Różaniec bez różańca?

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
26 wrz 2021, 19:11
Obj 5:5 "Szczęśliwi ci, którzy są łagodni, bo oni odziedziczą ziemię"[/i]

:animrumru:
Ale dalej tak pisze:

5:8
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
5:9
Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani.
5:10
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie z powodu sprawiedliwości, albowiem ich jest Królestwo Niebios.
5:11
Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie!
5:12
Radujcie i weselcie się, albowiem zapłata wasza obfita jest w niebie; tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
26 wrz 2021, 20:14
DonCicio pisze:
26 wrz 2021, 19:11
Obj 5:5 "Szczęśliwi ci, którzy są łagodni, bo oni odziedziczą ziemię"[/i]

:animrumru:
Ale dalej tak pisze:


Radujcie i weselcie się, albowiem zapłata wasza obfita jest w niebie; tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.

A Bóg to niby gdzie mieszka ... na ziemi? Gdzie masz gromadzić skarby? W PKO BP?

Mat 6:20,21 "Raczej gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mole, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie też twoje serce"

... kiedy gromadzić? po śmierci?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
26 wrz 2021, 22:02
wybrana pisze:
26 wrz 2021, 20:14
DonCicio pisze:
26 wrz 2021, 19:11
Obj 5:5 "Szczęśliwi ci, którzy są łagodni, bo oni odziedziczą ziemię"[/i]

:animrumru:
Ale dalej tak pisze:


Radujcie i weselcie się, albowiem zapłata wasza obfita jest w niebie; tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.

A Bóg to niby gdzie mieszka ... na ziemi? Gdzie masz gromadzić skarby? W PKO BP?

Mat 6:20,21 "Raczej gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mole, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie też twoje serce"

... kiedy gromadzić? po śmierci?
Bóg mieszka w Niebie i zbiera pieniążki nie potwory
Ci co staną się dziećmi Bożymi idą po śmierci ciała mieszkać do swojego Ojca w Niebie. Tam jest dom dzieci Bożych.
Ludzie na ziemi są stworzeniami ziemskimi, bo po utracie więzi duchowej z Bogiem przez pierwszych ludzi stawali się podobni do innych stworzeń ziemskich. Często w herbach państw i miast są zwierzęta o szczególnej sile i brutalności, bo to właśnie takie zwierzęta nadawały fascynację życia. Liczyła się siła i brutalność.
Bóg Ojciec w Niebie jest Bogiem miłości, dobra, delikatności, miłosierdzia I wszystkiego co najpiękniejsze.
Jest odwrotnością tego czym żyli ludzie. Dlatego ludzie będąc w niewoli szatańskich mocy nie mógli wejść, by zamieszkać w Krolestwie Bożym.
Jezus Chrystus otworzył człowiekowi drogę do Królestwa Bożego, bo dał świadectwo wiary. Nauczał o Bogu i o Krolestwie Bożym w Niebie i to jaką drogą życia powinien żyć człowiek, by wejść do tego Królestwa.
Życie na ziemi jest tylko chwilą w stosunku do wieczności, dlatego gromadzimy skarby w swojej duszy na wieczność.

Wejdź w temat "Księga Uranti" czyli ziemi i zapoznaj się jak powstała ziemia i życie na ziemi. Poznaj historię stworzenia pierwszych ludzi Bożych na ziemi. Poznaj historię buntu szatana. Czwarta część tej Księgi opisuje żyje Jezusa - 900 stron.
Zawiera ona szerszy opis tego, co jest ujęte w Bibli. Biblia zawiera tylko znikome szczątki.

