DEIZM

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: DEIZM

Post autor: wybrana »

Ja myślę, że mam trochę z deizmu chrześcijańskiego a trochę z gnozcyzmu, bo dopiero gnoza stała mi się pomocą, by prawdziwie uwierzyć. Byłam może zbyt pragmatyczna, by prawdziwie uwierzyć. Żywe doświadczenie obecności Boga sprawiło, że prawdziwie uwierzyłam i nikt ani zadne doświadczenie życiowe nie jest wstanie mi tej wiary zabrać.
Z perspektywy czasu gdy analizuję przeglad swojego życia - wiem, ze Bóg zawsze przy mnie był i bardzo wspomagał.
Jednak tak jak niewierniy Tomasz, nie uwierzyłam aż doświadczyłam dotyku żywego Boga.
Czytając Ewangelie Nowego Testamentu zrozumiałam, że prędzej nie miałam wiary, bo choć 50 lat byłam katoliczką , to jednak nie znałam Boga, bo uczono mnie innego Boga.
Jak piekny obraz Boga dał nam w wydanym świadectwie wiary Jezus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: DEIZM

Post autor: RN »

wybrana pisze:
18 kwie 2021, 20:12
Ja myślę, że mam trochę z deizmu chrześcijańskiego a trochę z gnozcyzmu, bo dopiero gnoza stała mi się pomocą, by prawdziwie uwierzyć. Byłam może zbyt pragmatyczna, by prawdziwie uwierzyć. Żywe doświadczenie obecności Boga sprawiło, że prawdziwie uwierzyłam i nikt ani zadne doświadczenie życiowe nie jest wstanie mi tej wiary zabrać.
Z perspektywy czasu gdy analizuję przeglad swojego życia - wiem, ze Bóg zawsze przy mnie był i bardzo wspomagał.
Jednak tak jak niewierniy Tomasz, nie uwierzyłam aż doświadczyłam dotyku żywego Boga.
Czytając Ewangelie Nowego Testamentu zrozumiałam, że prędzej nie miałam wiary, bo choć 50 lat byłam katoliczką , to jednak nie znałam Boga, bo uczono mnie innego Boga.
Jak piekny obraz Boga dał nam w wydanym świadectwie wiary Jezus.
Jakbyś chciała więcej moich informacji na temat deizmu chrześcijańskiego tutaj na tym forum, to możesz je znależć na pierwszej stronie tego tematu tj. szósty post z 4 kwietnia 2014 roku.
Natomiast, gdyby ktoś widział swoją wiarę w oparciu jedynie na Bożych iluminacjach, wtedy powinien zostać kwakrem. Inna nazwa Towarzystwo Przyjaciół. To jest specyficzne wyznanie, które szanuje Biblie, ale nie jest ona dla nich najważniejsza. Ważniejsze są Boże objawienia nazywane wenętrznym światłem, na które czeka się w zupełnym spokoju i milczeniu. Nabożeństwo kwakrów polega własnie na takim milczącym oczekiwaniu. Uczestnicy ustawiają się w kształcie koła i siadają na krzesłach. Póżniej jest jakaś rozmowa, jakieś podsumowanie, dzielenie się ''światłem''.

Czymś podobnym był ( a może jeszcze jest) Zbór Panmonistyczny, który miał siedzibę w Warszawie. Tam łączono tradycje unitariańską z kwakryzmem. Spotkania cechowały powaga, milczące skupienie, czytanie fragmentów świętych Pism, wzniosłej poezji, które można było przeplatać inspiracją chwili, jeśli ktoś poczuł, że takie coś otrzymał i uznał, że musi się tym podzielić.

Na bazie chrzescijaństwa powstały nawet takie wyznania.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: DEIZM

Post autor: wybrana »

RN, żaden zbór nie jest.mi do szczęścia potrzebnym.
Zadnym kwakrem nie chcę zostać.
Nie oczekuję i nie wymagam żadnych objawien.
Jestem cicha i pokorna i cieszę się tym co otrzymałam.
A co otrzymałam? Otrzymalam wiarę o jakiej nauczał moj jedyny nauczyciel - Jezus. Jest to tak piękna i szlachetna wiara, ze nic więcej jej nie można dodawać.
A o czym ona naucza?
O pięknej miłości do Boga i ludzi.
Nic jej więcej nie można dodać.
A jeżeli potrzebuje rozeznania, to Duch Prawdy poucza.
Tylko trzeba się modlić i prosić.
Swoim świadectwem wiary dziele się z innymi.
Nie jestem nikim wyjątkowym. Ja poprostu szczerze wierzę i kocham Boga. Pragnę się dzielić radością wiary z innymi, a czy ktoś mi wierzy czy nie, to jego indywidualna sprawa.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: DEIZM

Post autor: RN »

wybrana pisze:
18 kwie 2021, 21:15
RN, żaden zbór nie jest.mi do szczęścia potrzebnym.
Zadnym kwakrem nie chcę zostać.
Nie oczekuję i nie wymagam żadnych objawien.
Jestem cicha i pokorna i cieszę się tym co otrzymałam.
A co otrzymałam? Otrzymalam wiarę o jakiej nauczał moj jedyny nauczyciel - Jezus. Jest to tak piękna i szlachetna wiara, ze nic więcej jej nie można dodawać.
A o czym ona naucza?
O pięknej miłości do Boga i ludzi.
Nic jej więcej nie można dodać.
A jeżeli potrzebuje rozeznania, to Duch Prawdy poucza.
Tylko trzeba się modlić i prosić.
Swoim świadectwem wiary dziele się z innymi.
Nie jestem nikim wyjątkowym. Ja poprostu szczerze wierzę i kocham Boga. Pragnę się dzielić radością wiary z innymi, a czy ktoś mi wierzy czy nie, to jego indywidualna sprawa.
I wszystko jasne.
Zadeklarowanie się np. jako chrześcijańska deistka pozostawałoby tylko w Twojej świadomości i nic poza tym. Oczywiście mogłabyś nawiązać kontakt z takimi ludzmi lub stworzyć samemu jakiś realny czy internetowy zbór, przygarniając osoby podobnie wierzące, ale po co.
Po co, skoro deizm i tak stawia na indywidualność i przynależność do niego nie jest obowiązkiem na drodze do zbawienia.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: DEIZM

