Modlitwa o poznanie prawdy

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

MASTIFF
Posty: 38
Rejestracja: 12 lip 2014, 11:48
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: MASTIFF »

Bardzo ładnie opisane :D Jeszcze nigdy chyba nie widziałem tak ładnego przykładu :D
Zamknij mleko bo burza idzie

jfs300

Post autor: jfs300 »

dzieki no bo tak jest jak ktos samoistnie wybiera zamiast Boga to życie z tolerancją łamania praw Bożych , ciągłe zaznaczanie siebie i zeby to zaznaczanie siebie działało na zasadzie

''AAA pokaze swoją osobowość i zrobie coś dobrego''
Ale nie niektorzy dopiero czują siebie wtedy , kiedy drugiemu czegoś zabronią, zrobią nazłośc itp :D

Wieczna ucieczka, ucieczki w new age (ktorą tak swoją drogą - moze ktoś zauważył- troche ostrzegam miedzy wierszami!!) to potem moze sie doigrać
Bobo naszczescie to nie grozi bo go dobrze tam ostrzegają przed niewłaściwymi tresciami ale tymi właciwymi niestety tez:D

To juz Pan wie tylko co i jak . Bobo poglądy szanuję, jednak średnio dowierzam :)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

jfs300 pisze:Bobo naszczescie to nie grozi bo go dobrze tam ostrzegają przed niewłaściwymi tresciami ale tymi właciwymi niestety tez:D
A gdzie są te właściwe treści? I kto je przekazuje?
jfs300 pisze:Bobo poglądy szanuję, jednak średnio dowierzam :)
A toś mi tera dowalił, chyba się pochlastam... :aaa:

:crazy:
(po kiego grzyba piszesz takie teksty? :evil:)

jfs300

Post autor: jfs300 »

po kiego grzyba piszesz takie teksty?
Wzialem sobie do serca naukę z Rzymian 14 i takie tam:P
Więc serio , każda treść ktora nie jest od fałszywego proroka i bestii dla mnie jest ...
no znośna;)
Co nie zmienia faktu ze nieraz mnie oburza..

A gdzie są te właściwe treści? I kto je przekazuje?
A chociazby niektorzy tu na forum i jak z nimi dyskutujesz merytorycznie to i sie oczy czasem otworzą na szersze spektrum albo cóśtam

A czaem też przez zaprzeczenie przez treść

Dobra nie chce sie przekomarzać , bo zaśmiecim i tak już zaśmiecony temat :-P

HIOB.
Posty: 31
Rejestracja: 17 paź 2013, 20:16
Lokalizacja: UK

Post autor: HIOB. »

Moja modlitwa do Jezusa aby przyszedł i działał w moim życiu.

Panie Jezu potrzebuję Cię
Dziękuję, że umarłeś na krzyżu za moje grzechy.
Otwieram przed Tobą drzwi mojego życia
i przyjmuję Cię jako mojego zbawiciela i Pana.
Pokieruj moim życiem
I uczyń mnie takim jakim chcesz abym był.

Szczęść Boże
Jezus jest moim królem.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6278
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Postarałeś się. Bardzo ładnie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

HIOB.
Posty: 31
Rejestracja: 17 paź 2013, 20:16
Lokalizacja: UK

Post autor: HIOB. »

Przyswajam z końcówki filmu Jezus

Pozdrawiam
Jezus jest moim królem.

Awatar użytkownika
Czernin
Posty: 53
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:13
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Czernin »

Hiobie, Czy to nie jest modlitwa z przewodnika apologetycznego Josha McDowella?

Też się kiedyś tą modlitwą modliłem, wrócę do niej.
Wiele jest wiar w człowieczym życiu, wiele jest dróg lecz jeden Bóg, jeden jedyny niezastąpiony tak jak i Jego Syn i Duch.
Nie ulegaj na uczuciach! Źródłem pewności jest obietnica zawarta w Słowie Bożym.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Wielowymiarowość słów usprawiedliwia niedociągnięcia ludzkie, ale w przyszłości wszyscy ludzie będą w jedności ze sobą i rozmowy będą jednoznacznie przychylnie pojmowane, co nie znaczy, że nie będą miały pobocznych wartościowych znaczeń

J 16:25 eib "Powiedziałem wam o tym w przypowieściach. Nadchodzi jednak godzina, gdy już nie będę do was mówił w przypowieściach, lecz wyraźnie opowiem wam o Ojcu."

Rz 2:16 eib "(16) [Ten sąd] dokona się w dniu, gdy, zgodnie z głoszoną przeze mnie dobrą nowiną, Bóg przez Chrystusa Jezusa osądzi ukryte sprawy ludzkie."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1289
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: DonCicio »

HIOB. pisze:
20 kwie 2015, 21:39
Moja modlitwa do Jezusa aby przyszedł i działał w moim życiu.

Panie Jezu potrzebuję Cię
Dziękuję, że umarłeś na krzyżu za moje grzechy.
Otwieram przed Tobą drzwi mojego życia
i przyjmuję Cię jako mojego zbawiciela i Pana.
Pokieruj moim życiem
I uczyń mnie takim jakim chcesz abym był.

