Modlitwa

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

bartek212701 pisze:wiesia, Twoje zdanie jest słuszne,ale zadajmy sobie pytanie,skoro Bóg jest kapryśny,bezwzględny,wymagający posłuszeństwa,Oczekuje klepania regułek,czy szczerej rozmowy,szczerej prośby,szczerego żalu?Oczekuje wylania łez,podporządkowania się i zawierzenia mu.
Nie wiem czego oczekuje Bóg. Pewnie przyjmuje zarówno klepanie pacierzy od ludzi, którzy tylko tak modlić się potrafią, jak i "wylewanie łez". Byle szczerze i z wiarą.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

wiesia,
Byle szczerze i z wiarą.
To jest najważniejsze,zgadzam się :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
MilaMi
Posty: 85
Rejestracja: 24 sty 2011, 1:30
Lokalizacja: Nie ważne skąd. Ważne dokąd. I - którędy.
Kontakt:

Post autor: MilaMi »

Z wiara, jak najbardziej z wiarą :)
Parę pytań takich nasuwa się samo z siebie:

1. DO KOGO i PRZEZ KOGO się modlić (ale to już zostało tu szeroko omówione )
2. JAK się modlić:
a). jakimi słowami
b). w jakiej pozycji
c). głośno czy szeptem, czy może w myślach
3. KIEDY się modlić
4. GDZIE się modlić
5. JAK DŁUGO się modlić
6. O CO się modlić
7. Czy wszystkie modlitwy zostają

Jak na te pytania odpowiada SŁOWO BOŻE?
Rozpoznacie ich po owocach (Mt 7:20)...
Owocem Ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara, łagodność, panowanie nad sobą... (Gal 5:22)

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

MilaMi pisze:Z wiara, jak najbardziej z wiarą :)
Parę pytań takich nasuwa się samo z siebie:

1. DO KOGO i PRZEZ KOGO się modlić (ale to już zostało tu szeroko omówione )
2. JAK się modlić:
a). jakimi słowami
b). w jakiej pozycji
c). głośno czy szeptem, czy może w myślach
3. KIEDY się modlić
4. GDZIE się modlić
5. JAK DŁUGO się modlić
6. O CO się modlić
7. Czy wszystkie modlitwy zostają

Jak na te pytania odpowiada SŁOWO BOŻE?
Podpowiem ci jak się modlić, by modlitwa była skuteczna. Sam to praktykuję i powiem jedno , działa i to jeszcze jak :mrgreen:

1. Nie należy modlić się słowami , klepanie paciorków , zdrowasiek itp wierszyków nic nie daje, oprócz zmarnowanego czasu.
2. Modlić się należy obrazami i uczuciami .
3. Największą moc sprawczą ma pierwotna myśl, która ukryta jest pod myślą którą generujemy jako pożądaną.

Jak to rozumieć ? Otóż należy sobie najpierw coś wyobrazić, jakiś pożądany przez nas stan, obraz musi być plastyczny z jak największą ilością szczegółów. Następnie dołączamy do tego uczucia. Te uczucia, to wdzięczność za to że już modlitwa się spełnia i miłość . Np. poszukujemy dobrej pracy, więc wyobrażamy sobie tą pracę , określamy z detalami co byśmy chcieli robić, widzimy to wszystko oczyma wyobraźni z detalami jak na filmie. Jak ją sobie wyobrazimy dołączamy do tego uczucie wdzięczności, najgłębsze jakie w sobie możemy wzbudzić, dołączamy do tego miłość , że kochamy tą pracę, że kochamy ludzi z którymi przyjdzie nam współpracować itd.
I teraz uwaga, musimy dotrzeć do myśli pierwotnej. Więc gdy już sobie wyobrażamy tą pracę, wyobraźnia wyświetla nam film, wtedy pojawia się ta głęboko skrywana myśl, w 99% wygląda ona tak : to się nie uda . No i cały nasz wysiłek przepada. Tą myśl trzeba koniecznie, ale to koniecznie usunąć, lub zmienić na : to już się udało, lub to już jest itp.

Jak często się modlić ? Jak najczęściej, aż wytworzysz w sobie stan permanentnej modlitwy. Wtedy twoje modlitwy będą się spełniały bardzo szybko. To jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe.
Po czym poznać,że modlitwa została wysłuchana ? W okolicach brzucha , a raczej między brzuchem a sercem odczujesz szczęście i wielką radość. Po prostu będziesz bardzo szczęśliwa i radosna, a ten stan nie będzie niczym uwarunkowany.
Jeszcze jedno bardzo ważne zagadnienie. Twoja modlitwa nie może nikomu szkodzić ! Gdybyś miała pokusę się tak pomodlić, o szkodę bliźniego, to wtedy na pewno się nie spełni lub spełni się na tobie.

Ja bardzo lubię się modlić przy muzyce.

El delfin azul

Wyspa

Nakładam słuchawki, zamykam oczy i film wyobraźni płynie.

