Moja racja jest najmojsza a prawdę mówi tylko BÓG!

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Czytelnik
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:55
Lokalizacja: z ziemi

Post autor: Czytelnik »

bartku to prawda, sam to powtarzam wielokrotnie:
"Lepiej ufać Panu, niż polegać na ludziach".
Psalm 118:8 (

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Czytelnik, zrób to więc
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Czytelnik
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:55
Lokalizacja: z ziemi

Post autor: Czytelnik »

Bartku, robię to cały czas i te rzeczy, o których przeczytałem wpierw w Piśmie Świętym jeszcze zanim zaznajomiłem się z teoriami tego pana i moje wnioski mniej więcej pokrywają się niektórymi treściami z jego witryny ;-)

Sądzę że dla człowieka niewierzącego lub takiego, który np. stracił "wiarę w swą religię" i przez co nadszarpnięta u niego jest wiara w Boga, sądzę że dla takiego człowieka na pewno dobrym rozwiązanie NIE JEST poszukiwanie prawdy poprzez takie fora dyskusyjne jak to, bo czytając ogrom zwad i kłótni [201035 postów w 5347 tematach od "nowo narodzonych chrześcijan"] do niczego kompletnie nie dojdzie a nawet dojdzie do jeszcze większego zgorszenia a nawet się jeszcze bardziej zagubi bo jakiż dajecie mu przykład kłócąc się w dzień w dzień od wielu lat, jaki to byłby raj na ziemi gdyby jedności nie było, gdzie każdy plecie: "Moja racja jest najmojsza" :bardzo_smutny:

Lepszym pożytkiem byłoby przeczytać co nieco tekstów z ww. stronki i potem samemu SZUKAĆ PRAWDY „z największą gotowością umysłu, każdego dnia starannie badając Pisma, czy tak się rzeczy mają” (Dzieje 17:11). Lub wpierw pomodlić się z całego serca do Stwórcy, zapytać się go o wiele spraw a sam Bóg odpowie właśnie poprzez swoje Słowo.

O wiele łatwiejszym sposobem jest wysłuchanie biblii:
www.biblia-mp3.pl

A wiara i nadzieja odbuduje się na nowo
Serdecznie pozdrawiam i żegnam. :prosze:

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

w wielu punktach masz rację i w jednym nie masz - z ludźmi trzeba rozmawiać nawet jeśli ich poglądy się ścierają
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”