Czy modlitwa ma moc?

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Luba »

wybrana pisze:
10 sie 2020, 2:06
To co Ty wiesz o miłości?
Uwazasz, ze czlowiek, ktory kieruje sie miloscia, nie moze miec skojarzen i poczucia humoru?

wybrana
Posty: 4378
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wybrana »

Luba pisze:
10 sie 2020, 6:17
wybrana pisze:
10 sie 2020, 2:06
To co Ty wiesz o miłości?
Uwazasz, ze czlowiek, ktory kieruje sie miloscia, nie moze miec skojarzen i poczucia humoru?
Jak najbardziej może mieć radość i poczucie humoru, ale nie może płynąć tylko w euforii swojej doskonałości. Mamy się duchowo doskonalić, ale tu na ziemi nie jesteśmy doskonałymi. Grzeszymy o to w wielu aspektach życia każdego dnia. Nasza ufność w Jezusie Chrystusie pozwala nam wzrastać i się udoskonalać. Chrystus daje nam wyzwolenie z wszelkich obciążeń. Gładzi nasze grzechy. Do ostatniego dnia jesteśmy poddawani próbie. Zło nas niszczy, a dobro wzbogaca. Pokora i ufność w nieskończoną miłość jaką jest Bóg jest naszą wytrwałością. Zło jak ogień będzie nas paliło, a dobro będzie jak woda gasić ten ogień.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Luba »

Wybrana, ja wiem, ze ty wierzysz w to wszystko, co napisalas🙂
Ja natomiast nie kieruje sie wiara, bo stalo sie dla mnie jasne, ze wiara oddalila mnie od Boga i trzymala dlugo w ciemnym labiryncie klamstw🙁

Ale nie robmy off topu🙂

Jak juz wczesniej pisalam moja modlitwa jest kontenplacja jednosci z Bogiem w Duchu...coraz bardziej swiadomym ZYCIEM W PRAWDZIE...znikaja mury i ciemnosci...JESTEM wolna... a to znaczy, ze nie boje sie ani tych, co zabijaja cialo, ani tych co zabijaja dusze w piekle🙂

A jak maja sie te sprawy u ciebie, wybrana?

wybrana
Posty: 4378
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wybrana »

Luba ja też nie boję się tych co zabijają cialo, ani tego w piekle. Gdybym się bała to bym tak śmiało nie wyrażała swoich myśli przeciwko złym mocą. Moja ufność jest w Jezusie Chrystusie - w Jego mocy i miłości. Śmierć ciała nie kojarzę z czymś złym, ale kojarzę z pięknym szczególnym dniem spotkania z Jezusem i życiu dalsze w Krolestwie Bożym. Jednak to Bóg wyznacza ten dzień naszego przejścia. Nie straszne jest dla mnie to, że jestem co dzień starsza, bo każdy miniony dzień przybliża mnie do wolności w Krolestwie Bożym. Tu na ziemi nie jesteśmy w pełni wolnymi, bo zło tego świata nas doświadcza. Jednak nasza wewnętrzna wolność w Chrystusie, pozwala to zło pokonywać i zwyciężać. Jezus powiedział - zwyciężajcie, tak jak ja zwyciężyłem świat. Jezus jest naszym mieczem, naszą tarczą ochronną walki że złem tego świata.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Luba »

wybrana pisze:
10 sie 2020, 8:07
Jezus powiedział - zwyciężajcie, tak jak ja zwyciężyłem świat. Jezus jest naszym mieczem, naszą tarczą ochronną walki że złem tego świata.
Nie Jezus jest ta tarcza, lecz Chrystus, ktory JEST w kazdym czlowieku, o czym zindoktrynowane ( grzeszne, wypelnione klamstwem i strachem )dusze(nefesz, psyche, ego) nie wiedza.

Jezus w ciele byl wspanialym, swiadomym Chrystusa( Ducha Prawdy) Nauczycielem....ale umarl i nie ma Go wsrod nas. On egzystuje tylko w judeochrzescijanstwie jako martwa postac na krucyfiksie.... i tylko tak dlugo, jak dlugo istniec bedzie ta religia.

Chrystus natomiast jest wieczny, nieograniczony zadna forma....wolny i potezny...bo to moc boza, ktora jest w tobie🙂.....i wlasnie TA MOC jest twoja sila i „tarcza“....a nie zmarly przed dwoma tysiacami lat,oswiecony czlowiek 🙂

Mylisz pojecia, wybrana🙂

wybrana
Posty: 4378
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wybrana »

Jezus stał się Chrystusem i żyje w niebie i każdym człowieku pragnącym Jego królowania w swoim życiu. Bóg w osobie Jezusa - w człowieku objawił siebie. Dlatego my czcimy nie samego Jezusa, ale Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela, który dał nam świadectwo prawdy. Jezus jest dla ludzi żywym świadectwem Boga, który objawił się człowiekowi w ciele. Ludzie czczą dar Boży i dziękują Bogu za ten dar, bo Jezus jest Darem od Boga. Nie będziesz czcić Chrystusa bez uznania Daru w osobie Jezusa. W tym imieniu jest pokładana w nas nadzieja. Jest dla nas ludzi wzorem do naśladowania. Izraelici byli bardzo religijni, ale nie czcili Boga, bo Go nie poznali. My przez Jezusa poznaliśmy Boga o już nie musimy błądzić, bo żyjemy w prawdzie. Dzięki Jezusowi przestajemy się tułać i możemy uzyskać odpocznienie z tej ziemskiej tulaczki. Chrystus, to nie wymyślona postać, ale jest Nim Jezus - Ten, który żył na ziemi wśród ludzi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Luba »

