Kim jest Bóg zywy?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

swiatmilosci

Kim jest Bóg zywy?

Post autor: swiatmilosci »

Kim twoim skromnym zdaniem jest Bog zywy?dla mnie osobiscie Bogiem zywym jest kazdy człowiek,jako na obraz i podobiestwo Boga jest kazdy znas,Jestesmy Bogami a Bog jest Nami o wielu imionach o wielu twarzach.

wyznawca_

Post autor: wyznawca_ »

Bog zywy jest Stworzycielem wszystkiego co jest widzialne i niewidzialne, nie jest wiec mozliwe zeby byl to jakikolowie czlowiek gdyz czowiek nie stworzyl wszystkiego a przede wszystkim wszechswiata i zycia. Bog to Istota ponad Istotami, Krol nad Krolami, Pan nad Panami ktorego nasze ograniczone umysly nie sa w stanie pojac w pelni. Wiemy tyle ile On zechcial nam objawic i cieszmy sie i radujmy ze w swojej Swietosci Bog Najwyzszy raczyl nam objawic az tyle.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_

Paulina_____

Post autor: Paulina_____ »

wyznawca_ pisze:
Bog zywy...
Zawsze mnie zastanawiało co znaczy "zywy" w kontekście Boga. Życie jakie znamy jest życiem biologicznym i posiada pewne cechy, ale Bóg nie jest materialną istotą.... więc co znaczy życie w wymiarze niematerialnym, czym się charakteryzuję?

wyznawca_

Post autor: wyznawca_ »

paulinka pisze:
Zawsze mnie zastanawiało co znaczy "zywy" w kontekście Boga. Życie jakie znamy jest życiem biologicznym i posiada pewne cechy, ale Bóg nie jest materialną istotą.... więc co znaczy życie w wymiarze niematerialnym, czym się charakteryzuję?
pojecie "Bog zywy" to pojecie okreslajace Boga Jedynego po to zeby Go odroznic od martwych bozkow poganskich... posazkow, rzezb itd... baala, artemidy itd... bozki nie zyja a Bog zyje.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_

Paulina_____

Post autor: Paulina_____ »

wyznawca_ pisze: pojecie "Bog zywy" to pojecie okreslajace Boga Jedynego po to zeby Go odroznic od martwych bozkow poganskich... posazkow, rzezb itd... baala, artemidy itd... bozki nie zyja a Bog zyje.
Nie o to mi chodziło, bo to wiedziałam. Wiem doskonale że Jezus wiszący na krzyzu w jakimś kościele jest tylko rzeźbą i ze nie ma w nim zycia.

Mnie interesuje co znaczy "zywy" w odniesieniu do Boga? Zywy czyli jaki?

swiatmilosci

Post autor: swiatmilosci »

Wszyscy dązymy do tego samego,kazdy z nas jedynie swoją drogą,drogą jaką obierze,a czy buddyzm czy chszescijanstwo nie widze roznicy tylko procz podziału,jaki jest nie potrzebny,nie zaliczam sie do zadnej religi Bog jest Jeden a kazda religia tylko dzieli Boga nie jednoczy,gdyby powstała religja by zgładzic wszystkie religie Bog cieszył by sie niezmiernie.Dziękoj Bogu za wszystko i nie stawiaj sie swemu przeznaczeniu,serce twe jest dla ciebie drogowskazem.Zycie radoscią.

swiatmilosci

Post autor: swiatmilosci »

wyznawco jeszcze mam pytanko po co te podziały?przestań je tworzyc bo nie zbierzesz tego plonu,nie będziesz chiał.Po co Ci te podziały?

krrysia

Post autor: krrysia »

Z całym szacunkiem, ale to co prezentuje swiatmilosci nie "pasuje" do buddyzmu

wyznawca_

Post autor: wyznawca_ »

krysia,
w sumie masz chyba racje.. swiatmilosci stworzyl sobie chyba odrebna religie.

krrysia

Post autor: krrysia »

Jak na mój gust, to żeby stworzyć nowš religię potrzeba nieco więcej umiejętno�ci, siły i wrażliwo�ci.
Ale jest mnóstwo oszołomów, którzy się porównujš w swojej pysze z Chrystusem... Cóż... Krzyżyk na drogę.

explorer

Post autor: explorer »

swiatmilosci pisze:Kim (...) jest Bog zywy?
Kim jest?
A kogo nazywasz "Bogiem żywym"?

--
explorer

magiacodziennosci

Post autor: magiacodziennosci »

mówicie o bogu zywym, a ja się tak zastanawiam czy aby na pewno on posłał nas tu po to, aby wysłuchiwać hymnów pochwalnych na swój temat, tych wszystkich ochów i achów?czy zostalismy stworzeni głównie po to aby mówić mu jaki jest wspaniały?raczej to wątpliwe bo byłby największym z nas egoistą oczekując tego...dla mnie bóg żywy to każdy przeżyty mądrze i dobrze dzień, to najlepsza modlitwa...czyny potrafią powiedzieć więcej o nas bogu niż piękne słowa...bóg zywy to miłość w nas do drugiego człowieka , drugiej istoty, empatia i gotowość niesienia pomocy...

Sansara

Post autor: Sansara »

Polecam do poczytania "Życie i nauka mistrzów Dalekiego Wschodu".

