Modlitwa o poznanie prawdy

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
13 sty 2022, 6:22
Twoje argumenty, że mamy modlić się do Jezusa, są bezpodstawne![/b]
J 5:22 BW "Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,"
Mt 28:18 BW "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."
Twierdzisz, że wielkim grzechem byłoby prosić o cokolwiek uwielbionego Syna Bożego?
Ostatnio zmieniony 13 sty 2022, 6:30 przez Henryk, łącznie zmieniany 1 raz.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
13 sty 2022, 6:22
DonCicio pisze:
13 sty 2022, 5:58
Gdzie w Biblii jest napisane, że "Jezus jest bogiem Światła"?
Z całą pewnością jest Panem światła, które przyszło na świat.
J 3:19 BR "Sąd zaś został spowodowany tym, że gdy światłość przyszła na świat, to ludzie bardziej umiłowali ciemność niż światłość, ponieważ złe były ich uczynki."
Znając poglądy DonCicia, zaraz zacznie dewaluować Syna Bożego, "udowadniając", że to zasługa wyłącznie Jehowy.

Podaj werset, że Jezus jest "bogiem Światła". "Znając poglądy Henryka, zaraz zacznie robić z Syna Bożego" Boga "udowadniając", że tego chce Jehowa Bóg.

Tylko brak jednego w tym wszystkim ... dowodów biblijnych!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
13 sty 2022, 6:29
DonCicio pisze:
13 sty 2022, 6:22
Twoje argumenty, że mamy modlić się do Jezusa, są bezpodstawne![/b]
J 5:22 BW "Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,"
Mt 28:18 BW "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."
Twierdzisz, że wielkim grzechem byłoby prosić o cokolwiek uwielbionego Syna Bożego?
'
Nadal brak dowodów na to, że mamy modlić się do Jezusa. Twoje wersety niczego nie udowodniły! Wykażę Ci, do kogo modlili się Jego naśladowcy:

Rzym 7:25 "Bogu niech będą dzięki, że uczyni to przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana! (...)"

... nie "do Jezusa" a "przez Jezusa". Taka jest prawda, o której mówi apostoł Paweł!

1 Kor 15:57 "Ale dzięki niech będą Bogu, że przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa (...)"
Ostatnio zmieniony 13 sty 2022, 6:40 przez DonCicio, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
13 sty 2022, 6:30
Podaj werset, że Jezus jest "bogiem Światła".
Pisałem wyraźnie, że Jezus jest Panem światła.
Ba! On sam jest nawet światłością!
J 9:5 BW "Póki jestem na świecie, jestem światłością świata."

Samo słowo "Bóg" bez wskazania konkretnej istoty oznacza "potężną istotę".
Może nim być nawet... Szatan!
2Kor 4:4 BW "W których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
13 sty 2022, 6:38
DonCicio pisze:
13 sty 2022, 6:30
Podaj werset, że Jezus jest "bogiem Światła".
Pisałem wyraźnie, że Jezus jest Panem światła.
Ba! On sam jest nawet światłością!
J 9:5 BW "Póki jestem na świecie, jestem światłością świata."

Samo słowo "Bóg" bez wskazania konkretnej istoty oznacza "potężną istotę".
Może nim być nawet... Szatan!
2Kor 4:4 BW "W których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga."

Gdzie tu dowód, że mamy modlić się do Jezusa? Żadnego takiego nie widzę we wskazanych wersetach!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
13 sty 2022, 6:38
Twoje wersety niczego nie udowodniły!
Wersety nie są mojego autorstwa. Autorem cytowanych słów był Jezus!
Wiem też, że dla Ciebie ważniejsza jest wykładnia Twego "niewolnika", niż słowa Syna Bożego.
Więc nie mamy o czym dyskutować, ponieważ dla Ciebie Biblia nie jest płaszczyzną na której budujesz swą wiarę.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
13 sty 2022, 6:42
DonCicio pisze:
13 sty 2022, 6:38
Twoje wersety niczego nie udowodniły!
Wersety nie są mojego autorstwa. Autorem cytowanych słów był Jezus!
Wiem też, że dla Ciebie ważniejsza jest wykładnia Twego "niewolnika", niż słowa Syna Bożego.
Więc nie mamy o czym dyskutować, ponieważ dla Ciebie Biblia nie jest płaszczyzną na której budujesz swą wiarę.

Dla mnie Biblia jest jedyną płaszczyzną do dyskusji o Bogu i Jego Synu, Panu Jezusie! Ale z Twoich wypowiedzi wynika, że Jezus jest "Panem światła", do którego mamy się modlić ... tylko brak na to dowodów biblijnych - "jedynej płaszczyzny".

