Różaniec bez różańca?

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
25 wrz 2021, 15:47
DonCicio pisze:
25 wrz 2021, 14:55
wybrana pisze:
25 wrz 2021, 14:07

W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.

Tylko 144 tysiące "mieszkań" jest wolnych w niebie! Dajesz wiarę?:

"I śpiewali jak gdyby nową pieśń przed tronem, czterema żywymi istotami i starszymi. Tej pieśni nie potrafił się nauczyć nikt oprócz 144 000 kupionych z ziemi" Obj 14:3

Gdzie zatem mają się podziać miliony innych zbawionych, np "wielka rzesza", której nikt nie potrafi zliczyć? Nie mówiąc już o miliardach, którzy zmartwychwstaną!

... tylko 144 tysiące "mieszkań" będzie dostępnych w niebie! Tylko tylu ludzi Bóg "wykupił z ziemi"!
Bo tak sobie przekalkulowali Uzraelici, po 12 tysięcy dla każdego z 12 plemion.
Ciekawe który Izraelita dorwał się do Księgi Objawienia Jana?
Myślę, że niejeden chciał wprowadzić diabelski fałsz.
Żadna Ewangelia tego fałszu nie potwierdza.

Nieprawdopodobne! :aaa: Mam nadzieje, że inni wyciągną wnioski z Tego posta!

Niesamowite, jak spełniają się proroctwa Izajasza i Jezusa, o takich ludziach, którym przedstawia się dowody biblijne, a oni "zamykają swoje oczy, żeby czasem nie widzieć swoimi oczami ani nie słyszeć swoimi uszami, bo nie chcą pojąć sensu".

Dlaczego?

"żeby nie zawrócić ze swojej drogi i żeby Jezus ich nie uzdrowił" ... niesamowite!

Mat 13:14,15 "Spełnia się na nich proroctwo Izajasza: 'Będziecie słuchać, ale na pewno nie pojmiecie sensu, i będziecie patrzeć, ale na pewno nie zobaczycie. Bo nieczułe stało się serce tego ludu i zakryli swoje uszy, i zamknęli swoje oczy, żeby czasem nie widzieć swoimi oczami ani nie słyszeć swoimi uszami, ani nie pojąć sensu swoimi sercami, żeby nie zawrócić i żebym ich nie uzdrowił"

wybrana pisze:
25 wrz 2021, 15:47
Ciekawe który Izraelita dorwał się do Księgi Objawienia Jana?
... Izraelita Jezus (Obj 1:1,2)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: wybrana »

Jest dużo sprzecznych opinii na temat autorstwa tej Księgi.
Nie przeczę, że autorem mógł być też Jan, a nawet dużo za tym przemawia, lecz według biblistów jest to wersja złożoną, bo widać w niej dopiski, by miała ona na względzie tylko Izraelitów. To się nazywa - zaciemnienie prawdy.

Jak czytamy w Encyklopedii:
Od wieku XIX pojawiły się rozbieżne stanowiska odnośnie do autorstwa Apokalipsy. Szkoła tybingeńska przyznawała autorstwo Apokalipsy apostołowi, odmawiając mu jednocześnie autorstwa Ewangelii i listów[37]. Inni – odwrotnie – przyznawali apostołowi autorstwo Ewangelii i Listów, a odmawiano Apokalipsy. Na początku XX wieku zaproponowano jako autora Jana prezbitera, innego od Jana apostoła. Zwolennikami tego poglądu byli: W. Bousset, H. v. Soden, Joachim Weiss i Ernst Lohmeyer. Inni opowiadali się za bliżej nieznanym azjatyckim Janem (A. Jülicher, A. Loisy, R.H. Charles)[38].
Josephine M. Ford była zdania, że autorem zasadniczego trzonu Apokalipsy, tj. rozdziałów 4-11, jest Jan Chrzciciel, natomiast rozdziały 12-22 (z wyjątkiem dwóch krótkich fragmentów) pochodzą od jego ucznia, który poznał naukę, lecz niedokładnie i napisał tę partię przed rokiem 70. Rozdziały 1-3 powstały przed rokiem 60., zostały później dodane, wraz z tekstem 22,16-17a.20-21, przez Żyda, który pojął naukę Chrystusa bardziej dokładnie i skomponował całe dzieło. Ford bazuje na analizie filologicznej i wskazuje na niewielką liczbę aluzji do ksiąg Nowego Testamentu. Rozdziały 1-3 zawierają ich 38, rozdziały 20-22 – 30, rozdziały 4-19 – 36. Rozdziały 4-22 charakteryzują się niewielką liczbą chrześcijańskiego słownictwa. Apokalipsa nie stosuje charakterystycznego dla nowotestamentowych apokalips słowa „Parousia”, Chrystus przedstawiany jest jako ten, który nadchodzi, a to jest zgodne z tym, co Jan Chrzciciel mówił o Chrystusie[39]. Interpretacja ta spotkała się z powszechną krytyką. Krytycy uznali, że można co najwyżej uznać, że autor znał tradycje wniesione do chrześcijaństwa przez uczniów Jana Chrzciciela[40].


