Czy modlitwa ma moc?

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wuka »

Trafiłam na taki tytuł artykułu i z ciekawości kliknęłam: "Papież poleca modlitwę z trzech słów, która „przykuwa uwagę samego Boga”
https://pl.aleteia.org/2020/12/17/papie ... zech-slow/
Co się okazało? Niczego nowego nie dowiedziałam się, bo od lat modlę się każdego dnia:"„Jezu, uczyń serce moje według serca Twego” I wynika z tego, że modlitwa NIE ma mocy. Dalej jestem zbuntowanym, cynicznym, kłopotliwym, krytycznym stworzeniem bożym. Już choćby "na odczepnego" dał mi to serce nowe, bo jęczę i jęczę (jak to klasyk Bobo raczył zauważyć) :mrgreen:
W artykule jest też ważne przypomnienie (dla mnie ważne, ale pewnie innym też może się przydać): "Ewangelia według św. Łukasza przypomina historię trędowatego, który podszedł do Jezusa i wypowiedział prostą modlitwę: „Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić” (Łk 5,12)."
Własnie - "jeśli chcesz, Panie"...a co jeśli nie chce lub nie może. Dlaczego nie chce? Jeśli się Go prosi latami o dobrą sprawę, jak pomoc w tym, aby stać się lepszym człowiekiem, a odpowiedź nie przychodzi to człowiek zaczyna wątpić i ma poczucie, że musi sam sobie z tym ulepszaniem siebie poradzić. Więc po co człowiekowi Bóg ;-)
Tak czy siak, artykuł ma kilka plusów, ale to już niech zainteresowani sami ocenią.
O, jeszcze coś. Nie wiem dlaczego papież zachęca do czytania biBlii tylko przez 2 minuty. To zakrawa na jakieś czary mary. A może ma rację? Ja latami każdego dnia czytałam ją znacznie dłużej niż 2 minuty, ale nie wyszło mi to na dobre...więc może za dużo to faktycznie niezdrowo...a więc 2 minuty i ani sekundy dłużej. Pamiętajcie :crazy:

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wybrana »

Wuka, ale przecież jesteś nowym człowiekiem. Nie krytykujesz Boga, bo wiesz i wierzysz, że Bóg jest wielką nieskończoną miłością. Owszem upadamy i podnosimy się, ale to jest nasza wewnętrzna walka duchowa. Szatan nas krzywdzi i poddaję próbie, bo chce byśmy przez nasze doświadczenia o całe zło oskarżyli Boga. Ziemia jest naszym czyscem. Jesteśmy jak wypalane naczynie gliniane. Trzeba iść drogą Ewangelii i trzeba w niej dojrzeć. Cóż stanowi te parę lat życia w stosunku do szczęścia w wieczności. My musimy się wyzwolić z tego padołu zła. Istnieje jednak konstytucja nieba. Albo przyjmujesz Boga do swojego życia i stajesz się z Bogiem jednością duchową, albo przyjmujesz szatana i to z nim stajesz się jednością. Mamy wolną wolę i wybieramy. Jesteśmy duszami stworzonymi przez Boga w Raju, ale żeśmy odrzucili Boga i poszliśmy drogą ciemności. Ziemia daje nam szansę ponownego powrotu do Raju. Jednak to człowiek swoją wolą wybiera. Chociaż się modlisz, to ty sama musisz pragnąć swojej przemiany. Bóg pomaga i po cichutku podpowiada. Do ostatniego dechu ta walka duchowa w nas trwa. W to co wierzymy, to otrzymamy, bo według wiary będzie nam dana. Bardzo ważne są nasze intencje i pragnienia. Ten złodziej mimo, że tego nie chcemy, wchodzi w nasze myśli i nam narzuca myśli, które czasem nas przerażają, których nie chcemy. Jak żyć, jak postępować uczy nas Ewangelia Jezusa. Jeżeli jednak ulegniemy czemuś, co się nam nie bardzo podoba, to prosimy o pouczenie i prostowanie naszej drogi. Tak jak Jezus powiedział, że nikt na ziemi nie jest dostatecznie dobry, ale może się starać być lepszy i mieć wiarę w zbawienie przez wiarę, o jakiej świadectwo wydał Jezus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wuka »

No i po co mi te umoralniające gadki wstawiasz? :roll: :mrgreen: ;-)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
18 gru 2020, 16:27
No i po co mi te umoralniające gadki wstawiasz? :roll: :mrgreen: ;-)
Och sorry - nie powinnam.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Bobo »

wybrana... nie wiem za co przepraszasz, bo swoje zdanie na forum masz prawo wyrażać a wuka powinna to akceptować a nie muchy z nosa wystawiać. Jak się jej nie podoba, może to po prostu zignorować. Ale to nie wuka! Ona musi dać do wiwatu co o tym wszystkim myśli. NIE przepraszaj za swoje wpisy. Forum jest publiczne i każdy może pisać co chce, byleby zgodnie z regulaminem.
Wuka, wstydź się!
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wuka »

Ojej, jaki łaskawca. Oboję nie załapaliście, ale odechciało mi się tłumaczyć.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Bobo »

Głupawa odpowiedź, wuka. Głupawa...
Wiesz o tym.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: radek »

Mądra, wierna i ujmująca Ducha modlitwa, jeśli nie będzie miała nic co można by jej zarzucić, wtedy ma moc

J 14:26 EIB "Natomiast Opiekun, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem."