Z Twojej wypowiedzi należałoby odnieść jeszcze jeden wniosek, że do "prawych", którzy będą "świecić" tym samym światłem w niebie co Jezus, też należałoby się modlić ... co nie?

Mat 13:43 "Wtedy prawi będą świecić jasno jak słońce w Królestwie swojego Ojca (...)

Ale na to nie ma tak samo dowodów, jak na niebiblijną tezę, że mamy modlić się do Jezusa. On kazał modlić się do Ojca, o czym było już we wcześniejszym poście.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
13 sty 2022, 6:52
Ale na to nie ma tak samo dowodów, jak na niebiblijną tezę, że mamy modlić się do Jezusa. On kazał modlić się do Ojca, o czym było już we wcześniejszym poście.
Cóż… adwokatów nie będzie, więc pozostaje jedynie prosić samego sędziego.
Dz 17:31 BW "Gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez męża, którego ustanowił, potwierdzając to wszystkim przez wskrzeszenie go z martwych."

Ewentualnie można w modlitwie podziękować Jezusowi za złożenie Okupu za całą ludzkość, czy dobrowolne przelanie jego krwi za grzechy Jego ludu.
Ale dla Ciebie byłoby to grzechem...
Ojcu także należy być wdzięcznym że był łaskaw ten Okup przyjąć.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
13 sty 2022, 7:04
Ewentualnie można w modlitwie podziękować Jezusowi za złożenie Okupu za całą ludzkość, czy dobrowolne przelanie jego krwi za grzechy Jego ludu.
Ale dla Ciebie byłoby to grzechem...
Ojcu także należy być wdzięcznym że był łaskaw ten Okup przyjąć.

Pokaż, gdzie w Biblii napisano, że mamy bezpośrednio w modlitwie dziękować Jezusowi za złożenie "Okupu"? Nigdzie tego nie znajdziesz. A wiesz dlaczego? Ponieważ za to należy dziękować Jehowie Bogu ... i na to są dowody w Biblii.

To Bóg dał na "Okup" swego Syna i Jemu za to należy się chwała:

Jan 3:16 "Bo Bóg tak bardzo kocha ludzi, że dał swojego jednorodzonego Syna, żeby nikt, kto w niego wierzy, nie zginął, ale mógł żyć wiecznie"

Tego samego dowodzi werset z Rzymian 5:8

Rzym 5:8 "Tymczasem Bóg okazał nam miłość przez to, że Chrystus umarł za nas, gdy byliśmy grzesznikami"

To miłość do rodzaju ludzkiego sprawiła, że Jehowa dał swego Syna na okup:

Rzym 8:32 "On nawet własnego Syna nie oszczędził, ale oddał go za nas wszystkich (...)"

To Bóg "okazał nam miłość", dając swego Syna:

1 Jan 4:9,10 "Bóg okazał nam miłość w ten sposób, że posłał na świat swojego jednorodzonego Syna, żebyśmy przez niego uzyskali życie. Ta miłość nie polega na tym, że to my pokochaliśmy Boga, ale na tym, że to On nas pokochał i posłał swojego Syna jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy"

... On posłał Syna - Syn sam siebie nie posłał na ziemię.

Dlatego prawdziwi naśladowcy dziękują Bogu za to, że postanowił wybawić ludzkość, dając nam na ofiarę okupu swego Syna. My dziękujemy Bogu za to, że Syn zgodził się "ogołocić" ze swojej pozycji i chwały (Fil 2:7), jaką miał w niebie (Jan 17:5), oraz że jako istota ludzka, niższa od aniołów (Heb 2:9) zwyciężył o wiele potężniejszego od siebie wówczas Szatana (Jan 16:33 / Obj3:21).

Za to właśnie zawsze dziękujemy Bogu Jehowie, Ojcu naszego Pana, jak "zawsze" czynili to naśladowcy Jezusa:

Kol 1:3 "Zawsze, gdy się za was modlimy, dziękujemy Bogu, Ojcu naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

Za to właśnie Jezus zasługuje na "szacunek i chwałę", którą okazał mu także Bóg, ale nie upoważnił jednocześnie nikogo, żeby od teraz zwracać się do Syna jak do Boga:

1 Pio 1:17 "Bo otrzymał on od Boga, Ojca, szacunek i chwałę, gdy źródło wspaniałej chwały przekazało mu takie oto słowa: 'To jest mój Syn, mój ukochany, którego ja sam darzę uznaniem'"

Około 100 letni apostoł Jan wyraźnie wskazuje, komu należą się podziękowania za możliwość życia wiecznego. To Bóg nam to zagwarantował ... przez okup ... swojego Syna:

1 Jana 5:11 "A to świadectwo jest takie: Bóg dał nam życie wieczne i dał je poprzez swojego Syna"

... Jezus był "pośrednikiem" między Życiodawcą, Bogiem, a życiobiorcą, człowiekiem. "Poprzez swojego Syna", Jego przelaną krew, która była podstawą owego "pośrednictwa", możemy teraz cieszyć się z możliwości życia wiecznego.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
13 sty 2022, 5:58
Queza pisze:
12 sty 2022, 23:06
DonCicio pisze:
17 wrz 2021, 9:26
A gdzie Jezus nakazał, by modlić się do Niego? Proszę wskazać choć jeden werset.
Jezus jest bogiem Światła, do Boga się modli. Oby Ci dane było to zrozumieć przez objawienie boże.

