Modlitwa o deszcz

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Luba pisze:Moja charakterystyka usera chryzolita:

OSZOLOM RELIGIJNY
Moja natomiast odwrotna.

Chryzolit to Chrystianin.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Krystian pisze:
Luba pisze:Moja charakterystyka usera chryzolita:

OSZOLOM RELIGIJNY
Moja natomiast odwrotna.

Chryzolit to Chrystianin.

No to teraz będziecie we dwoch smędzic gawędy judeochrzescijanskie tym swoim religijnym slangiem nie do podrobienia...majac przy tym wielce wydluzoną minę :-D

Powodzenia :-D

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Henryk pisze:Wszyscy, bez wyjątku mają zagwarantowane wzbudzenie z martwych!
Oczywiście na sąd, a nie do życia w Tysiącletnim Królestwie Pana Jezusa.
Wszyscy tam się nie znajda, ponieważ uwłaczało by to sprawiedliwości bożej.
Dlatego jest tak wiele wersetów, o sądzie dla sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
Wy jako badacze wrzucacie wszystkich do jednego worka.
To jest czysta herezja. Być może Ty chcesz za sąsiada np. Hitlera, :-P ale on miał czas się zreflektować na ziemi jak żył.
Teraz oczekuje na wzbudzenie, aby otrzymać wyrok za mordowanie np. też Twoich braci w Chrystusie. Pozwolenie dla niego życia w Królestwie Jezusa, byłaby nagrodą dla niego.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze:Wy jako badacze wrzucacie wszystkich do jednego worka.
Podobno wszyscy mają dostać drugą szansę, ale to chyba tylko Badacze tak nauczają. Nie kojarzę wersetów ani wykładni w tym temacie. Wręcz przeciwnie się naucza. Albo teraz, albo giniesz :roll:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:Podobno wszyscy mają dostać drugą szansę, ale to chyba tylko Badacze tak nauczają.
Z tego co wiem, o drugiej szansie nauczają, tylko badacze.
Jednakże bardziej chorą naukę, mają ŚJ.
Oni uczą, że wszyscy zmartwychwstaną do życia w Tysiącletnim Królestwie.
Natomiast jak zacznie się Armagedon, to my żywi zginiemy jak nie przyjmiemy orędzia CK.
Czyli można wnioskować, że Hitler dobrze robił mordując ludzi, ponieważ oni zmartwychwstaną, a my zginiemy. :-(
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Krystian pisze: Czyli można wnioskować, że Hitler dobrze robił mordując ludzi, ponieważ oni zmartwychwstaną, a my zginiemy. :-(

Wniosek godny milicjanta i na dodatek zgodny z Biblia.

W ogole dyskusja na miare "miszczow"... :-D

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze:Natomiast jak zacznie się Armagedon, to my żywi zginiemy jak nie przyjmiemy orędzia CK.
:aaa:
A co to za orędzie?

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

wuka pisze: :aaa:
A co to za orędzie?
...pyta "miszczyni"...

Byc moze "miszcz" raczy odpowiedziec...." :aaa: "

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Luba-napisała.
Moja charakterystyka usera chryzolita:
OSZOLOM RELIGIJNY

KATARYNKA

PUSTAK

MASZYNKA DO MIELENIA JUDEOCHRZESCIJANSKIEJ DOKTRYNY I BIBLIJNYCH PLEW

WOREK NA SMIECI

NIEREFORMOWALNA BEZWOLNA KREATURA "DUCHOWEGO IZRAELA"

WYZNAWCA BOGA SPUSTOSZENIA I SMIERCI

SKRZECZACA PAPUGA FARYZEUSZA Z TARSU
Luba-pomyliłaś lub raczej świadomie wybrałaś swojego boga,a bogiem tym jest Szatan,dlatego nie dziwią mnie takie opinie.
Nie spodziewam się innej opinii,ze strony okultyzmu-szatanizmu.
Teraz twój bóg dominuje bo to jego czas,lecz za niedługo nadejdzie jego koniec.
Pozdrawiam.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

