Różaniec bez różańca?

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Różaniec bez różańca?

Post autor: woroniecka »

Szukałam na to odpowiedzi ale nie umiem znaleźć!

O 15 chciałabym zmawiać koronkę, ale nie mam możliwości wyciągnięcia o tej godzinie różańca i pomodlenia się, bo jestem wtedy w pracy. Czy Koronka do Miłosierdzia Bożego zmówiona w "głowie" (czy jak inni wolą - w sercu) byłaby uznana jak taka na rożańcu?
Dzięki!

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

Myślę, że można. Mogłabym kogoś zapytać jeśli chcesz.
15 godzina jest taka ogólna, ale przecież jeśli nie masz możliwość pomodlić się o innej godzinie to też możesz.
Świat potrzebuje miłosierdzia w każdej godzinie
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

u mnie w pracy gdy ktoś musi zadzwonić do rodziny idzie w ustronne miejsce gdzie nikt go nie widzi i nie słyszy
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Co myślicie o tekstach "koronki"?
Czy mają one sens?

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Za "moich czasów" w pracy trzeba było pracować.Nawet za biurkiem /z bardzo niewygodnymi krzesłami/. Nie wiedziałam,że obecnie w pracy odmawia się koronki.
To zakrawa na jakieś kpiny.No chyba że pracujesz w biurze parafialnym :hehe: :xoczko:

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

nesto pisze:Co myślicie o tekstach "koronki"?
Czy mają one sens?
To nie ma nic wspólnego z Bogiem, raczej z czarami religijnymi bo religie używają takich fetyszy jak różaniec, krzyżyk czy obrazek lub machanie przed sobą w kształcie krzyża.
Obj. 18:23
23. I nie zabłyśnie już w tobie blask świecy, i nie usłyszy się w tobie głosu oblubieńca ani oblubienicy; gdyż kupcy twoi byli wielmożami ziemi, gdyż czarami twymi dały się zwieść wszystkie narody.
(BW)
Fetysz – bożyszcze w religiach pierwotnych.

Uważany za wcielenie bóstwa przedmiot naturalny (np. kamień, drzewo, zwierzę, strumień) lub wytworzony (np. figurka, bransoleta, wisiorek). Fetyszowi przypisywano magiczną moc, z tego powodu otaczany był religijną czcią, mającą zjednać ludziom jego przychylność.http://pl.wikipedia.org/wiki/Fetysz
Prawdziwi chrześcijanie nie zajmują się takimi fetyszami jak różaniec ani takimi czarami.

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

Ale głupoty pleciesz. Ja nie czczę różańca bo jest wcieleniem Matki Boskiej czy Boga, do czego nawiązuję, podczas Egzorcyzmów Annalise Michel, diabeł, zmuszony przez Matkę Boską, wyznał pare prawd dot. naszego świata, np. że aborcja niezależnie od którego tygodnia jest morderstwem, że trzeba się więcej modlić na różańcu oraz do Aniołów etc. Polecam oryginalne nagrania na YouTube

(............................). Zwieść możesz osób z małą wiedzą, chwiejnych. Lucyfer sam w sobie na tym bazuje, na ludzkich słabościach, i próbuje je wykorzystać.

woroniecka, bardzo proszę większą kulturę.Anna01
Ostatnio zmieniony 07 sty 2013, 23:31 przez woroniecka, łącznie zmieniany 1 raz.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

woroniecka pisze:Ale głupoty pleciesz. Ja nie czczę różańca bo jest wcieleniem Matki Boskiej czy Boga, do czego nawiązuję, podczas Egzorcyzmów Annalise Michel, diabeł, zmuszony przez Matkę Boską, wyznał pare prawd dot. naszego świata, np. że aborcja niezależnie od którego tygodnia jest morderstwem, że trzeba się więcej modlić na różańcu oraz do Aniołów etc. Polecam oryginalne nagrania na YouTube

Nick masz adekwatny do tego co bredzisz. Zwieść możesz osób z małą wiedzą, chwiejnych. Lucyfer sam w sobie na tym bazuje, na ludzkich słabościach, i próbuje je wykorzystać.
Jeżeli ty uważasz że diabeł ci prawdy objawił to ja się tobie nie dziwię że posługujesz się różańcem. Diabeł lubi ten różaniec, możesz go czcić jak chcesz ale to niema nic wspólnego z Bogiem a ma dużo wspólnego z diabłem co sama przyznajesz.

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

Posłuchaj nagrań z egzorcyzmów, i w jakim kontekście to było objawione: http://www.youtube.com/watch?v=blLJk3PqHl4 (tu masz cz.1, jest ich 10 łącznie)

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

nesto pisze:Co myślicie o tekstach "koronki"?
Czy mają one sens?
oczywiście

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

woroniecka pisze:Posłuchaj nagrań z egzorcyzmów, i w jakim kontekście to było objawione: http://www.youtube.com/watch?v=blLJk3PqHl4 (tu masz cz.1, jest ich 10 łącznie)
Nie słucham objawień szatańskich bo szkoda na to czasu. Jeżeli ciebie interesuje to co szatan objawia jako "prawdy" to już twój problem.

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

Gdybyś posłuchał, to wiedziałbyś, że mimo, że Szatan przemawia, to w pewnych momentach jest zmuszany przez Matkę Boską do powiedzenia prawdy

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

woroniecka pisze:Gdybyś posłuchał, to wiedziałbyś, że mimo, że Szatan przemawia, to w pewnych momentach jest zmuszany przez Matkę Boską do powiedzenia prawdy
A skąd to wiesz ?
Sądzę, że gdyby Matka Boska miała taką moc i taki wpływ, to by można było wielu nieszczęściom zapobiec np. wspomnianym przez Ciebie aborcjom.

Módl się do Boga, on nie potrzebuje żadnych koronek, żadnych różańców.
Bóg potrzebuje Ciebie i Twojej szczerej rozmowy z Nim.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

Robię tak, ale nie zapominajmy o modlitwach chwalebnych, które czczą Boga.

Pamiętaj, że szatan jest Panem tego świata, i Matka Boska nie jest od zapobiegania aborcjom, każdy ma własny wybór i własne życie. Argumentowanie, że "skoro Bóg istnieje, to czemu tyle wojen jest na świecie" to odpowiedź: szatan jest panem tego świata

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

tu się zgodzę z Woroniecką
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”