Czy modlitwa ma moc?

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: wuka »

Czytam bardzo ciekawą książeczkę. Piszę "książeczkę", bo jest wydana w małej formie, ale do cienkich nie należy.
Autor: Gregg Braden
Tytuł:"Tajemnice zagubionej modlitwy. Ukryta moc piękna,błogosławieństwa,mądrości i cierpienia".
Generalnie, z tego co dotąd wyczytałam, chodzi o zaangażowanie uczuć w modlitwę. Nie - gadanie, nie - błaganie, nie - proszenie i wołanie o to, np. żeby nie było wojny, żeby wróciło zdrowie, ale: osiągnąć stan w myślach taki, że żyjemy już w zdrowiu, pokoju,przyjaźni, miłości itd. Jako sprawy i stany dokonane.
W starożytnych tradycjach chrześcijańskich i gnostyckich o tym pisano.
cytuję ze str.7:"We wczesnych przekładach Ewangelii Jana (na przykład:rozdział 16, wers 24) znajdujemy zachętę, by wzmacniać swoje modlitwy, otaczając się uczuciem spełnionych pragnień, tak jak radził opat:"Proście bez ukrytych pobudek i otaczajcie się odpowiedzią na swoje modlitwy" Aby nasze modlitwy zostały spełnione musimy pokonać zwątpienei, które często towarzyszy naszym pragnieniom. Zgodnie z nauką na temat mocy pokonywania takich przeciwieństw, słowa Jezusa zapisane w Bibliotece z Nag Hammadi przypominają, że jeśli postępujemy w ten sposób i powiemy górze:Góro, przesuń się, ona tak uczyni." koniec cytatu.

To do dzieła. :-D

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: RN »

wuka pisze:
01 sie 2020, 11:36
Czytam bardzo ciekawą książeczkę. Piszę "książeczkę", bo jest wydana w małej formie, ale do cienkich nie należy.
Autor: Gregg Braden
Tytuł:"Tajemnice zagubionej modlitwy. Ukryta moc piękna,błogosławieństwa,mądrości i cierpienia".
Generalnie, z tego co dotąd wyczytałam, chodzi o zaangażowanie uczuć w modlitwę. Nie - gadanie, nie - błaganie, nie - proszenie i wołanie o to, np. żeby nie było wojny, żeby wróciło zdrowie, ale: osiągnąć stan w myślach taki, że żyjemy już w zdrowiu, pokoju,przyjaźni, miłości itd. Jako sprawy i stany dokonane.
W starożytnych tradycjach chrześcijańskich i gnostyckich o tym pisano.
cytuję ze str.7:"We wczesnych przekładach Ewangelii Jana (na przykład:rozdział 16, wers 24) znajdujemy zachętę, by wzmacniać swoje modlitwy, otaczając się uczuciem spełnionych pragnień, tak jak radził opat:"Proście bez ukrytych pobudek i otaczajcie się odpowiedzią na swoje modlitwy" Aby nasze modlitwy zostały spełnione musimy pokonać zwątpienei, które często towarzyszy naszym pragnieniom. Zgodnie z nauką na temat mocy pokonywania takich przeciwieństw, słowa Jezusa zapisane w Bibliotece z Nag Hammadi przypominają, że jeśli postępujemy w ten sposób i powiemy górze:Góro, przesuń się, ona tak uczyni." koniec cytatu.

To do dzieła. :-D
EWANGELIA MARKA 11. 23 - 24. BIBLIA WARSZAWSKA

Zaprawdę powiadam wam: Ktokolwiek by rzekł tej górze: Wznieś się i rzuć się w morze, a nie wątpiłby w sercu swoim, lecz wierzył, że stanie się to, co mówi, spełni mu się. Dlatego powiadam wam: Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam

Skoro z czymś takim nie mamy tutaj do czynienia, to widać, że mała jest wiara i zwątpienie w sercach.
Kto jak kto, ale taki Bobo czy nike mogliby rzucić Rysy w Bałtyk.
No, ale może nie chcą, aby fali powodziowej nie było :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Bobo »

