Katolicyzm

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Katolicyzm

Post autor: Eutychus »

Podobnie, jak wszelkie pogańskie wierzenia, nie uznaje jedynie natchnionych, spisanych z polecenia Pana Boga Pism, ale przede wszystkim, wysoce ułomną tendencyjną tradycję słowną ludzi, dla których "Królestwo tego świata" było, jest i będzie, ponad Królestwo Tego, Któremu się ono jedynie należy...
Aż nadto widoczne jest to ostatnio na tym forum, w nazwie mające "BIBLIJNE"... :roll:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

czyż dom podzielony nie upadnie?

spełnią się slowa "czyż znajdę wiarę?"
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Przeginacie. Sami te rozłamy powodujecie bez przerwy podjudzając przeciwko wszystkiemu co katolickie. Czemu czy komu to ma służyć? "Pozostałe /.../ ruchy niechrześcijańskie???
Może sataniści sami są w kk? A jedynie protestanci /tylko z której denominacji ;-) ? będą zbawieni no i oczywiście ŚJ :-P

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Post autor: Dymensja »

wiesia pisze:Przeginacie. Sami te rozłamy powodujecie bez przerwy podjudzając przeciwko wszystkiemu co katolickie. Czemu czy komu to ma służyć? "Pozostałe /.../ ruchy niechrześcijańskie???
Może sataniści sami są w kk? A jedynie protestanci /tylko z której denominacji ;-) ? będą zbawieni no i oczywiście ŚJ :-P

Masz rację, każdy może myśli że tylko on i jego wyznanie jest najważniejsze. Już jakiś czas temu wyzbyłem się tego przekonania. Bóg tylko wie to dokładnie, a my możemy wierzyć, ale za wiarą muszą iść czyny, życie, a nie słowa tylko.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

A Ja nie należe do żadnego,bo nie wierzę by przynależność do jakiegoś wyznania dała mi zbawienie.Moim zbawieniem jest wiara w Jezusa,w jego ofiarną śmierć,i wielkość Boga Jehowy[JHWH],który na te zbawienie mi pozwala. :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

wiesz bartek mnie chyba też "grozi" taki nieprzypisany do nikogo i niczego żywot. Jest jednak sporo spraw, któe nie dają mi spokoju i to biblijnych.Na razie nie wiem jak sobie radzić. Chyba się pogubiłam, ale wierzę,że Pan Jezus mnie wyprowadzi z tego duchowego zamieszania.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

wiesia,
Jest jednak sporo spraw, któe nie dają mi spokoju i to biblijnych.Na razie nie wiem jak sobie radzić. Chyba się pogubiłam
Choć ja przeżyłem tylko 19 lat a z Bogiem 4 to zdążyłem już się tyle razy zgubić,że powinienem być w lesie :-) i z niego nigdy nie wyjść.Ja każdego dnia mam watpliwości czy na pewno dobrze wierzę,ale wtedy modlę się do Boga i Jezusa i proszę ich o zrozumienie o siłe na kolejny dzień[każdego dnia mogę tu na forum przeczytać coś co podburzy moją dotychczasową wiarę].Wchodze tu dlatego,że mam pewność że są tu osoby o różnej wierze i rzucają różne światło na Biblię,wtedy staram się obiektywnie przeczytać dany fragment Pisma i sprawdzić czy zgadza się z resztą Pisma.Hardi ;-) nasz Moderator ma w swoim profilu podpis,który staram się przestrzegać.
ale wierzę,że Pan Jezus mnie wyprowadzi z tego duchowego zamieszania.
Gdy Pan z Nami,któż przeciwko Nam :-) życzę Ci Wiesiu wszystkiego najlepszego.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Dzięki za dobre słowo.Działamy podobnie :-D

