Jak to jest ?

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nietak
Posty: 207
Rejestracja: 30 maja 2010, 13:16
Lokalizacja: marność

Jak to jest ?

Post autor: nietak »

Jak to jest, że Bóg, który zna nasze słowa zanim je wypowiemy, a mówi się, że oczekuje wytrwałych modlitw, dlaczego nie odpowiada natychmiast, dlaczego "trwali na modlitwie" ?
Dlaczego Daniel dopiero 21 dnia został wysłuchany ?
Mam wrażenie, że modlitwa jest jak fale radiowe, które mogą być zakłócane dlatego trzeba nadawać i nadawać.

A może ufne milczenie najszybciej trafia do Boga bo nie wywołuje "fal", bo nie może być przechwycone przez inne siły, bo nie potrzebuje anielskich pośredników, bo natychmiast dotyka głębi ?

Co wy na to ?
marność nad marnościami, wszystko marność...

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

Bóg czasem może oczekiwać wytrwałości od nas. Wytrwałość o wierze świadczy
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Iwona19 pisze:Bóg czasem może oczekiwać wytrwałości od nas. Wytrwałość o wierze świadczy
popatrz :-)
nietak pisze:Dlaczego Daniel dopiero 21 dnia został wysłuchany ?
wyjasnij :-) Iwonko.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

to nie tylko wytrwałość w modlitwie ale i potrzeba jej spełnienia sprawia, że człowiek nieustannie się modli

bo może to tylko zachcianka
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Anowi pisze:bo może to tylko zachcianka
szedłem na egzamin i sobie mówiłem "Boże pomóż mi,bo naprawdę zasłużyłem tyle się uczyłem" i zdałem,ale dlatego,że się uczyłem i nawet jeśli Bóg mi pomógł to byłoby to zrozumiałe,bo w tym wypadku zasłużyłem na pomoc.W liceum się nie uczyłem ;-) i co jakiś czas przed klasówką mówiłem "Boże pomóż nic nie umiem" Czy pomoc Boga byłaby słuszna w takim wypadku ? Przeciez,że nie,bo ktoś się uczył i zasługuje na 5,a ja na 1, a Bóg miałby sprawić,że nieuk otrzymuje niesprawiedliwie 5 ? :-/

Tak samo Bóg nie wysłucha mojej jutrzejszej prosby o wygranie 5 mln w Totka[taki przykład,nie gram w gry losowe] hehe

W Biblii mamy przykład modlitwy i podane to o co możemy się modlić.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

mogłoby się zdarzyć, że uczyłeś się i trafiłeś nie na ten temat, a ten, który nie siedział nad książkami dostał temat, który rozumiał
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Anowi pisze:mogłoby się zdarzyć, że uczyłeś się i trafiłeś nie na ten temat, a ten, który nie siedział nad książkami dostał temat, który rozumiał
oj i tak się działo :-) na szczęście nie w moim przypadku heh,ale pytania[4 takie w jednym zestawie] musiałem losować z ok 50 zestawów.To loteria niestety :-(
nietak pisze:Co wy na to ?
Duzo daje też wiara w modlitwę,że zostanie wysłuchana i dązenie do tego by prośby swoje realizowac samemu,bo może Bóg w międzyczasie dodaje nam siły,by tego dokonać po prostu.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Czasami nawet wiara to za mało.
Mama się modliła bym miał pracę, nawet włożyła kartkę w ścianę płaczu i co?
I nic.
Jak dam z siebie wszystko to na pewno będę miał pracę.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Dżej pisze:Jak dam z siebie wszystko to na pewno będę miał pracę.
no to daj z siebie wszystko :-D powodzenia
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

Najlepszym nauczycielem modlitwy jest Pan Jezus, gdy mówi (przed męką): "Ojcze, nie moja wola lecz Twoja niech się stanie".
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Dżej, Widocznie ze ściany płaczu jeszcze nie wybierał żaden anioł próśb

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Widocznie. ;-)
Niemniej jestem dziwnie spokojny o przyszłość.
Dzięki Bartek.

Wracając do tematu - słyszałem o modlitwie za to by komuś stała się krzywda.
Chyba psalm 28 czy jakoś tak, zaraz sprawdzę.

EDIT:
Palm 109 - przekleństwo na Obamę

Można by powiedzieć tak: no mamy trzech wariatów, po jednego na każde 100 milionów obywateli USA. Ale niestety nie są to zwyczajni wariaci, mają spore poparcie i wciąż pełnią funkcje duchownych. Co więcej, jak się zdaje wytyczyli pewien trend w duchowości GOP. W listopadzie tego roku religijna prawica zaczęła się modlić za Obamę. Ale jaka to była modlitwa? Na podkoszulkach, naklejkach i w internecie popularne stało się hasło "Módl się za Obamę: Psalm 109:8": Politics of Christian hate: 'Pray for Obama: Psalm 109:8', New Right-Wing Craze Prays That Obama’s ‘Days Be Few’.

