Jak się prawidłowo modlić?

Porozmawiajmy o tym jak powinniśmy się modlić i czym jest dla nas modlitwa. Czy radzimy sobie z nią?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Dokładnie tak. Nie ma jej ani w niebie, ani na ziemi, bo zmartwychwstania jeszcze nie było.
W Pismach Hebrajskich jest imie Jehoszua!Zadnego Jezusa tam nie ma!Jest takze Mesjasz,natomiast nie ma zadnego Chrystusa!
Otóż, w najstarszych manuskryptach greckich nie ma imienia Jezus. Są t.zw. nomina sacra, które zapisywano skrótami. M.in. imię Mesjasza zapisywano w grece dwoma literami ΙΣ z pozioma kreską nad nimi. Istnieją dyskusje jak ono brzmiało w języku greckim pierwotnie.
Natomiast imię Mesjasza w języku hebrajskim nie budzi żadnych obaw.



___________________________

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Queza pisze:Czy taka cześć jaka jest oddawana Marii oddawana jest zwykłemu człowiekowi?
Choć Maryja nie jest zwykłym człowiekiem ale całkowicie wyjątkową dla nas Osobą Matką Boga i naszą matką , to jest tylko człowiekiem i nie oddajemy jej czci boskiej ale cześć należną ludziom.

Jeśli bohaterom poległym w obronie ojczyzny, odkrywcom, wybitnym twórcom, politykom itp stawiamy pomniki, składamy pod nimi wieńce i kwiaty i zapalamy znicze to o ileż większa cześć należy się Maryi i innym świętym którzy oddali swoje życie Chrystusowi i wytrwali w wierze aż do śmierci?

Naszym zdaniem świętym którzy są w Domu Ojca z Chrystusem należy się nieporównanie większa cześć niż jakiemukolwiek bohaterowi, władcy, odkrywcy czy twórcy. A w szczególności taka cześć wśród świętych należy się Maryi - Matce naszego Pana i naszej Matce

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Tropiciel rozbrajasz mnie. :-D Jakie greckie manuskrypty?O czym ty do mnie rozmawiasz? :-D Piszesz,ze imie Maria nie wystepuje w w Pismach Hebrajskich,a kiedy ci odpisuje,ze nie wystepuje w nich rowniez imie Jezus,ty wyjezdzasz z greckimi manuskryptami.Co maja do tego greckie manuskrypty?Negujesz imie Maria,jako nie wystepujacego w hebrajskim,ale jednoczesnie uzywasz imienia Jezus,ktore w hebrajskim rowniez nie wystepuje.Do tego dokladasz jeszcze Chrystusa.
Manipulujesz na maksa,zeby tylko bylo po twojemu? :-D Dziecinne zagrywki.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Queza pisze:
Alek pisze:
Queza pisze:Czy taka cześć jaka jest oddawana Marii oddawana jest zwykłemu człowiekowi?
A ile zwykłych kobiet było matką Chrystusa?
Maria była z pewnością wspaniałą kobietą, skoro nosiła pod sercem, urodziła i wychowała Jezusa, ale ona jest martwa a On żywy.
Ci którzy umierają cieleśnie w Chrystusie nie są martwi ich dusze żyją.

J11: 25 Rzekł do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. 26 Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?»

Ap6:(9) A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. (10) I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? (11) I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici.

Hbr12: (22) Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, (23) do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu,

Święci w niebie są duchami które już doszły do celu.

Poza tym my wierzymy że Maryja po swoim zaśnięciu została wskrzeszona i zabrana do nieba nie tylko duszą ale i w przemienionym ciele.

Możliwe ze nie tylko ona ale też inni święci.