Czy cała twoja chrześcijańska teologia opiera się na tej Księdze?
Ja znam bardziej wartościowe Pisma - Ewangelie.
No chyba, że Ty jako wyznawca Jehowy, niech chcesz uznać Ewangeli jaką głosił Jezus. Masz do tego prawo, jednak kto nie uznaje Ewangelii, nie może nazywać się chrześcijaninem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
25 wrz 2021, 19:12
Ja znam bardziej wartościowe Pisma - Ewangelie.

To co Ty tutaj jeszcze robisz? Nie lepiej założyć swoje forum anty-biblijne, ze szczególną awersją do Księgi Objawienia? Dla mnie wystarczającym argumentem jest zapis z 2 Listu do Tymoteusza 3:16.

wybrana pisze:
25 wrz 2021, 19:12
Jest dużo sprzecznych opinii na temat autorstwa tej Księgi.

Dla mnie wystarczającym argumentem jest to, że spełniają się co do joty proroctwa tam zawarte! To mnie upewnia, że jest to "Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg (...)" Obj 1:1
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
25 wrz 2021, 19:45
Dla mnie wystarczającym argumentem jest to, że spełniają się co do joty proroctwa tam zawarte! To mnie upewnia, że jest to "Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg (...)" Obj 1:1
A co powiesz na te fragmenty?
Są dla ciebie niewygodne?

Objawienie Jana

Wizja zbawionych w niebie

7:9
Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.
7:10
I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.
7:11
A wszyscy aniołowie stali wokoło tronu i starców, i czterech postaci, i upadli przed tronem na twarze swoje, i oddali pokłon Bogu,
7:12
Mówiąc: Amen! Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wieków. Amen.
7:13
I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
7:14
I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.
7:15
Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją.
7:16
Nie będą już łaknąć ani pragnąć, i nie padnie na nich słońce ani żaden upał,
7:17
Ponieważ Baranek, który jest pośród tronu, będzie ich pasł i prowadził do źródeł żywych wód; i otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
25 wrz 2021, 23:33
DonCicio pisze:
25 wrz 2021, 19:45
Dla mnie wystarczającym argumentem jest to, że spełniają się co do joty proroctwa tam zawarte! To mnie upewnia, że jest to "Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg (...)" Obj 1:1
A co powiesz na te fragmenty?
Są dla ciebie niewygodne?


Wizja zbawionych w niebie

7:9
Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków,
którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.

A gdzie Ty widzisz "zbawionych w niebie"?

To, że stoją przed tronem, nie świadczy wcale, że są w niebie. Czy Dawid, a później Salomon też zasiadali w "niebie" na tronie Jehowy?:

1 Kron 29:23 "Salomon zasiadł na tronie Jehowy jako król w miejsce swojego ojca, Dawida. Odnosił sukcesy, a wszyscy Izraelici byli mu posłuszni"


Czy Bóg sprawił, że Salomon przeniósł się do "nieba", do domu Jehowy?:

1 Kron 17:14 "Postawię go w swoim domu i w swoim królestwie na zawsze i jego tron pozostanie na wieki"


Czy Dawid literalnie usiadł przed Bogiem w "niebie"?:

1 Kron 17:16 "Wtedy król Dawid usiadł przed Jehową i powiedział: „Kim ja jestem, Jehowo Boże? I czym jest mój ród, że tyle już dla mnie zrobiłeś?"


