Długość życia człowieka

Tutaj nie polemizujemy, tutaj dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3665
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Długość życia człowieka

Post autor: booris »

Bez Ewy i jej "slabosci",jak napisala Queza,nie byloby ludzi,zatem nie byloby nie tylko Quezy,ale rowniez i Ciebie.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Długość życia człowieka

Post autor: Queza »

booris pisze:
02 cze 2023, 14:10
Bez Ewy i jej "slabosci",jak napisala Queza,nie byloby ludzi,zatem nie byloby nie tylko Quezy,ale rowniez i Ciebie.
Bobo uważa, że byłabym na świecie nawet gdyby pierwsi rodzice byli posłuszni Bogu i byłabym całkowicie zdrowa.
On zapewne też by był.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16812
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Długość życia człowieka

Post autor: Bobo »

Rozumiem, że sugerujesz iż Queza ma na myśli współżycie które było grzechem?
Niech się wypowie sama Queza.
Zapis biblijny wskazuje, że mieli się rozmnażać zanim zgrzeszyli.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3665
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Długość życia człowieka

Post autor: booris »

Bobo pisze:Rozumiem, że sugerujesz iż Queza ma na myśli współżycie które było grzechem?
Nie,Bobo.Wspolzycie nie bylo grzechem,grzechem bylo zlamanie zakazu dotyczace drzewa swiadomosci.
Bobo pisze:Zapis biblijny wskazuje, że mieli się rozmnażać zanim zgrzeszyli.
Zapis biblijny wskazuje rowniez,ze rozmnozyli sie dopiero po wygnaniu z ogrodu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16812
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Długość życia człowieka

Post autor: Bobo »

No to nie rozumiem, gdzie zaprzeczyłem Biblii?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Długość życia człowieka

Post autor: Queza »

Dlaczego Bóg powiedział do węża: Wprowadzam nieprzyjaźń między Ciebie i niewiastę, pomiędzy potomstwo Twoje a potomstwo jej. Ks. Rdz 3.15 Skąd się wzięło potomstwo węża? Z kim współżył wąż?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16812
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Długość życia człowieka

Post autor: Bobo »

Potomstwo to nie tylko wynik fizycznego współżycia.
Dzieci Boga i dzieci Diabła można rozpoznać w ten sposób: Jeśli ktoś nie czyni tego, co prawe, to nie pochodzi od Boga. Tak samo jest z tym, kto nie kocha swojego brata
(1 Jana 3:10)
Analogicznie człowiek może się stać dzieckiem Boga choć Bóg z nikim nie współżyje cieleśnie.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3665
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Długość życia człowieka

Post autor: booris »

Bobo pisze:
03 cze 2023, 7:19
No to nie rozumiem, gdzie zaprzeczyłem Biblii?
Slowo klucz-bez Ewy...teraz rozumiesz? Jesli nie,to trudno,lepiej wytlumaczyc nie potrafie.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Długość życia człowieka

Post autor: Queza »

Bobo pisze:
03 cze 2023, 9:48
Analogicznie człowiek może się stać dzieckiem Boga choć Bóg z nikim nie współżyje cieleśnie.
Wiem i będzie mnie to wiele kosztować.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16812
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Długość życia człowieka

Post autor: Bobo »

Nie wiem czy w ogóle prosto tłumaczysz. A głupi nie jestem. Wiadomo, że bez Ewy Adam nie mial jak spłodzić dziecko. Pączkowanie? 😀 Mimo wszystko i tak uważam, że wypowiedź Quezy nie dotyczyła istnienia Ewy tylko jej grzechu. Gdyby nie grzech to choroby i śmierć by nie pojawiły się na świecie a za tym Queza w szpitalu.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3665
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Długość życia człowieka

Post autor: booris »

Bobo pisze:Nie wiem czy w ogóle prosto tłumaczysz. A głupi nie jestem.
Byc moze.
Bobo pisze: Gdyby nie grzech to choroby i śmierć by nie pojawiły się na świecie a za tym Queza w szpitalu.
A tu akurat racji nie masz,przynajmniej jesli chodzi o smierc.
Poza tym zainteresowal mnie 1 Jana 3,ktory zacytowales,bo jest w tym rozdziale kilka ciekawych wersow.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16812
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Długość życia człowieka

Post autor: Bobo »