Nie przeginaj RN :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: nike »

DO RN-----
Mnie to nie grozi, bo ja znam pozaobraz tego tekstu, ale tobie doradzam wskocz do BAŁTYKU najlepiej w STYCZNIU w mróz około 20 stopni, to ci dobrze zrobi na umysł nastąpi u ciebie trzeźwe myślenie.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: RN »

nike pisze:
01 sie 2020, 17:35
DO RN-----
Mnie to nie grozi, bo ja znam pozaobraz tego tekstu, ale tobie doradzam wskocz do BAŁTYKU najlepiej w STYCZNIU w mróz około 20 stopni, to ci dobrze zrobi na umysł nastąpi u ciebie trzeźwe myślenie.
No może Rysy rzucić w Bałtyk to zbyt duża i ciężka góra ( potrzebna do tego wyjątkowo silna wiara), ale może małymi pagórkami sprawdzałaś swoją wiarę i moc modlitwy, rzucając je do pobliskiego stawu :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: radek »

RN, warto jest mieć pozytywne nastawienie do sensu Świata

J 15:7 eib "(7) Jeśli pozostaniecie we Mnie i moje słowa pozostaną w was, proście o cokolwiek chcecie, a stanie się wam —"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: RN »

radek pisze:
02 sie 2020, 15:03
RN, warto jest mieć pozytywne nastawienie do sensu Świata

J 15:7 eib "(7) Jeśli pozostaniecie we Mnie i moje słowa pozostaną w was, proście o cokolwiek chcecie, a stanie się wam —"
No właśnie.
Czy o cokolwiek poprosicie, to otrzymujecie :?: :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: radek »

RN pisze:
02 sie 2020, 15:09
radek pisze:
02 sie 2020, 15:03
RN, warto jest mieć pozytywne nastawienie do sensu Świata

J 15:7 eib "(7) Jeśli pozostaniecie we Mnie i moje słowa pozostaną w was, proście o cokolwiek chcecie, a stanie się wam —"
No właśnie.
Czy o cokolwiek poprosicie, to otrzymujecie :?: :-)
No właśnie. Ja nieczęsto o coś proszę, ale gdy już werbalizuję prośbę, otrzymuję odpowiedź lepszą od potrzeby, ale zawsze jest to prośba wywodząca się z mojej świadomości, nie pośredniczę w spełnianiu czyich wątpliwych pragnień. Oczywiście nie umniejszam niczego Twoim wątpliwościom RN ale proszę byś w tym miejscu je przemyślał, jeśli nie dla samego siebie, to pomyśl, co muszą dźwigać forumowicze. Więc gdy widzisz problem przedstaw rozwiązanie, a jeśli go nie znasz nie potęguj problemu niestosownymi wypowiedziami

Mat 23:4 eib "(4) Wiążą oni ciężkie brzemiona, trudne do udźwignięcia, i kładą ludziom na ramiona. Tymczasem sami nawet małym palcem nie chcą ich podeprzeć."

Mat 6:22-23 eib "(22) Oko jest dla ciała niczym lampa. Jeśli twoim oczom niczego nie brakuje, całe twoje ciało jest jasne. (23) Lecz jeśli twe oko słabnie, całe ciało pogrąża się w mroku. A jeśli ściemnieje źródło twego światła, to ogarniać cię będzie naprawdę wielka ciemność!"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: RN »

radek pisze:
02 sie 2020, 15:27
RN pisze:
02 sie 2020, 15:09
radek pisze:
02 sie 2020, 15:03
RN, warto jest mieć pozytywne nastawienie do sensu Świata