Napisałbym co pewnego razu się zdarzyło przy takiej modlitwie, ale po co? I tak nikt nie uwierzy :mrgreen:

Aha. Dobrze jest jak muzyka ma rytm zgodny z częstotliwością rytmu serca lub jego harmonicznymi.
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Awatar użytkownika
MilaMi
Posty: 85
Rejestracja: 24 sty 2011, 1:30
Lokalizacja: Nie ważne skąd. Ważne dokąd. I - którędy.
Kontakt:

Post autor: MilaMi »

Al Mudrasim, Twoja modlitwa to połączenie wizualizacji, medytacji i muzykoterapii :) Nie jest złe :)
Ale ja wolę jednak szczerą rozmowę z Bogiem. Wolę wylać przed Nim swoje serce. Czy modlitwa została wysłuchana - poznaję nie po motylach w brzuchu czy innych silnych emocjach- lecz po jej efektach :)
Rozpoznacie ich po owocach (Mt 7:20)...
Owocem Ducha jest miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara, łagodność, panowanie nad sobą... (Gal 5:22)

kasia11990
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2011, 15:46

Post autor: kasia11990 »

Chciałabym polecić Wam coś w sam raz na długie, jesienne wieczory!Wydawnictwo JUT posiada bogatą ofertę ponad 40 modlitewników, m.in. Módlmy się.. z Błogosławionym Janem Pawłem II, Matki Bożej Niepokalanej. Polecam też- moją ulubioną serię "Aniołek dla Ciebie", to książeczki z pięknymi cytatami, które można podarować najbliższej osobie:)

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

Bez kitu?

Biore cala palete.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

kasia11990 pisze:Chciałabym polecić Wam coś w sam raz na długie, jesienne wieczory!Wydawnictwo JUT posiada bogatą ofertę ponad 40 modlitewników, m.in. Módlmy się.. z Błogosławionym Janem Pawłem II, Matki Bożej Niepokalanej. Polecam też- moją ulubioną serię "Aniołek dla Ciebie", to książeczki z pięknymi cytatami, które można podarować najbliższej osobie:)
Chyba żrtujesz :roll:
Modlić trzeba się sercem, od siebie.Modlitwa to osobista relacja z Bogiem, rozmowa z Nim, a nie klepanie pacierzy. No i jak modlić się razem z osobą nieżywą? :prosze:

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wiesia pisze:Chyba żartujesz :roll:
Wiesiu, ona chyba niestety poważnie... :-(

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

kasia11990 pisze: Módlmy się.. z Błogosławionym Janem Pawłem II
To JPII żyje ???!!! Nie może być ! Widziałam na własne oczy uroczystości
pogrzebowe :mysli:
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

APF
Posty: 201
Rejestracja: 27 paź 2011, 10:27

Post autor: APF »

Anna01 pisze:
kasia11990 pisze: Módlmy się.. z Błogosławionym Janem Pawłem II
To JPII żyje ???!!! Nie może być ! Widziałam na własne oczy uroczystości
pogrzebowe :mysli:
Niestety, nadal nie żyje :-|
Niemniej jednak jest skuteczniejszy niż za życia, tu napisali:
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ks-pio ... 12700.html
Moja teoria jest taka, że relikwia kostna zablokowała podwozie, a relikwia włosiana odblokowała.
Proszę nie pisać, że obrażam czyjeś uczucia religijne, bo przecież KK naucza "umarłych pogrzebać", noszenie kawałków nieboszczyków jest zatem sprzeczne z doktryną KK,no :mrgreen:
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

:-D
:oops:

A modlenie się do żyjącego proboszcza i jego gosposi?
Też jest OK!

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/kr ... omosc.html

cytat: z linku.

,,
Obraz zawisł w prezbiterium. Parafianie są oburzeni. Uważają, że ksiądz sobie z nich kpi. Ludzie ubolewają, że w innych parafiach śmieją się z nich, że modlą się do gospodyni proboszcza, a ona rządzi w parafii. Ks. Stanisław Salawa twierdzi, że na obrazie są ludzie zasłużeni dla Kościoła.”

:-D

A on z gosposią tylko tak ‘incognito’ jak wynika!

bonhart
ss

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

bonhart, Tak mnie ubawiłeś,że aż dostałam weny do mycia okien heheh :xhehe:

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Wierzę w Boga Ojca - Wszechmogącego,
Stworzyciela nieba i ziemi.
I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego;
który się począł z Ducha Świętego;
narodził się z Maryi Panny;
umęczon pod pontskim Piłatem,
ukrzyżowan, umarł i pogrzebion;
zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał;
wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Ojca Wszechmogącego;
stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

Wierzę w Ducha Świętego;
święty Kościół powszechny, Świętych obcowanie;
grzechów odpuszczenie;
ciała zmartwychwstanie;
żywot wieczny.

Amen.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Incognito

Post autor: Incognito »

Qeza30 pisze:Wierzę w (...) grzechów odpuszczenie; ciała zmartwychwstanie; żywot wieczny.

Amen.
To tak jak ja :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”