Szczęść Boże

A gdzie Jezus nakazał, by modlić się do Niego? Proszę wskazać choć jeden werset.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6278
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
17 wrz 2021, 9:26
A gdzie Jezus nakazał, by modlić się do Niego? Proszę wskazać choć jeden werset.
Jezus jest bogiem Światła, do Boga się modli. Oby Ci dane było to zrozumieć przez objawienie boże.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: radek »

Queza pisze:
12 sty 2022, 23:06
DonCicio pisze:
17 wrz 2021, 9:26
A gdzie Jezus nakazał, by modlić się do Niego? Proszę wskazać choć jeden werset.
Jezus jest bogiem Światła, do Boga się modli. Oby Ci dane było to zrozumieć przez objawienie boże.
Do Jezusa nie można przyjść bez Modlitwy, to najważniejsza część drogi

1Tes 5:17 BT5 "nieustannie się módlcie."

J 6:35 BT5 "Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie."

J 5:22 BT5 "Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi,"

Mat 12:37 BT5 "Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1289
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
12 sty 2022, 23:06
DonCicio pisze:
17 wrz 2021, 9:26
A gdzie Jezus nakazał, by modlić się do Niego? Proszę wskazać choć jeden werset.
Jezus jest bogiem Światła, do Boga się modli. Oby Ci dane było to zrozumieć przez objawienie boże.

Gdzie w Biblii jest napisane, że "Jezus jest bogiem Światła"? Obyś zacytował to z "objawienia Bożego", jakim jest Jego Słowo! Z Twojej wypowiedzi może wynikać, że podążający za Jezusem, Jego naśladowcy, też są "bogami Światła". Nazwani są przecież "światłem świata":

Mat 5:14 „Wy jesteście światłem świata (...)"

Fil 2:15 "(...) dziećmi Bożymi bez skazy wśród zepsutego i zdeprawowanego pokolenia. W tym świecie świecicie jak źródła światła"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1289
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
12 sty 2022, 23:18
Queza pisze:
12 sty 2022, 23:06
DonCicio pisze:
17 wrz 2021, 9:26
A gdzie Jezus nakazał, by modlić się do Niego? Proszę wskazać choć jeden werset.
Jezus jest bogiem Światła, do Boga się modli. Oby Ci dane było to zrozumieć przez objawienie boże.
Do Jezusa nie można przyjść bez Modlitwy, to najważniejsza część drogi
1Tes 5:17 BT5 "nieustannie się módlcie."

J 6:35 BT5 "Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie."

J 5:22 BT5 "Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi,"

Mat 12:37 BT5 "Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony."

Może po kolei:
radek pisze:
12 sty 2022, 23:18
Do Jezusa nie można przyjść bez Modlitwy, to najważniejsza część drogi
Proszę o biblijne uzasadnienie tej niebiblijnej tezy. A teraz biblijne uzasadnienie, jedynie dzięki czemu, lub komu można przyjść do Jezusa:

Jan 6:44 "Nikt nie może przyjść do mnie, jeśli Ojciec, który mnie posłał, go nie pociągnie (...)"

Jan 6:65 "Właśnie dlatego wam powiedziałem, że nikt nie może przyjść do mnie, jeśli nie pozwoli mu na to Ojciec"


Wynika z tego, że jeżeli ktoś nie akceptuje Ojca Jezusa, Jehowę Boga, to jak może liczyć na to, że On pozwoli mu "przyjść do Jezusa"? Nie ma takiej możliwości! Powiedział o tym dwukrotnie sam Jezusa!

radek pisze:
12 sty 2022, 23:18
1Tes 5:17 BT5 "nieustannie się módlcie."
Gdzie z tej wypowiedzi wynika, że mamy modlić się do Jezusa? Kiedy apostołowie pytali w kwestii modlitwy, Jezus wyraźnie wskazał ... do kogo:

Łuk 11:1,2 "(...) jeden z jego uczniów zwrócił się do niego: 'Panie, naucz nas się modlić, tak jak Jan nauczył swoich uczniów'. Powiedział im więc: „Kiedy się modlicie, mówcie: ‚Ojcze, niech będzie uświęcone Twoje imię. Niech przyjdzie Twoje Królestwo (...)" itd.

radek pisze:
12 sty 2022, 23:18
J 6:35 BT5 "Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie."
Gdzie tu, choć cień sugestii, że mamy modlić się do Jezusa?
radek pisze:
12 sty 2022, 23:18
J 5:22 BT5 "Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi,"
... a tu?
radek pisze:
12 sty 2022, 23:18
Mat 12:37 BT5 "Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony."
... tudzież tu?

Twoje argumenty, że mamy modlić się do Jezusa, są bezpodstawne!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
13 sty 2022, 5:58
Gdzie w Biblii jest napisane, że "Jezus jest bogiem Światła"?
Z całą pewnością jest Panem światła, które przyszło na świat.
J 3:19 BR "Sąd zaś został spowodowany tym, że gdy światłość przyszła na świat, to ludzie bardziej umiłowali ciemność niż światłość, ponieważ złe były ich uczynki."
Znając poglądy DonCicia, zaraz zacznie dewaluować Syna Bożego, "udowadniając", że to zasługa wyłącznie Jehowy.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”