O Buddyzmie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

mitryl pisze:Ostatnio sporo sie zastanawiam nad owocami jakie wydają poganie. Tacy na przykład mnisi buddyjscy żyją w czystości w zgodzie z naturą są mili i kierują sie miłością .
http://mahajana.net/teksty/nauka_buddy/sangha.html
Tak samo jak inne religie świata, potępiają przemoc i propagują w jakiś sposób właśnie miłość.
Osoba czy to mnich czy jakiś inny kapłan oddaje sie temu bóstwu i jego naukom wydaje dobry owoce w swoim życiu. My wiemy, że jedyna prawdą jest Pan nasz Jezus Chrystus i wiara nasza wydaje także owoce. Czasem może mniej obfite niż poganie. Wiemy jednak, że te nauki (pogańskie) raczej swoje źródło maja u tego "pana" co z nami w opozycji jest.
Wiem że zakon jest wypisany w naszych sercach i że Pan może zbawić nie zależnie od wyznania. Chcę się jednak skupić na owocach, a nie wydawać osądy. Skoro taki mnich oddaje się bałwochwalstwu modli się być może do jakiegoś demona, ale w życia nie morduje nie kradnie itp... Gdzieś musi być ta subtelna granica między prawdziwa nauką a szatańską?
Mądry post kowala :-)
jedna oprawka buddyści nie kierują się miłością jak napisałeś a współczuciem - tym właśnie najbardziej różnią się od chrześcijan. Gdy zaprzeczasz istnieniu swego ja to nie ma miejsca na miłość
Skoro taki mnich oddaje się bałwochwalstwu modli się być może do jakiegoś demona, ale w życia nie morduje nie kradnie itp... Gdzieś musi być ta subtelna granica między prawdziwa nauką a szatańską?
ja rozróżniam religie/wyznawców na 3 rodzaje:
1. wierzących w prawdziwego i Jedynego Boga Biblii
2. wyznawców religii wierzących bądź w ludzi [budda], bądź w bóstwa nieistniejące - ogromna większość
3. wyznawcy szatana i kulty demoniczne - ogromna mniejszość
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Mylnym jest postrzeganie pokojowo nastawionych buddystów. Niby wszystko i wszystkich kochają. Składają rączki, palą kadzidełka. Jakoś się tam modlą do „obłaskawionych” demonów, smoków i węży, by na końcu osiągnąć boski stan. Stać się bogiem. Tak właśnie pobłądził szatan, mówiąc, że stanie się równy Bogu i chyba mu się nie udało. Tak więc krótko mówiąc, buddyzm to lajtowa wersja satanizmu.

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

ZAMOS pisze:Tak więc krótko mówiąc, buddyzm to lajtowa wersja satanizmu.
Jak można wypisywać takie absurdy?!

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Parmenides pisze:
ZAMOS pisze:Tak więc krótko mówiąc, buddyzm to lajtowa wersja satanizmu.
Jak można wypisywać takie absurdy?!
Powodów miałem kilka i tak:
1. Buddyzm nie wierzy, że istnieje Bóg
2. W buddyzmie wierzy się w dobre obłaskawione demony, smoki i węże
3. Symbolika buddyjska zawiera takie same symbole jak satanizm, który zaczerpywał je garściami właśnie z buddyzmu, hinduizmu i kabały
4. Każdy kto nad sobą pracuje przez wiele wcieleń może stać się bogiem
5. Modlitwy do smoków, węży i różnych dziwnych potworków

No i na dowód poniżej jeden z najważniejszych symboli buddyjskich. Przypatrz się i troszkę przy tym pomyśl. Kłamstwo zawiera zawsze w sobie element zachęcający by w nie uwierzyć, a więc w magii na pierwszym miejscu jest „nie krzywdź”, Będziesz dobry staniesz się jak „Bóg”. Nie ma grzechu i kary śmierci. Po prostu jak ci się nie uda za pierwszym razem reinkarnujesz i zaczynasz od nowa, jak w grach komputerowych. Takie są religie na świecie. Buddyści są z pozoru jak dzieci, jednak to tylko pozory.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
mariusz120
Posty: 551
Rejestracja: 26 cze 2014, 1:10
Lokalizacja: inferno

Post autor: mariusz120 »

Popieram Zamosa i Cerejowskiego..Buddyzm to zło i nic dobrego ! :-)
sam szarlatan i satanista.
User zbanowany
(jego poprzednie wcielenia na forum: papi777, tabasz)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Budda to deklaracja Siakjamuni'ego będąca ekwiwalentem pięknego stanu Jego umysłu. Większość innych wyznań opiera się na Anielskiej interwencji, np. Chrześcijaństwo i Islam wywodzą się od Gabriela i są zapewne częścią Bożego planu

Dan 12:10 eib "Wielu będzie się oczyszczało i wybielało, wielu też będzie wypróbowanych. Bezbożni natomiast będą postępować bezbożnie. Nie zrozumie tego żaden z nich, ale roztropni zrozumieją."