RN pisze:
chryzolit pisze:W biblijnym nauczaniu wszystkie dotychczas zapowiedziane wcześniej wydarzenia się spełniły.
Podam tylko.
Około 300 przepowiedni -dotyczących Jezusa dokładnie się wypełniły włącznie z czasowym proroctwem.wypełniły się wszystkie proroctwa przeciw Izraelowi i Judzie oraz sąsiednim narodom,włącznie ze światowymi imperiami.
Przepowiednie spełniały się mniej więcęj na takiej zasadzie.
Użytkownik chryzolit zakłada temat na forum i wierzy, że ktoś w tym temacie będzie pisał swoje przemyślenia. Następnie widzą ten wpis inni userzy i zaczynają w tym temacie pisać.
Zwłaszcza jeden, który chce udowodnić, ze proroctwa się spełniają, i to spełniają na jego osobie.
Tak wypełniały się proroctwa.
Gdzie jest słowo Jezus w ST. :?:

chryzolit pisze:Spełniają się proroctwa o odstępczym chrześcijaństwie.
Dlaczego więc miałyby nie spełnić się te,które dotyczą Królestwa Jezusa.
A z grobu ludzie zostali wzbudzani w obecności wielu świadków.Jezus ma moc nad śmiercią.
Jednak jesteś człowiekiem małej wiary,lub bez wiary,dlatego proszę poczytaj z cierpliwością tą historią.
Cała historia chrześcijaństwa to ciągłe kłótnie, walki, jedno wielkie odstępstwo jednego od drugiego
chryzolit pisze:R.N-czy jesteś gotowy uwierzyć,tak jak uwierzyli ludzie,którzy to wydarzenie oglądali???

Piękne wydarzenie autentyczne,które też jest symbolem powszechnego zmartwychwstania.

Jan 11 Nowe Przymierze (NP)
Wzbudzenie Łazarza

11 Był pewien chory, Łazarz z Betanii, miasteczka Marii i jej siostry Marty. 2 Chodzi o tę Marię, która później namaściła Pana pachnącym olejkiem i wytarła Jego stopy swoimi włosami. To właśnie jej brat Łazarz chorował. 3 Siostry posłały więc do Jezusa taką wiadomość: Panie, ten, z którym się przyjaźnisz, choruje.

4 Gdy Jezus to usłyszał, powiedział: Ostatecznie końcem tej choroby nie będzie śmierć, lecz objawienie chwały Boga. Za jej sprawą Syn Boży będzie uwielbiony. 5 Jezus zaś kochał Martę, jej siostrę i Łazarza. 6 Gdy więc usłyszał, że choruje, jeszcze dwa dni pozostał tam, gdzie przebywał, 7 a dopiero potem powiedział do uczniów: Chodźmy znów do Judei.

8 Uczniowie zauważyli: Mistrzu! Dopiero co Żydzi próbowali Cię ukamienować, a Ty znów tam idziesz?

9 Jezus odpowiedział: Dzień przecież składa się z dwunastu godzin. Kto chodzi za dnia, nie potknie się, gdyż widzi światło tego świata. 10 Lecz jeśli ktoś chodzi w nocy, potknie się, ponieważ nie ma w sobie światła. 11 Po tych słowach dodał: Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął, ale idę zbudzić go ze snu.

12 Wtedy uczniowie powiedzieli: Panie! Skoro zasnął, wyzdrowieje. 13 Jezus jednak miał na myśli jego śmierć, oni natomiast myśleli, że mówi o zwykłym śnie.

14 Wtedy Jezus powiedział im wyraźnie: Łazarz umarł. 15 I cieszę się, że Mnie tam nie było, bo chodzi mi o was. Pragnę, byście uwierzyli. A teraz chodźmy do niego.

