Modlitwa "Zdrowas Maryjo" synów i córek Boga

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Alan
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2016, 8:57

Modlitwa "Zdrowas Maryjo" synów i córek Boga

Post autor: Alan »

1) Modlitwa „Zdrowaś Maryjo” synów i córek Pana Boga

Historia modlitwy „Zdrowaś Maryjo”

Według Wikipedii :

Zdrowaś Maryjo (łac. Ave Maria), także: Pozdrowienie Anielskie – chrześcijańska modlitwa za wstawiennictwem Maryi, matki Jezusa – oddająca cześć Jej – wraz z prośbą o wstawienniczą modlitwę – i Jezusowi.

Składa się z trzech części. Najstarsze dwie to cytaty z Nowego Testamentu: słowa archanioła Gabriela, wypowiedziane w czasie Zwiastowania (Łk 1,28) oraz słowa św. Elżbiety, skierowane do Maryi w czasie Nawiedzenia (Łk 1,42). Przez wiele wieków modlitwa Zdrowaś, Maryjo była dokładnym powtórzeniem ewangelicznego pozdrowienia Gabriela i Elżbiety. W XIII wieku zaczęto dodawać do dwóch fraz biblijnych imię Jezus – w ten sposób imię Jezusa stało się centrum modlitwy.

Trzecia część modlitwy powstała dopiero w XIV wieku, kiedy w Europie panowała dżuma. W słowach modlitwy pozostał ślad grozy tamtych dni: teraz i w godzinę śmierci. Papież Pius V kazał w 1566 roku umieścić dodatkowe słowa modlitwy w brewiarzu rzymskim, przez co uczynił ją oficjalną modlitwą Kościoła.

W 1974 roku w Kolorado w USA Matka Boża przekazała poprawny tekst trzeciej części modlitwy prorokini Elizabeth Clare Prophet i powiedziała : „Ludzie muszą zrozumieć i wiedzieć, że są stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, oraz afirmować iż „jesteśmy dziećmi Bożymi” jak powiedział Jan Apostoł [1 Jana 3,1] . Zatem pozwólmy dzieciom Boga spojrzeć w niebo i w godności i szlachetności oraz poczuciu własnej wartości wołać jako prawdziwym synom i córkom Boga.

Poprawny tekst modlitwy :

„Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą
błogosławionaś Ty między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.

Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nami synami i córkami Boga
teraz i w godzinie naszego zwycięstwa
nad grzechem, chorobą i śmiercią.”


Matka Boża obiecała szczególne łaski tym, którzy będą odmawiać modlitwę w ten właśnie sposób.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Przykro mi, ale "prorokini" Elizabeth Clare Prophet była oszustką. Prawidłowy tekst "Zdrowaś Maryjo" to ten, który odmawiamy po dziś dzień w Kościele katolickim.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Przykro mi, ale "prorokini" Elizabeth Clare Prophet była oszustką. Prawidłowy tekst "Zdrowaś Maryjo" to ten, który odmawiamy po dziś dzień w Kościele katolickim.
A który to oszust kazał modlić się katolikom do bogini Maryi? :xhehe:

1Tm 2:5 bw "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,"

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Henryk pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Przykro mi, ale "prorokini" Elizabeth Clare Prophet była oszustką. Prawidłowy tekst "Zdrowaś Maryjo" to ten, który odmawiamy po dziś dzień w Kościele katolickim.
A który to oszust kazał modlić się katolikom do bogini Maryi?
Żaden, bo w Kościele katolickim nie mamy żadnej bogini, w tym o imieniu Maryja. :-)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Czyżby?

A o kim jest mowa w LITANII LORETAŃSKIEJ jak nie o Marii jako o Przybytku Ducha Świętego? jest bowiem napisane tak i jeszcze więcej.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2016, 22:45 przez Queza, łącznie zmieniany 1 raz.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Co "czyżby"?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Yarpen Zirgin pisze:Co "czyżby"?
Dopisałam w poście wcześniej, że w Kościele Katolickim jest boginia o imieniu Maria.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Biblia nie mówi aby modlić się do Marii.
Jest to niezgodne z Biblią.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Yarpen Zirgin pisze:Żaden, bo w Kościele katolickim nie mamy żadnej bogini, w tym o imieniu Maryja. :-)
Komu to składacie dary wotywne? :aaa:
Do kogo modlicie się i komu nie dziękujecie jak królowej Niebios i jeszcze… Polski.
Przed czyimi rzeźbami, obrazami, ikonami klęczycie?
Organizujecie nawet pielgrzymki, chodząc na kolanach przed "cudownym' obrazem!
Sam wasz Przywódca przyozdabiał podobizny Bogini w sukienki, korony…