Śmierć była warunkowa. Dziwne byłoby ostrzegać ludzi przed śmiercią skoro tak czy siak by umarli.
Z drugiej strony kolejne wypowiedzi Boga wciąż zapewniają ze śmierć będzie usunięta.
Kolejna zagwozdka, po co obiecywać usunięcie śmierci, gdyby była wpisana w zamierzenie Boga?
PS. A które wersety z 1 Jana 3 cię zainteresowały? Dlaczego?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3665
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Długość życia człowieka

Post autor: booris »

Bobo pisze:Śmierć była warunkowa. Dziwne byłoby ostrzegać ludzi przed śmiercią skoro tak czy siak by umarli.
Z drugiej strony kolejne wypowiedzi Boga wciąż zapewniają ze śmierć będzie usunięta.
Kolejna zagwozdka, po co obiecywać usunięcie śmierci, gdyby była wpisana w zamierzenie Boga?
Skad zatem takie stwierdzenie Boga?
" Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki."
Gdyby,jak piszesz,smierc byla warunkowa,to takie stwierdzenie nie mialoby sensu.Tak samo nie mialoby sensu gdyby smierc nie byla przez Boga zamierzona.W kazdym z tych przypadkow bezcelowe takze byloby istnienie drzewa zycia.
Co do listu Jana,to zaineresowal mnie na przyklad wers mowiacy o tym,ze Kain pochodzil od niegodziwca.Brzmi to jak sugestia,ze Kain byl synem diabla.No i wersy od 14 do 17,ze szczegolnym uwzglednieniem 16 i 17.
[edit]
Jeszcze taka mysl mi sie nasunela:piszesz ze byloby dziwne ostrzegac przed smiercia skoro i tak sie umiera.Dziwia Cie ostrzezenia o grozacej smierci na liniach wysokiego napiecia? Nie rozumiem jak tego mogles nie skumac,ale spoko...W obu przypadkach,zarowno tym boskim jak i elektrycznym ostrzezenie dotyczy smierci natychmiastowej.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4173
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Długość życia człowieka

Post autor: radek »

booris pisze:
05 cze 2023, 1:50
Gdyby(...) smierc byla warunkowa(...)
Biblia mówi o dwóch rodzajach śmierci. Jedna dotyczy bieżącego wieku, a Chrzest w imię Ojca, Syna, umocniony w imieniu Ducha Świętego, zdejmuje klątwę pierwszej śmierci, pod warunkiem trwania w wierze

Wtedy Jezus skierował do niej słowa: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby nawet umarł — żyć będzie. A każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?
Jana 11:25‭-‬26 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/jhn.11.25-26.SNP
booris pisze:
05 cze 2023, 1:50
Co do listu Jana,to zaineresowal mnie na przyklad wers mowiacy o tym,ze Kain pochodzil od niegodziwca
Podczas incydentu w Edenie, świadomość Adama i Ewy poszerzyła się o "obszar" zawierający "królestwo Węża". Więc można się domyślić, że decydującym czynnikiem determinującym cechy charakteru Kaina były cechy odziedziczone ze względu na Węża, stąd "wers mówiący o tym, że Kain pochodził od niegodziwca". W Ewangelii czytamy

O, wy pomioty żmij! Jak możecie mówić dobrze, skoro jesteście źli? Przecież z obfitości serca mówią usta.
Mateusza 12:34 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/mat.12.34.SNP
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3665
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Długość życia człowieka

Post autor: booris »

radek pisze:Biblia mówi o dwóch rodzajach śmierci. Jedna dotyczy bieżącego wieku, a Chrzest w imię Ojca, Syna, umocniony w imieniu Ducha Świętego, zdejmuje klątwę pierwszej śmierci, pod warunkiem trwania w wierze
Raczej trudno mowic,w przypadku prarodzicow,o chrzcie w imie Syna,jak i w ogole o chrzcie w tamtym czasie.
radek pisze:Podczas incydentu w Edenie, świadomość Adama i Ewy poszerzyła się o "obszar" zawierający "królestwo Węża".
Nie,Radku.Bog wyraznie mowi-"oto czlowiek stal sie taki jak My:poznal dobro i zlo(...)".Aspekt uzyskanej swiadomosci prarodzicow byl zatem znacznie szerszy,niz tylko "krolestwo Weza".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”