16 Wówczas Tomasz, zwany Dydymos,[a] powiedział do pozostałych uczniów: To my też chodźmy, żebyśmy razem z nim umarli.

17 Gdy Jezus przybył na miejsce, Łazarz był już od czterech dni w grobie. 18 A Betania leżała blisko Jerozolimy, około trzech kilometrów. 19 I wielu spośród Żydów zebrało się u Marty i Marii, aby je pocieszyć po stracie brata. 20 Gdy więc Marta usłyszała, że Jezus idzie, wyszła Mu na spotkanie. Maria pozostała w domu. 21 Marta natomiast zwróciła się do Jezusa: Panie! Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł. 22 Ale i teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o co Go poprosisz.

23 Jezus zapewnił: Zmartwychwstanie twój brat.

24 Marta na to: Wiem, że zmartwychwstanie — przy zmartwychwstaniu, w dniu ostatecznym.

25 Wtedy Jezus skierował do niej słowa: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby nawet umarł — żyć będzie. 26 A każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?

27 Odpowiedziała: Tak, Panie! Ja wierzę, że Ty jesteś Chrystusem, Synem Bożym, który miał przyjść na świat. 28 Po tych słowach odeszła, zawołała swoją siostrę Marię i powiedziała jej na stronie: Nauczyciel tu jest i woła cię. 29 Ta zaś, gdy tylko to usłyszała, zaraz wstała i poszła do Niego.

30 Jezus natomiast jeszcze nie wszedł do miasteczka, lecz był w tym miejscu, gdzie Go spotkała Marta. 31 Żydzi więc, którzy byli z Marią i pocieszali ją, widząc, że się poderwała i wyszła, ruszyli za nią pewni, że idzie do grobu, aby tam płakać. 32 Gdy Maria dotarła tam, gdzie był Jezus, i zobaczyła Go, upadła Mu do nóg ze słowami: Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł.

33 Jezus, widząc jej łzy oraz łzy Żydów, którzy z nią przyszli, westchnął głęboko 34 i zapytał: Gdzie go położyliście?

Chodź i zobacz, Panie — odpowiedzieli. 35 Jezus zapłakał. 36 A Żydzi zaczęli komentować: Patrzcie, jak go kochał. 37 Byli i tacy, którzy mówili: Czy ktoś, kto otworzył niewidomemu oczy, nie mógł sprawić, aby ten nie umarł?

38 Jezus znów westchnął głęboko i udał się do grobu. Grobem była grota. Wejście zamykał kamień. 39 Jezus polecił: Usuńcie ten kamień!

Wtedy odezwała się Marta, siostra zmarłego: Panie! Będzie czuć, bo to jest czwarty dzień.

40 Jezus zwrócił się do niej: Czy ci nie powiedziałem, że jeśli uwierzysz, zobaczysz chwałę Boga? 41 Usunęli więc kamień. Jezus natomiast wzniósł oczy w górę i powiedział: Ojcze, dziękuję Ci, że Mnie wysłuchałeś. 42 Ja wiem, że Mnie zawsze wysłuchujesz, ale powiedziałem to ze względu na tłoczących się wokół mnie ludzi. Chcę, by uwierzyli, że Ty Mnie posłałeś. 43 Po tych słowach zawołał donośnym głosem: Łazarzu, wyjdź! 44 I umarły wyszedł. Jego nogi i ręce powiązane były pasami płótna, a twarz owinięta chustą. Jezus zwrócił się do przybyłych: Rozwiążcie go i pozwólcie mu odejść.
Gdyby to było prawdą, to nawet tak zatwardziałe umysły, jak żydowskie, przekonałyby się do Jezusa.
Ja oczywiście nie mogę tego zanegować w 100 proc. bo przy tym nie byłem. Jednak rozum podpowiada, że jest niemożliwe.
chryzolit pisze:R.N-Czy chciałbyś,aby Jezus stanął przy grobie Twoich najbliższych,których masz już w ziemi.???
Czy chciałby aby ich z grobu wyprowadził???.
To jest możliwe w odpowiednim czasie.
Gdzie jest Twoja wiara.???