Psalm 109 w tym fragmencie brzmi:

8 Niech dni jego będą nieliczne, a urząd jego niech przejmie kto inny!
9 Niechaj jego synowie będą sierotami, a jego żona niech zostanie wdową!
10 Niech jego dzieci wciąż się tułają i żebrzą, i niech zostaną wygnane z rumowisk!
11 Niechaj lichwiarz czyha na całą jego posiadłość, a obcy niech rozdrapią owoc jego pracy!
12 Niech nikt nie okaże mu życzliwości, niech nikt się nie zlituje nad jego dziećmi!
13 Niech jego potomstwo ulegnie zatracie; niech w drugim pokoleniu zaginie ich imię!
14 Niech Pan zapamięta winę jego ojców, niech grzech jego matki nie będzie zgładzony!
15 Niech zawsze stoją przed Panem i niech On wykorzeni z ziemi pamięć o nim,

To już nie jest trzech pojedynczych pastorów, to działanie całej społeczności, właściwie nie potępione w jej obrębie.
Modlitwa o śmierć senatora

Dla GOP być-albo-nie-być kadencji Obamy to reforma służby zdrowia. Nie ma sprawy wzbudzającej większe kontrowersje i Republikanie są w stanie rzucić każdą kłodą jeśli przeszkodzi to reformie. Tylko w tym roku doszło do ponad 100 przypadków proceduralnej obstrukcji w Parlamencie USA: Senate Debate on Health Care Exacerbates Partisanship. Warunkiem sukcesu dla Demokratów jest obecność wszystkich zwolenników reformy na głosowaniu. Jednym z nich jest poruszający się na wózku inwalidzkim, ciężko chory 92-letni senator z Zachodniej Wirginii Robert Byrd, skrzypek, mason i baptysta. Jest to też jeden z najważniejszych reprezentantów Demokratów w Parlamencie. 20 grudnia republikański senator Tom Coburn ze stanu Oklahoma powiedział, że brakujący Demokrata mógłby być najlepszą nadzieją dla przeciwników zmian ("a missing Democrat might be the best hope for foes of the overhaul") i tym o co Amerykanie powinni się modlić jest to by ktoś nie mógł zagłosować ("What the American people should pray is that somebody can’t make the vote"). Wywołało to oczywiste komentarze w obrębie Parlamentu, ale mniej spodziewanym efektem była żywa reakcja zwolenników Coburna. Teabaggersi organizują czuwania i modlą się o śmierć senatora: An ugly finale for health-care reform, Teabaggers pray for Senator Byrd’s death before crucial healthcare vote.

Tak wygląda polityczna aplikacja religijnego fundamentalizmu. Nie słyszałem by ktokolwiek modlił się za śmierć G. W. Busha i by kiedykolwiek modlitwa była narzędziem politycznym używanym przez jego chrześcijańskich przeciwników. W oczywisty sposób modlitwa polityczna, tak samo jak każda inna jest nieskuteczna, ale w przypadku polityki jest narzędziem mobilizacji, zachęty, wezwaniem do czynu. I na taki czyn się przekłada. Dokładnie tak było z endecką propagandą, która przy użyciu religijno-patriotycznej demagogii doprowadziła do śmierci prezydenta Narutowicza i kompromitacji państwa polskiego. Tak i w tym przypadku poziom zagrożenia życia Obamy zgłaszany przez ochronę jest kilka razy większy niż jego poprzednika.
http://tdudkowski.jogger.pl/2009/12/23/ ... olityczne/
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

A jeśli Bóg wie co dla nas i kiedy dobre :)

np jest Michał i jest Ania oboje w sobie zakochani, Ania ma problemy z czymś i modli się do Boga

- daj mi czas, pomóż mi i obym mogła potem po tym wszystkim znów wrócić do niego. Daj nam czas bo mi go potrzeba

ale Michał nie wie co dzieje się z Anią i modli się

Napraw nasze stosunki już teraz bym mógł spędzać z moja ukochaną wiecej czasu już teraz

oba cele się mijają, plan tych osób jest dobry i Bóg chce aby żyli i się kochali ale musi te dwie modlitwy połączyć. Jedną osoba musi czekać a druga potrzebuje czasu... I Bóg pomaga tak aby wszystko się ułożyło :) tylko my tego nie widzimy czasem

kolejna sprawa wolna wolą :) Bóg ma swoje plany wobec nas ale my i tak możemy wybrać sami. Wiec czasami wszystko jest bardziej skomplikowane i Bóg pomaga nam w tej układance ale nie może pogodzić wszystkiego pod nas z wielu czynników.

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

Supouse, dobry przykład podałeś
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie

Supouse
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2013, 8:45

Post autor: Supouse »

Ty wczesniej też dobry :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”