Różaniec bez różańca?

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: Bobo »

Jak zwykle to samo wypisujesz, że aż szkoda komentować.
Np. piszesz, WY zaprzeczacie... Kto jest WY? Pisz do konkretnej osoby.
Ja np. nie zaprzeczam, że jako człowiek mogę być dzieckiem Bożym. Na odwrót podobnie, Bóg może być moim Ojcem.
Tworzysz banialuki tak głupie, że aż tylko tak to mogę nazwać.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
28 wrz 2021, 10:57
Jak zwykle to samo wypisujesz, że aż szkoda komentować.
Np. piszesz, WY zaprzeczacie... Kto jest WY? Pisz do konkretnej osoby.
Ja np. nie zaprzeczam, że jako człowiek mogę być dzieckiem Bożym. Na odwrót podobnie, Bóg może być moim Ojcem.
Tworzysz banialuki tak głupie, że aż tylko tak to mogę nazwać.
Ale zaprzeczacie całej Ewangeli Zbawienia jaką głosił Jezus.
Przeczytaj Ewangelie Nowrgo Testamentu, a zrozumiesz jej przesłanie.
W Starym Testamencie wykluczano duchowość człowieka i nauczano, że życie człowieka ogranicza się tylko do życia na ziemi. We wszystkich siłach pogodowych widziano działanie Boga. Gdy wybuch wulkan, czy zalała powódź, to uważano to za karę Bożą. Gdy wygrali bitwę, to widzieli za nagrodę Boga, a gdy przegrali - za karę. Wszystkie podszepty w myślach uznawali, że są od Boga ale głównie one pochodziły od władcy tego świata- szatana, który zniewolil ich duszę.

Dopiero prawdziwy obraz Boga i całą prawdę o Bogu I Krolestwie Bożym dał nam Syn Boży- Jezus.
Ta prawda daje nam życie wieczne.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: BoaDusiciel »

Niby gdzie i jak w ST wykluczano duchowość człowieka ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
28 wrz 2021, 11:37
Dla mnie Nowa ewangelia uważa duchowe osiągnięcia za prawdziwy cel życia.

Jest wiele racji w tym co napisałaś, że „Życie ludzkie zyskało nowy dar”, albo że „Jezus nie nauczał że będzie lekko ale, że będzie warto”, ale tak naprawdę „Nowa ewangelia”, o której wspomniałaś, wcale nie jest taka nowa, jak by się wydawało. Jezus przyniósł 'Dobrą Nowinę' (εὐαγγέλιονeuaggélion) izraelitom, mówiącą między innymi o ich uwolnieniu. Zacytował przy okazji proroka Izajasza:

Iz 61:1 „Wszechwładny Pan, Jehowa, dał mi swojego ducha, bo Jehowa mnie namaścił, żebym głosił dobrą nowinę potulnym. Posłał mnie, żebym opatrywał mających złamane serce, żebym oznajmiał jeńcom wyzwolenie, a więźniom — że ich oczy zostaną szeroko otwarte”

Pytanie brzmi ... uwolnieniu więźniów od czego lub od kogo?
Co sprawiało, że izraelici mieli być jeńcami?
Czy miała to być przyszła niewola rzymska 700 lat później?

Nie!

Wyjaśnia to końcówka wersetu: „ich oczy zostaną szeroko otwarte

Ale ciągle zachodzi pytanie w związku z czym „ich oczy zostaną szeroko otwarte”?

Ich oczy miały otworzyć się na prawdę o Bogu i Jego zamierzeniu (Jan 8:32), zniekształcaną ciągle przez duchowych przywódców. Izraelici byli "niewolnikami" fałszu i niewiedzy o Prawdziwym Bogu, tak jak dzisiaj miliardy ludzi!
(Rzym 6:16 / Tyt 3:3)

Skąd taki wniosek?

Iz 61:2 „żebym ogłaszał rok dobrej woli Jehowy dzień zemsty naszego Boga, żebym pocieszał wszystkich pogrążonych w smutku”

Za pogrążenie w smutku ludu Bożego odpowiedzialni byli kapłani, którzy coraz bardziej oddalali się od Jehowy i zawartego z Nim przymierzem. Za to właśnie mieli zostać ukarani w "dniu zemsty naszego Boga". Dobrze ujął to Malachiasz, jeden z ostatnich proroków przed Chrystusem:

Mal 2:7,8 "Bo kapłan ma stać na straży wiedzy, lud ma od niego oczekiwać pouczeń, ponieważ jest on posłańcem Jehowy, Boga Zastępów. Ale wy zeszliście na manowce. I sprawiliście, że wielu się potyka i nie przestrzega prawa (...)"

To kapłani, którzy byli pośrednikami między Bogiem a ludźmi, zaczęli ciemiężyć lud Jehowy, ponieważ to przez kapłanów, i ich odstępstwo, Bóg karał całego Izraela.

To musiało się skończyć, dlatego Bóg postanowił posłać swego Syna, aby położyć temu kres (Mal 3:1 / Mal 3:5)

Dlatego 'Dobra Nowina' przekazana przez Izajasza mówi, że Bóg powoła spośród narodów nową klasę kapłanów, którzy będą opiekować się Jego ludem (Iz 61:5,6). Taką właśnie klasę nowych kapłanów powołał Jezus w dniu 14 Nisan 33 roku, w dniu swojej śmierci (Łuk 22:20). Bóg nie zrezygnował z instytucji kapłaństwa, ponieważ jest to wybrany przez Niego sposób pośredniczenia między Nim a ludźmi.

To oni, naznaczeni przez Boga kapłani ... i tylko oni, będą zasiadać z Jezusem, naczelny kapłanem, w niebie … i nikt inny nie zostanie zabrany z ziemi do nieba (Obj 5:10 / Łuk 12:32 / Łuk 22:28-30 / Obj 14:3).

Jeżeli będzie komuś dane zrozumieć ten aspekt 'Dobrej Nowiny' zawartej w Biblii, zrozumie wiele innych spraw, i będzie wiedział, jak naprawdę poukładany jest Boży świat.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różaniec bez różańca?

Post autor: DonCicio »

BoaDusiciel pisze:
28 wrz 2021, 10:09

Ciekawe kto przyjdzie do tego Ojca - koczujący na granicy, czy ci którzy ich tam pilnują ... :roll:
Może jedni i drudzy ... albo i nikt ...

Spoko Boa! Jeżeli nie zrobi tego historia, to z pewnością uczyni to Bóg. On pociągnie do odpowiedzialności możnych tego świata, którzy odmawiają pomocy cudzoziemcom i pozwalają im umierać na granicy:

Mal 3:5 "'Przyjdę was osądzić i szybko wystąpię jako świadek przeciw uprawiającym czary i dopuszczającym się cudzołóstwa, przeciw tym, którzy składają fałszywe przysięgi, i tym, którzy oszukują wynajętych pracowników, wdowy i sieroty, jak również przeciw tym, którzy odmawiają pomocy cudzoziemcom. Tacy się mnie nie boją' — mówi Jehowa, Bóg Zastępów"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”