Dla ulatwienia:
https://www.urantia.org/pl/ksiega-urantii/czytaj

Nie musisz po kolei, możesz wybierać interesujące cię tematy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: BoaDusiciel »

A na Wikipedii piszą tak:
Don Kichote z La Manchy (pełny tytuł: Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manchy; hiszp. El ingenioso hidalgo don Quijote de la Mancha) – powieść Miguela de Cervantesa. Pierwsza część utworu została opublikowana w 1605, natomiast druga – w 1615 roku. Powieść opowiada o losach szlachcica, który wpada w obłęd pod wpływem romansów rycerskich i wyrusza w świat jako błędny rycerz, niesiony nieodłączną szczytną chęcią pomagania ludziom i bronienia najsłabszych.
Wariat, ale przynajmniej ludziom chciał pomagać ...
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: DonCicio »

… a Tatuś, który jest bardzo bogaty i mieszka daleko, za granicą (Ps 115:16), urządził młodej parze mieszkanko (Rodz 1:28-30), w którym mieli żyć wiecznie i szczęśliwie, chyba że sami będą chcieli popełnić harakiri za pomocą owocu (Rodz 2:17).

No i niestety, młodym, z nadmiaru bogactwa, woda sodowa uderzyła do głowy, bo jeden taki wredny cwaniaczek (1 Pio 5:8), któremu wiecznie było mało (Łuk 4:5,6) a który miał z Tatusiem na pieńku, wykombinował, jak przerwać tę rajską sielankę (Rodz 3:6,7) i zrobić Tatusiowi przykrość (Rodz 6:5,6).

Młodzi, z chciwości (Rodz 3:5), posłuchali cwaniaczka i za bunt zostali wyrzuceni przez Tatusia z pięknego mieszkanka, które im urządził (Rodz 3:23). Tatuś wynajął też firmę ochroniarską, żeby nie przeszło młodym do głowy przejąć mieszkanie siłą (Rodz 3:24).

Niestety, młodym wyszła próba samobójcza (Rodz 5:5), ale Tatuś obiecał ich dzieciom, że, jak będą grzeczne (Ps 37:11), pozwoli im w przyszłości zająć piękne mieszkanie rodziców (Mat 5:5).

W tym celu posłał swojego przedstawiciela (Jan 17:8), żeby zamknął do więzienia zdemoralizowanego cwaniaczka (Obj 20:2,3), który doprowadził młodych do śmierci (Heb 2:14), żeby posprzątał po nim bałagan (1 Jan 3:8), oraz żeby wykupił to, co stracili (Mat 20:28).

Niestety cwaniaczek oszust, ma też swoje dzieci, które poszły w ślady ojca (Jan 8:44). Wciska swoim ten sam kit co kiedyś młodym, że niby mogą być ja Tatuś, i też mieszkać daleko za granicą, w niebie. Są też tacy, którzy to łykają (2 Tym 4:3,4). Gardzą mieszkaniem, które Tatuś oferuje na ziemi za darmo (Iz 55:1), dlatego nigdy go nie dostaną (2 Tes 1:8,9), a mieszkań za granicą, gdzie mieszka Tatuś, jest tylko 144 tysiące (Obj 14:3), są bardzo drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić, dlatego Tatuś postanowił sponsorować (1 Kor 6:20) je tylko tym, którzy Go słuchają i kogo sam wybierze (Obj 5:10).



"A uczniowie Jezusa podeszli do niego i zapytali: 'Dlaczego przemawiasz do nich za pomocą przykładów?'" ... "Właśnie dlatego mówię do nich za pomocą przykładów. Bo gdy patrzą — patrzą na próżno. Gdy słuchają — słuchają na próżno. I nie pojmują sensu. Spełnia się na nich proroctwo Izajasza: 'Będziecie słuchać, ale na pewno nie pojmiecie sensu, i będziecie patrzeć, ale na pewno nie zobaczycie'" Mat 13:10,13,14
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: wybrana »

