Modlitwa o deszcz

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Korn pisze: A co wasze analizy wniosły do poprawy życia? Grzebiecie się w tym od dwóch tysięcy lat i nic się nie zmieniło. Można powiedzieć, że jest coraz gorzej.
Luba podała wam prawdę wprost na tacy. Wy nie lubicie prawdy, prawda was boli.
A wy tak lubicie tak się spierać o każdy werset. Możecie zabłysnąć i awansować na mędrców. Tylko, że nic to nie zmieniło. A nawet jest gorzej. Przyjdzie wasz upragniony Armagedon, już się cieszycie. Wasze pismo się wypełni.
Co zaś się tyczy tego, to to, co teraz napiszę, pisze od siebie.

[center]Przez prawie 8 lat pobytu na tym forum nauczyłem się wielu rzeczy od ludzi uznających Biblię za natchnione Słowo Boże. Od ludzi, którzy tu działają i nie uznają Biblii za natchnione Słowo Boże, którzy gmerają tylko w spiskowych teoriach - praktycznie niczego się nie nauczyłem.[/center]
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

.Cyprian. pisze:
WOREK NA SMIECI
...


Cyprian, "worek na smieci" to taka parafraza biblijnego "naczynia", ktore mozna napelniac PRAWDA lub klamstwem...czyli "smieciami" :->

Twoje cialo( jego gorna czesc) tez jest" naczyniem"...czyli takim "workiem", ktory napelniasz sobie brooklynskimi madrosciami, ktore dla mnie maja wartosc smieci :->

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->
Ostatnio zmieniony 18 sty 2020, 19:00 przez Luba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Korn pisze: A jaka jest ta twoja prawda? Mantrujesz ją od tysięcy lat. I co ta twoja prawda dała ludzkości?
Co wojny ustały, niewolnictwo ustało? A bieda i poniżenie mają się dobrze. Co dały te wasze prawdy? Nakarmiliście nimi biedne dzieci?
A Twoje prawdy unicestwiły wojny, niewolnictwo, biedę i poniżenie. Nakarmiłeś nimi biedne dzieci?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

wuka pisze:ja też jestem rozczarowana wpisem twoim, Korn. Nie spodziewałam się poparcia dla takich podłych odzywek.
Nie pasuję tu. Własciwie wiem to od jakiegoś czasu. :cry:
wuko, zgadzam się z RN, zresztą sam dawno o tym pisałem. Bóg odszedł i opuścił ten padół leż i nieszczęścia. Sama dobrze wiesz co nas czeka.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Luba pisze:
.Cyprian. pisze:
WOREK NA SMIECI
...
(...)
To ja za taką prawdę dziękuję.

Cytuj poprawnie! Taki cytat sugeruje, jakobym ja użył tego sformułowania do drugiego człowieka, a zrobiłaś to Ty. Powinnaś zacytować:
.Cyprian. pisze:
Luba pisze:
WOREK NA SMIECI
...
(...)
To ja za taką prawdę dziękuję.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2020, 20:20 przez .Cyprian., łącznie zmieniany 2 razy.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

.Cyprian. pisze:
Korn pisze: A jaka jest ta twoja prawda? Mantrujesz ją od tysięcy lat. I co ta twoja prawda dała ludzkości?
Co wojny ustały, niewolnictwo ustało? A bieda i poniżenie mają się dobrze. Co dały te wasze prawdy? Nakarmiliście nimi biedne dzieci?
A Twoje prawdy unicestwiły wojny, niewolnictwo, biedę i poniżenie. Nakarmiłeś nimi biedne dzieci?

To Jehowa i jego narod wybrany doprowadzili do tego, ze trwaja wojny a dzieci cierpia glod...ze trwa niewolnictwo...itd.... :->

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie i ide pracowac na chleb powszedni, czuwajac nad zyciem dzieci, ktore same nie potrafia oddychac i musi to robic za nie bardzo nowoczesna maszyna.... :-D

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Korn pisze:
wuka pisze:ja też jestem rozczarowana wpisem twoim, Korn. Nie spodziewałam się poparcia dla takich podłych odzywek.
Nie pasuję tu. Własciwie wiem to od jakiegoś czasu. :cry:
wuko, zgadzam się z RN, zresztą sam dawno o tym pisałem. Bóg odszedł i opuścił ten padół leż i nieszczęścia. Sama dobrze wiesz co nas czeka.
Przeczytaj ze zrozumieniem, bo wuka o coś innego się Ciebie pyta.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