Ani Dawid, ani Salomon nie mogli zasiadać na literalnym tronie Jehowy Boga, ponieważ dla człowieka z "ciała i krwi" te obszary dziedziny duchowej są niedostępne. Dokładnie tak samo należy rozumieć wizję daną Janowi, gdzie ujrzał "wielką rzeszę ludzi" stojącą przed tronem Jehowy i przed Barankiem, którzy przeżyli Armagedon, wyszli z 'Wielkiego Ucisku' (Mar 13:19,20).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
25 wrz 2021, 23:33
DonCicio pisze:
25 wrz 2021, 19:45
Dla mnie wystarczającym argumentem jest to, że spełniają się co do joty proroctwa tam zawarte! To mnie upewnia, że jest to "Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg (...)" Obj 1:1
A co powiesz na te fragmenty?
Są dla ciebie niewygodne?


W Biblii nie ma "fragmentów niewygodnych". Są takie, których możemy jeszcze do końca nie rozumieć albo, są pierwotnie źle zinterpretowane, dlatego kolidują z innymi fragmentami ... jak powyższy przykład z "wielką rzeszą" stojąca przed tronem Boga.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
26 wrz 2021, 7:23
wybrana pisze:
25 wrz 2021, 23:33
DonCicio pisze:
25 wrz 2021, 19:45
Dla mnie wystarczającym argumentem jest to, że spełniają się co do joty proroctwa tam zawarte! To mnie upewnia, że jest to "Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg (...)" Obj 1:1
A co powiesz na te fragmenty?
Są dla ciebie niewygodne?


Wizja zbawionych w niebie

7:9
Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków,
którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.

A gdzie Ty widzisz "zbawionych w niebie"?

To, że stoją przed tronem, nie świadczy wcale, że są w niebie. Czy Dawid, a później Salomon też zasiadali w "niebie" na tronie Jehowy?:

1 Kron 29:23 "Salomon zasiadł na tronie Jehowy jako król w miejsce swojego ojca, Dawida. Odnosił sukcesy, a wszyscy Izraelici byli mu posłuszni"


Czy Bóg sprawił, że Salomon przeniósł się do "nieba", do domu Jehowy?:

1 Kron 17:14 "Postawię go w swoim domu i w swoim królestwie na zawsze i jego tron pozostanie na wieki"


Czy Dawid literalnie usiadł przed Bogiem w "niebie"?:

1 Kron 17:16 "Wtedy król Dawid usiadł przed Jehową i powiedział: „Kim ja jestem, Jehowo Boże? I czym jest mój ród, że tyle już dla mnie zrobiłeś?"


Ani Dawid, ani Salomon nie mogli zasiadać na literalnym tronie Jehowy Boga, ponieważ dla człowieka z "ciała i krwi" te obszary dziedziny duchowej są niedostępne. Dokładnie tak samo należy rozumieć wizję daną Janowi, gdzie ujrzał "wielką rzeszę ludzi" stojącą przed tronem Jehowy i przed Barankiem, którzy przeżyli Armagedon, wyszli z 'Wielkiego Ucisku' (Mar 13:19,20).
Nie możesz pojąć czym jest Niebo. Niebo to życie w innej formie materi. My to nazywamy światem duchowym, bo dla nas jest niewidzialnym. Dusza gdy pozostawia ziemskie smiertelne ciało, otrzymuje w niebie nowe przemienione a jednocześnie podobne wizualnie ciało, by była przez innych rozpoznawana. Dusza czuje wszystkimi zmysłami. Nowe ciało jest niezniszczalne, nie ulega starzeniu. Ludzie zbawieni przechodzą do nowego domu, do nowej przestrzeni duchowej. Tron Jezusa jest w Niebie. Na ziemię Syn Boży przyszedł, by nas wybawic z tego życia. W Niebie są domy, trawa, drzewa, zwierzęta itd. - jest życie w pełnej radości i szczęściu. Tam ludzie się nie rozmnażają płciowo. Tam ludzie przybywają zrodzeni na ziemi. Tam jest nowe niebo I nowa ziemia.