Nie wiem czy wiesz, że nim na ziemi został stworzony człowiek na obraz Boży czyli człowiek dobry, inteligentny, z wielką moralnością i etyką życia, ziemia była zasłana światem zwierzęcym i pierwsi czlekopodobni ludzie nie wiele różnili się od zwierząt. Jednak wszystko co jest życiem jest z mocy Boga. Gdy ukształtowało się życie na ziemi i gdy ewolucja nic nie była wstanie już lepszego uformować, wtedy na ziemi został stworzony czlowiek Boży, by był reprezentantem praw Bożych. Wszystko co żyje we wszechświecie podlega prawu Bożemu. Jednak główną przyczyną zła jest bunt aniołów, którzy jako aniołowie Boży również kreowali naszą ziemię. Ziemia między innymi jest terenem buntu. Dlatego Bóg dał ludziom pomocną dłoń, by mogli się wyzwolić z tej strefy buntu. Jednak wszystkie stworzenia w kosmosie czy to aniołowie, czy ludzie mają wolną wolę decydowania. Człowiek decyduje swoją wolą jaką przestrzeń dalszego życia pragnie wybrać. Czy pragnie iść do Królestwa Światła- Królestwa Bożego w Niebie. Czy dalej chce przebywać na terenie satanii, gdzie panuje przestrzeń ciemności.

Kosmiczny system zarządzania ma swoje prawa, konstytucję, hierarchię.
My jesteśmy częścią kosmosu. Nie jesteśmy indywidualnym tworem.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2021, 10:02 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
27 wrz 2021, 9:55
Nie wiem czy wiesz, że nim na ziemi został stworzony człowiek na obraz Boży czyli człowiek dobry, inteligentny, z wielką moralnością i etyką życia, ziemia była zasłana światem zwierzęcym i pierwsi czlekopodobni ludzie nie wiele różnili się od zwierząt.

Masakra! Coraz bardziej jestem przekonany, że Ty naprawdę pochodzisz o neandertalczyka. Jak się tak przy tym upierasz, to ja uznaję odtąd, że Ty pochodzisz od małpy. Niech Ci będzie. Na Twoje życzenie ...
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
27 wrz 2021, 10:02
wybrana pisze:
27 wrz 2021, 9:55
Nie wiem czy wiesz, że nim na ziemi został stworzony człowiek na obraz Boży czyli człowiek dobry, inteligentny, z wielką moralnością i etyką życia, ziemia była zasłana światem zwierzęcym i pierwsi czlekopodobni ludzie nie wiele różnili się od zwierząt.

Masakra! Coraz bardziej jestem przekonany, że Ty naprawdę pochodzisz o neandertalczyka. Jak się tak przy tym upierasz, to uznaję, że pochodzisz od małpy. Niech Ci będzie.
Nie jesteś zbyt grzeczny.
Napewno część ewolucyjnego człowieka też jest we mnie, bo przez tyle tysięcy lat nastąpiło zmieszanie ludzi.
A neanderczycy istnieli też. Dinozaury również i jeszcze inne hybrydowe twory.
Jeżeli uważasz, że twoja natura jest lepsza, to się mylisz.
Ja chociaż wierzę w Królestwo Boże, które jest moim przyszłym życiem. Ty tej wiary nie masz, więc jesteś bardzo biedny .
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
27 wrz 2021, 10:08
DonCicio pisze:
27 wrz 2021, 10:02
wybrana pisze:
27 wrz 2021, 9:55
Nie wiem czy wiesz, że nim na ziemi został stworzony człowiek na obraz Boży czyli człowiek dobry, inteligentny, z wielką moralnością i etyką życia, ziemia była zasłana światem zwierzęcym i pierwsi czlekopodobni ludzie nie wiele różnili się od zwierząt.

Masakra! Coraz bardziej jestem przekonany, że Ty naprawdę pochodzisz o neandertalczyka. Jak się tak przy tym upierasz, to uznaję, że pochodzisz od małpy. Niech Ci będzie.
Nie jesteś zbyt grzeczny.
Napewno część ewolucyjnego człowieka też jest we mnie,

Jak to! :aaa: Przecież zrobiłem to z grzeczności! Taką teorię lansujesz! To zastanów się w końcu! Przychyliłem się tylko do Twojej wersji pochodzenia gatunku Homo sapiens.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
27 wrz 2021, 10:08
Ty tej wiary nie masz, więc jesteś bardzo biedny .

