Modlitwa o poznanie prawdy

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Laura
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2014, 21:11

Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: Laura »

Od dłuższego czasu modlę się, właśnie o prawdę, miałam dużo czasu,
Od jakiegoś czasu spotykam się z ś Jechowymi. I tu mam "bałagan" w głowie.
Ponieważ mieszkam za granicą, dla mnie każda pomoc od polskojęzycznych ludzi jest cenna.
Katoliczką jestem od tzw; dziada, pradziada, Biblię studiowałam także. ale jak chodzi o pomoc bliźniemu, niestety muszę przyznać, że tutaj pomogli mi właśnie S, Jehowi i do tej pory mi pomagają. Bardzo ich cenię, są dobrymi ludźmi, ale niestety sama jestem katolikiem, ale tutaj
za granicą widzę tą różnicę;
Jaką zadacie pytanie? Polak, katolik raczej cię zniszczy, niż pomoże, zazdrosny, a w pomocy
"bliźniemu" można o tym poprostu zapomnieć.
Mieszkam tu dosyć długo, i widzę jak " My" katolicy się zachowujemy, jest mi zwyczajnie wstyd,
przed Bogiem, ludźmi i naszą wiarą.
Jest to bardzo przykre i bolesne,ja trzymam się, wiara daje mi siły,
Przepraszam Was wszystkich za ten post, ale musiałam to napisać.
Co Wy mi radzicie? Macie jakieś rozwiązanie?

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

Czy ŚJ prowadzą z tobą tak zwane studium biblijne?

To znaczy czy przychodzą i czytacie wspólnie jakąś publikacje a ty odpowiadasz na pytania?

Czy jedynie prowadzicie luźne rozmowy na tematy około biblijne?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Laura pisze: Polak, katolik raczej cię zniszczy, niż pomoże, zazdrosny, a w pomocy
"bliźniemu" można o tym poprostu zapomnieć.
Ef 5:9 br "Owocem światłości jest bowiem wszelka prawość, sprawiedliwość i prawda."

Mt 7:16 bt "Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi?"

Mt 7:20 bt "A więc: poznacie ich po ich owocach."

Ze wszystkiego co nas spotyka w życiu musimy wyciągać wnioski.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

A gdzie mieszkasz, że jest aż tak źle? Słyszałam różne historie o kiepskich relacjach między Polakami mieszkającymi za granicą, ale sama nigdy nosa za własną miedze nie wystawiłam więc trudno mi ocenić.
Sama mam kilku dobrych znajomych ŚJ, wielu katolików, kilku agnostyków nie widzę duch różnic.
Laura pisze:Co Wy mi radzicie? Macie jakieś rozwiązanie?
wybacz, ale nie wiem w jakiej kwestii oczekujesz rady. Zmiany znajomych, podejścia do ludzi czy zmiany wiary?
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Laura pisze:Od jakiegoś czasu spotykam się z ś Jechowymi. I tu mam "bałagan" w głowie.
Najpierw robi się 'bałagan', ale potem wszystko zaczyna się układać ;-)
Laura pisze:Mieszkam tu dosyć długo, i widzę jak " My" katolicy się zachowujemy, jest mi zwyczajnie wstyd,
przed Bogiem, ludźmi i naszą wiarą.
Więc 'wyrywaj' stamtąd :aaa:
Co Wy mi radzicie? Macie jakieś rozwiązanie?
Trzymaj się tych, którzy ci pomagają.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

KobietaZMagdali pisze:Sama mam kilku dobrych znajomych ŚJ, wielu katolików, kilku agnostyków nie widzę duch różnic.
Nie widzisz róznic między katolikami a ŚJ czy agnostykami??????????? :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa:

jfs300

Post autor: jfs300 »

bobo pisze:Więc 'wyrywaj' stamtąd :aaa:
Nie wyrywaj, nie daj sie złamać :-D


Czasem trzeba pomoc tym bardziej potrzebującym a nie iść tam gdzie Ci wygodnie :roll:

No chyba ze nie masz powołania i czujesz ze bardziej sie budujesz gdzie indziej
Tylko jak sie zbudujesz , to wydaj owoc i idz do tych najbardziej zagubionych