Czy ktokolwiek doznaje od Was jeszcze takiej czci?
A gdzie Stwórca, gdzie jego Syn?
Up… Jest. Na kolanach jako niemowlę, lub już martwy, przybity do krzyża.
Żywego brak!
Zabrakło w ogromie bałwochwalstwa żywego Chrystusa, który siedzi po prawicy Ojca, posiadając wszelką władzę i moc.
Aby nie być niesprawiedliwym, to czasem sobie przypomnicie o Nim- zjadając Go pod postacią maki…
Tylko nie pisz mi tu, że katolicka Maryja ma cokolwiek wspólnego z pokorną żoną cieśli z Nazaretu!
- Matką Jakuba, Józefa, Szymona, Judy oraz córek.
Mat 13:55-56 kow "Czyż nie jest on synem cieśli? A matce jego czyż nie jest na imię Maryja? A braciom jego: Jakub, Józef, Szymon i Juda? (56) Czyż wszystkie siostry jego nie są tu, między nami? Skądże więc ma to wszystko?"
Jest to jedynie przypadkowe podobieństwo imion.
Jedna, wieczna dziewica, poszła żywcem do nieba (z sukienką i bucikami), ta Druga zmarła, oczekując Zbawiciela i zmartwychwstania.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Qłeza30:
Qłeza30 pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Co "czyżby"?
Dopisałam w poście wcześniej, że w Kościele Katolickim jest boginia o imieniu Maria.
Tak? To ja poproszę o fragment nauczania katolickiego, w którym to zapisano. Bo wertowałem Katechizm w te i we wte, ale go nie znalazłem.






Abigail-2:
Abigail-2 pisze:Biblia nie mówi aby modlić się do Marii.
Jest to niezgodne z Biblią.
Najpierw pokaż fragment Pisma Świętego, w którym zapisano, że wolno robić tylko to, co jest opisane w Biblii, a dopiero potem twórz takie zarzuty.






Henryk:
Henryk pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Żaden, bo w Kościele katolickim nie mamy żadnej bogini, w tym o imieniu Maryja. :-)
Komu to składacie(...)
Wskaż jakikolwiek przykład, że NMP złożono ofiarę Eucharystyczną, a wtedy przyznam ci rację co do tezy, iż NMP jest katolicką boginią.
Henryk pisze:Zabrakło w ogromie bałwochwalstwa żywego Chrystusa, który siedzi po prawicy Ojca, posiadając wszelką władzę i moc.
Chyba dawno nie byłeś na Mszy Świętej...
Aby nie być niesprawiedliwym, to czasem sobie przypomnicie o Nim- zjadając Go pod postacią maki…

Nie wiem o kim piszesz, ale na pewno nie o katolikach. U nas, jak Ci wielokrotnie już wskazywałem, w czasie Eucharystii używamy chleba, a nie, jak to teraz napisałeś, mąki.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2016, 7:42 przez Yarpen Zirgin, łącznie zmieniany 1 raz.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Yarpen Zirgin pisze:Qłeza30:
Qłeza30 pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Co "czyżby"?
Dopisałam w poście wcześniej, że w Kościele Katolickim jest boginia o imieniu Maria.
Tak? To ja poproszę o fragment nauczania katolickiego, w którym to zapisano. Bo wertowałem Katechizm w te i we wte, ale go nie znalazłem.






Abigail-2:
Abigail-2 pisze:Biblia nie mówi aby modlić się do Marii.
Jest to niezgodne z Biblią.
Najpierw pokaż fragment Pisma Świętego, w którym zapisano, że wolno robić tylko to, co jest opisane w Biblii, a dopiero potem twórz takie zarzuty.
Waszym idolem są papieże..Co tam biblia..

Papież Jan XII (955-964)

Tło historyczne: Jeśli wiek szesnasty był renesansem beznadziejnych papieży, wiek dziesiąty to prawdziwe wieki ciemne papiestwa. Papieże z tamtego okresu byli jak Czyngis-chan, tyle że z ładniejszym nakryciem głowy. Papież Jan XII objął tron św. Piotra mając zaledwie 18 lat; wydawać by się mogło, że to trochę za wcześnie, ale w X wieku ludzie żyli średnio do 25 roku życia, więc nie może to być wymówką na okropne panowanie jakie miało wkrótce nastąpić.