Moja wiara oparta jest wyłącznie na Biblii ... nie na filozofii, i w najbardziej dostępny sposób, jak tylko potrafiłem, ująłem to w powyżej
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
27 wrz 2021, 10:30
wybrana pisze:
27 wrz 2021, 10:08
Ty tej wiary nie masz, więc jesteś bardzo biedny .

Moja wiara oparta jest wyłącznie na Biblii ... nie na filozofii, i w najbardziej dostępny sposób, jak tylko potrafiłem, ująłem to w powyżej
Cenię to w tobie, że Ty dużo rozmawiasz i przedstawiasz swoje argumenty. Tak się rozmawia na forum. Są tacy, co nie chcą przedstawiać argumentów a swoją rację wyrażają poprzez krytykę.

Dla mnie Nowa ewangelia uważa duchowe osiągnięcia za prawdziwy cel życia. Życie ludzkie zyskało nowy dar moralnych wartości i Boskiej godności.
Jezus nauczał, że wieczne rzeczywistości są wynikiem (nagrodą) sprawiedliwych wysiłków ziemskich. W wyniku uznania szlachetnego przeznaczenia człowieka, ludzki pobyt na Ziemi nabiera nowego znaczenia.

Jezus nie nauczał że będzie lekko ale, że będzie warto, bo zapłata jest w Niebie w wieczności.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
27 wrz 2021, 9:07
Niestety cwaniaczek oszust, ma też swoje dzieci, które poszły w ślady ojca (Jan 8:44). Wciska swoim ten sam kit co kiedyś młodym, że niby mogą być ja Tatuś, i też mieszkać daleko za granicą, w niebie. Są też tacy, którzy to łykają (2 Tym 4:3,4). Gardzą mieszkaniem, które Tatuś oferuje na ziemi za darmo (Iz 55:1), dlatego nigdy go nie dostaną (2 Tes 1:8,9), a mieszkań za granicą, gdzie mieszka Tatuś, jest tylko 144 tysiące (Obj 14:3), są bardzo drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić, dlatego Tatuś postanowił sponsorować (1 Kor 6:20) je tylko tym, którzy Go słuchają i kogo sam wybierze
Niestety cwaniaczek też ma swoje dzieci, które wmawiaja, wciskają kit, że nie mogą być podobni do Boga, że nie mogą być dziećmi Bożymi, że nie mogą zamieszkać wiecznie w domu swojego Ojca.

A Ojciec czeka na powrót każdego Syna marnotrawnegoa i mówi - przyjdzie do mnie wszyscy utrudzeni....... Mówi, że tak was kocham, że sam przyszedłem na ziemię I stałem się człowiekiem i za każdego człowieka oddałem swoje życie na krzyżu.

A cwaniaczek wmawia, nie, nie macie dostępu do Ojca. Wasze życie, to tylko ziemska wegetacja w mojej niewoli, w moim jarzmie, bo należycie do mnie i to ja tu mam prawo wami zarządzać. Jesteście moimi niewolnikami, bo to moja zdobyta przestrzeń rządzenia.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: Bobo »

Wybrana, jesteś tak nielogiczna, że aż nawet nie ma się o co gniewać :-D
Wychodzi na to, że Bóg współpracuje z diabłem. Skazuje ludzi i zrzuca ich na ziemię na łaskę Diabła.
To coś tak jak sędzia, który skazuje przestępcę i oddaje w ręce więziennictwa.
Takiej pierdoły dawno nie czytałem :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
28 wrz 2021, 9:30


A Ojciec czeka na powrót każdego Syna marnotrawnegoa i mówi - przyjdzie do mnie wszyscy utrudzeni....... Mówi, że tak was kocham, że sam przyszedłem na ziemię I stałem się człowiekiem i za każdego człowieka oddałem swoje życie na krzyżu.