Mały fragment :
"Kiedy osiągamy w umyśle milczenie, wówczas dostępujemy mocy, a wszystko staje się jednością – Bogiem. «Zamilknijcie« i poznajcie moją boską moc«. Rozproszona moc – to szum, milczenie zaś jest mocą ześrodkowaną. Jeżeli przez koncentrację skupiamy wszystkie nasze siły w jednym punkcie, wówczas w milczeniu obcujemy z Bogiem – jesteśmy jedno z Nim, z Jego wszechmocą. Na tym polega boskie dziedzictwo człowieka. »Ja i Ojciec – Jedno Jesteśmy«."

I dalej :
"Kiedy człowiek zrozumie, że Bóg jest jedyną mocą, inteligencją – urzeczywistni w sobie prawdziwą naturę bożą i przejawi Boga w czynnym wyrażaniu Go, wtedy w każdej chwili będzie mógł korzystać z tej mocy. Nauczy się świadomie i nieprzerwanie obcować z nią podczas wszystkich swoich powszednich zajęć: w czasie jedzenia, oddychania, chodzenia lub wypełniania wszelkich zadań życia leżących przed nim odłogiem. Człowiek nie nauczył się dotąd czynić większych dzieł bożych, ponieważ nie urzeczywistnił w sobie wielkości mocy bożej i nie poznał, że ta moc jest w nim i dla niego."

I dalej :
"Bóg nie wysłuchuje naszego głośnego powtarzania w koło tych samych słów lub wielomówności – to jest daremne. Musimy poszukiwać Boga za pośrednictwem Chrystusa w nas, drogą niewidzialnego milczącego obcowania z Nim w głębi siebie. Kiedy Ojciec chwalony jest w duchu i prawdzie, słyszy wówczas szczere powołanie otwartej przed Nim duszy. Ten, kto obcuje z Bogiem w duchowej skrytości, odczuje spływającą przez niego moc, jako spełnienie każdego swego pragnienia, albowiem kto poszukuje Ojca w głębi swej duszy i przebywa tam – Ojciec wynagradza go jawnie.
Jezus często ujawniał swe obcowanie z Ojcem. Nieustannie pozostawał w świadomej łączności z Bogiem w głębi swej duszy. Rozmawiał z Nim, jak gdyby Bóg obecny był przy nim osobowo. I to obcowanie w swej utajonej głębi czyniło go pełnym mocy. Jezus potwierdzał, że Bóg nie przemawia za pośrednictwem ognia, trzęsień ziemi, huraganów i powodzi, lecz cichutkim szeptem w głębi naszej duszy.
Kiedy człowiek pozna te prawdy – stanie się bardziej rozważnym. Nauczy się głębiej zastanawiać i wtedy odrzuci stare pojęcia, a przyswoi sobie nowe. Zdobędzie spokój i wybierze właściwy sposób życia. Nauczy się skutecznie zastanawiać w godzinach wewnętrznej ciszy, nad dręczącymi go zagadnieniami. Być może nie rozstrzygnie ich jeszcze w sposób doskonały, lecz dogłębnie się z nimi zapozna. Wówczas przestanie gorączkowo walczyć z nimi w ciągu całego dnia, by wieczorem doznać porażki swych zamierzeń."

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kim jest Bóg zywy?

Post autor: radek »

Ramajana wspomina, że gdy Daśagriwa poprosił Brahmę o nieśmiertelność usłyszał w odpowiedzi, że "Nikt w tym materialnym stworzeniu nie może uzyskać całkowitej nieśmiertelności. Nawet ja umrę pewnego dnia. Dlatego poproś o coś innego". Ale to raczej nie po to anioł zstąpił z nieba i związał powód Zła. Brahma mówił o stworzeniu opartym na materii. Inaczej ma się sprawa w obliczu przychylności Ducha Świętego. Życzliwość Najwyższego dla całego stworzenia w zamian za doharmonizowanie Zła będzie w stanie dać Życie dla całego stworzenia

Ap 20:12 EIB "Zobaczyłem też umarłych. Byli wśród nich wielcy i mali. Stali przed tronem. Rozwinięto zwoje. Otwarto też inny zwój — Zwój życia. I dokonał się sąd nad umarłymi. Podstawą sądu były zapisy w zwojach, a jego miarą — czyny podsądnych."

Dan 7:27 EIB "A królestwo i władza, i potęga królestw pod całym niebem będą dane ludowi świętych Najwyższego. Jego królestwo jest królestwem wiecznym, a wszelka władza Jemu oddawać będzie cześć i Jemu okazywać posłuszeństwo."
Obrazek

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kim jest Bóg zywy?

Post autor: DonCicio »

swiatmilosci pisze:
22 cze 2006, 19:47
Kim twoim skromnym zdaniem jest Bog zywy?

Określenie "Bóg żywy" odnosi się do potężnej, żywej istoty, która była zdolna stworzyć "miriady" innych rozumnych stworzeń duchowych, oraz miliony materialnych gatunków istot żywych na ziemi, których uwieńczeniem był człowiek - inteligentna, żywa istota posiadająca wolną wolę.

"Ale wy przystąpiliście do góry Syjon i do miasta żywego Boga, Jerozolimy niebiańskiej, do miriadów aniołów zgromadzonych razem" Heb 12:22

Heb 3:4 "Oczywiście każdy dom jest przez kogoś zbudowany, a Tym, który zbudował wszystko, jest Bóg"


Jednym ze stworzonych przez Boga synów duchowych był Jezus:

"Szymon Piotr odrzekł: 'Ty jesteś Chrystus, Syn Boga żywego'” Mat 16:16

"On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierwszym spośród całego stworzenia" Kol 1:15
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”