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Eutychus pisze:Podobnie, jak wszelkie pogańskie wierzenianie uznaje jedynie natchnionych, spisanych z polecenia Pana Boga Pism,
Błąd. Powinieneś był napisać: "W przeciwieństwie do wyznań protestanckich i post protestanckich nie uznaje jedynie natchnionych, spisanych z polecenia Pana Boga Pism".
Tak sformułowane zdanie było by zgodne z prawda, a w formie napisanej przez Ciebie jest zwykłym kłamstwem.
Eutychus pisze:ale przede wszystkim, wysoce ułomną tendencyjną tradycję słowną ludzi, dla których "Królestwo tego świata" było, jest i będzie, ponad Królestwo Tego, Któremu się ono jedynie należy...
Tu też napisałeś kolejną bzdurę i kłamstwo rozpowszechniane przez szatana wśród ludzi, którzy są skłonni w nie uwierzyć.
W Kościele katolickim, idąc za nakazem św. Pawła zachowujemy przekazane ustnie i pisemnie nauczanie Chrystusa i apostołów, czyli tzw. Tradycję Apostolską, która nie jest "ułomną tendencyjną tradycją słowną", ponieważ w Kościele jej przekazywanie jest otoczone opieką Ducha Świętego dbającego o jej wierne przekazywanie z pokolenia na pokolenie. :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Yarpen Zirgin pisze:
W Kościele katolickim, idąc za nakazem św. Pawła zachowujemy przekazane ustnie i pisemnie nauczanie Chrystusa i apostołów, czyli tzw. Tradycję Apostolską, która nie jest "ułomną tendencyjną tradycją słowną", ponieważ w Kościele jej przekazywanie jest otoczone opieką Ducha Świętego dbającego o jej wierne przekazywanie z pokolenia na pokolenie. :-)
bawiłeś się w głuchy telefon, to wiesz...
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Istnieje gigantyczna różnica między zabawą w głuchy telefon (skryte przekazywanie wiadomości jednej osobie po cichu), a przekazywaniem nauczania Chrystusa i apostołów w Kościele (jawne i głośne nauczanie pod opieką Ducha Świętego wielu osób). :-)

Hm... Czyżbyś nie wierzyła Chrystusowi, że Duch Święty będzie uczestniczył w życiu Kościoła dbając o prawidłowe przekazywanie w nim nauk Zbawiciela?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

wierzę, że w czasie końca Duch Święty wyprowadzi z Babilonu wiernych Chrystusowi, bo napisano


Jr 31:8 Bg "Oto Ja przywiodę ich z ziemi północnej, a zbiorę ich ze wszystkich stron ziemi; z nimi pospołu ślepego i chromego, brzemienną i rodzącą: tu się gromadą wielką nawrócą."

Ez 11:17 Bg "Przetoż mów: Tak mówi panujący Pan: Zgromadzę was z narodów, a zbiorę was z ziem, do którycheście rozproszeni, i dam wam ziemię Izraelską."

Ez 36:24 Bg "Bo was zbiorę z narodów, i zgromadzę was ze wszystkich ziem, i przywiodę was do ziemi waszej;"
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Anowi pisze:wierzę, że w czasie końca Duch Święty wyprowadzi z Babilonu wiernych Chrystusowi, bo napisano
Cóż, potraktuję to jako przyznanie się do faktu, że nie wierzysz w te słowa Chrystusa:

Jn 14:26
26. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.
(BT)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
natan
Posty: 600
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:46
Kontakt:

Post autor: natan »

Anowi pisze: bawiłeś się w głuchy telefon, to wiesz...
a bawiłaś się w przekazywanie wiadomość na karteczkach? Daj jakiś argument że Biblia którą mamy jest autorstwa tych którym ją przypisujemy?
Obrazek
lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

natan,
a bawiłaś się w przekazywanie wiadomość na karteczkach? Daj jakiś argument że Biblia którą mamy jest autorstwa tych którym ją przypisujemy?
Podważasz Biblię? To po co masz ją na avatarze i kłócisz się o fragmenty z niej,skoro Nie jesteś pewny? a wiesz kto wątpliwość zasiewa hihih :mrgreen:
dość głupi podałeś kontrargument[należy to po imieniu nazwać]
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”