisze:Ale Luba jest zaczepliwa.
Możliwe, ale ja jej już nie czytam, więc cóż, niech poużywa, biedulka. ;-)

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

chryzolit pisze: Ale Luba jest zaczepliwa.

Chryzolku, ty rowniez jestes poki co fikcyjna figurka ze snu ADAMA.... :-D

Znikniesz wraz z cialem w chwili smierci ciala... lub w chwili, w ktorej Adam(Chrystus) obudzi sie w tobie....dopiero wtedy bedziesz ewentualnie CZLOWIEKIEM.

Ty widzisz mnie ze swojej nedznej żabiej perspektywy....a ja obserwuje sobie żaby z lotu ptaka.... :-D


Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Luba.
A z kąt to wiesz,co piszesz?.
Bo otrzymałaś objawienie.?
Apostoł Jan zapisał.
Doświadczajcie duchów czy z Boga są.
I mówi jak rozpoznac duchy.
Jeżeli ktoś słucha nas,czyli Apostołów i Jezusa,bo Oni mówili w jego imieniu,to posiada ducha prawdy,a jeżeli ich nie słucha,to znaczy ze posiada ducha fałszu.
Luba,czy słuchasz apostołów i Jezusa.?
Czy masz problem z odpowiedzią?
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wuka-dobrze,że przywołałaś Jezuitów.Potrzebne do przypomnienia.
Pozdrawiam.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

chryzolit pisze:wuka-dobrze,że przywołałaś Jezuitów.Potrzebne do przypomnienia.
Pozdrawiam.
Dziś kolejna "perełka". Ledwie Fb otworzyłam i prosze: "Diabeł nie istnieje - mówi generał jezuitów"
https://www.tempi.it/meeting-il-diavolo ... 8tAPYM8fYY
A tu fragment przełożony na polski:"Wypowiedź o. Arturo Sosy Abascala - generała zakonu jezuitów, wywołała żywą krytykę ze strony egzorcystów. 70-letni duchowny pochodzący z Wenezueli stwierdził, że Szatan istnieje "wyłącznie jako spersonifikowane zło, nie zaś w formie bytu. Nie jest on osobą, tylko sposobem manifestacji zła. Nie ma formy osobowej, jak człowiek. To sposób, w jaki zło jest obecne w ludzkim życiu. Dobro i zło toczą odwieczną walkę o ludzkie sumienia, a my musimy rozróżniać między nimi. Boga uznajemy za najwyższe dobro. Symbole są częścią naszej rzeczywistości, a Diabeł istnieje w rzeczywistości symbolicznej" - dodał. Dzień później Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów opublikowało oświadczenie dot. wypowiedzi o. Sosy, sugerując, że podważa on nauki Kościoła na temat sił zła. 70-letni generał zakonu jezuitów ma na swoim koncie podobną wypowiedź z 2017 r., za którą został skrytykowany przez wielu duchownych oraz katolickich publicystów."

Nieśmiało dodam, że papiez katolicki, Franciszek to czynny zakonnik jezuicki.

WK-D
Posty: 60
Rejestracja: 17 sie 2014, 15:26

Post autor: WK-D »

Luba pisze:wuka napisał/a:
Znam treść tej przysięgi. Jest przerażająca, a do tego nigdy jej nie odwołano. Czyli, jak rozumiem, nadal obowiązuje w pewnych kręgach i jeśli zajdzie potrzeba, to jest przyzwolenie na działanie.
Strasznie to brzmi.
Luba pisze:Jestes oszolomem religijnym, ktory nie potrafi wyjsc poza tradycje matrixa.

To, co cytujesz , dzieje sie w rzeczywistosci, ktora cie pochlonela....
O kim mówisz? Możesz jakoś na polski język wyłożyć cały twój wpis? Jakieś zwiedzenie tu bije po oczach.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Znowu nie mogę odszukać tego, co ktoś na forum linkował. Nie wiem w jakim temacie, ale ktoś dawał link do tego filmu "Gnoza - odnajdywanie Boga w sobie - zagrożeniem dla kościoła masowego. Fatalny koniec gnostyków" https://www.youtube.com/watch?v=dt2D-pRXLno
Odłożyłam go sobie do oglądania i dziś to zrobiłam. Jest sporo ciekawych spraw.
Nie zrażajcie się, że długi, bo są w nim błędy. Kilka razy całe spore obszary są zapętlone. Chyba jakiś błąd w montażu filmu. Na moje oko nie ma więcej niż 30 kilka minut.
No i już wiadomo skąd poglądy niektórych osób. Tylko, że w filmie jest to wyjaśnione z sensem.
Generalnie polecam. Ja lubię takie alternatywne poznawanie. Bo w sumie...co my tam wiemy (np.naprzeciw wieczności ;-) ).