Gdzie w Biblii jest napisane, że "Jezus jest bogiem Światła"? Obyś zacytował to z "objawienia Bożego", jakim jest Jego Słowo! Z Twojej wypowiedzi może wynikać, że podążający za Jezusem, Jego naśladowcy, też są "bogami Światła". Nazwani są przecież "światłem świata":

Mat 5:14 „Wy jesteście światłem świata (...)"

Fil 2:15 "(...) dziećmi Bożymi bez skazy wśród zepsutego i zdeprawowanego pokolenia. W tym świecie świecicie jak źródła światła"
Dlaczego trzeba się modlić w imię Jezusa? : https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/py ... 99-jezusa/

Mówię, jeśli Biblia Ci nie odpowiada na to pytanie, aby objawił Ci to Bóg, gdyż w dniach ostatnich (mówi Bóg): Wyleję z Ducha mego na wszelkie ciało, a prorokować będą synowie wasi i córki wasze, a młodzieńcy wasi widzenia widzieć będą, a starcom waszym sny się śnić będą. Dzieje Apostolskie 2:17
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
13 sty 2022, 8:12
Mówię, jeśli Biblia Ci nie odpowiada na to pytanie, aby objawił Ci to Bóg

Bóg wszystko objawił w Swoim Słowie, Biblii. Nikt i nic nie może unieważnić Pisma Świętego, a Ono nie mówi ani słowem na temat modlitw do Jezusa. Zawsze w tym względzie mówi o modlitwach do Boga:

Fil 4:6 "O nic się nie zamartwiajcie, ale wszystkie swoje troski powierzajcie Bogu. Zwracajcie się do Niego z gorącymi prośbami, zanoście modlitwy i błagania wraz z podziękowaniami"

Ponadto mylisz pojęcia, modlić się "do Jezusa" a "w imię Jezusa".

"(...) o cokolwiek poprosicie Ojca w moje imię, On wam da"
(Jan 15:16)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
13 sty 2022, 8:18
Queza pisze:
13 sty 2022, 8:12
Mówię, jeśli Biblia Ci nie odpowiada na to pytanie, aby objawił Ci to Bóg

Bóg wszystko objawił w Swoim Słowie, Biblii. Nikt i nic nie może unieważnić Pisma Świętego, a Ono nie mówi ani słowem na temat modlitw do Jezusa. Zawsze w tym względzie mówi o modlitwach do Boga:

Fil 4:6 "O nic się nie zamartwiajcie, ale wszystkie swoje troski powierzajcie Bogu. Zwracajcie się do Niego z gorącymi prośbami, zanoście modlitwy i błagania wraz z podziękowaniami"

Ponadto mylisz pojęcia, modlić się "do Jezusa" a "w imię Jezusa".
Słowo nie objawia, bo objawienie to widzenie na jawie. Słowo pisze, są to czarne literki na białym tle, a Jezus jest Światłem podobnym do płomienia lub słońca. Jesteś zamknięty w szarym pudle.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
13 sty 2022, 8:28
DonCicio pisze:
13 sty 2022, 8:18
Ponadto mylisz pojęcia, modlić się "do Jezusa" a "w imię Jezusa".
Słowo nie objawia, bo objawienie to widzenie na jawie.

"Słowo był na świecie i świat zaczął poprzez niego istnieć, ale go nie poznał" Jan 1:10
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:53 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Modlitwa o poznanie prawdy

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
13 sty 2022, 6:22
radek pisze:
12 sty 2022, 23:18
Do Jezusa nie można przyjść bez Modlitwy, to najważniejsza część drogi
Proszę o biblijne uzasadnienie tej niebiblijnej tezy
Tak zwana modlitwa wzorcowa charakteryzuje się zbiorem próśb, dla przypomnienia

Mat 6:9-13 BT5 "Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię! (10) Niech przyjdzie Twoje królestwo; niech Twoja wola się spełnia na ziemi, tak jak w niebie. (11) Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj; (12) i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; (13) i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego."

Jezus uczył jakimi prośbami uszczęśliwić można Ojca, ale nie narzucał nikomu z nas o co prosić Jego samego byśmy mieli

J 14:14 BT5 "O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”