DEIZM

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: DEIZM

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
04 kwie 2021, 13:33
Ależ ty niecierpliwa jesteś. Już pisałem, że forum nie jest centrum mojego życia i w ciągu minuty nie zawsze odpowiem. Teraz odpowiadam:
Czy to Ty pisałaś tak o swoim bogu?
Bóg w którego ja wierzę jest Bogiem harmonii, porządku, miłości, jedności, przyjaźni. Mój Bóg nie musi mi niczego obiecać, dał mi życie i tylko chce, abym żyła w pełni radości i miłości, w harmonii z resztą Jego darów
Jeśli tak, to:
1. Wierzysz w Boga.
2. Gdzie ta jego miłość, skoro każdego człowieka na ziemi skazał na nieuchronną śmierć? A ty się wzdrygasz, że mój Bóg uśmiercił ludzi, którzy tak czy siak by umarli. Dał ci życie? Ale je zabierze. Masz jakiś inny wybór? Jak nazwiesz faceta, który da ci kwiatki ale za jakiś czas je spali i powie: koniec z kwiatkami. Twój bóg jest schizofreniczny ;-)
3. Gdzie jego miłość, gdy nie ruszył nawet palcem, gdy JHWH niszczył całe (sorry, ale to przesada z Twojej strony) narody? Ty nie przywaliłabyś łobuzowi, gdyby atakował i krzywdził twoje dzieci? Twój bóg okazał się bezsilny/obojętny, a może bezlitosny?
4. Jakoś nie dostrzegasz tego porządku z jego strony, skoro psioczysz na ten JEGO świat na który cię sam wepchnął.
5. Dlaczego cię skazał na życie w takim podłym świecie? To jego porządek? Czy współpracuje z jakąś złą odmianą boga?
6. Jak to niczego nie obiecuję, skoro gorąco wierzysz, że po śmierci dalej będziesz żyła? To nie wynika z jego planu, zamiaru, obietnicy? Sama wpadłaś na to bez jego obietnicy? A jeśli nie obiecał, to skąd o tym wiesz?
7. Gdzie ta harmonia i porządek skoro ludzie na ziemi, i jak wierzysz że, wojujący bogowie ze sobą, ani tej harmonii ani porządku nie zapewniają? Porażka Twojego boga. Kolejna bezsilność.

Jak mam ocenić twojego boga? Wpisał cię w śmierć, niczego nie obiecuje a radość z ciebie raczej nie emanuje. Harmonii nie zaznajesz, przed śmiercią się bronisz. 🙂
Co to za bóg?
Tzn. ja wiem jaki to 'bóg'...
Bobo, mój Bóg Ojciec o którym wydał prawdę Jezus - nie stworzył niewolników, ale wszystko co stworzył- jest wolne. Wolni są aniołowie, wolni są ludzie. Część aniołów skorzystała z tej wolności i wyszła z nieba. Czlowiek zostal stworzony w Raju - w Krolestwie Bożym, w którym widział Boga i rozmawiał z Bogiem. Czlowiek również skorzystał ze swojego prawa wolności i wyszedl z Raju. Na dodatek uczynił tak, bo został oszukany. Zaczął kształtować swoje życie bez łączności z Bogiem a w łączności ze swoim zwodzicielem. Bóg od początku dał wszystkiemu co stworzył wolność. Człowiek stał się niewolnikiem niegodziwca i sam zaczął wzajemnie się zniewalać.
Czlowiek kreuje swoje życie i życie na ziemi. Pomaga mu w tym niegodziwiec, który ma większość dusz w swoim zarządzaniu.
Bóg jednak widział, ze czlowiek chodzi w takiej ciemności, ze nie jest sam wstanie odnaleźć drogę do Boga.
Bóg upominał, pouczał przez ludzi- proroków, ale to niewiele pomogło. Dlatego Bóg narodził się na ziemi sam osobiscie w swoim synu ziemskim- Jezusie. Człowiek Jezus został napelniony pełnią Ducha Bożego. Jezus zaświadczył o wierze w prawdziwego Boga i ta prawdę poświadczył swoim życiem. Dał prawdę wiary, która prowadzi do lepszego świata- Krolestwa Bożego. Przybliżyło się do ziemi Krolestwo Boże, ale jak sami widzimy, nie wszyscy ludzie pragną tego Krolestwa. Ziemia będzie gdy przyjdzie ponownie Jezus osadzona. Kazdy czlowiek będzie osadzony 8 to będzie sąd ostateczny. Sąd indywidualny mamy po śmierci ciała. Tej ziemi po sądzę ostatecznym nie będzie. Ludzie zbawieni będą żyli wiecznie w swoich przemienionych duchowych ciałach. Będą to ciała niebiańskie, takie jakie mają istoty duchowe w Niebie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: DEIZM