Mat 17:19-20 EIB "Na osobności natomiast podeszli do Jezusa uczniowie i zapytali: Dlaczego my nie byliśmy w stanie wypędzić demona? (20) Z powodu waszej małej wiary — wyjaśnił. — Zapewniam was bowiem, gdybyście mieli wiarę jak ziarno gorczycy i powiedzieli tej górze: Przenieś się stąd tam — przeniesie się. Nic nie byłoby dla was niemożliwe."

Łk 18:13-14 EIB "Celnik zaś stanął daleko i nie śmiał nawet oczu podnieść ku niebu, lecz bił się w pierś i mówił: Boże, okaż miłosierdzie mnie, największemu z grzeszników. (14) Mówię wam: Ten właśnie poszedł do domu usprawiedliwiony, a nie tamten. Bo każdy, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony."

Piękną rzeczą jaką człowiek może osiągnąć jest perspektywa, którą daje Pan

Koran 72:13
Kiedy posłyszeliśmy o drodze prostej, uwierzyliśmy w Niego; a kto
uwierzy w swego Pana, nie obawia się ani obrazy, ani ucisku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Ketjow-oko »

"...Panie, mówiłem, tam na gałęzi drzewa siedzi kruk. Rozumiem, że Twój majestat nie może się zniżać do mówiącego. Lecz ja potrzebuję znaku. Gdy skończę moją modlitwę, spraw, aby ten kruk odleciał. To będzie jakby skinienie w moją stronę na znak, że nie jestem zupełnie sam na świecie...

I patrzyłem na ptaka. Ale on siedział nieruchomo na gałęzi. Wtedy znowu zwróciłem się do Boga:
- Panie, mówiłem, masz słuszność. Twój majestat nie może się zniżać do moich żądań. Gdyby kruk odleciał, byłbym jeszcze smutniejszy.
Bo taki znak byłby znakiem danym mi przez kogoś równego - a więc znowu przeze mnie samego, znowu byłby odbiciem moich pragnień.
I ciągle tkwiłbym w swojej samotności.
I oddawszy cześć wróciłem.
Lecz wtedy właśnie moja rozpacz ustąpiła miejsca nieoczekiwanej radości..."
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: radek »

Stopień ziemskich wibracji komunikacji Źródła, jest decydujący w kwestii harmonizacji naszego Życia

Ap 2:7 EIB "Kto ma uszy, niech wysłucha, co Duch ogłasza kościołom. Temu, kto zwycięży, właśnie jemu, pozwolę spożyć z drzewa życia, które rośnie w raju u Boga."

Mat 24:30-31 EIB "Wtedy na niebie ukaże się znak Syna Człowieczego, a ludzie wszystkich plemion ziemi będą bić się w piersi, zobaczą bowiem Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą. (31) On natomiast pośle swoich aniołów z potężną trąbą, by zgromadzili Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż po drugi."

Ap 14:3 EIB "Śpiewali oni jakby nową pieśń. Rozbrzmiewała ona przed tronem, przed czterema istotami i przed starszymi. Nikt nie mógł się tej pieśni nauczyć oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy tych, którzy zostali wykupieni z ziemi."

Koran 1:6
Prowadź nas drogą prostą
Obrazek

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: RN »

WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Krystian »

Skoro się modlili bałwochwalczo, to nic dziwnego, że zginęli. Tak trochę żartuję.
Mi to przypomina scenę z Samsonem.
Ty RN dobrze znasz Biblię, więc na pewno znasz, to wydarzenie.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: RN »

Krystian pisze:
30 kwie 2021, 20:44
Skoro się modlili bałwochwalczo, to nic dziwnego, że zginęli. Tak trochę żartuję.
Mi to przypomina scenę z Samsonem.
Ty RN dobrze znasz Biblię, więc na pewno znasz, to wydarzenie.
Ja chcę tylko powiedzieć, że modlitwy nie przynoszą realnego skutku.
Jeżeli wierzymy, że Bóg jest Wszechmogący, Wszechwiedzący i wszelkie wszech...to należy zakładać, że wie, co komu potrzeba.
Modlitwy z prośbą o coś, są jakby niedowierzaniem w powyższe atrybuty, próbą wymuszania zmiany decyzji, czy w ogóle przypominaniem co ma robić, jakby o tym nie wiedział.
Jedyny pozytywny skutek modlitwy, jakie zauważam to jej ''działanie'' na zasadzie placebo. Człowiek modlący się lub uczęszczający na nabożeństwa czuje się lepiej, jest spełniony, bo wierzy, że wykonał zadanie, zrobił dobry uczynek, ma poczucie, że zaniósł swoje prośby do Boga i teraz już tylko oczekiwanie na ich realizację. Jeśli tego nie zrobi, wtedy ma wyrzuty, bo jak mają mu się rozwiązać problemy, skoro o ich rozwiązanie nie poprosił, nie powiadomił o nich - coś takiego.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Krystian »

Czasem przynoszą skutek dla konkretnego człowieka.
Mnie kilka razy wysłuchał.
Jednak modlenie się o zmianę sytuacji na ziemi typu np. usuń w danym miejscu pożar czy epidemię nie ma sensu.
Do tego należy pamiętać, że modlitwy mają być zgodne z Jego wolą.
Pan Jezus nauczył nas jak mamy się modlić. Dla przykładu chleba daj nam dzisiaj.Modlenie się o wygraną w totka nie ma sensu.
Do tego jak wiesz, w Biblii jest wyraźnie napisane, że Bóg nie wysłuchuje wszystkich modlitw.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Ketjow-oko »

Modlitwa to nic innego jak monolog taka ''medytacja'', osobiste czary mary
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”