Katolicyzm

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Yarpen Zirgin,
Może wskażesz wers, który podaje autora np. księgi Rodzaju albo Ewangelii wg. św. Marka?
Jasne ;-) BÓG. Czemu Mylisz autora,z sekretarzem/spisywaczem?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jasne ;-) BÓG. Czemu Mylisz autora,z sekretarzem/spisywaczem?
Ciekawe, że obudziłeś się z Bogiem kiedy poprosiłem o wskazanie autora księgi, w której nie ma wersu podobnego do tych, które wskazywałeś do tej pory. :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Yarpen Zirgin, Autorem jest Bóg,a sekretarzem słów Boga jest osoba która je spisała[to nie jej słowa] poza tym obudź się cofnij stronę wstecz,ostatni post na drugiej stronie :-) masz kolejny.Jednak to nie tylko"Tradycja" a nadanie tym księgom nazwa to chyba fakt[logiczne,bo masz 1 wers początkowy,i się domyślasz czyj],a nie Tradycja :-/
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2011, 16:50 przez bartek212701, łącznie zmieniany 1 raz.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Eleazar
Posty: 325
Rejestracja: 19 lis 2010, 22:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eleazar »

Yarpen Zirgin pisze:Dość logiczny, bo imiona osób, które spisały dane księgi Pisma Świętego mamy z Tradycji, a nie z podpisu autora...
Masz rację, ale trzeba ustalić jeszcze co należy rozumieć przez Tradycję,
jaką ma moc, jakie daje możliwości; a czego nie może.

Pierwsze księgi Pisma Świętego spisał Mojżesz, o którego namaszczeniu świadczył Bóg,
każdy kolejny redaktor Biblii, z wielu zwykłych żydowskich ksiąg istniejących w jego czasie
dodawał do kanonu tylko te, które zachowywały z pierwszymi pełną zgodność treści: uzupełniały, a nie zastępowały;
tak samo było również z Nowym Testamentem, który musi być interpretowany w zgodzie z Mojżeszem.

Tradycja nie daje nikomu zwierzchności nad Słowem Bożym,
Tradycja polega na spełnianiu, praktykowaniu, życiu tego Słowa, więc musi być z nim zgodna...
Kanon Biblii to nie jest "widzimisię" jakichś księży, tylko rezultat badań i rozważań,
które doprowadziły twórców kanonu do wniosku, że te teksty mówią o tym samym,
taką ich interpretację brali pod uwagę, taką propagowali i oczekiwali od czytelników,
gdy ktoś uważał inaczej i głosił inne wnioski, to takiego uważali za niedouczonego i fałszywego proroka,
bo w czym starszy powinien być douczony, jeżeli nie w znajomości istniejących Pism i ich wykładni?

Jeśli większość ksiąg Biblii potępia tworzenie kultowych wizerunków i czci ich czy za ich pomocą,
to gdyby pojawiła się jedna, która nakazuje tak czynić, nie mogłaby znaleźć się w kanonie,
gdyby ktoś głosił kult wizerunków, to nie może uważać się naśladowcę natchnionych proroków...
Ani Jezusa, ani apostołów! Jego tradycja nie może być uważana za Tradycję, bo jest inna,
sprzeczna z prawdziwą, sprzeczna z pochodzącą od Boga, pogańska!

W Kościele [Rzymsko]Katolickim obowiązuje inna definicja "Tradycji" niż prawdziwa Tradycja,
to już nie jest wyjaśnianie tego co jest, szukanie, wyjaśnianie i spełnianie rozumienia pełni tekstu...
Papież uważa, że wyższość nad Słowem Bożym, przypisuje sobie prawo do zmiany postanowień Boga,
ustala własne prawa sprzeczne z Bożymi; usuwa, przesuwa lub ustanawia nowe święta,
nie zważa na to, co o tym mówi Pismo Święte, bo zastąpił je własną wolą.