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
18 kwie 2021, 21:15
RN, żaden zbór nie jest.mi do szczęścia potrzebnym.
Zadnym kwakrem nie chcę zostać.
Nie oczekuję i nie wymagam żadnych objawien.
Jestem cicha i pokorna i cieszę się tym co otrzymałam.
A co otrzymałam? Otrzymalam wiarę o jakiej nauczał moj jedyny nauczyciel - Jezus. Jest to tak piękna i szlachetna wiara, ze nic więcej jej nie można dodawać.
A o czym ona naucza?
O pięknej miłości do Boga i ludzi.
Nic jej więcej nie można dodać.
A jeżeli potrzebuje rozeznania, to Duch Prawdy poucza.
Tylko trzeba się modlić i prosić.
Swoim świadectwem wiary dziele się z innymi.
Nie jestem nikim wyjątkowym. Ja poprostu szczerze wierzę i kocham Boga. Pragnę się dzielić radością wiary z innymi, a czy ktoś mi wierzy czy nie, to jego indywidualna sprawa.
No to chyba chcesz jak najszybciej spotkać się z Jezusem, w Niebie ? :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: DEIZM

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
18 kwie 2021, 22:43
wybrana pisze:
18 kwie 2021, 21:15
RN, żaden zbór nie jest.mi do szczęścia potrzebnym.
Zadnym kwakrem nie chcę zostać.
Nie oczekuję i nie wymagam żadnych objawien.
Jestem cicha i pokorna i cieszę się tym co otrzymałam.
A co otrzymałam? Otrzymalam wiarę o jakiej nauczał moj jedyny nauczyciel - Jezus. Jest to tak piękna i szlachetna wiara, ze nic więcej jej nie można dodawać.
A o czym ona naucza?
O pięknej miłości do Boga i ludzi.
Nic jej więcej nie można dodać.
A jeżeli potrzebuje rozeznania, to Duch Prawdy poucza.
Tylko trzeba się modlić i prosić.
Swoim świadectwem wiary dziele się z innymi.
Nie jestem nikim wyjątkowym. Ja poprostu szczerze wierzę i kocham Boga. Pragnę się dzielić radością wiary z innymi, a czy ktoś mi wierzy czy nie, to jego indywidualna sprawa.
No to chyba chcesz jak najszybciej spotkać się z Jezusem, w Niebie ? :->
Tak pragnę, ale nie moja to wola kiedy będzie mi to dane.
Mam tu na ziemi rodzinę którą również bardzo kocham i cieszę się nią tu i teraz.
Otrzymalam dar zycia i cieszę się nim.
Jezus juz zyje w moim sercu i tą radość nie jest wstanie nic i nikt zagłuszyć.
Nie boję się smierci, bo dla niej tu żyję.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: DEIZM

Post autor: BoaDusiciel »

A chciałabyś, żeby twoja rodzina jak najszybciej znalazła się w Niebie ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: DEIZM

Post autor: BoaDusiciel »

Wygląda na to, że wybrana chciałaby już iść do Nieba, ale bez rodziny.
No może nie lubi swojej rodziny i woli być sama w Niebie ...
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: DEIZM

Post autor: Bobo »

Czy Anna nie zwracała Tobie, BoaDusicielu, uwagi, że spamujesz?
Skoro tak, to weź to pod uwagę i się opamiętaj.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: DEIZM

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
19 kwie 2021, 17:42
Czy Anna nie zwracała Tobie, BoaDusicielu, uwagi, że spamujesz?
Skoro tak, to weź to pod uwagę i się opamiętaj.
Bobo-modo
Dziekuje Bobo za to, ze zareagowałeś.
Ja gdybym miała odpowiedzieć użytkownikowi Boa, musiałabym użyć niecenzuralne słowa a wolę tego nie robić.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: DEIZM

Post autor: Bobo »

Tutaj temat DEIZM a Boa wyskakuje z pragnieniem pójścia do nieba i że wierzący w taką nadzieję, nic, tylko powinni pragnąć jak najszybciej umrzeć.
Obłęd.
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: DEIZM

Post autor: BoaDusiciel »

Bredzisz Bobo, bo nie stawiałem żadnych twierdzeń, jeno pytałem czy chce jak najszybciej iść do Nieba.
No to do później :-)
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2021, 20:00 przez BoaDusiciel, łącznie zmieniany 1 raz.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: DEIZM

Post autor: Bobo »

Oby ta noc była długa dla Ciebie :evil:
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: DEIZM

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze:
19 kwie 2021, 19:59
Oby ta noc była długa dla Ciebie :evil:
Niechaj się stanie wg słowa twego :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: DEIZM

Post autor: wuka »

Bozesz ty moj, a co to za zlozeczenia :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy niechrześcijańskie”