Przecież pisze:

Mt27: (50) A Jezus raz jeszcze zawołał donośnym głosem i wyzionął ducha. (51) A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. (52) Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. (53) I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Ap6:(9) A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. (10) I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? (11) I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici.
M.in. pomordowanych przez Wielką Nierządnicę pijaną krwią świętych i męczenników Jezusowych wystrojoną w purpurę i szkarłat - Apokalipsa 17 : 4 - 6


______________________

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Jakie greckie manuskrypty?O czym ty do mnie rozmawiasz?
jeśli ktokolwiek ma jakieś wątpliwości, to niech się zapisze na studia z filologii klasycznej - greki i paleografii, a wtedy porozmawiamy, bo z ignoranctwem nie dyskutuję, a zwłaszcza z tymi userami, którzy nie posiadają elementarnej kultury.
Piszesz,ze imie Maria nie wystepuje w w Pismach Hebrajskich,a kiedy ci odpisuje,ze nie wystepuje w nich rowniez imie Jezus,ty wyjezdzasz z greckimi manuskryptami.Co maja do tego greckie manuskrypty?Negujesz imie Maria,jako nie wystepujacego w hebrajskim,ale jednoczesnie uzywasz imienia Jezus,ktore w hebrajskim rowniez nie wystepuje.Do tego dokladasz jeszcze Chrystusa.
jak ktoś czyta moje wpisy uważnie, a nie "po łebkach", ten dobrze wie, że używane przeze mnie i będące w obiegu imię Jezus nie jest imieniem hebrajskim. Wielokrotnie pisałem, że forma grecka przyjęta od wieków w odstępczym kościele rzymskim nie jest formą adekwatną.
Manipulujesz na maksa,zeby tylko bylo po twojemu? :-D Dziecinne zagrywki.
Zagrywki to widać, ze strony katolickich manipulatorów, którzy się zagnieździli na tym forum. Myślą najwidoczniej, że wszyscy ludzie to parafianie jak ich współwyznawcy, z których naiwności czerpią zyski i pasą swoje brzuchy.

Biada im ! Nie mają żadnych szans w uczciwej dyskusji o Słowie Bożym !



______________________

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

tropiciel pisze:Cytat:
Jakie greckie manuskrypty?O czym ty do mnie rozmawiasz?

jeśli ktokolwiek ma jakieś wątpliwości, to niech się zapisze na studia z filologii klasycznej - greki i paleografii, a wtedy porozmawiamy, bo z ignoranctwem nie dyskutuję, a zwłaszcza z tymi userami, którzy nie posiadają elementarnej kultury.
...napisal najbardziej kulturalny,wyksztalcony znawca jezykow itp.itd. :-D Zmienilbys pule argumentow,bo ta jest juz cokolwiek nudnawa,a pojawia sie zawsze wtedy kiedy nie potrafisz sensownie i merytorycznie odpowiedziec,ze szczegolnym uwzglednieniem sytuacji,kiedy wklejasz nie swoje teksty bez podania ich zrodla. :-D
tropiciel pisze:jak ktoś czyta moje wpisy uważnie, a nie "po łebkach", ten dobrze wie, że używane przeze mnie i będące w obiegu imię Jezus nie jest imieniem hebrajskim. Wielokrotnie pisałem, że forma grecka przyjęta od wieków w odstępczym kościele rzymskim nie jest formą adekwatną.
Przyznajesz publicznie,ze uzywasz koscielnorzymskiej,odstepczej i nieadekwatnej formy imienia Syna Bozego?Tropicielu-zawiodles mnie.Dales sie zwiesc doktrynie,ktora potepiasz?Biada ci!!!
tropiciel pisze:Zagrywki to widać, ze strony katolickich manipulatorów, którzy się zagnieździli na tym forum.
Uwazasz ze zagrywki ze strony niekatolickich manipulatorow,a to co wypisujesz jest i jednym i drugim,sa bardziej uprawnione?
tropiciel pisze:Myślą najwidoczniej, że wszyscy ludzie to parafianie jak ich współwyznawcy, z których naiwności czerpią zyski i pasą swoje brzuchy.
Gdyby religia (jakakolwiek) miala sie utrzymywac z mojej naiwnosci,to juz dawno by jej nie bylo.Umarlaby z glodu. :-D
tropiciel pisze: Nie mają żadnych szans w uczciwej dyskusji o Słowie Bożym !
Ty tez.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