.Cyprian. pisze:
Korn pisze: A jaka jest ta twoja prawda? Mantrujesz ją od tysięcy lat. I co ta twoja prawda dała ludzkości?
Co wojny ustały, niewolnictwo ustało? A bieda i poniżenie mają się dobrze. Co dały te wasze prawdy? Nakarmiliście nimi biedne dzieci?
A Twoje prawdy unicestwiły wojny, niewolnictwo, biedę i poniżenie. Nakarmiłeś nimi biedne dzieci?
Mam świadomość, że ani moje prawdy a ni twoje nic nie wniosą.
Mamy jedną prawdę. To jest prawda serwowana przez bogatych władców ziemi. Tej prawdy nikt nie zmieni. Tę prawdę dobrze chronią odziały zbrojnych.

Napisałem wuce specjalnie tak. Myślę, że wuka zrozumie.

A co się tyczy worka na śmieci, to sa jeszcze gorsze porównania.
Wygoogluj sobie" Rabin Ovadia Jozef goje jak zwierzeta" to zobaczysz za kogo Cię się uważa. Możesz zgłosić swoje pretensje, nic więcej ci nie pozostało.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Korn pisze:
.Cyprian. pisze:
Korn pisze: A jaka jest ta twoja prawda? Mantrujesz ją od tysięcy lat. I co ta twoja prawda dała ludzkości?
Co wojny ustały, niewolnictwo ustało? A bieda i poniżenie mają się dobrze. Co dały te wasze prawdy? Nakarmiliście nimi biedne dzieci?
A Twoje prawdy unicestwiły wojny, niewolnictwo, biedę i poniżenie. Nakarmiłeś nimi biedne dzieci?
Mam świadomość, że ani moje prawdy a ni twoje nic nie wniosą.
Mamy jedną prawdę. To jest prawda serwowana przez bogatych władców ziemi. Tej prawdy nikt nie zmieni. Tę prawdę dobrze chronią odziały zbrojnych.
Moją prawdą jest to, co mówi Biblia.
Korn pisze:A co się tyczy worka na śmieci, to sa jeszcze gorsze porównania.
No, tam było jeszcze kilka u Lubej, możesz spróbować, jeśli chcesz, zrobić ranking, które gorsze od którego.
Korn pisze: Wygoogluj sobie" Rabin Ovadia Jozef goje jak zwierzeta" to zobaczysz za kogo Cię się uważa. Możesz zgłosić swoje pretensje, nic więcej ci nie pozostało.
A co mnie obchodzą jego słowa. Jak są sprzeczne z tym, co mówi Biblia, to nic nie znaczą i niczego nie zrobią ani mnie ani Tobie.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Metanoia
Posty: 642
Rejestracja: 09 cze 2016, 17:54
Lokalizacja: Osobowość z Pogranicza

Post autor: Metanoia »

BIBLIA NIE JEST NATCHNIONYM SŁOWEM BOŻYM

TO HISTORIA UBYTOWIONEGO POPĘDU LUDZKIEGO PRZEDSTAWIONA JAKO DZIAŁANIE ISTOTY WYŻSZEJ

BIBLIA TO OSZUSTWO BO OPISUJE ŻĄDZE BOGACTW, WŁADZY, CIAŁA JAKO PŁYNĄCE OD BOGA A W RZECZYWISTOŚCI PŁYNĄCYCH OD LUCYFERA
BOGIEM STAREGO TESTAMENTU JEST LUCYFER
Ukryta Bestia, a prywatnie siostra Badziewitka od Matki Bożej Badziewnej
Chwała Tobie Chryste

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

.Cyprian. pisze:
Korn pisze:
.Cyprian. pisze:
Korn pisze: A jaka jest ta twoja prawda? Mantrujesz ją od tysięcy lat. I co ta twoja prawda dała ludzkości?
Co wojny ustały, niewolnictwo ustało? A bieda i poniżenie mają się dobrze. Co dały te wasze prawdy? Nakarmiliście nimi biedne dzieci?
A Twoje prawdy unicestwiły wojny, niewolnictwo, biedę i poniżenie. Nakarmiłeś nimi biedne dzieci?
Mam świadomość, że ani moje prawdy a ni twoje nic nie wniosą.
Mamy jedną prawdę. To jest prawda serwowana przez bogatych władców ziemi. Tej prawdy nikt nie zmieni. Tę prawdę dobrze chronią odziały zbrojnych.
Moją prawdą jest to, co mówi Biblia.


