Różaniec bez różańca?

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Ale ŚJ nie we wszystkim mają rację, bo nie jesteśmy nieomylni i cały czas badamy czy tak się rzeczy mają :-)
_________________
To fakt,lecz góra ŚJ wie o sprawach,w których się mylą bardzo istotnych,lecz tego nie zmienią.
Podobnie jak KrK nie zmieni,że papież nie jest ustanowiony przez Jezusa .

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

Okey Swiadkowie Jehowy mają tysiace bledow dokrtrynalnych i zle analizują Pismo Świete. Ale w sprawach kultu świetych czy Maryjnego moim zdaniem katolicy i tak od ŚJ mogą się tylko uczyć...

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Supouse pisze:Okey Swiadkowie Jehowy mają tysiace bledow dokrtrynalnych i zle analizują Pismo Świete. Ale w sprawach kultu świetych czy Maryjnego moim zdaniem katolicy i tak od ŚJ mogą się tylko uczyć...
Oj tam - tysiące...
Potrafiłbys wymienić choćby ze sto? ;-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

AEliot pisze:
Iwona19 pisze:
AEliot pisze: Oj, Iwonko, Iwonko... gdybyś mi mogła przytoczyć dla przykładu, w którym miejscu ja się czegoś takiego dopuściłem? ;-)
no może i nie wszyscy, ale znaczna większość.
Chodzicie po domach, pouczacie nas. Jak my w coś wierzymy np. w Trójcę Świętą, czy Matkę Bożą chwalimy to stwierdzacie, że tak nie powinno być, że my wierzymy źle, ale za to wy twierdzicie, że zawsze macie rację. Tu się sprawdzają słowa Woronieckiej.
No cóż, podałas akurat dwa tak ewidentne przykłady, że nie pozostaje mi powiedzieć nic innego jak tylko: w tym przypadku z pewnością mamy rację :mrgreen:
A tak naprawdę to rację ma Biblia. Ani Trójcy ani kultu Marii w niej nie znajdziesz... więc w czym problem? :-P
Sama przytaczałaś w tym wątku wypowiedzi biblijne mające rzekomo sugerować kult Marii. No i co? Gdzież ten kult na kartach Pisma? Są jedynie opisy zwykłych relacji jakie mają miejsce w rodzinie (i to opisy dość szorstkich relacji) a także w zborze. Nijakiego kultu dopatrzeć się nie można :-)

Ale ŚJ nie we wszystkim mają rację, bo nie jesteśmy nieomylni i cały czas badamy czy tak się rzeczy mają :-)
Oj daj spokój... Już w starożytności ten kult był
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

AEliot pisze:
Supouse pisze:Okey Swiadkowie Jehowy mają tysiace bledow dokrtrynalnych i zle analizują Pismo Świete. Ale w sprawach kultu świetych czy Maryjnego moim zdaniem katolicy i tak od ŚJ mogą się tylko uczyć...
Oj tam - tysiące...
Potrafiłbys wymienić choćby ze sto? ;-)
ja bym ci mogła tyle cytatów dziwnych z waszych pism wymienić, ale to na pw. :-D
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Iwona19, Już kiedyś ciebie prosiłam wymień ile tylko możesz błędnych cytatów z PNŚ, dlaczego tego nie robisz, tylko ciągle to samo w kółko mówisz?

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

odpisz na pw
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Iwona19 pisze:Oj daj spokój... Już w starożytności ten kult był
O wiele prędzej...
Jeszcze przed Chrystusem znany był kult bogini Matki.

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

U świadków Jehowych na wyliczaniu błędów nie starczyłoby mi życia. To samo u Katolików. Wkońcu herezją budowana przez 2 tys lat przez tysiące osób nie może być obalona przez jednostkę za jej życia.

Niech każdy robi sobie co chce i wierzy w co chce. Mi to nie przeszkadza

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Supouse pisze:U świadków Jehowych na wyliczaniu błędów nie starczyłoby mi życia. To samo u Katolików. Wkońcu herezją budowana przez 2 tys lat przez tysiące osób nie może być obalona przez jednostkę za jej życia.
A ile błędów wyliczysz u... Supouse?

