O Buddyzmie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 30
Rejestracja: 09 maja 2009, 11:16

Post autor: Damian907 »

karol210 pisze: Nawet kazdy spostrzeze czemu nad buddą jest siedem weży..
Jakich węży? :shock:

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Damian907 pisze:
radek pisze:Budda w Duchu słów Jezusa do tego stopnia strzegł Boga, że nie dopuścił do Niego żadnej istoty. Gdyby rzeczywiście nie uznawał Jego istnienia sam z siebie niczego nie mógłby uczynić.
Dlaczegóż to?

PS. Budda żył kilka wieków przed Jezusem...
„Wszystkie uwarunkowane zjawiska mają nietrwałą naturę – niestrudzenie praktykujcie dalej.”
— Budda Siakjamuni, Mahāparinibbāna Sutta

Mat 10:29 eib "(29) Czy dwóch wróbli nie sprzedaje się za assariona? A przecież bez woli waszego Ojca ani jeden nie spada na ziemię."

Mat 5:48 eib "(48) Wy bądźcie doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec w niebie."

J 5:24 eib "Ręczę i zapewniam, kto słucha mego Słowa i wierzy Temu, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie czeka go sąd, ale przeszedł ze śmierci do życia."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 30
Rejestracja: 09 maja 2009, 11:16

Post autor: Damian907 »

Dla mnie fragmenty z biblii to za mało aby udowodnić, że nic nie odbywa się bez woli boga.
Masz jakieś inne argumenty?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Damian907 pisze:Dla mnie fragmenty z biblii to za mało aby udowodnić, że nic nie odbywa się bez woli boga.
Masz jakieś inne argumenty?
Dobrze, że na to pytanie mogę odpowiedzieć. Twórca dzieła, czy to maszyny, czy programu, jeśli jest dobry w swoim fachu, zrobi to za co się wziął w sposób gwarantujący osiągnięcie rezultatu. Bóg jest najwyższym stwórcą od momentu swoich narodzin, my, będąc urodzeni w Jego Świecie, mając wiedzę częściową, bylibyśmy w błędzie twierdząc, że Bóg nie ma wiedzy na temat tego co stworzył, przeczylibyśmy wtedy nawet swojemu sensowi
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 30
Rejestracja: 09 maja 2009, 11:16

Post autor: Damian907 »

radek pisze:
Damian907 pisze:Dla mnie fragmenty z biblii to za mało aby udowodnić, że nic nie odbywa się bez woli boga.
Masz jakieś inne argumenty?
Dobrze, że na to pytanie mogę odpowiedzieć. Twórca dzieła, czy to maszyny, czy programu, jeśli jest dobry w swoim fachu, zrobi to za co się wziął w sposób gwarantujący osiągnięcie rezultatu. Bóg jest najwyższym stwórcą od momentu swoich narodzin, my, będąc urodzeni w Jego Świecie, mając wiedzę częściową, bylibyśmy w błędzie twierdząc, że Bóg nie ma wiedzy na temat tego co stworzył, przeczylibyśmy wtedy nawet swojemu sensowi
"Twórcą" świata są prawa fizyki, w tym ewolucja.
Nie ma czegoś takiego jak sens ludzkiej egzystencji, rodzimy się ponieważ jest w nas obecna ignorancja i pragnienie przybrania nowej formy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”