Korn pisze:A co się tyczy worka na śmieci, to sa jeszcze gorsze porównania.
No, tam było jeszcze kilka u Lubej, możesz spróbować, jeśli chcesz, zrobić ranking, które gorsze od którego.
Korn pisze: Wygoogluj sobie" Rabin Ovadia Jozef goje jak zwierzeta" to zobaczysz za kogo Cię się uważa. Możesz zgłosić swoje pretensje, nic więcej ci nie pozostało.
A co mnie obchodzą jego słowa. Jak są sprzeczne z tym, co mówi Biblia, to nic nie znaczą i niczego nie zrobią ani mnie ani Tobie.
Powiem Ci, że na pogrzebie tego rabina nie było w całym nowoczesnym Izraelu tylu zwolenników co na jego pogrzebie. Niektóre szacunki mówią milion osób. Wychodzi na to, ze jest to wielogłos. Widzisz i takie wnioski można wyciągnąć z Biblii. "Osioł pociągowy"
A jest to tym gorsze, że mówią to ci co napisali ST.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:Oczywiście na sąd, a nie do życia w Tysiącletnim Królestwie Pana Jezusa.
Wszyscy tam się nie znajda, ponieważ uwłaczało by to sprawiedliwości bożej.
Chyba dochodzimy do sedna poglądów Krystiana, czy też chrystiana…
Rozumiem, że „chrystianin” to w tym celu, aby odróżnić się od ochrzczonych, a nazwę przyjąć od Chrystusa.
Ponieważ chrzest to „zanurzenie”.

Ale do rzeczy!
Jak sobie Krystianie wyobrażasz Tysiącletnie Królestwo Chrystusa?
Pytam, ponieważ sądzę, że tu jest pies pogrzebany.
Czy będzie to tak jak modlimy się: „Przyjdź Królestwo Twoje, i bądź wola Twoja jako w Niebie, tak i na Ziemi”?
Cud, miód, orzeszki?
Myślę, że tak uważasz, nie rozróżniając tysiącletniego królowania Chrystusa z Kościołem, od wiecznotrwałego Królestwa Bożego!
Tysiąc lat jest przeznaczone na pojednanie ludzkości z Bogiem!
Tam będzie nauka, karanie, błogosławienie, a także też… śmierć nieposusznych.

Bardzo jestem ciekawy Twego wyobrażenia rzeczy dziejących się w Milenium!
Jaki jest według Ciebie Jego cel? Do czego ma doprowadzić?
Dlatego jest tak wiele wersetów, o sądzie dla sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
I jaki wynika z tego wniosek?
Ludzkość jest teraz na sądzie? Od ponad już dwudziestu wieków?

I jeszcze jedno: jeśli czegoś nie rozumiesz, czy choćby nie zgadzasz się z czymś, to nie oznacza, ze jest to "porąbane".
Ja nie rozumiem Ciebie, i i też powinienem uważać Ciebie za takiego samego? :aaa:

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Korn pisze:
Powiem Ci, że na pogrzebie tego rabina nie było w całym nowoczesnym Izraelu tylu zwolenników co na jego pogrzebie. Niektóre szacunki mówią milion osób. Wychodzi na to, ze jest to wielogłos. Widzisz i takie wnioski można wyciągnąć z Biblii. "Osioł pociągowy"
A jest to tym gorsze, że mówią to ci co napisali ST.
W jakim sensie mówią to Ci, którzy napisali ST? Nic takiego nie miało miejsca. Bo ani ten rabin, ani Ci, którzy uczestniczyli w uroczystości pogrzebowej - ST nie napisali. Ponadto wierzący uznają, że Ci, którzy rzeczywiście spisali ST nie od siebie pisali, tylko pod Bożym Natchnieniem.

Nie znasz ani serc, ani myśli tego miliona ludzi, więc na to analityczne przedłużenie na ten wielogłos - nie ma dowodów.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Luba pisze:Wniosek godny milicjanta i na dodatek zgodny z Biblia.
Nie jestem milicjantem.
Jestem wychowawcą klasy policyjnej.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Krystian pisze:Nie jestem milicjantem.
Jestem wychowawcą klasy policyjnej.
I który to Ty na zdjęciu? Ten z białym zeszytem?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”