J 15:7 eib "(7) Jeśli pozostaniecie we Mnie i moje słowa pozostaną w was, proście o cokolwiek chcecie, a stanie się wam —"
No właśnie.
Czy o cokolwiek poprosicie, to otrzymujecie :?: :-)
No właśnie. Ja nieczęsto o coś proszę, ale gdy już werbalizuję prośbę, otrzymuję odpowiedź lepszą od potrzeby, ale zawsze jest to prośba wywodząca się z mojej świadomości, nie pośredniczę w spełnianiu czyich wątpliwych pragnień. Oczywiście nie umniejszam niczego Twoim wątpliwościom RN ale proszę byś w tym miejscu je przemyślał, jeśli nie dla samego siebie, to pomyśl, co muszą dźwigać forumowicze. Więc gdy widzisz problem przedstaw rozwiązanie, a jeśli go nie znasz nie potęguj problemu niestosownymi wypowiedziami
Ale tutaj nie chodzi o jakieś werbalizowane prośby, czy inne wygibasy, tylko jest wyrażnie napisane ''o cokolwiek poprosicie, spełni się wam''.
W takim razie pytam się, czy tak jest w rzeczywistości :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: radek »

RN pisze:
02 sie 2020, 15:51
Ale tutaj nie chodzi o jakieś werbalizowane prośby, czy inne wygibasy, tylko jest wyrażnie napisane ''o cokolwiek poprosicie, spełni się wam''.
W takim razie pytam się, czy tak jest w rzeczywistości :-)
Zastanawiałeś się RN do czego zmierzasz? Czy rzeczywiście wiedziesz bój dla Jezusa, dodającego otuchy wiernym uczniom słowami ''o cokolwiek poprosicie, spełni się wam''? Czy też stawiasz się po przeciwnej stronie?

J 18:36 eib "Wtedy Jezus powiedział: Moje Królestwo nie jest z tego świata. Gdyby moje Królestwo było z tego świata, moi słudzy walczyliby, abym nie został wydany Żydom. Teraz jednak moje Królestwo nie jest stąd."

Nota bene Koran ujawnia rzeczywistość o Jezusie

Koran 4:156-157
i za ich niewiarę, i za to, że powiedzieli przeciw Marii kalumnie straszną, i za to, że powiedzieli: "zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, posłańca Boga" - podczas gdy oni ani Go nie zabili, ani Go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało; i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie, są z pewnością w zwątpieniu; oni nie maja o tym żadnej wiedzy, idą tylko za przypuszczeniem; oni Go nie zabili z pewnością.
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6289
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Queza »

RN pisze:
02 sie 2020, 15:51
Ale tutaj nie chodzi o jakieś werbalizowane prośby, czy inne wygibasy, tylko jest wyrażnie napisane ''o cokolwiek poprosicie, spełni się wam''.
W takim razie pytam się, czy tak jest w rzeczywistości :-)
A może Jezus przez to chciał od nas, aby się modlić. Modlitwy nie zawsze są spełniane. Nawet "złota rybka" nie spełniła ostatniego życzenia żony rybaka. :-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Bobo »

RN pisze:jest wyrażnie napisane ''o cokolwiek poprosicie, spełni się wam''.
W takim razie pytam się, czy tak jest w rzeczywistości
To taki przykład, jak to jest wyrywanie słów z kontekstu całej Biblii. Jan napisał:
Ponadto ufamy, że o cokolwiek prosimy zgodnie z wolą Boga, On nas wysłuchuje.
(1 Jana 5:14)
Uzupełnienie jednej wypowiedzi z drugą precyzują o co chodzi.
RN tego nie uwzględnia.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: RN »

radek pisze:
02 sie 2020, 16:16


Zastanawiałeś się RN do czego zmierzasz? Czy rzeczywiście wiedziesz bój dla Jezusa, dodającego otuchy wiernym uczniom słowami ''o cokolwiek poprosicie, spełni się wam''? Czy też stawiasz się po przeciwnej stronie?

