Modlitwa św. Franciszka

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

eksplorator pisze:
booris pisze:Po co zatem w ogole sie odnosic i "bic piane" o kawalek srebra w uchu?
Żeby zwrócić uwagę na zakamuflowany fałsz pod płaszczykiem miłosierdzia!
Dalbys sobie spokoj.Ten kto zrobil filmik nie mial pojecia jak wyglada Ankh.Wkleil po prostu "slodki" obrazek.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.


Nie znałem tej modlitwy .
Dla mnie np. te słowa ; O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy .....
jak też ; Spraw abyśmy mogli, ....
nie są jakoś specjalnie budujące , ale nie powiedziałbym, że są niebiblijne .
/nikt nie ma patentu na wyłączność , jeżeli chodzi o interpretację Biblii/

w trudzie będziesz zdobywał od niej / ziemi / pożywienie /chleb/dla siebie po wszystkie dni twego życia.
a mądrość ludowa tak samo poucza , tyle że innymi słowy ; bez pracy nie ma kołaczy (pieczywa) .

Oznacza to, że zdobywanie , pozyskiwanie chleba i tego doczesnego i tego duchowego, wymaga /z naszej strony/ trudu , wysiłku , pracy .
Tu, w tym świecie, nic nie ma za darmo .
A jeżeli jeszcze dodamy do tego to że jesteśmy wolnymi ludźmi z prawem do wyboru
to powiedzenie O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy .....
jak też ; Spraw abyśmy mogli, .... czyni nas bezwolnymi cielętami, które mają biernie czekać na ruch ze strony Stwórcy .
Tak nie jest i Bóg takiej postawy od nas ani nie oczekuje, ani nie wymaga .
ON nie chce mieć czcicieli , którzy byliby bezwolnymi , zaprogramowanymi robotami .
A to, że Bóg ma być moim Panem a ja jego niewolnikiem, to zupełnie inna para kaloszy :-D
A to zdanie tej modlitwy A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.
jest i biblijne i zgodne i z nauką Mesjasza ...a nawet z biologią. :-D
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:A to zdanie tej modlitwy A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.
jest i biblijne i zgodne i z nauką Mesjasza ...a nawet z biologią. :-D
Jeszcze napiszesz nam, że dotyczy to oczywiście wszystkich ludzi?
I tych złych łotrów, i tych dobrych łotrów... :xhehe:
Rdz 3:19 bt4 " W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz!"
Tak. Bezmyślna i nieuporządkowana materia jest wieczna.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Tak. Bezmyślna i nieuporządkowana materia jest wieczna.
Nigdy nie przypuszczalem,ze stac cie na taka samokrytyke,Henryku. :-P

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
efroni pisze:A to zdanie tej modlitwy A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.
jest i biblijne i zgodne i z nauką Mesjasza ...a nawet z biologią. :-D
Jeszcze napiszesz nam, że dotyczy to oczywiście wszystkich ludzi?
I tych złych łotrów, i tych dobrych łotrów... :xhehe:
Rdz 3:19 bt4 " W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz!"
Tak. Bezmyślna i nieuporządkowana materia jest wieczna.
A Ty ciągle taki sam . Stały i niezmiennie złośliwy względem innowierców :-D

Bóg jest jeden . Jest ON (zawsze był , zawsze jest i zawsze będzie) stały i niezmienny .
Nie było , nie ma i nie będzie w NIM żadnych zmian .
Jest ON MIŁOŚCIĄ , Dobrym Ojcem , który bezwarunkowo kochał , kocha i będzie kochać wszystkie swoje stworzenia i w tym względzie nic się nie zmieniło i nie zmieni .
I tu kłania się przypowieść o synu marnotrawnym .
Takim jest nasz Bóg , nasz Stwórca i takim pozostanie .
I na nasze szczęście, żadne organizacje religijno-wyznaniowe tego nie zmienią :xhehe:
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Daj spokój oni bedą sądzeni wedlug Prawa Starego Prawa...a w Starym testamencie jest Nowe Przymierze nawet tego nie widzą dopelnienia Nowego Testamentu..i mówią ze po smierci nie ma nic..Ksiega Koheleta bo tak było wtedy..

Chrystus zszedł az do szeolu by objawić umarłym..to oni nie rozumieją ze światło Zmartwychwstania już było..

Ale Oni upierają sie NON STOP starym Przymierzem...i cytują na gwalt co nie istnieje juz i robią pętlik niezrozumienia po czym cale forum traci na wiarygodnosci..az mi samemu chce sie żygać wklejajac cytaty nieoparte na TERAZNIEJSZOSCI

Bóg daje czas człowiekowi by sie doskonalił a czas jest iluzją bo znika.
Czas u Boga trwa ze na nic czasu nie zabraknie.
Troche filozofii zeby nie wyjsc na popapranego trzeba to zrozumiec z kazdej strony male czasopismo by bylo..Nierozumieją tez czemu Jezus chodzil przez sciany po wodzie to juz wytlumaczylem w postach
Czy są gotowi na czas prawdziwy u Boga gdy nie rozumieją Nowego Przymierza Miłosierdzia...
Bardzo w to wątpie..

To taka utiopia bo Bóg daje co nowe az do Doskonalosci a oni gniją

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”