Pozdrawiam.
Tutaj nie ma nic do rzeczy moje chcenie.
Sprawy trzeba rozpatrywać racjonalnie, a nie emocjonalnie.
Według judaizmu prawdziwy prorok to ten , którego proroctwa spełniły się w czasie jego pokolenia.
Dlatego Daniela uważa się jako pisarza a nie proroka. Dlatego gdyż jego myśli i opinie wybiegały daleko dalej niż jego pokolenie.
Daniel ani w jednym swoim wersecie nie mówił o Jezusie. Masz rację RN cały ST nie mówi o Jezusie. Żydzi się śmieją jak judeochrześcijanie źle rozumieją ST i na siłę naciągają sobie wersety Daniela pod swoje ideologie.
Ja proroków, przyrównuję do dzisiejszych komentatorów i analizatorów politycznych.
Była część proroków którzy trafili w swoich analizach, była tez znaczna część którzy nie trafili w opiniowaniu sytuacji politycznej, o nich Biblia mówi fałszywi prorocy.
Z tym prorokowaniem nie było to takie trudne. Jak Izrael albo Juda toczyli hulaszcze życie, napadali na sąsiadów, nie płacili kontrybucji. To przyszli silniejsi i zrobili z tym porządek.
Myślę, że większość dzisiejszych komentatorów, też nie miałoby z tym problemu.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

.Cyprian. pisze:
Luba pisze:



Moja charakterystyka usera chryzolita:

OSZOLOM RELIGIJNY

KATARYNKA

PUSTAK

MASZYNKA DO MIELENIA JUDEOCHRZESCIJANSKIEJ DOKTRYNY I BIBLIJNYCH PLEW

WOREK NA SMIECI

NIEREFORMOWALNA BEZWOLNA KREATURA "DUCHOWEGO IZRAELA"

WYZNAWCA BOGA SPUSTOSZENIA I SMIERCI

SKRZECZACA PAPUGA FARYZEUSZA Z TARSU


Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->
Dlaczego tak piszesz po tym, jak zgodziłaś się na regulamin? Przecież regulamin zabrania takich rzeczy pisać, nie mówiąc już tego, że zabrania takiego pisania funkcjonujące pojęcie w życiu publicznym, jakim jest zwykła kultura osobista.

3. Głównym celem Forum jest wymienienie poglądów na temat Biblii i wiary.

4. Traktuj innych tak, jak chcesz, by traktowano Ciebie.

5. Apelujemy o powściągliwość co do ocen dyskutantów i o koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie.

6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.


8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.


10. Zakazuje się prowadzenia prywatnych wojen przeciwko użytkownikom forum.

W innym wątku pisałaś tak:

Luba pisze: ...

A potem starajmy sie przestrzegac zdrowych regol zachowania na forum.
Luba pisze: ...

Zamiast szukac rozpaczliwie moderatorow , wezmy sami odpowiedzialnosc za swoje "smoki" :-D
I co znaczą Twoje "tutejsze" słowa w odniesieniu do tamtych. Czy tak właśnie bierzesz odpowiedzialność za swoje "smoki"?
A co wasze analizy wniosły do poprawy życia? Grzebiecie się w tym od dwóch tysięcy lat i nic się nie zmieniło. Można powiedzieć, że jest coraz gorzej.
Luba podała wam prawdę wprost na tacy. Wy nie lubicie prawdy, prawda was boli.
A wy tak lubicie tak się spierać o każdy werset. Możecie zabłysnąć i awansować na mędrców. Tylko, że nic to nie zmieniło. A nawet jest gorzej. Przyjdzie wasz upragniony Armagedon, już się cieszycie. Wasze pismo się wypełni.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

chryzolit pisze:Luba-napisała.
Moja charakterystyka usera chryzolita:
OSZOLOM RELIGIJNY

KATARYNKA

PUSTAK

MASZYNKA DO MIELENIA JUDEOCHRZESCIJANSKIEJ DOKTRYNY I BIBLIJNYCH PLEW

WOREK NA SMIECI

NIEREFORMOWALNA BEZWOLNA KREATURA "DUCHOWEGO IZRAELA"

WYZNAWCA BOGA SPUSTOSZENIA I SMIERCI

SKRZECZACA PAPUGA FARYZEUSZA Z TARSU
Luba-pomyliłaś lub raczej świadomie wybrałaś swojego boga,a bogiem tym jest Szatan,dlatego nie dziwią mnie takie opinie.
Nie spodziewam się innej opinii,ze strony okultyzmu-szatanizmu.
Teraz twój bóg dominuje bo to jego czas,lecz za niedługo nadejdzie jego koniec.
Pozdrawiam.