Ciekawe kto przyjdzie do tego Ojca - koczujący na granicy, czy ci którzy ich tam pilnują ... :roll:
Może jedni i drudzy ... albo i nikt ...
A poza tym - skoro Jezus wiedział, że zmartwychwstanie - to mógł se bezstresowo umrzeć ...
I jeszcze ciekawi mnie co powstało pierwsze - Księga Urantii czy Dzienniczek Faustyny ... bo styl podobny ..
Nudno trochę ... :ello:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
28 wrz 2021, 9:49
Wybrana, jesteś tak nielogiczna, że aż nawet nie ma się o co gniewać :-D
Wychodzi na to, że Bóg współpracuje z diabłem. Skazuje ludzi i zrzuca ich na ziemię na łaskę Diabła.
To coś tak jak sędzia, który skazuje przestępcę i oddaje w ręce więziennictwa.
Takiej pierdoły dawno nie czytałem :-D
Bóg nikogo nie skazuje. To ludzie rodzą się na ziemi, bo to jest ich biologiczne pragnienie posiadania potomstwa. Inną kwestią jest to, że ulegli zwiedzeniu szatana i to on nad większością dusz panuje na ziemi. Bóg pragnie, by człowiek wyzwolił się spod szatana panowania I w duszy i w ciele. W duszy, to znaczy w swojej świadomości pragnienia. W ciele, to znaczy ,by ciało nie kierowało się swoimi żądzami. Mamy pokonywać duchem swoje złe żądze w ciele. Nasz Duch ma panować nad ciałem I królować w nim. Ciało pragnie np.seksu z przygodną osobą, a Duch mówi, nie mogę tego zrobić, bo to by było dla mnie złe.
Jeżeli nasz Duch zwycięży żądze naszego ciała, to jest wolny i idzie w wyższy poziom życia. Dusza oczyszczona po cielesnej śmierci ciała jest całkowicie wyzwolona z tego świata.
To szatan poprzez zniewolenie ciała zniewolil naszą dusze. Żądze i pragnienia ciała są powodem naszych grzechów. Nasze zmysły pragną czuć przyjemność czasem za wszelką cenę.

Bobo , wy zaprzeczacie miłości Bożej.
Zobacz Bóg stał się ciałem I umarł za człowieka, a wy twierdzicie, że nie może człowiek być dzieckiem Boga, że Bóg nie może być Ojcem człowieka. Przecież Bóg pierwszych ludzi Bożych stworzył do życia wiecznego. Wszystko co na ziemi żyje jest śmiertelne, więc co może być wiecznego stworzonego przez Boga ? Może być wieczny Duch Boży jakim został obdarzony człowiek. Tym się człowiek różni od innych stworzeń, że jego dusza jest obdarzona Duchem Bożym.

Przed narodzeniem Adama I Ewy żyli na ziemi tylko stworzenia ewolucyjne ziemi. Pierwsi ludzie to stworzenia które posiadają ciało ale też posiadali życie wieczne w swej duszy. Utracili po grzechu życie wieczne, bo ich więź z Bogiem została odcięta. Gdy przyszedł Jezus przywrócił ponownie ludziom życie wieczne.
Życie wieczne, nie dotyczy ziemskiego ciała, lecz dotyczy życia wiecznego duszy człowieka, która została ponownie obdarzona po śmierci Jezusa Duchem Bożym. Duch Boży jest wieczny, dlatego człowiek ma szansę żyć wiecznie.
Ziemia jest obdarzana Duchem Bożym do czasu ponownego przyjścia Jezusa na ziemię - na sąd ostateczny wszystkich żyjących na ziemi ludzi.
Teraz zyjemy w czasie łaski.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”