Nasza fizyczna ziemia ma tylko określony czas istnienia. Kiedyś jej czas się skończy, co widzimy we zmianach zachodzących na słońcu.
Życie wieczne jest tylko w Niebie. Czas naszego życia ziemi jest dla nas sprawdzianem, czy my pragniemy tam iść.
Czy chcemy uznać Jezusa za naszego Zbawiciela, który nas zaprowadzi do Królestwa Bożego w Niebie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: RN »

wybrana pisze:
25 wrz 2021, 11:32
Nowe nauki, które otrzymaliśmy od Syna Bożego Jezusa, są dla nas światłem prawdy i tylko one powinny mieć dla nas znaczenie.
Które to są nauki :?: Na czym polega fenomen nauk Jezusa :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: wybrana »

RN pisze:
26 wrz 2021, 10:20
wybrana pisze:
25 wrz 2021, 11:32
Nowe nauki, które otrzymaliśmy od Syna Bożego Jezusa, są dla nas światłem prawdy i tylko one powinny mieć dla nas znaczenie.
Które to są nauki :?: Na czym polega fenomen nauk Jezusa :?:
Na tym, że każdy kto wierzy w Ewangelię zbawienia Syna Bożego, będzie żył wiecznie w Jego Krolestwie w Niebie.

Podstawą tej Ewangeli jest wiara, że Bóg który nas stworzył jest naszym Ojcem kochanym i dobrym, który pragnie wprowadzić dobro do naszego życia. Wybierając dobro I trwając w nim stajemy się podobni do Boga. Jesteśmy stworzeni na obraz i podobienstwo Boże. Czasta duchowa Boża jest w człowieku. Jest nią Duch Boży który pragnie żyć w naszej świadomości w naszych wyborach, w naszym życiu na ziemi I w Niebie.
Nasza dusza jest nieśmiertelna, bo to co Boże jest wieczne.
Ziemia dala nam ciało, lecz Duch Boży jest nam dany gdy pierwsi doskonali ludzie Adam I Ewa narodzili się na ziemi. Oni byli ludźmi stworzonymi w pełni duchowej łączności z Bogiem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
26 wrz 2021, 9:12
Nasza fizyczna ziemia ma tylko określony czas istnienia [Kaz 1:4]. Kiedyś jej czas się skończy [Ps 104:5], co widzimy we zmianach zachodzących na słońcu.

Wybrana ... nie ma sensu wałkować z Tobą te same tematy dziesiątki razy. Twój brak pokory i snucie swoich irracjonalnych i surrealistyczny teorii powoduje, że coraz bardziej grzęźniesz w morzu filozofii (Kol 2:8):

Heb 13:9 "Nie dajcie się zwieść różnym obcym naukom, ponieważ lepiej jest umacniać serce niezasłużoną życzliwością Bożą niż pokarmem, który nie przynosi pożytku tym, co przykładają do niego zbyt wielką wagę"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: RN »

wybrana pisze:
26 wrz 2021, 11:53

Na tym, że każdy kto wierzy w Ewangelię zbawienia Syna Bożego, będzie żył wiecznie w Jego Krolestwie w Niebie.