Post autor: wuka »

nike pisze:
04 kwie 2021, 18:03
wuka pisze:
04 kwie 2021, 17:54
Wy pojmujecie Boga jako takiego człowieka tylko lepszego od nas. W tym kontekście macie swoje racje.
BÓG jest Duchem, Praprzyczyną, Podstawą, Mocą, Siłą, Energią, Stwórcą, Absolutem, Niepojętym, Niepoznanym, Nienazwanym itd. W takiego Boga ja wierzę i taki JEST.
Nie ma NIC wspólnego z segregowaniem ludzi i narodów na wybranych i niewybranych. Cały Wszechświat jest Jego i dzięki Niemu istnieje. On nie macza palców ani w zabijaniu i wąchaniu baranów, ani nie podjudza do okradania Egipcjan, wybijania narodów itd.
Jezus Chrystus to JEGO AVATAR(brzydkie słówko, źle nam się kojarzy z powodu filmu), to JEGO wydzielona, doskonała myśl, która na krótki czas oblekła się w ludzkie ciało, abyśmy mogli sobie o NIM przypomnieć. Żaden człowiek nie może BOGA oglądać, On jest Wszystkim w e wszystkich, w nas, w drzewach i powietrzy, w kamieniu i w atomie, w gwiezdnym pyle i liściu brzozy, w najdalszym Kosmosie itd.
Aby was nie urazić zamilknę o tym, którego wy nazywacie Jahwe. Wystarczy poszukać bez uprzedzeń, aby jego rodowód posklejać.
Kto WY? Ani jedno słowo które użyłaś, nie zgadza się z tym , co ja pojmuję o Bogu Biblijnym Ojcu Jezusa, napisz cos o Jezusie, no i o namiar na ten rodowód JHWH proszę.
Wiem, że nie pojmujesz. "Wy" - osoby opierające swoją wiedzę wyłącznie o Jahwe, boga ST.
Nike, jakkolwiek długą listę bym podała ty i tak nie zechcesz niczego zgłębić. Gdybyś faktycznie tego chciała już byś sobie wyszukała i czytała lub słuchała. Nie ma sensu ciągnąć dalej. Po prostu zostań przy swoim, a mnie pozwól iść swoją drogą.
O Jezusie pisałam i tu i w wielu innych miejscach, więc sama widzisz, że bardzo wybiórczo traktujesz moje posty.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: DEIZM

Post autor: nike »

wuka napisała/
Jezus Chrystus to JEGO AVATAR(brzydkie słówko, źle nam się kojarzy z powodu filmu), to JEGO wydzielona, doskonała myśl, która na krótki czas oblekła się w ludzkie ciało, abyśmy mogli sobie o NIM przypomnieć. Żaden człowiek nie może BOGA oglądać, On jest Wszystkim w e wszystkich, w nas, w drzewach i powietrzy, w kamieniu i w atomie, w gwiezdnym pyle i liściu brzozy, w najdalszym Kosmosie itd.
Nie rozumiem w ogóle tego akapitu?
Napisałaś coś o rodowodzie JHWH a wiec podaj link, a jeżeli chodzi o Jezusa to napisałaś cos takiego:------

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: DEIZM

Post autor: wuka »

podaj link,
Załamka. Kpisz, czy poważnie...Dajmy spokój.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: DEIZM

Post autor: nike »

wuko na stronie 160 napisałaś takie zdanie:----odznaczam grubym drukiem:---------

Aby was nie urazić zamilknę o tym, którego wy nazywacie Jahwe. Wystarczy poszukać bez uprzedzeń, aby jego rodowód posklejać.

proszę o link do tego rodowodu, przecież go znasz bo pewnie czytałaś, chyba sobie nie zmyśliłaś prawda?