Powtarzasz wciaz judeochrzescijanska doktryne jak zacieta plyta i wierzysz w nia tak, jak zaplanowali jej tworcy... zgodnie z oprogramowaniem twojej psyche🙂

Duch Prawdy, Chrystus, nie ma z tym nic wspolnego🙂

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: nike »

Luba pisze:
10 sie 2020, 8:42
wybrana pisze:
10 sie 2020, 8:07
Jezus powiedział - zwyciężajcie, tak jak ja zwyciężyłem świat. Jezus jest naszym mieczem, naszą tarczą ochronną walki że złem tego świata.
Nie Jezus jest ta tarcza, lecz Chrystus, ktory JEST w kazdym czlowieku, o czym zindoktrynowane ( grzeszne, wypelnione klamstwem i strachem )dusze(nefesz, psyche, ego) nie wiedza.
Jaka jest różnica między Jezusem a Chrystusem? I co to jest za tarcza Chrystusa która jest w każdym człowieku razem z tarczą? I jak to jest,że nasze ( grzeszne, wypelnione klamstwem i strachem )dusze(nefesz, psyche, ego) nie wiedza?? Bardzo bym chciała się dowiedzieć o co chodzi. o teksty Biblijne nie proszę bo pewnie i tak mi ich nie zacytujesz.
Jezus w ciele byl wspanialym, swiadomym Chrystusa( Ducha Prawdy) Nauczycielem....ale umarl i nie ma Go wsrod nas. On egzystuje tylko w judeochrzescijanstwie jako martwa postac na krucyfiksie.... i tylko tak dlugo, jak dlugo istniec bedzie ta religia.
Czyli poza krucyfiksem to Jezus nie istnieje, tylko Chrystus? wiec skad się Chrystus wziął?
Chrystus natomiast jest wieczny, nieograniczony zadna forma....wolny i potezny...bo to moc boza, ktora jest w tobie🙂.....i wlasnie TA MOC jest twoja sila i „tarcza“....a nie zmarly przed dwoma tysiacami lat,oswiecony czlowiek 🙂
Czyli według ciebie Jezus był poczęty przez Józefa tak?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16680
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Bobo »

Luba pisze:W takim razie mam pytanie o sens twojej modlitwy, Bobo: Czy najwazniejsza trescia twojej modlitwy nie jest wlasnie zmartwychwstanie?
Chcesz mieć wgląd do cudzej, prywatnej korespondencji? Daruj.
Zastanawiasz sie w ogole dokad prowadzi cie „niewolnik wierny i roztropny“...?
Czy ty też masz takie skrzywienie jak Krystian? :-D
O czym nie byłby temat, to i tak skręcisz na Brooklyn czy 'niewolnika'? W tym też odpuść.
Zapytaj go moze przy okazji, jesli zainspirowalam cie tym pytaniem🙂....ale najdokladniejsza odpowiedz otrzymasz, kiedy to pytanie zadasz samemu sobie w Prawdzie....tzn. szczerze...bez oszukiwania samego siebie
Żadna inspiracja. Mam to od dziesiątków lat przemyślane.
Ty natomiast 'zły duchu' po raz kolejny sączysz jadem. Wzbudzasz poczucie winy, chcesz się mienić moją duchową mentorką. Uważasz, że do tej pory oszukiwałem samego siebie, ale dzięki tobie teraz już nie będę, bo twoja sugestia dotycząca pytania ma to wszystko naprawić.
Zastanawiam się, czy nie dać Tobie bana, na który zasłużyłaś na starym forum. Wdeptywałaś tam ludzi w ziemię i nadal to próbujesz robić tutaj.
Zmień taktykę, bo raczej nie przyciągasz ale... stajesz na poziomie, który kobietom nie przystoi. Zresztą nikomu.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wuka »

Mam to od dziesiątków lat
:aaa: To ile ty masz lat? :xoczko: :hehe: ale zabrzmiało :s_oczko:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16680
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Bobo »

Tysiąc pięćset sto dziewięćset
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4378
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wybrana »

Luba pisze:
10 sie 2020, 9:55
Powtarzasz wciaz judeochrzescijanska doktryne jak zacieta plyta i wierzysz w nia tak, jak zaplanowali jej tworcy... zgodnie z oprogramowaniem twojej psyche🙂

Duch Prawdy, Chrystus, nie ma z tym nic wspolnego🙂
A o jakim Chrystusie ty mówisz? Czy nie o tym którego poznaliśmy jako Jezusa? Znasz innego?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4378
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wybrana »

Bobo - tak szybko nie banuj. Bóg czeka cierpliwie na każdego syna marnotrawnego. Lube trzeba ratować, bo weszła w ślepy zaułek. Ktoś ją oświecił bredniami, bo kiedys tak nie pisała.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16680
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Bobo »

Naprawdę uważasz, że Bóg posłuży się do tego tutejszym forum? :aaa:
Szybciej zatruje forum swoją megalomanią. Jakoś nie widzę, aby ktokolwiek był nią zbudowany.
Oprócz niej, gdy ktoś jej przyklaśnie. Bo to ona jest tym Guru. Nie utwierdzajmy jej w tym przekonaniu.
Oszołomstwu mówię NIE!

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Luba »

Bobo, czyn swoja powinnosc.

Pozdrawiam was wszystkich w Duchu i Prawdzie 🙂

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”