Ile ,,kosztowało,, Cię pójście za Jezusem?

Tutaj nie polemizujemy, tutaj dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Ile ,,kosztowało,, Cię pójście za Jezusem?

Post autor: sio »

Mateusza 9.9
,, Jezus ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: Pójdź za Mną! A on wstał i poszedł za Nim...,,

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

....czy można w ogóle mówić o jakiś ,,kosztach,, czy tylko o ,,zyskach,,?....czy chrześcijanin może w ogóle mówić, używać słów typu ,,zysk,, i ,,koszty,, w chrześcijaństwie?.............hmmmmmm

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Szczęśliwy ten, kto tak jak Mateusz raz zostanie powołany, usłyszy i pójdzie. Sporo ludzi słyszy w głos z słabo lub nawet jak usłyszą to nie widzą zza kim mają iść. Często też Jezus musi się w słowach Pójdź za mną powtarzać.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Zapominacie, że Jezus znał serce Mateusza :->

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Ja musiałem opuścić szeregi ŚJ,stracić przyjaciół ,ale czego sie nie robi dla zbawiciela.

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

"Czipowe" dyskusje przeniesione do tematu Znamię Bestii.
Proszę się trzymać tematu.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

NIC dopiero teraz żyje . Ponad 43,5 roku byłem
martwy. Żona moja dopiero teraz ma męża.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Piotr Pawlak pisze:Żona moja dopiero teraz ma męża.
Dopiero żyjąc według drogi Jezusa gdy zaczynamy rozmawiać z żoną łagodnie to zyskujemy w niej prawdziwego przyjaciela.
W domu lepiej mieć przyjaciela niż wroga.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

Teraz dopiero wiem co to znaczy prawdziwa miłość
a zaczolem od JESTEM CICHY I ŁAGODNEGO SERCA.
Tak uczy nas Pan.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Post autor: Pietnas »

A Ty co powiesz sio, o sobie w tym temacie? Ile Ciebie to kosztowało?
Wiesz, chyba można mówić o kosztach, bo "wybrani" teraz już rozumieją jakiego rodzaju mają być te zyski/straty.

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

A Ty co powiesz sio, o sobie w tym temacie? Ile Ciebie to kosztowało?
Wiesz, chyba można mówić o kosztach, bo "wybrani" teraz już rozumieją jakiego rodzaju mają być te zyski/straty.
....upraszczając mógłbym powiedzieć że wszytko przed poznaniem Boga było i zyskiem i stratą, jednak wole powiedzieć i myśleć że wszytko było i jest potrzebne , jak komary w powietrzy i muchy na oknie, wszystko jest ważne i wszytko jest potrzebne, dziękuje za zło i za dobro dziękuje Ojcu nie myśląc o tym w kategoriach zysku i strat

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

A ja stałem się lepszym człowiekiem, gdy odrzuciłem bajkę zwaną Jezusem.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

nesto pisze:A ja stałem się lepszym człowiekiem, gdy odrzuciłem bajkę zwaną Jezusem.
Wybacz, ale mając we wspomnieniach rozmową z Tobą o UPA nie muszę przeciwko takiemu stwierdzeniu zaprotestować
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

KobietaZMagdali, rozumiem - TOLERANCJA :-D
UPA, to mili faceci, co gotowali kaszkę dzieciom polskim na Wołyniu.
Rozumiem, że gdyby coś takiego się miało powtórzyć sama być głowę sobie obcięła i na tacy im podała... - żarcik taki niewinny :-P

ps
Jak wierzyłem w Jezusa - uważałem tak samo, więc w tym zakresie nic się akurat nie zmieniło.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

nesto pisze:A ja stałem się lepszym człowiekiem, gdy odrzuciłem bajkę zwaną Jezusem.
Dobrze,że odrzuciłeś bajkę powszechnie opowiadaną w Polsce.

Prawdziwy Jezus Namaszczony to Król,który gdy ponownie przyjdzie to nie będzie już żartów.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”