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: DEIZM

Post autor: chryzolit »

wuka-Napisała..
Ile milionów wymordowano w imię twojego boga? Ile narodów zmieciono z powierzchni ziemi? Na rozkaz twojego boga. Tyle zła ile zrobił twój bóg oraz chrześcijaństwo (nie mylić z Jezusem Chrystusem) to jest dopiero depopulacja, eksterminacja, zagłada, ludobójstwo i to wszystko nakazał TWÓJ MENTOR.
Zauważyłaś,że raczej nie odpowiadam na twoje posty,ale jak tak bardzo chcesz.

Jeżeli ktoś mordował w Imię Boga biblijnego,a mordował,to czynił to tylko w jego imie,podszywając się pod niego,tak właśnie działa szatan.
A że naprawdę Stwórca-Bóg mordował to prawda,[ trzeba rozróznić,kiedy On jest odpowiedzialny za życie],jedynie On moze to robić,bo to On wszystko stworzył,to również ma prawo,stworzone życie przez Siebie, zabrać.Cała ludzkość jest po wyrokiem śmierci,który nałożył Stwórca,sprawą Boga jest czas wykonania go.
Ale to ten sam Stwórca,dał obietnice powszechnego zmartwychwstania,oraz obietnice zakonczenia tego czasu zła.Tego Boga ocenisz dopiero jak doprowadzi swój plan do konca.Dzisiej żyjemy w czasie wojny.Dobra ze złem.

Napisałaś o swoim Bogu,dziwne,ja nie mam swojego boga,tylko Boga-Stwórce Wszechrzeczy.
Czytajmy.
On jest Wszystkim w e wszystkich, w nas, w drzewach i powietrzy, w kamieniu i w atomie, w gwiezdnym pyle i liściu brzozy, w najdalszym Kosmosie itd.
Czyli on jest bogiem materialnym,bo jest w kamieniu,lisciu,drzewie w nas,jezeli tak,to dlaczego piszesz,że jest równocześnie duchem.?
BÓG jest Duchem, Praprzyczyną, Podstawą, Mocą, Siłą, Energią, Stwórcą, Absolutem, Niepojętym, Niepoznanym, Nienazwanym itd. W takiego Boga ja wierzę i taki JEST.
Nie ma NIC wspólnego z segregowaniem ludzi i narodów na wybranych i niewybranych. Cały Wszechświat jest Jego i dzięki Niemu istnieje. On nie macza palców ani w zabijaniu i wąchaniu baranów, ani nie podjudza do okradania Egipcjan, wybijania narodów itd.
Ponadto jeżeli on wszystko wypełnia,jest wszystkim we wszystkich,to równiez w tych ludziach,którzy mordują,grzeszą,umierają,eksterminuja innych.Czyli wszędzie gdzie na tej ziemi istnieje zło i śmierć,czyni to twój bóg.To on jest też w baraanch,które wącha,w narodach,które wybija itd.itd.
Dalej piszesz.
Bóg w którego ja wierzę jest Bogiem harmonii, porządku, miłości, jedności, przyjaźni. Mój Bóg nie musi mi niczego obiecać, dał mi życie i tylko chce, abym żyła w pełni radości i miłości, w harmonii z resztą Jego darów
Stosujesz metodę w swoim mysleniu ,która opiera się na ciagłym zaprzeczaniu sobie.
Twój Bóg jest materią,ale jednocześnie jest duchem,jest we wszystkich i wszystko wypełnia,równiez tych którzy zabijają,ale nie zabija,nie eksterminuje,bo jest miłością,Dalej piszesz,ze jest niepoznany,i nie obiecuje,ale ty wierzysz w reinkarnacje.
Jaki jest ten twój bóg?
Skonfliktowany,chimeryczny,kapryśny,nie realny w istnieniu,wymyślony.
To jest ciekawe,wymyślony zgodnie z potrzeba naszych charakterów?,więcej jest ich odbiciem.
Dla mnie nie jest tajemnicą,kto jest takim bogiem.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2021, 11:37 przez chryzolit, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: DEIZM

