Czy modlitwa ma moc?

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: Bobo, booris, kansyheniek, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 5877
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wuka »

Trafiłam na taki tytuł artykułu i z ciekawości kliknęłam: "Papież poleca modlitwę z trzech słów, która „przykuwa uwagę samego Boga”
https://pl.aleteia.org/2020/12/17/papie ... zech-slow/
Co się okazało? Niczego nowego nie dowiedziałam się, bo od lat modlę się każdego dnia:"„Jezu, uczyń serce moje według serca Twego” I wynika z tego, że modlitwa NIE ma mocy. Dalej jestem zbuntowanym, cynicznym, kłopotliwym, krytycznym stworzeniem bożym. Już choćby "na odczepnego" dał mi to serce nowe, bo jęczę i jęczę (jak to klasyk Bobo raczył zauważyć) :mrgreen:
W artykule jest też ważne przypomnienie (dla mnie ważne, ale pewnie innym też może się przydać): "Ewangelia według św. Łukasza przypomina historię trędowatego, który podszedł do Jezusa i wypowiedział prostą modlitwę: „Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić” (Łk 5,12)."
Własnie - "jeśli chcesz, Panie"...a co jeśli nie chce lub nie może. Dlaczego nie chce? Jeśli się Go prosi latami o dobrą sprawę, jak pomoc w tym, aby stać się lepszym człowiekiem, a odpowiedź nie przychodzi to człowiek zaczyna wątpić i ma poczucie, że musi sam sobie z tym ulepszaniem siebie poradzić. Więc po co człowiekowi Bóg ;-)
Tak czy siak, artykuł ma kilka plusów, ale to już niech zainteresowani sami ocenią.
O, jeszcze coś. Nie wiem dlaczego papież zachęca do czytania biBlii tylko przez 2 minuty. To zakrawa na jakieś czary mary. A może ma rację? Ja latami każdego dnia czytałam ją znacznie dłużej niż 2 minuty, ale nie wyszło mi to na dobre...więc może za dużo to faktycznie niezdrowo...a więc 2 minuty i ani sekundy dłużej. Pamiętajcie :crazy:

wybrana
Posty: 2755
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wybrana »

Wuka, ale przecież jesteś nowym człowiekiem. Nie krytykujesz Boga, bo wiesz i wierzysz, że Bóg jest wielką nieskończoną miłością. Owszem upadamy i podnosimy się, ale to jest nasza wewnętrzna walka duchowa. Szatan nas krzywdzi i poddaję próbie, bo chce byśmy przez nasze doświadczenia o całe zło oskarżyli Boga. Ziemia jest naszym czyscem. Jesteśmy jak wypalane naczynie gliniane. Trzeba iść drogą Ewangelii i trzeba w niej dojrzeć. Cóż stanowi te parę lat życia w stosunku do szczęścia w wieczności. My musimy się wyzwolić z tego padołu zła. Istnieje jednak konstytucja nieba. Albo przyjmujesz Boga do swojego życia i stajesz się z Bogiem jednością duchową, albo przyjmujesz szatana i to z nim stajesz się jednością. Mamy wolną wolę i wybieramy. Jesteśmy duszami stworzonymi przez Boga w Raju, ale żeśmy odrzucili Boga i poszliśmy drogą ciemności. Ziemia daje nam szansę ponownego powrotu do Raju. Jednak to człowiek swoją wolą wybiera. Chociaż się modlisz, to ty sama musisz pragnąć swojej przemiany. Bóg pomaga i po cichutku podpowiada. Do ostatniego dechu ta walka duchowa w nas trwa. W to co wierzymy, to otrzymamy, bo według wiary będzie nam dana. Bardzo ważne są nasze intencje i pragnienia. Ten złodziej mimo, że tego nie chcemy, wchodzi w nasze myśli i nam narzuca myśli, które czasem nas przerażają, których nie chcemy. Jak żyć, jak postępować uczy nas Ewangelia Jezusa. Jeżeli jednak ulegniemy czemuś, co się nam nie bardzo podoba, to prosimy o pouczenie i prostowanie naszej drogi. Tak jak Jezus powiedział, że nikt na ziemi nie jest dostatecznie dobry, ale może się starać być lepszy i mieć wiarę w zbawienie przez wiarę, o jakiej świadectwo wydał Jezus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 5877
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wuka »

No i po co mi te umoralniające gadki wstawiasz? :roll: :mrgreen: ;-)

wybrana
Posty: 2755
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
18 gru 2020, 16:27
No i po co mi te umoralniające gadki wstawiasz? :roll: :mrgreen: ;-)
Och sorry - nie powinnam.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 14554
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Bobo »

wybrana... nie wiem za co przepraszasz, bo swoje zdanie na forum masz prawo wyrażać a wuka powinna to akceptować a nie muchy z nosa wystawiać. Jak się jej nie podoba, może to po prostu zignorować. Ale to nie wuka! Ona musi dać do wiwatu co o tym wszystkim myśli. NIE przepraszaj za swoje wpisy. Forum jest publiczne i każdy może pisać co chce, byleby zgodnie z regulaminem.
Wuka, wstydź się!
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 5877
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wuka »

Ojej, jaki łaskawca. Oboję nie załapaliście, ale odechciało mi się tłumaczyć.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 14554
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Bobo »

Głupawa odpowiedź, wuka. Głupawa...
Wiesz o tym.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 3315
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: radek »

Mądra, wierna i ujmująca Ducha modlitwa, jeśli nie będzie miała nic co można by jej zarzucić, wtedy ma moc

J 14:26 EIB "Natomiast Opiekun, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem."

Mat 17:19-20 EIB "Na osobności natomiast podeszli do Jezusa uczniowie i zapytali: Dlaczego my nie byliśmy w stanie wypędzić demona? (20) Z powodu waszej małej wiary — wyjaśnił. — Zapewniam was bowiem, gdybyście mieli wiarę jak ziarno gorczycy i powiedzieli tej górze: Przenieś się stąd tam — przeniesie się. Nic nie byłoby dla was niemożliwe."

Łk 18:13-14 EIB "Celnik zaś stanął daleko i nie śmiał nawet oczu podnieść ku niebu, lecz bił się w pierś i mówił: Boże, okaż miłosierdzie mnie, największemu z grzeszników. (14) Mówię wam: Ten właśnie poszedł do domu usprawiedliwiony, a nie tamten. Bo każdy, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony."

Piękną rzeczą jaką człowiek może osiągnąć jest perspektywa, którą daje Pan

Koran 72:13
Kiedy posłyszeliśmy o drodze prostej, uwierzyliśmy w Niego; a kto
uwierzy w swego Pana, nie obawia się ani obrazy, ani ucisku.
Czas, gdy w pełni jest przyjęty, czyni wszystko wokół Świętym
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”