To nie jest Tradycja Słowa Bożego, ale ludzka,
katolicka ma taką samą wartość jak wcześniej faryzejska, jest równie fałszywa i odstępcza,
stworzona dla wygody i interesu autorów, a nie w celu nauczania prawdy.
Rz 2,9-16

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Zgadzam sie z Toba Eleazarze w 100% :-)
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Jasior
Posty: 735
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:14
Lokalizacja: Okolice
Kontakt:

Post autor: Jasior »

Maryja nie jest Bogiem, zaistniała zatem w określonym czasie na ziemi, jak każdy człowiek. Bóg jednak od zawsze znał ją i kochał, jak znał i kochał każdego z nas. Znał odwiecznie Maryję, którą – według naszej rachuby czasu – miał dopiero kiedyś stworzyć na ziemi. Bóg wiedział, że Maryja, jak każdy z nas, będzie mieszkać na stworzonej przez Niego ziemi. Kiedy więc stwarzał kosmos i świat, myślał o nas. Myślał z radością i ze szczególną miłością o Tej, która miała być jego najwspanialszym dziełem i Matką Jego Syna.... ...Patrząc na Ciebie [w Moim umyśle], daję morzu i niebu lazur Twoich oczu, a świętemu zbożu na chleb – kolor Twoich włosów. Twoją biel daję liliom, a Twój róż – kwiatom róży. Daję jej też jedwabistość Twojej skóry. Na wzór Twych drobnych zębów stwarzam perły, a patrząc na Twe usta, stwarzam słodkie truskawki. Wkładam w gardło słowika nuty Twoich pieśni, a synogarlicy – Twój płacz. Czytając w Twoich przyszłych myślach i słuchając bicia Twego serca, tworzę [Sobie] wzorzec, według którego stwarzam [świat].

Pójdź, Moja Radości, miej ciała niebieskie za zabawkę tak długo, aż w Moim umyśle zobaczę Cię jako [rozradowaną nimi] i tańczącą światłość. [Niech] wywołują Twój uśmiech. Załóż więc Sobie wieniec z gwiazd i gwiezdne naszyjniki, połóż księżyc pod Swoje miłe stopy, otocz się gwiezdną szarfą Drogi Mlecznej. Dla Ciebie są gwiazdy i planety.

Pójdź i raduj się patrzeniem na kwiaty, które będą zabawką dla Twojego Dziecka i wezgłowiem dla Syna Twojego łona. Chodź zobaczyć, jak stwarzam owce i jagnięta, orły i gołębice. Bądź blisko Mnie, kiedy stwarzam czasze mórz i rzek, kiedy wznoszę góry i maluję je śniegiem i lasami, zasiewając równocześnie zboża i drzewa, i winorośle. [Bądź przy Mnie w Moim umyśle], kiedy stwarzam oliwkę dla Ciebie, Moja Pełna Pokoju, i winny krzew dla Ciebie, Moja Latorośli, która będziesz nosiła Eucharystyczne Grono. Biegnij, podążaj, raduj się, o Piękna Moja, o Matko Mego Syna, Królowo Mego Raju, Miłości Twego Boga, Kochająca w pełni. Przygotuj do miłowania Mnie cały świat, stwarzany z godziny na godzinę i piękniejący dzięki Twemu uśmiechowi.” [M. Valtorta, Poemat Boga-Człowieka, Katowicie 1999, (rozdz. 8)]
bezrozumne ględzienie Michała Kaszowskiego

http://www.teologia.pl/m_k/zag09-01.htm#0

Kiedyś mówiono: "Jak Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera"
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jasior pisze:bezrozumne ględzienie Michała Kaszowskiego
I na czym ta bezrozumność polega, skoro Biblia potwierdza, że Bóg wie o tym, kto się kiedy pocznie i porodzi?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

rykiw

Post autor: rykiw »