Post autor: wuka »

nike pisze:
05 kwie 2021, 9:48
wuko na stronie 160 napisałaś takie zdanie:----odznaczam grubym drukiem:---------

Aby was nie urazić zamilknę o tym, którego wy nazywacie Jahwe. Wystarczy poszukać bez uprzedzeń, aby jego rodowód posklejać.

proszę o link do tego rodowodu, przecież go znasz bo pewnie czytałaś, chyba sobie nie zmyśliłaś prawda?
Wiem, że to strata czasu, ale postaram się najpełniej, jak umiem, napisać ci co myślę w tej sprawie.
Nie ma jednego linku, do wiki czy do jakiejkolwiek strony internetowej. Taką wiedzę odkrywałam krok po kroku czerpiąc z książek głównie, następnie trafiały się opisy różnych badaczy umieszczane zarówno w internecie, jak i w książkach, na blogach, w dokumentalnych filmach itp. Gdybym przez te lata wiedziała, że będę zmuszana do podania źródeł na forum pewnie bym spisywała cytaty, linki itd. Szukałam odpowiedzi dla siebie i uważam, że każdy ma obowiązek szukać wiedzy o Bogu. Wszędzie gdzie się da, a nie tylko z kazalnic i PS. Bóg jest tak wielki, że nie można Go zamknąć w jednej książce.
Dla mnie Jahwe to Marduk lub Moloch, po prostu. Ich pochodzenie znajdziesz bez trudu.
A teraz inna beczka, porównawcza, stosunek Jezus-Ojciec.
Twierdzisz, że Jahwe to ojciec Jezusa. W żadnym razie. Przede wszystkim Jezus mówił, że są z Ojcem Jedno, jednej myśli, jednego działania...wiesz o czym mówię, bo i NT znasz.
Otóż nauki Jezusa i Jego przykazanie MIŁOŚCI (to też warto w osobnym wpisie rozłożyć na czynniki pierwsze), Jego miłowanie nawet wrogów, ma się nijak do nakazów zabijania, okradania (np.Egipcjan), oszukiwania, a nawet nacjonalistycznego wyboru jednego narodu, do nakazów Jahwe.
Jak posłuszny Ojcu Jezus może nauczać kompletnie przeciwnych postaw niż bóg ST? I mówicie, że to ten sam Bóg? A jednocześnie, że Bóg jest niezmienny, stały, nie ma w nim ciemności itd.
Porównajcie sobie te osobowości i nie obrażajcie Jezusa.
Pewnie też padnie problem, dlaczego do żydów został posłany. Dlatego, że to oni najbardziej na świecie znieprawieni byli, byli źli i kłamliwi do szpiku kości i głosili same kłamstwa o BOGU Stwórcy Wszechświata. Dlatego BÓG posłał swojego Wysłannika, aby się opamiętali, ale nie zrobili tego i nie robią do dziś. Nadal wmawiają sobie, że są wybrańcami i mają pod butem cały świat. I to się zgadza, że tym światem rządzi diabeł.
Tak myślę i to widzę wyraźnie.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: DEIZM

Post autor: wuka »

chryzolit
Kompletnie nie nadążasz i gadasz, jak poturbowany. Nie będę się zniżać, aby tłumaczyć ci podstaw. Nic mnie nie obchodzi w kogo wierzysz. A wnioski z mojej wypowiedzi wyprowadziłeś absolutnie nieprawidłowe.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: DEIZM