Podstawą tej Ewangeli jest wiara, że Bóg który nas stworzył jest naszym Ojcem kochanym i dobrym, który pragnie wprowadzić dobro do naszego życia. Wybierając dobro I trwając w nim stajemy się podobni do Boga. Jesteśmy stworzeni na obraz i podobienstwo Boże. Czasta duchowa Boża jest w człowieku. Jest nią Duch Boży który pragnie żyć w naszej świadomości w naszych wyborach, w naszym życiu na ziemi I w Niebie.
Nasza dusza jest nieśmiertelna, bo to co Boże jest wieczne.
Ziemia dala nam ciało, lecz Duch Boży jest nam dany gdy pierwsi doskonali ludzie Adam I Ewa narodzili się na ziemi. Oni byli ludźmi stworzonymi w pełni duchowej łączności z Bogiem.
Czyli podstawą Jezusowej nauki jest wiara w Boga, który jest naszym kochanym Ojcem.
No, a jeżeli Jezus się mylił :?:
Czy idzie to jakoś empirycznie dowieść, ze potrzebna jest wiara i to, ze Bóg jest kochanym Ojcem :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
26 wrz 2021, 13:57
wybrana pisze:
26 wrz 2021, 9:12
Nasza fizyczna ziemia ma tylko określony czas istnienia [Kaz 1:4]. Kiedyś jej czas się skończy [Ps 104:5], co widzimy we zmianach zachodzących na słońcu.
Wybrana ... nie ma sensu wałkować z Tobą te same tematy dziesiątki razy. Twój brak pokory i snucie swoich irracjonalnych i surrealistyczny teorii powoduje, że coraz bardziej grzęźniesz w morzu filozofii (Kol 2:8):

Heb 13:9 "Nie dajcie się zwieść różnym obcym naukom, ponieważ lepiej jest umacniać serce niezasłużoną życzliwością Bożą niż pokarmem, który nie przynosi pożytku tym, co przykładają do niego zbyt wielką wagę"
To nie moja surrealistyczna teoria, bo w życie wieczne w Niebie wierzą wszystkie religie świata prócz małej garstki ortodoksyjnych Żydów i SJ.
Od wieków w wierzeniach plemiennych wierzono w życie po śmierci. O życiu wiecznym po śmierci ciała nauczał Jezus.
To założyciele waszej sekty coś sobie ubzdurali, a inni to powielają. Niby utozsamiacie się z chrześcijaństwem, ale odrzuciliście główne przesłanie Ewangeli - Ewangelie Zbawienia ludzi.
Gdy Jezus ponownie przyjdzie na ziemię , to przyjdzie na sąd ostateczny. Wtedy wszyscy mieszkańcy ziemi będą osądzeni.
Jedni staną po prawej stronie a drudzy po lewej .
Tej ziemi Już nie będzie, bo to będzie koniec tego świata.
Ludzie będą nadal żyli na nowej ziemi.
Kosmos jest nieskończony i ogromny. Takich wszechświatów planetarnych jest wiele.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
26 wrz 2021, 15:59

Tej ziemi [Kaz 1:4] Już nie będzie [Ps 104:5], bo to [Iz 45:18] będzie koniec [Ps 78:69] tego świata [Ps 37:11].

:animrumru:
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
26 wrz 2021, 16:34
wybrana pisze:
26 wrz 2021, 15:59

Tej ziemi [Kaz 1:4] Już nie będzie [Ps 104:5], bo to [Iz 45:18] będzie koniec [Ps 78:69] tego świata [Ps 37:11].

:animrumru:
Te Psalmy uwydatniają marzenia Żydów, by to oni królowali na ziemi. Wierzyli, że jak przyjdzie Mesjasz, to będzie królem żydowskim. Co niektórzy dalej czekają na żydowskiego Mesjasza według swojej wyobraźni i koncepcji pojmowania. Owszem słyszeli, że ma przyjść Mesjasz, ale oni oczekiwali innego.
Widzisz sam jak błędnie pojmowali Pisma.
Dlaczego chcesz iść ich śladem?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
26 wrz 2021, 17:44
DonCicio pisze:
26 wrz 2021, 16:34
wybrana pisze:
26 wrz 2021, 15:59

Tej ziemi [Kaz 1:4] Już nie będzie [Ps 104:5], bo to [Iz 45:18] będzie koniec [Ps 78:69] tego świata [Ps 37:11].
:animrumru:
Widzisz sam jak błędnie pojmowali Pisma.

Obj 11:18 "(...) i Ty okazałeś swój wielki gniew. Nadszedł też wyznaczony czas na to, (...) żeby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię"

Obj 5:5 "Szczęśliwi ci, którzy są łagodni, bo oni odziedziczą ziemię"


:animrumru:
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”