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Wracam myślą do powyższego filmiku. Przypomniało mi się wczoraj, ale już było późno i nie chciało mi się kompa włączać.
Jest tam ciekawe i przynajmniej dla mnie, nowe, inne spojrzenie na Pawła.
Pokazano Pawła jako mistyka, co jest dla mnie zaskoczeniem. Może tylko dla mnie. Nie wiem.
Zwykle upatrujemy go jako tego, z którego KrK czerpie i właściwie "obraca przeciwko wierzącym". Chodzi mi o te surowe nakazy, na których między innymi bazował KrK a dotyczą pogardy dla kobiet i wręcz zamordyzmu.
W tym filmiku pokazano Pawła jako mistyka i gnostyka. To jest dość ciekawe i chętnie poznałabym zdanie innych. Oczywiście , jeśli ktoś zechce materiał obejrzeć.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wuka

Znalazłaś bardzo dobry temat na potwierdzenie, że gnoza i gnostycyzm zawiera prawdę. Paweł nie napisał żadnych listów, ale i w tych mu przypisanych jest wystarczająco dużo gnozy potwierdzającej to, że był gnostykiem. Dla mnie jest w nich jasne potwierdzenie istnienia reinkarnacji, głoszenie przez Pawła ewangelii chrystusowej o obecnym w nas Bogu, której to obecnie żaden kościół nie chce głosić.

Fragmenty z filmiku:

6:45 Paweł mówił o odnajdywaniu Boga w sobie,
8:50 Boga możemy szukać w sobie, samodzielnie dążyć do boskości bez pomocy kapłanów i biskupów,
10:20 Gnostycy twierdzą,że każdy z nas ma w sobie Boską Iskrę. Obowiązkiem każdego z nas jest tą Boską Iskrę odnaleźć,
20:13 W każdym z nas jest cząstka Boskiej Świadomości,
23;17 Jezus to typowy gnostyk.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

ratao pisze:wuka

Znalazłaś bardzo dobry temat na potwierdzenie, że gnoza i gnostycyzm zawiera prawdę. Paweł nie napisał żadnych listów, ale i w tych mu przypisanych jest wystarczająco dużo gnozy potwierdzającej to, że był gnostykiem. Dla mnie jest w nich jasne potwierdzenie istnienia reinkarnacji, głoszenie przez Pawła ewangelii chrystusowej o obecnym w nas Bogu, której to obecnie żaden kościół nie chce głosić.

Fragmenty z filmiku:

6:45 Paweł mówił o odnajdywaniu Boga w sobie,
8:50 Boga możemy szukać w sobie, samodzielnie dążyć do boskości bez pomocy kapłanów i biskupów,
10:20 Gnostycy twierdzą,że każdy z nas ma w sobie Boską Iskrę. Obowiązkiem każdego z nas jest tą Boską Iskrę odnaleźć,
20:13 W każdym z nas jest cząstka Boskiej Świadomości,
23;17 Jezus to typowy gnostyk.
Fajnie, że znalazłes te fragmenty. No właśnie te mają potwierdzenie w pismach pawłowych.

Od dawna przeczuwam, ale i stosuję zasadę: jak najdalej od KrK i jego nauk. Dochodzi do tego, że mam jakąś wręcz "alergię" na wszystko co katolickie. I czuję się bardzo oszukana (od dawna) i okłamywana przez ten tzw.kościół. Boleję też nad moimi zmarłymi bliskimi, którzy jak najbardziej wierzyli temu nauczaniu i stosowali się do poleceń KrK. Szlag mnie trafia, kiedy pomyślę o tym wszystkim. Ja byłam zawsze pełna buntu i wcale tego nie ukrywałam. Oczywiście gromy na mnie szły. Mama w milczeniu i modlitwie za mnie, Tata zawsze po mojej stronie ;-) , ale ciotka-taki typowy katolicki wytwór dawała mi popalić. A ja jej.
Jak w tym wszystkim się nie pogubić?

Twierdzisz, ratao, że Listy Pawła nie były Pawła. To jednak trzeba byłoby udowodnić. Z tego co mi wiadomo nawet część innych Listów (1Piotra) był Pawła. A może masz coś innego na mysli, a ja pokręciąłm?
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2019, 11:22 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wuka

W tych niby Pawła listach jest około 15% nauki Pawła. Jeśli Jezus nauczał: Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic Jego, a wszystko inne będzie wam dodane, to jest gnoza, którą Paweł potwierdzał:

1 Kor.3.16 Czy nie wiecie,że Świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was.

Bóg mieszka w każdym z nas przez swojego Ducha Bożego, Bożą Energię.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

ratao pisze:wuka

W tych niby Pawła listach jest około 15% nauki Pawła. Jeśli Jezus nauczał: Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic Jego, a wszystko inne będzie wam dodane, to jest gnoza, którą Paweł potwierdzał:

1 Kor.3.16 Czy nie wiecie,że Świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was.

Bóg mieszka w każdym z nas przez swojego Ducha Bożego, Bożą Energię.
Nie o to mi chodziło. Twierdziłeś powyżej, że Listy Pawła nie są Pawła. Na to trzeba twardych dowodów, a nie stwierdzenia, że 15% itd. To gdybologia.
Tak się nie robi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”