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
05 kwie 2021, 10:30
Dla mnie Jahwe to Marduk lub Moloch, po prostu. Ich pochodzenie znajdziesz bez trudu.
A teraz inna beczka, porównawcza, stosunek Jezus-Ojciec.
Twierdzisz, że Jahwe to ojciec Jezusa. W żadnym razie. Przede wszystkim Jezus mówił, że są z Ojcem Jedno, jednej myśli, jednego działania...wiesz o czym mówię, bo i NT znasz.
Otóż nauki Jezusa i Jego przykazanie MIŁOŚCI (to też warto w osobnym wpisie rozłożyć na czynniki pierwsze), Jego miłowanie nawet wrogów, ma się nijak do nakazów zabijania, okradania (np.Egipcjan), oszukiwania, a nawet nacjonalistycznego wyboru jednego narodu, do nakazów Jahwe.
Jak posłuszny Ojcu Jezus może nauczać kompletnie przeciwnych postaw niż bóg ST? I mówicie, że to ten sam Bóg? A jednocześnie, że Bóg jest niezmienny, stały, nie ma w nim ciemności itd.
Porównajcie sobie te osobowości i nie obrażajcie Jezusa.
Pewnie też padnie problem, dlaczego do żydów został posłany. Dlatego, że to oni najbardziej na świecie znieprawieni byli, byli źli i kłamliwi do szpiku kości i głosili same kłamstwa o BOGU Stwórcy Wszechświata. Dlatego BÓG posłał swojego Wysłannika, aby się opamiętali, ale nie zrobili tego i nie robią do dziś. Nadal wmawiają sobie, że są wybrańcami i mają pod butem cały świat. I to się zgadza, że tym światem rządzi diabeł.
Tak myślę i to widzę wyraźnie.
Wuka zupełnie i w 100 % się z tobą zgadzam.
Absolutnie dobrze i trafnie to ujęłaś.
Władcą tego świata jest szatan. Żyje w ludziach, którzy głoszą jego przesłanie. Jest nim usprawiedliwienie dla czynionej nieprawości i niwelowanie przesłania Ewangelii Chrystusowej.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: DEIZM

Post autor: Nieziem »

chryzolit pisze:
03 kwie 2021, 23:36
Mam wierzyc w idee T.Paine i jego przykład,który jest pełny wojny,okrucieństwa,bezwzględnosci i jak niektórzy zapisali,ludobójstwa?
RN-Do czego ty mnie namawiasz?
Ja jestem wolnym człowiekiem w Chrystusie,bo jestem przez niego wyzwolony,mój mistrz nie namawia mnie do zagłady ludzi,brutalności i zadawania śmierci,jak sie ktoś nie będzie ze mna zgadzał.Być człowiekiem wolnym,to żyć w jakiejś moralności,łasce,nadziei,wierze,to kierowanie sie pięknymi wartościami,również wobec innych ludzi,na miare ludzkich możliwości.
Co miał z tym wspólnego T.Paine?
Pozdrawiam.
Powyżej widzę zestawienie Mistrza Jezusa z ideami T.Paine. Czyż zestawienie Jezusa z Mojżeszem nie wygląda podobnie? Czytając powyższe, od razu pojawił sie u mnie Mojżesz i ''jego przykład,który jest pełny wojny,okrucieństwa,bezwzględnosci i jak niektórzy zapisali,ludobójstwa.''
Paine zrównywać można z Mojżeszem, a nie z Jezusem. (To jest forum i wyrażam tylko opinię, każdy może mieć własną).