Jasior pisze:
Maryja nie jest Bogiem, zaistniała zatem w określonym czasie na ziemi, jak każdy człowiek. Bóg jednak od zawsze znał ją i kochał, jak znał i kochał każdego z nas. Znał odwiecznie Maryję, którą – według naszej rachuby czasu – miał dopiero kiedyś stworzyć na ziemi. Bóg wiedział, że Maryja, jak każdy z nas, będzie mieszkać na stworzonej przez Niego ziemi. Kiedy więc stwarzał kosmos i świat, myślał o nas. Myślał z radością i ze szczególną miłością o Tej, która miała być jego najwspanialszym dziełem i Matką Jego Syna.... ...Patrząc na Ciebie [w Moim umyśle], daję morzu i niebu lazur Twoich oczu, a świętemu zbożu na chleb – kolor Twoich włosów. Twoją biel daję liliom, a Twój róż – kwiatom róży. Daję jej też jedwabistość Twojej skóry. Na wzór Twych drobnych zębów stwarzam perły, a patrząc na Twe usta, stwarzam słodkie truskawki. Wkładam w gardło słowika nuty Twoich pieśni, a synogarlicy – Twój płacz. Czytając w Twoich przyszłych myślach i słuchając bicia Twego serca, tworzę [Sobie] wzorzec, według którego stwarzam [świat].

Pójdź, Moja Radości, miej ciała niebieskie za zabawkę tak długo, aż w Moim umyśle zobaczę Cię jako [rozradowaną nimi] i tańczącą światłość. [Niech] wywołują Twój uśmiech. Załóż więc Sobie wieniec z gwiazd i gwiezdne naszyjniki, połóż księżyc pod Swoje miłe stopy, otocz się gwiezdną szarfą Drogi Mlecznej. Dla Ciebie są gwiazdy i planety.

Pójdź i raduj się patrzeniem na kwiaty, które będą zabawką dla Twojego Dziecka i wezgłowiem dla Syna Twojego łona. Chodź zobaczyć, jak stwarzam owce i jagnięta, orły i gołębice. Bądź blisko Mnie, kiedy stwarzam czasze mórz i rzek, kiedy wznoszę góry i maluję je śniegiem i lasami, zasiewając równocześnie zboża i drzewa, i winorośle. [Bądź przy Mnie w Moim umyśle], kiedy stwarzam oliwkę dla Ciebie, Moja Pełna Pokoju, i winny krzew dla Ciebie, Moja Latorośli, która będziesz nosiła Eucharystyczne Grono. Biegnij, podążaj, raduj się, o Piękna Moja, o Matko Mego Syna, Królowo Mego Raju, Miłości Twego Boga, Kochająca w pełni. Przygotuj do miłowania Mnie cały świat, stwarzany z godziny na godzinę i piękniejący dzięki Twemu uśmiechowi.” [M. Valtorta, Poemat Boga-Człowieka, Katowicie 1999, (rozdz. 8)]
bezrozumne ględzienie Michała Kaszowskiego

http://www.teologia.pl/m_k/zag09-01.htm#0

Kiedyś mówiono: "Jak Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera"
Ślepcy odurzenie błędem.
2Th 2:11 "A przetoż pośle im Bóg skutek błędów, aby wierzyli kłamstwu,"

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jasior
Posty: 735
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:14
Lokalizacja: Okolice
Kontakt:

Post autor: Jasior »

Yarpen Zirgin pisze:I na czym ta bezrozumność polega
Przeczytaj jeszcze raz i postaraj się zrozumieć. Głupi to ty nie jesteś. Może tylko nie do tego pociągu wsiadłeś ale jeszcze nic straconego.
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jasior pisze:Przeczytaj jeszcze raz i postaraj się zrozumieć.
Przeczytałem i dalej nie widzę co niby tam jest bezrozumnego, więc uprzejmie proszę o wskazanie tych fragmentów.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Jasior
Posty: 735
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:14
Lokalizacja: Okolice
Kontakt:

Post autor: Jasior »

W takim razie ja się myliłem przepraszam.

tam są tylko fragmenty
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”