Czemu jest okropny: Papież Jan XII znany był ze swego niepohamowanego popędu seksualnego. Uprawiał seks z kobietami i mężczyznami w papieskim pałacu; kiedy goście odmawiali jego zalotom, specjalnie się tym nie przejmował i zwyczajnie ich gwałcił. Podobnie dbał też o swe dwie młodsze siostry. Często urządzał wielkie orgie, a szczególną przyjemność sprawiało mu bezczeszczenie swoimi grzesznymi czynami miejsc świętych, chociażby grobowców św. Piotra i św. Pawła.

Lista zbrodni, o których popełnienie Jan XII został oskarżony, zawarta została w Patrologia Latina; zakładam, że jest to starożytny tekst opisujący najgorszych papieży jakich nieprzyjemność gościć miała matula Ziemia. Zbyt wiele jest tych zbrodni, by je tu wszystkie wymienić, ale przytoczę co ciekawsze:

- Mianowanie 10-latka na biskupa;

- Uprawianie seksu z siostrzenicą (jego siostry najwyraźniej się nie liczyły);

- Zamienienie pałacu świętego w burdel;

- Wykastrowanie, a potem zamordowanie kardynała;

- Związanie, a potem zamordowanie swojego spowiednika;

- Wznoszenie toastu za diabła i przywoływanie pogańskich bóstw w czasie gier w kości;

- Odmowa uczynienia znaku krzyża, a chyba od tego właśnie jest papież.

Intrygi polityczne nie były obce Janowi XII. Nadał Ottonowi I Wielkiemu tytuł cesarza rzymskiego, aby uchronić się przed swoimi politycznymi wrogami, ale Otton I rósł w siłę bardziej niżby się to podobało Janowi XII. Doszło do tego, że zaczął konspirować przeciwko swojemu sojusznikowi; w końcu jednak Otton I powrócił do Rzymu i usunął Jana XII z pozycji papieża, w zamian ustanawiając własną marionetkę.

Jan XII udał się na emigrację, gdzie też zebrał armię składającą się z sojuszników i najemników, wrócił do Rzymu, przegonił papieża i odebrał swój tytuł. W odwecie Otton I zgromadził swoją armię, żeby raz na zawsze pozbyć się Jana XII; jednak kiedy Otton I pojawił się w Rzymie, papież Jan XII już nie żył. Krążą pogłoski, że został zabity przez zazdrosnego męża, który przyłapał Jana XII w łóżku ze swoją zoną. Przy okazji, jego syn został papieżem Janem XIII i umarł dokładnie w ten sam sposób.

Papież Jan XII był niezłym sk...em, nie ma co. Jeśli nie jest najokropniejszym papieżem wszechczasów, to na pewno rywalizować może o miano najbardziej złego.

http://www.eioba.pl/a/3aom/szesciu-najo ... ch-papiezy
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Naprawdę wierzysz, że przekonasz mnie do czegokolwiek cytując tą niepopartą jakimikolwiek źródłami stronę?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Yarpen Zirgin pisze:Qłeza30:
Qłeza30 pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Co "czyżby"?
Dopisałam w poście wcześniej, że w Kościele Katolickim jest boginia o imieniu Maria.
Tak? To ja poproszę o fragment nauczania katolickiego, w którym to zapisano. Bo wertowałem Katechizm w te i we wte, ale go nie znalazłem.
Po co szukać i wertować kartki gdziekolwiek, czy Ty tego nie widzisz?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Qłeza30 pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Qłeza30:
Qłeza30 pisze:Dopisałam w poście wcześniej, że w Kościele Katolickim jest boginia o imieniu Maria.
Tak? To ja poproszę o fragment nauczania katolickiego, w którym to zapisano. Bo wertowałem Katechizm w te i we wte, ale go nie znalazłem.
Po co szukać i wertować kartki gdziekolwiek, czy Ty tego nie widzisz?
Po to, aby mieć czarno na białym, a nie jedynie w postaci "bo ja tak uważam", dowód, że NMP jest w KK boginią.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Litania do NMP [loretańska] jest na przykład takim dowodem spisanym, choć to tylko niewielka stopka w tym wszystkim bałaganie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”