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: DEIZM

Post autor: nike »

wuka napisała/
Wiem, że to strata czasu, ale postaram się najpełniej, jak umiem, napisać ci co myślę w tej sprawie.
Jest taki tekst w N.Testamencie:-----
1Kor 9:16 BP "Fakt, że głoszę ewangelię, nie jest dla mnie powodem do chluby. Jest to obowiązek, który został na mnie nałożony. Biada mi, gdybym nie głosił ewangelii."
wuka napisała/
Nie ma jednego linku, do wiki czy do jakiejkolwiek strony internetowej. Taką wiedzę odkrywałam krok po kroku czerpiąc z książek głównie, następnie trafiały się opisy różnych badaczy umieszczane zarówno w internecie, jak i w książkach, na blogach, w dokumentalnych filmach itp. Gdybym przez te lata wiedziała, że będę zmuszana do podania źródeł na forum pewnie bym spisywała cytaty, linki itd. Szukałam odpowiedzi dla siebie i uważam, że każdy ma obowiązek szukać wiedzy o Bogu. Wszędzie gdzie się da, a nie tylko z kazalnic i PS. Bóg jest tak wielki, że nie można Go zamknąć w jednej książce.
Biblia to nie jest jedna książka, to cała biblioteka jest:-------
Słowo Biblia pochodzi od greckiej, zdrobniałej formy rzeczownika rodzaju nijakiego w liczbie mnogiej: biblos [dosłownie: książeczki].
Biblia nie jest tylko książką jest biblioteką 66 ksiąg, które w swej części starotestamentowej zawierają pozostałości wszystkich istniejących literackich form tworzonych przez Hebrajczyków.
Podobnie w części N.Testamentu.
wuka napisała/
Dla mnie Jahwe to Marduk lub Moloch, po prostu. Ich pochodzenie znajdziesz bez trudu.
Rozkoszujesz się jak widzę w Mitologii tak sumeryjskiej jak i babilońskiej, dobrze jest wierzyć w bogi z kamienia, bo przynajmniej nie podskoczą heheh
wuka napisała/
A teraz inna beczka, porównawcza, stosunek Jezus-Ojciec.
Twierdzisz, że Jahwe to ojciec Jezusa. W żadnym razie. Przede wszystkim Jezus mówił, że są z Ojcem Jedno, jednej myśli, jednego działania...wiesz o czym mówię, bo i NT znasz.
Otóż nauki Jezusa i Jego przykazanie MIŁOŚCI (to też warto w osobnym wpisie rozłożyć na czynniki pierwsze), Jego miłowanie nawet wrogów, ma się nijak do nakazów zabijania, okradania (np.Egipcjan), oszukiwania, a nawet nacjonalistycznego wyboru jednego narodu, do nakazów Jahwe.
Ma się :------Rzym.3:5----
5) Jeśli bowiem nasza nieprawość uwydatnia sprawiedliwość Bożą, to cóż powiemy? Czyż Bóg jest niesprawiedliwy, gdy gniew wywiera?
Mt 5:20 DOS "Mówię wam bowiem, że jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie przewyższała [sprawiedliwości] znawców Prawa i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios."
Rz 1:17 DAB "Przez nią objawia się bowiem sprawiedliwość Boża z wiary w wiarę, jak napisane jest: A sprawiedliwy z wiary żyć będzie (Hab. 2,4) ."
Rz 4:13 DAB "Albowiem nie przez Zakon dana była obietnica Abrahamowi i potomstwu jego, że stanie się dziedzicem świata, ale przez sprawiedliwość wiary."