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Supouse pisze:U świadków Jehowych na wyliczaniu błędów nie starczyłoby mi życia. To samo u Katolików. Wkońcu herezją budowana przez 2 tys lat przez tysiące osób nie może być obalona przez jednostkę za jej życia.

Niech każdy robi sobie co chce i wierzy w co chce. Mi to nie przeszkadza
Rozbudziłeś moją ciekawość :-D
Wymień proszę 10 błędów głównych u ŚJ - reszte sobie daruj, OK? Nie zajmie to Tobie całego życia jak mniemam... ;-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

Jak wymienie 10 to zanegujesz wszystkie... i rozwalisz wątek z rozanca na bledy u ŚJ
Kazdy ŚJ jako samodzielny interpretator Pisma Świetego w Internecie popelnia w jednym artykule conajmniej 10 błedów z samego sensu tłumaczenia Biblii poprzez analize np osoby, liczby, przypadku w jezyku polskim co kompletnie nie ma znaczenia w Jezyku Hebrajskim albo ma inne znaczenie... Nie wymieniajac bledow zrozumienia niektorych fragmentow a takze tez. Mowie tu rozniez o artykulach krytykujących KK w ktorych np niektore zarzuty czy sens religii zostaje nagiety do granic mozliwosci. ŚJ nagina cale Pismo dla krytyki innych pod swoje wlasne cele... jest to tak widoczne.


Oczywiscie nie tyczy sie to wszystkich... Ale bledy doktrynalne Kosciola są ogromne i liczne. Gdyby tak wszystkie pomysly ŚJ polozyc na stole i odtajnic to co bylo, zginelo to nawet SJ zdziwilby sie co na tym stole lezy...

Szczerze im wspolczuję tego ze KK ostro ich atakuje bez powodu... Ale ŚJ naginaja Pismo w stosunku do KK...
To jasne ze np KK nie trzyma sie zasad Biblijnych ale to nie oznacza ze SJ moze byc bezkarny bo zna Biblie lepiej niz przecietny katolik.

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

Bobo pisze:
Supouse pisze:U świadków Jehowych na wyliczaniu błędów nie starczyłoby mi życia. To samo u Katolików. Wkońcu herezją budowana przez 2 tys lat przez tysiące osób nie może być obalona przez jednostkę za jej życia.
A ile błędów wyliczysz u... Supouse?
W zyciu codziennym Supouse popelnia mnostwo bledow. Czesto sie moze mylic ale stara sie naprawić błedy...
Bobo podaj mi zagadnienie to wylicze Ci swoje błędy.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Supouse pisze:ŚJ nagina cale Pismo dla krytyki innych pod swoje wlasne cele... jest to tak widoczne.
Jakiś przykład? Bo raczej tworzysz slogan niż coś konkretnego.
Supouse pisze:To jasne ze np KK nie trzyma sie zasad Biblijnych ale to nie oznacza ze SJ moze byc bezkarny bo zna Biblie lepiej niz przecietny katolik.
Nie rozumiem, o jakiej karze ty piszesz?

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

Nie zajmując sie zagadnieniem doktryn. Czy przecietny Świadek Jehowy stara sie rozmawiac z osobą innego wyznania czy bardziej dąży do kłótni z tą osobą? Czasem moze sie wydawac ze poprostu niektorzy cieszą się z niewiedzy kogos innego z mozliwoscia pokazania mu jaki jest glupi. Nie koniecznie chodzi tu o prawde a przyjecie ze ktos inny jest madrzejszy albo jego doktryn. To takie chrzescijanskie naprawde...

Nie mowie ze tak robią wszyscy ŚJ, ale skoro reprezentują Kościół...
Wyobrazcie sobie ze Pastor, Mormon albo jakiś ŚJ jezdzil po pijaku autem... albo jeden przypadek pedofilii w innym Kosciele niz Katolicki :D protesty w calej Polsce! Lincze na "heretykach""innowiercach"

Jakby w przecietnym Kosciele dzialo sie to co w KK to dawno by go juz spalili katolicy, ludzi zlinczowali, wygnaliby albo zakazali konstytucyjnie tej wiary. W takim kraju zyjemy... :D niestety ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”