Aha i jeszcze jedno nie daj sobie wkręcić kłamliwej propagandy ze KK to religia fałszywa bo takowa krąży niestety u Świadkow
co jest typowym zachowaniem dla pewnych charakterystycznych grup społecznych na s..
:roll:
I jeszce duzo duzo mają błedów poznawczo-programowych jak np zapatrywanie na sprawę bałwochwalstwa itp itp.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

jfs300 pisze:Czasem trzeba pomoc tym bardziej potrzebującym a nie iść tam gdzie Ci wygodnie
I znów nie zrozumiałeś. Ona potrzebuje pomocy, nie wiem co jej takiego pomagają SJ ale zauważa to w kontraście z katolikami.
jfs300 pisze:Aha i jeszcze jedno nie daj sobie wkręcić kłamliwej propagandy ze KK to religia fałszywa bo takowa krąży niestety u Świadkow
Laura ma swój rozum i sama oceni bez takich podpowiedzi. A że KK to religia fałszywa i splamiona krwią to... żadna tajemnica.
I jeszce duzo duzo mają błedów poznawczo-programowych jak np zapatrywanie na sprawę bałwochwalstwa itp itp.
Toż to klasyka bałwochwalstwa. Jeśli nie oni to kto?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

jfs300 pisze:Nie wyrywaj, nie daj sie złamać
A co, łamią ją? Czy raczej pomagają?

jfs300

Post autor: jfs300 »

Toż to klasyka bałwochwalstwa. Jeśli nie oni to kto?
1. starożytne ludy
2. religie niechrześcijańskie , buddyzm , chinska magia, poganie
4. ludzie ktorzy kupują amulety od araba itp
5.3. katolicy , ktorzy czczą ikony,
co nie znaczy ze kult jest w programie KK mio ze tak twierdzą bo gdy wisi na ścianie obraz to nie jest oznaką bałwochwalstwa a tym bardziej nie jest to tożsame ze jest to przeklęte przez Jehowe miejsce.

i wiele wiele innych
Kosciół Katolicki wyznaje Boga Jahwe i jego syna Jezusa Chrystusa , jemu oddaje cześć wiec nie jest religią bałwochwalczą , ktora chwali cielca osła koze czy mrówkę.
Czy upatruje w przedmiotach moc i oczywiście nie Bożą, bo przypominam ze bywały rozne miejsca w ST i NT w ktorych np Bóg ozdrawiał

jfs300

Post autor: jfs300 »

A co, łamią ją? Czy raczej pomagają?
Nie zawsze trzeba myslec o sobie, jednak fakt, skąś energię trzeba czerpać zeby chcoiazby tych co łamią nawrócic.
Polecam Pismo Święte ,
studium wasze jest całkiem w porządku ale nie znaczy to ze musi sie przepisywać do was koniecznie

jfs300

Post autor: jfs300 »

jw. org moge z powodzeniem polecić tylko radzę unikać artykułów o religiach fałszywcyh , wybraństwie czy wyjątkowym kanale łączności
Jest to jeden wielki....
kanał ;-)

jfs300

Post autor: jfs300 »

tymbardziej ze po takich doświadczeniach
Moze stać się gorliwą wyznawczynią ANTY KK
I to jest ogromne niebezpieczeństwo
i tu jest ten problem sam niedawno ganiłeś Boba za to , to co lepiej zeby ludzi kierowały takie pobudki? Czy lepiej dążenie do poznania prawdy :-P

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

jfs300 pisze:5.3. katolicy , ktorzy czczą ikony,
A jak czczą obrazy i figury? To już nie?
co nie znaczy ze kult jest w programie KK
Jest i to bardzo.
jfs300 pisze:studium wasze jest całkiem w porządku ale nie znaczy to ze musi sie przepisywać do was koniecznie
Nigdy takiego warunku nie stawiano. Studiujemy Biblię z wieloma a tylko niewielu zostaje ŚJ.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Nigdy takiego warunku nie stawiano. Studiujemy Biblię z wieloma a tylko niewielu zostaje ŚJ.
no i dobra. Jednak niebezpieczeństwo istnieje ze pobudki Laury przestaną być czyste i budować się tylko na poznaniu ,
ale buodwane na żalu do katolików
Jak sprawdzisz czy jej intencje są czyste i dąży do lepszego poznania Boga?
Jest i to bardzo.
niema.
A jak czczą obrazy i figury? To już nie?
też pod warunkiem ze czczą , a nie czczą Chrystusa a ikona i figura jest tylko jego przypomnieniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”