Już tych kilka wersetów wskazuje nie tylko na Miłość u Jezusa, ale też na Sprawiedliwość, Miłość wynika ze Sprawiedliwości, czyż nie?
Jaką miłość Jezus przejawił względem sprzedającym w świątyni? Prawie ich z miłości całował prawda?
wuka pisze/
Jak posłuszny Ojcu Jezus może nauczać kompletnie przeciwnych postaw niż bóg ST? I mówicie, że to ten sam Bóg? A jednocześnie, że Bóg jest niezmienny, stały, nie ma w nim ciemności itd.
Porównajcie sobie te osobowości i nie obrażajcie Jezusa.
Możesz wymienić to nauczanie Jezusa, przeciwne swemu Ojcu JHWH?
wuka napisała/
Pewnie też padnie problem, dlaczego do żydów został posłany. Dlatego, że to oni najbardziej na świecie znieprawieni byli, byli źli i kłamliwi do szpiku kości i głosili same kłamstwa o BOGU Stwórcy Wszechświata. Dlatego BÓG posłał swojego Wysłannika, aby się opamiętali, ale nie zrobili tego i nie robią do dziś. Nadal wmawiają sobie, że są wybrańcami i mają pod butem cały świat. I to się zgadza, że tym światem rządzi diabeł.
Tak myślę i to widzę wyraźnie.
Antysemityzm, jest to bardzo zła wada, Jezus był Żydem, Matka Jezusa Żydówką, i cały ród Jezusa byli Żydzi, Żyd za Żydów umarł [tez za pogan, ] ale jednak do Żydów przyszedł a nie do Pogan.
I nic na to nie poradzisz, chociaż będziesz wierzyła w wszystkie bożki z Mitologii, czy to babilońskiej, czy greckiej, sumeryjskiej, przyjdzie taki czas, że przed BOGIEM JHWH będziesz musiała uklęknąć, bo każde kolano będzie musiało klęknąć przed Bogiem JAHWE, [JEHOWĄ]
I ODDAĆ MU CHWAŁĘ, nawet chociaż za to, że wzbudzi ciebie ze snu śmierci i będziesz mogła wreszcie rozkoszować się prawdziwym BOGIEM a nie tymi z mitologii, i życiem na ZIEMI.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: DEIZM

Post autor: wuka »

Dokładnie jest tak, jak myślałam, nike.
Kompletnie NIC nie zrozumiałaś, a w dodatku manipulujesz wypowiedzią.
!. Ja nie wierzę z mitologiczne kamienne bożki. Ja wierzę w BOGA, który jest Duchem i stworzył wszechświat, jest obecny zawsze, wszędzie w całym kosmosie.
2. Nie napisałam, że Jezus nauczał przeciwko Ojcu. Kompletnie nie dotarła do ciebie myśl.
3. Co to jest biblia tez wiem, daj spokój z takimi tandetnymi wybiegami.
Koniec próby nawiązania kontaktu z tobą.
Wiedziałam, że szkoda czasu.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: DEIZM

Post autor: nike »

Skoro nie wierzysz w marduka, enke i innych, to dlaczego zachęcasz do oglądania filmów właśnie o bożkach, zachwycasz się nimi, jak można twoje wypowiedzi inaczej zrozumieć?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: DEIZM

Post autor: wuka »

nike pisze:
05 kwie 2021, 15:30
Skoro nie wierzysz w marduka, enke i innych, to dlaczego zachęcasz do oglądania filmów właśnie o bożkach, zachwycasz się nimi, jak można twoje wypowiedzi inaczej zrozumieć?
Nie mam siły. Przecież to jest część historii, dziejów ziemi i narodów tamtych okolic.
Poza tym ja nie zachęca. Dzielę się tym, co ważne i co prostuje zmanipulowane i do wierzenia podane informacje.
Takich kłamstw w każdej dziedzinie mamy na tony. Może już czas obudzić uśpione umysły i poznać prawdę?
Ponadto wiedz, że Sumer to nie była najstarsza, jak się uczy nas cywilizacja. Na Bałkanach i w Turcji, na Malcie są starsze.
Chyba po prostu nie odróżniasz historycznych postaci (Marduk, Jahwe...) od Boga.
Żródło, Absolut, Niezmienny, Praprzyczyna istnienia wszystkiego. No nie mam słów.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: DEIZM

Post autor: RM »

Nieziem pisze:Powyżej widzę zestawienie Mistrza Jezusa z ideami T.Paine. Czyż zestawienie Jezusa z Mojżeszem nie wygląda podobnie?
Ja widzę także to, jak ludzie religijni racjonalizują działania swoich bohaterów, dostrzegając w nich dobro wówczas, kiedy zło jest ewidentne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”