Mat 24:7-14 eib "(7) Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, w różnych miejscach nastanie głód i wystąpią trzęsienia ziemi. (8) Ale to wszystko będzie dopiero początkiem bólów porodowych. (9) Wtedy zaczną was dręczyć, będą was zabijać; wszystkie narody was znienawidzą ze względu na moje imię. (10) Wówczas wielu się zrazi, będą na siebie nawzajem donosić i nawzajem się nienawidzić. (11) Pojawi się też wielu fałszywych proroków i wielu zwiodą. (12) Z powodu szerzącego się bezprawia miłość wielu oziębnie. (13) Lecz ten, kto wytrwa do końca, zostanie ocalony. (14) Dobra nowina o Królestwie zostanie rozgłoszona po całym zamieszkałym świecie na świadectwo wszystkim narodom — i wtedy nadejdzie koniec."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Okultyzm prosty...
Nawet kazdy spostrzeze czemu nad buddą jest siedem weży..
Nauka egoizmu jak spirytyzm..

Okultyzm ojca klamstwa niby bedziesz bogiem a naprawde nikim bo nikt nie bedzie sie zadawal z egoistą :-P bo sluzymy sobie tzw relacje nieba po drugiej stronie

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

radek pisze: Większość innych wyznań opiera się na Anielskiej interwencji, np. Chrześcijaństwo i Islam wywodzą się od Gabriela i są zapewne częścią Bożego planu
Nie brakuje nam fantastów… :-(
Anioł Gabriel założycielem chrześcijaństwa, a po siedmiu wiekach Islamu? :aaa:
A może coś pokręciłem? :crazy:

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Koran został dany za pośrednictwem anioła Dżibrila (muzułmański odpowiednik biblijnego anioła Gabriela) .
Tora została dana za pośrednictwem aniołów ( Dz. 7:53)
A radek zapewne nawiązuje do zwiastowania anioła Gabriela a tym samym do jego udziału w dzieło narodzin chrześcijaństwa .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:Koran został dany za pośrednictwem anioła Dżibrila (muzułmański odpowiednik biblijnego anioła Gabriela) .
A złote płyty z tekstem Księgi, Joseph Smith otrzymał od anioła Morona. ;-)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Prorok Moroni to nie anioł a że nazywany był "Aniołem Moronim" to już inna para kaloszy :-D

Jeżeli chodzi o pojawianie się branhamizmu , to tu anioł też odegrał niepoślednią rolę .
Wychodzi na to, że jeżeli chodzi o pojawienie się religii (np. judaizmu , islamu , chrześcijaństwa)
czy też różnych, innych ruchów religijnych, to rola aniołów jest tu bezcenna :-D
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:Wychodzi na to, że jeżeli chodzi o pojawienie się religii (np. judaizmu , islamu , chrześcijaństwa)
czy też różnych, innych ruchów religijnych, to rola aniołów jest tu bezcenna :-D
Na takie "argumenty", sprzeczne oczywiście z całym przesłaniem Słowa Bożego, - nie mam nic do powiedzenia, a i nie widzę sensu dalszej dyskusji w tym temacie.

Aniołowie byli jedynie pośrednikami, podmiotem Bożej woli. Żadnej "cennej" roli u nich nie widzę.

Jeśli uważacie, że byli założycielami nowych ruchów religijnych, jak branhamizm, islam, czy mormonizm, to może dotyczyć jedynie jedynie aniołów zbuntowanych Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Henryk pisze:Żadnej "cennej" roli u nich nie widzę.
Ujmując to najzwięźlej jak umiem, usługujący Panu młodemu dbają też o Jego przyjaciół na uczcie weselnej

Ps 91:11 eib "Bo On swym aniołom wyda polecenie, Aby cię strzegli na wszystkich twoich drogach."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Budda w Duchu słów Jezusa do tego stopnia strzegł Boga, że nie dopuścił do Niego żadnej istoty. Gdyby rzeczywiście nie uznawał Jego istnienia sam z siebie niczego nie mógłby uczynić. On stanął na czele Jego straży i nie nadużywał Jego przychylności lecz sam wprowadzał w życie Jego dzieło. Tą drogę obrał Budda

Rev 2:26 eib "Temu, kto zwycięży, i temu, kto aż do końca będzie trwał przy moich dziełach, dam władzę nad narodami."

Mat 11:27 eib "Wszystko zostało mi przekazane przez mojego Ojca i nikt oprócz Ojca nie pojmuje, kim jest Syn. Nikt też nie pojmuje, kim jest Ojciec, jak tylko Syn oraz ten, komu Syn zechce to objawić."

Mat 7:21 eib "(21) Nie każdy, kto się do Mnie zwraca: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios. Wejdzie tam tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

Koran 72:26-28
On zna dobrze to, co skryte, i nie ujawni nikomu, co u Niego jest skryte jedynie posłańcowi, którego Sobie upodobał. I, zaprawdę, On prowadzi przed nim i za nim straż, aby wiedział, czy posłańcy przekazują posłannictwa swego Pana. On obejmuje wszystkie ich czyny i wyliczył każdą rzecz liczbą.
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 30
Rejestracja: 09 maja 2009, 11:16

Post autor: Damian907 »

radek pisze:Budda w Duchu słów Jezusa do tego stopnia strzegł Boga, że nie dopuścił do Niego żadnej istoty. Gdyby rzeczywiście nie uznawał Jego istnienia sam z siebie niczego nie mógłby uczynić.
Dlaczegóż to?

PS. Budda żył kilka wieków przed Jezusem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”