No i następny, nie będący partnerem do dyskusji z "tropicielem". :lol:

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:No i następny, nie będący partnerem do dyskusji z "tropicielem". :lol:
Ktory to juz raz... :-D

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6105
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Albertus pisze:Poza tym my wierzymy że Maryja po swoim zaśnięciu została wskrzeszona i zabrana do nieba nie tylko duszą ale i w przemienionym ciele.
I tam je, pije i się myje ... :lol: Absurd! Takich rzeczy nie ma i jak ktoś tak wierzy, nie znaczy, że jego wiara jest wielka, duża, ale, że błądzi jak we mgle.
Możliwe ze nie tylko ona ale też inni święci.
O cho cho ... :shock:
Przecież pisze:

Mt27: (50) A Jezus raz jeszcze zawołał donośnym głosem i wyzionął ducha. (51) A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. (52) Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. (53) I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu.
Cytat nieadekwatny wogóle.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Queza pisze:
Albertus pisze:Poza tym my wierzymy że Maryja po swoim zaśnięciu została wskrzeszona i zabrana do nieba nie tylko duszą ale i w przemienionym ciele.
I tam je, pije i się myje ... :lol: Absurd! Takich rzeczy nie ma i jak ktoś tak wierzy, nie znaczy, że jego wiara jest wielka, duża, ale, że błądzi jak we mgle.
Możliwe ze nie tylko ona ale też inni święci.
O cho cho ... :shock:
Przecież pisze:

Mt27: (50) A Jezus raz jeszcze zawołał donośnym głosem i wyzionął ducha. (51) A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. (52) Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. (53) I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu.
Cytat nieadekwatny wogóle.
Przemienione ciało zmartwychwstałe jest inne niż ciało ziemskie:

1Kor15: (35) Lecz powie ktoś: A jak zmartwychwstają umarli? W jakim ukazują się ciele? (36) O, niemądry! Przecież to, co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie obumrze. (37) To, co zasiewasz, nie jest od razu ciałem, którym ma się stać potem, lecz zwykłym ziarnem, na przykład pszenicznym lub jakimś innym. (38) Bóg zaś takie daje mu ciało, jakie zechciał; każdemu z nasion właściwe. (39) Nie wszystkie ciała są takie same: inne są ciała ludzi, inne zwierząt, inne wreszcie ptaków i ryb. (40) Są ciała niebieskie i ziemskie, lecz inne jest piękno ciał niebieskich, inne - ziemskich. (41) Inny jest blask słońca, a inny - księżyca i gwiazd. Jedna gwiazda różni się jasnością od drugiej. (42) Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne - powstaje zaś niezniszczalne; (43) sieje się niechwalebne - powstaje chwalebne; sieje się słabe - powstaje mocne; (44) zasiewa się ciało zmysłowe - powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie. (45) Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym. (46) Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem. (47) Pierwszy człowiek z ziemi - ziemski, drugi Człowiek - z nieba. (48) Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy. (49) A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego. (50) Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne. (51) Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. (52) W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni. (53) Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność. (54) A kiedy już to, co zniszczalne, przyodzieje się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: Zwycięstwo pochłonęło śmierć. (55) Gdzież jest, o śmierci twoje zwycięstwo? Gdzież jest, o śmierci, twój oścień?

Maryja i zapewne niektórzy inni świeci doznali tego co reszta zbawionych dozna po chwalebnym powrocie naszego Pana Jezusa Chrystusa.
O cho cho ..