"Miszczu" chryzolicie, szatan w moim kosmosie nie istnieje.

A skoro nie istnieje, to i o okultyzmie nie moze byc mowy.

"Z kat" taki pomysl...?

Wiem....oczywiscie z judeochrzescijanskiej bajki o szatanie, zawartej w twojej swietej ksiazce , ktorej ukierunkowane przez pasterza czytanie odbiera ci rozum :-(

Moj Bog to Prawda i Swiatlosc i Jego konca nikt nigdy nie ujrzy :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Korn pisze: A co wasze analizy wniosły do poprawy życia? Grzebiecie się w tym od dwóch tysięcy lat i nic się nie zmieniło. Można powiedzieć, że jest coraz gorzej.
Luba podała wam prawdę wprost na tacy. Wy nie lubicie prawdy, prawda was boli.
A wy tak lubicie tak się spierać o każdy werset. Możecie zabłysnąć i awansować na mędrców. Tylko, że nic to nie zmieniło. A nawet jest gorzej. Przyjdzie wasz upragniony Armagedon, już się cieszycie. Wasze pismo się wypełni.
Luba pisze:



Moja charakterystyka usera chryzolita:

OSZOLOM RELIGIJNY

KATARYNKA

PUSTAK

MASZYNKA DO MIELENIA JUDEOCHRZESCIJANSKIEJ DOKTRYNY I BIBLIJNYCH PLEW

WOREK NA SMIECI
...
Aha, czyli nazwanie jakiegoś człowieka wokiem na śmieci to według Ciebie ta prawda? Skoro Ci to nie przeszkadza, że ta userka tak nazwała drugiego człowieka i jeszcze mówisz, że ona nam przekazuje prawdę, to chyba taka to prawda. To ja za taką prawdę dziękuję.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

ja też jestem rozczarowana wpisem twoim, Korn. Nie spodziewałam się poparcia dla takich podłych odzywek.
Nie pasuję tu. Własciwie wiem to od jakiegoś czasu. :cry:

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

.Cyprian. pisze:
Korn pisze: A co wasze analizy wniosły do poprawy życia? Grzebiecie się w tym od dwóch tysięcy lat i nic się nie zmieniło. Można powiedzieć, że jest coraz gorzej.
Luba podała wam prawdę wprost na tacy. Wy nie lubicie prawdy, prawda was boli.
A wy tak lubicie tak się spierać o każdy werset. Możecie zabłysnąć i awansować na mędrców. Tylko, że nic to nie zmieniło. A nawet jest gorzej. Przyjdzie wasz upragniony Armagedon, już się cieszycie. Wasze pismo się wypełni.
Luba pisze:



Moja charakterystyka usera chryzolita:

OSZOLOM RELIGIJNY

KATARYNKA

PUSTAK

MASZYNKA DO MIELENIA JUDEOCHRZESCIJANSKIEJ DOKTRYNY I BIBLIJNYCH PLEW

WOREK NA SMIECI
...
Aha, czyli nazwanie jakiegoś człowieka wokiem na śmieci to według Ciebie ta prawda? Skoro Ci to nie przeszkadza, że ta userka tak nazwała drugiego człowieka i jeszcze mówisz, że ona nam przekazuje prawdę, to chyba taka to prawda. To ja za taką prawdę dziękuję.
A jaka jest ta twoja prawda? Mantrujesz ją od tysięcy lat. I co ta twoja prawda dała ludzkości?
Co wojny ustały, niewolnictwo ustało? A bieda i poniżenie mają się dobrze. Co dały te wasze prawdy? Nakarmiliście nimi biedne dzieci?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”