Zastanawiałem się i doszedłem do wniosku, że jednak Jezus.....mówiąc tak delikatnie, był niepoprawnym marzycielem
Queza pisze:
03 sie 2020, 21:13
A może Jezus przez to chciał od nas, aby się modlić. Modlitwy nie zawsze są spełniane. Nawet "złota rybka" nie spełniła ostatniego życzenia żony rybaka
A Ty próbowałaś kiedyś mocą wiary i modlitwy przenosić góry do zbiorników wodnych. No chociaż takie małe nasypy wielkości kretowiska rzucać np. w oczko wodne :?: :-)
Bobo pisze:
03 sie 2020, 21:47
To taki przykład, jak to jest wyrywanie słów z kontekstu całej Biblii. Jan napisał:
Ponadto ufamy, że o cokolwiek prosimy zgodnie z wolą Boga, On nas wysłuchuje.
(1 Jana 5:14)
Ale Ty żeś teraz namieszał tym cytatem :-)
Rozumiem, że pochodzi on z najnowszego PNŚ, bo w tym starszym przekładzie, nie ma słów'' zgodnie z wolą Boga'', tylko ''zgodnie z jego wolą'', czyli wolą Jezusa, jeśli uwzględni się werset 1J. 5. 13.
No, ale wszystko ewoluuje, to i pewnie Jezus obecnie dla ŚJ. stał się Bogiem.

Poza tym zestawienie tych dwóch różnych fragmentów Pisma niczego nie wyjaśnia, lecz jak zwykle powoduje jeszcze sprzeczność
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: radek »

RN pisze:
03 sie 2020, 22:52
radek pisze:
02 sie 2020, 16:16


Zastanawiałeś się RN do czego zmierzasz? Czy rzeczywiście wiedziesz bój dla Jezusa, dodającego otuchy wiernym uczniom słowami ''o cokolwiek poprosicie, spełni się wam''? Czy też stawiasz się po przeciwnej stronie?

Zastanawiałem się i doszedłem do wniosku, że jednak Jezus.....mówiąc tak delikatnie, był niepoprawnym marzycielem
Widzę, że jesteś bardzo niecierpliwy RN. Dlatego nie zauważyłeś, że Jezus "jest", a nie "był" bo Jego słowo nadal ma wartość, ale nie jedynie z tego powodu "jest", po drugie, nie "niepoprawnym", a "cierpliwym" bo nie potępia, lecz wybacza, po trzecie nie tyle "marzycielem", co "Sługą Bożym", bo to co robi, robi nie dla siebie, lecz dla chwały Bożej. Samodzielne myślenie prezentowane przez Ciebie RN jest ideologicznie poprawne, ale walcząc przeciw Jezusowi, łatwo trafić na oddział psychiatryczny. Owszem Biblia przyrównuje Słowa do wód w sensie trudności ze znalezieniem Ich fundamentu, ale mówi też, że wyspy, wystające przecież ponad wodę, chcą "Jego" pouczeń

Iz 42:1-4 eib "(1) Oto mój sługa, którego popieram, mój wybrany, rozkosz mojej duszy. Złożyłem na Nim mego Ducha, On nada narodom prawo. (2) Nie będzie krzyczał, nie będzie się unosił, nie wydostanie się na ulice Jego głos. (3) Trzciny nadłamanej nie dołamie, knota gasnącego nie dogasi, w imię prawdy nada prawo. (4) Nie ustanie, nie ulegnie załamaniu, dopóki nie utrwali prawa na ziemi — Jego nauki wyczekują wyspy."

Jeśli chcesz się zaprezentować w lepszym świetle niż Jezus, to musiałbyś odznaczać się obszerniejszą Miłością niż On, a nie starać się Go poniżyć, bo starając się Go poniżyć zniechęcasz do siebie wartościowe osoby

Mar 9:35 eib "Wtedy usiadł, przywołał Dwunastu i powiedział: Jeśli ktoś chce być pierwszy, niech się stanie ze wszystkich ostatnim i niech będzie sługą wszystkich."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6289
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Czy modlitwa ma moc?

Post autor: Queza »

RN pisze:
03 sie 2020, 22:52
A Ty próbowałaś kiedyś mocą wiary i modlitwy przenosić góry do zbiorników wodnych. No chociaż takie małe nasypy wielkości kretowiska rzucać np. w oczko wodne :?: :-)
Nie, no co Ty. To by musiałby być jakiś wiatr? :roll:
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”