Co "cho cho.."?
Cytat nieadekwatny wogóle.
Dlaczego i do czego nieadekwatny?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Albertus napisał/a:
"Przemienione ciało zmartwychwstałe jest inne niż ciało ziemskie: "
,

Masz swoje wyznaniowe Pismo,- Biblię,a go nie znasz i przekręcasz,a tam pisze 'jak byk"

Jn 3:12-13
12. Jeżeli wam mówię o tym, co jest ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich?
13. I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Jachu pisze:Albertus napisał/a:
"Przemienione ciało zmartwychwstałe jest inne niż ciało ziemskie: "
,

Masz swoje wyznaniowe Pismo,- Biblię,a go nie znasz i przekręcasz,a tam pisze 'jak byk"

Jn 3:12-13
12. Jeżeli wam mówię o tym, co jest ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich?
13. I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.
(BT)
Po pierwsze:

W czasie kiedy Jezus mówił te słowa i do czasu Jego zmartwychwstania nikt z ludzi nie miał dostępu do najwyższego nieba tam gdzie jest dom Ojca

Po drugie:

Nikt z ludzi nie mógł ani nie będzie mógł wstąpić do nieba tak jak to zrobił Jezus Chrystus.

Ale zbawieni mają obietnicę że Jezus ich do domu Ojca zabierze:

J14:1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie1 w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

user booris napisał/a:
tropiciel napisał/a:
Cytat:
Jakie greckie manuskrypty?O czym ty do mnie rozmawiasz?

jeśli ktokolwiek ma jakieś wątpliwości, to niech się zapisze na studia z filologii klasycznej - greki i paleografii, a wtedy porozmawiamy, bo z ignoranctwem nie dyskutuję, a zwłaszcza z tymi userami, którzy nie posiadają elementarnej kultury.

...napisal najbardziej kulturalny,wyksztalcony znawca jezykow itp.itd. Zmienilbys pule argumentow,bo ta jest juz cokolwiek nudnawa,a pojawia sie zawsze wtedy kiedy nie potrafisz sensownie i merytorycznie odpowiedziec,ze szczegolnym uwzglednieniem sytuacji,kiedy wklejasz nie swoje teksty bez podania ich zrodla. :-D
tropiciel napisał/a:
jak ktoś czyta moje wpisy uważnie, a nie "po łebkach", ten dobrze wie, że używane przeze mnie i będące w obiegu imię Jezus nie jest imieniem hebrajskim. Wielokrotnie pisałem, że forma grecka przyjęta od wieków w odstępczym kościele rzymskim nie jest formą adekwatną.

Przyznajesz publicznie,ze uzywasz koscielnorzymskiej,odstepczej i nieadekwatnej formy imienia Syna Bozego?Tropicielu-zawiodles mnie.Dales sie zwiesc doktrynie,ktora potepiasz?Biada ci!!!
tropiciel napisał/a:
Zagrywki to widać, ze strony katolickich manipulatorów, którzy się zagnieździli na tym forum.

Uwazasz ze zagrywki ze strony niekatolickich manipulatorow,a to co wypisujesz jest i jednym i drugim,sa bardziej uprawnione?
tropiciel napisał/a:
Myślą najwidoczniej, że wszyscy ludzie to parafianie jak ich współwyznawcy, z których naiwności czerpią zyski i pasą swoje brzuchy.

Gdyby religia (jakakolwiek) miala sie utrzymywac z mojej naiwnosci,to juz dawno by jej nie bylo.Umarlaby z glodu. :-D
tropiciel napisał/a:
Nie mają żadnych szans w uczciwej dyskusji o Słowie Bożym !

Ty tez.
pytanie tylko jakim i od czego ekspertem jest user booris ??? Z tym użytkownikiem wszelką rozmowę zakończyłem, bo jedyne na co go stać to wycieczki personalne pod moim adresem


____________________

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4061
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Modlitwa powinna składać się z wypowiedzi, z których modlący umie się wywiązać. Nie powinna to być lista życzeń z sufitu, ponieważ wypowiadając słowa nad którymi nie mamy władzy musimy liczyć się z tym, że skutkiem może być lęk. W obecnych czasach jest coraz więcej polityków, którzy panują nad swoimi wypowiedziami i wiedzie im się

Mar 11:24 eib "Dlatego mówię wam: Wierzcie, że otrzymaliście już to wszystko, o co modlicie się i prosicie, a spełni się wam."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”